Anykščių rajono savivaldybė rengiasi įvesti turisto mokestį. Anykščių rajono meras Sigutis Obelevičius „Anykštai“ sakė, kad šis mokestis būtų panašus į dabar Lietuvos didmiesčiuose ir kurortuose taikomą „pagalvės mokestį“, ir vienam asmeniui siektų 1 Eur.
Turisto mokestis būtų imamas tik iš tų žmonių, kurie atvykę į Anykščių rajoną naudotųsi apgyvendinimo paslaugomis.

 

Anykščių rajono meras S.Obelevičius sakė, kad įvesti turisto mokestį buvo galvojama jau seniai. „Neprisimenu kas, bet kažkas iš Anykščių rajono tarybos narių tokį mokestį pasiūlė. Padiskutavome  Turizmo komisijos posėdyje apie tai. Dauguma komisijos narių tam pritarė, man atrodo, kad net SPA Anykščiai Vilnius turisto mokesčiui labai nesipriešino. Galvojame šią savaitę sukviesti turizmo paslaugų teikėjus, šia tema padiskutuoti ir, jei nebus labai didelio pasipriešinimo, bandysime sprendimo projektą apie turisto mokestį teikti Anykščių rajono tarybai“, - sakė jis.
Meras S.Obelevičius sakė, kad turisto mokestį būtų surinkti nesudėtinga, papildomą eurą turistai sumokėtų apgyvendinimo paslaugų teikėjui. Surinktos lėšos patektų į Anykščių rajono savivaldybės biudžetą.
„Druskininkai, pavyzdžiui, yra pasitvirtinę, kam surinkti pinigai naudojami, kad nebūtų bet kur ištaškomi pinigai. Pas juos lėšos naudojamos apželdinimui ir miesto reklamai bei infrastruktūrai“, - dėstė meras.
Anykščių rajono meras S.Obelevičius sakė nesibaiminantis, kad dėl įvesto turisto mokesčio gali sumažėti turistų.

Robertas ALEKSIEJŪNAS
robertas.a@anyksta.lt

Palikite komentarą

Sąlygos ir terminai.
 • nesąmonė

  Nuoroda

  turistų pinigus taupyti. Jie ne tik po 1 bet ir po daugiau sumokėtų. Ir iš viso, gamtos grožio pas mus per akis, tik verslas ir savivalda per mažai minčių turi, kaip iš turistų daugiau pinigų paimti. Iš tiek turistų, kiek Anykščius aplanko, miestelis turėtų klestėti. O ir kiekvienas komentarų rašinėtojas galėtų savais versliukais prisidėti. Ne valdžia Druskininkus, Birštoną ar Palangą kurortais pavertė - pavertė gyventojai.

  Prieš mėnesį
 • Pieva

  Nuoroda

  Euras į miestą, 4 € - prie lajų tako . ???????? gal norite, kad visai turistų nebebūtų ????????????

  Prieš 2 mėnesių
 • Nesumažės. Labai gerai.

  Prieš 2 mėnesių
 • Šlambaumas

  Nuoroda

  Statyt šlambaumą ir visus ivaziuojančius po 1 € ! O furas po 3 € ! Va teip tegul žino ,kad anykštėnai “ kieti “ ir joks turistas ar furistas nepraslysta be uzsimokejimo ! Turesim švarų orą,ir ...tuščią ekologišką turistinį mirstelį !

  Prieš 2 mėnesių
 • Taip taip

  Nuoroda

  Turistų srautai taip ir plaukia į Anykščius,kad tik atsilaikytū!

  Prieš 2 mėnesių
 • Pirmiausia reikia pasitvarkyti kaip kurortui, o jau paskui prašyti susimokėti už pamatytus gražius vaizdus. Pasimokykim iš Birštono, Druskininkų...

  Prieš 2 mėnesių
 • Pažiūrėsim

  Nuoroda

  Kai dugną dėsim .

  Prieš 2 mėnesių
 • Juozas

  Nuoroda

  Mano nuomone rajono valdžiai reikia veikti rįžtingiau ir įvesti šį mokestį visiems turistams, o ne tik nakvynės paslaugomis besinaudojantiema. Pasak rajono mero 60% rajone veikiančių paslaugų teikėjų susiję su turizmu, taigi būtų išlyginta paslaugų teikėjų papildomų mokesčių taikymo politika rajone ir neliktų privilėgijuoti biudžetininkai, gaunantys didžiąją dalį papildomų pajamų iš turistų, bet mažai atiduodantys į savivaldybės katilą dėl infrastruktūros ir turizmo kultūros išlaikymo.
  Linksmų Velykų anykštėnams ir nepamirškime žadėtos anykštėno kortelės!

  Prieš 2 mėnesių
 • Nieko gero!

  atsakymas į: Juozas Nuoroda

  Silpna valdžia....Silpni mokesčiai....

  Prieš 2 mėnesių
 • Komentaras

  atsakymas į: Nieko gero! Nuoroda

  Melagis meras! Nė vieno turizmo paslaugų teikėjo, kuriems uždėjo mokestį, nepakvietė. Viską skubos ir įslaptinimo tvarka peiėmė. Gėda, kai aukščiausias rajono vadas meluoja!!!

  Prieš mėnesį