Kovo 11-ąją, ketvirtadienį, 15 valandą  Anykščiuose, Vilniaus gatvėje, senosios ligoninės patalpose, rastas vyro kūnas. Nustatyta, jog tai vienas iš Anykščių benamių, besisukiodavusių prie Vilniaus gatvės „Norfos“, 1974 m. gimęs Arūnas Makarovas.

 

Arūnas kartą per dieną manęs paprašydavo cigaretės. Turėjome lyg ir savotišką susitarimą, jog viena cigaretė yra norma, o antrosios prašymas jau būtų įkyrumas... Arūną „Anykštai“ kalbinome ir fotografavome vasario viduryje, per didžiuosius šalčius. („Išgyvena Sibiro sąlygomis“, Vidmantas ŠMIGELSKAS, „Anykšta“ 2021 02 13). Tiesa, tada daugiau kalbėjo ne Arūnas, o jo bičiulis Audrius, kuris pasakojo, kad abu jie ruošiasi nuomotis būstą ir baigti benamių „karjerą“.
A.Makarovas tada „Anykštai“ sakė, kad benamiu jis tapo po gaisro, kai ugnis pasiglemžė jo Kavarske turėtą namą. Aplink „Norfą“ besisukantys benamiai, panašu, bene daugiausiai užsidirba grąžindami pirkėjų vežimėlius į prekybos centrą - jei žmogus leidžia benamiui nustumti vežimėlį atgal į parduotuvę, jis pasiima pirkėjo už vežimėlį paliktą 50 centų arba euro užstatą.  

Senosios Anykščių ligoninės pastatuose nuolat glausdavosi 4-6 benamiai.
Pastarosiomis savaitėmis A. Makarovo šalia „Norfos“ nesimatė. Matyt, benamis sirgo. Jo kūną be gyvybės ženklų ligoninės patalpose aptiko apsaugos firmos darbuotojai, kurie ir informavo policiją.
Benamio kūną už valstybės lėšas turėtų palaidoti UAB Anykščių komunalinis ūkis.
Per didžiuosius šių metų šalčius Arūnas ir Audrius ligoninės griuvėsiuose  nenakvojo. „Anykštai“ vyrai tada sakė, jog nakčiai prisiglaudžia „tai pas vienus, tai pas kitus pažįstamus“. O Anykščių policininkai sulaukdavo pranešimų, kad benamiai nakvoja daugiabučių laiptinėse.
Vasario 11-ąją, spaudžiant 20 laipsnių šalčiui, nešildomose ligoninės patalpose aptikome skudurų krūvoje gulintį 57-erių benamį Vincentą Belevičių. Šio benamio problema jau kitą dieną buvo išspręsta - jis vasario 12-ąją buvo apgyvendintas privačiuose globos namuose, esančiuose Troškūnuose.  
Anykščių rajono Socialiniame paslaugų centre vasario mėnesį įsteigtas naujas etatas, skirtas darbui su benamiais. Šios įstaigos vadovė Jolanta Pleškienė „Anykštai“ sakė, jog nauja darbuotoja Aistė Žmoginienė tik pradėjo darbą, tik susipažino su Arūnu ir Audriumi. „Procesai nevyksta lyg pamojus burtų lazdele“, - apie galimybę išgelbėti benamį kalbėjo J. Pleškienė.

Vidmantas ŠMIGELSKAS
vidmantas.s@anyksta.lt

Palikite komentarą

Sąlygos ir terminai.
 • Gene

  Nuoroda

  Nuvaziuokit ant nauju kapiniu ir nufotkinkit arūno kapeli uzkastas traktorium baisu žiuret tai žmogaus pažeminimas ko žurnalistai nemato kaip tokius žmones laidoja gal ir jie žmones kokie bebutu

  Prieš 2 mėnesių
 • taip kuriama

  Nuoroda

  geroves valstybe

  Prieš 2 mėnesių
 • Žmogus

  Nuoroda

  Gimė ,kazkas mylėjo ,sūpavo ,leido į mokyklą ,gyveno savaip,gal netaip ,kaip mes norėtume ,bet gal tokia Jo dalia.Ne mums spręsti .O kad valdžios vyrai ir soc,pagalbos užsiėmę pirmiausia popieriais ,o tada jau spęsim apie žmogaus problemas .Gerai žinau tą virtuvę ,teko susidurti .

  Prieš 2 mėnesių
 • kaip šunį

  Nuoroda

  užkasė - tai daug pasako apie anykštėnus

  Prieš 2 mėnesių
 • o

  atsakymas į: kaip šunį Nuoroda

  kaip turėjo užkasti,gal dar maršui grojant ?

  Prieš 2 mėnesių
 • U

  atsakymas į: o Nuoroda

  O kodel ne... Koks kapas nueikit pažiūrėti, nebent sutvarkė dabar...

  Prieš 2 mėnesių
 • asta

  Nuoroda

  kad traktoriumi uzkase tai tiesa,bet ar buvo aprengtas Galejo bent zvakute uzdegti

  Prieš 2 mėnesių
 • Statistinis vienetas

  Nuoroda

  Kažkas gerovės valstybėje yra negerai, jeigu žmogus mirtinai sušąla netoli visokių Socialinių paslaugų centrų su dušais,švariai paklotomis lovomis ir naujai steigiamais etatais.Jeigu tiesa, kad žmogų užkasė traktorius, tai jau visiškas dugnas...

  Prieš 2 mėnesių
 • Tiesa

  atsakymas į: Statistinis vienetas Nuoroda

  jeigu nebūto panašių vienetų , tai nebūtų ir etatinių darbuotojų. Tai kaip pasiūlysi kurti darbo vietas pagal rinkiminius politikų pažadus, jeigu visi gerovėje ir švariuose pataluose vartysis? Yra taip pasaulyje surėdyta, kad vieni vargsta dėl kitų gerovės...

  Prieš 2 mėnesių
 • Benamis

  Nuoroda

  Pastatysimę atminimo ženklą sociakultūros aukai atminti ir pasodinsime berželį...
  Tegu ilsisi ramybėje jo siela.

  Prieš 2 mėnesių
 • Koks kapelis pažiūrėkite paliktas po laidotuvių, baisu. Kas lsidojo ir užkasė. Asaros birejo.

  Prieš 2 mėnesių