Vyresnio amžiaus anykštėnai atsisako „AstraZeneca“ vakcinų nuo Covid -19, todėl besiskiepijančių eilė juda greitai. Tikėtina, kad kitą savaitę skiepyti bus pradėti 65-70 metų amžiaus grupės anykštėnai.
Anykščių rajono vicemeras, Ekstremaliųjų situacijų valdymo komisijos operacijų vadovas, socialdemokratas Dainius Žiogelis „Anykštai“ sakė, kad šalies Vyriausybės elgesys koordinuojant kovą su Covid-19 jam kelia pyktį. Iš savivaldybių reikalaujama suvaldyti situaciją, tačiau joms net nepateikiama objektyvi informacija.

 

Operacijų vadovas nevaldo informacijos

D.Žiogelis „Anykštai“ tvirtino, jog jis nežino, kokia dalis Anykščių švietimo įstaigų darbuotojų, turėjusių teisę į prioritetinį skiepijimą, atsisakė vakcinos. Pasak Operacijų vadovo, savivaldybei buvo pateikti vakcinuojamųjų sąrašai, kuriuose tik pavardės. „Ką mes turėjome tikrinti? Ar pavardės parašytos be klaidų?“ -  ironiškai klausė vicemeras. Pasak D.Žiogelio, pagal sąrašus, kuriuose tik pavardės, net negali būti užtikrintas, ar sąraše tikrai tik tie žmonės, kurie turi teisę į prioritetinį skiepijimą.
Anykščių pirminės sveikatos priežiūros centro (PSPC) vyriausioji slaugytoja Gitana Kvedarienė „Anykštai“ sakė, jog paskiepyta 210 Anykščių rajono pedagogų, o sąraše buvo 234 asmenys. G.Kvedarienė nebuvo užtikrinta, ar PSPC buvo pateikti visų švietimo įstaigų darbuotojų, turinčių teisę skiepytis prioritetine tvarka, sąrašai, ar dalis asmenų, kurie iš karto pareiškė, kad nesiskiepys, jau buvo išbraukti. Anykščių rajono savivaldybės Švietimo skyriaus vedėjos Jurgitos Banienės paprašėme dar kartą „inventorizuoti“ pedagogus. Po perskaičiavimo paaiškėjo, kad PSPC gavo visų, turinčių teisę į skiepus, sąrašą, taigi, po tyrimo paaiškėjo, kad skiepų atsisakė 24 Anykščių švietimo įstaigų darbuotojai.

Į mokyklas... negrįš  

Regis, Anykščių rajono vadovams derėtų žinoti, kurioje įstaigoje ir kiek asmenų atsisako vakcinų, juk mokyklos pradeda atnaujinti kontaktinį darbą. Tačiau, pasak D.Žiogelio, vargu ar Anykščiuose kuri nors švietimo įstaiga grįš į kontaktinį darbą anksčiau nei bus panaikintas visuotinis karantinas. „Nė vienoje mokykloje nė viena klasė nepareiškė noro grįžti. Pagal dabartinę tvarką, visi kiekvieno mokinio šeimos nariai turėtų kiekvieną savaitę atlikti Covid-19 testus. Jeigu nors vienas iš mokinio tėvų nesutinka testuotis - kontaktinės pamokos negali būti atnaujintos“, - aiškino Operacijų vadovas D.Žiogelis. Priminsime, jog eksperimentinis grįžimas į kontaktinį mokymą kol kas siūlomas tik pradinių klasių mokiniams.
„Nežinau, kokie bus tolesni sprendimai, koks karantino atlaisvinimo planas. Nes vieną dieną gauname vieną informaciją, kitą - jau kitokią informaciją. Viskas pono Dievo rankose. Pas mus Vyriausybė dabar Dievo vaidmenį atlieka“, - dėstė D.Žiogelis.

Progimnazijoje apklausa

Anykščių A.Vienuolio progimnazijos direktorė Danutė Mažvylienė „Anykštai“ sakė, jog jos vadovaujama mokykla visgi bandys į kontaktinį darbą grįžti anksčiau laiko. Teoriškai veto teisę turi net ir valytojos bei vairuotojai, tačiau D.Mažvylienė sakė, jog šiuo metu atliekama mokinių tėvelių apklausa ir, jeigu dauguma jų norės, kad vaikai lankytų mokyklas, bus stengiamasi atnaujinti kontaktinį darbą. Pasak D.Mažvylienės, mokykloje yra 10 pradinukų klasių - 2 arba 3 komplektai kiekvienoje klasėje. Direktorė sakė, jog galbūt bus performuojamos klasės - vieni vaikai mokysis kontaktiniu būdu, kiti - nuotoliniu.
Anykščių A.Baranausko pagrindinė mokykla kol kas iš nuotolinio mokymo į kontaktinį grįžti neketina - lauks naujų Vyriausybės sprendimų.

Gerai, kad ne viską žinot!

D.Žiogelis sakė, jog kol Vyriausybės veiksmais piktinosi tik opozicija ir Lietuvos respublikos prezidentas Gitanas Nausėda, galima buvo įžvelgti politikavimą, bet buvusios prezidentės Dalios Grybauskaitės politikavimu jau neapkaltinsi. „D.Grybauskaitė pasakė, kad Covid-19 situacijos suvaldymas paliktas savivaldybėms ir PSPC. Tai yra tiesa. O mes tvarkytis turime nežinodami ir realios situacijos, ir artimiausių planų“, - tvirtino vicemeras.
„Mes užtikriname, kad visa vakcina, kurią gauname, būtų sunaudota, nors iš anksto nežinome, kiek jos gausime. Aš matau, kad posakis „skęstančiųjų gelbėjimas yra pačių skęstančių reikalas“ dabar ypač aktualus. Turime kažką vykdyti, kažką tikrinti, bet negalime turėti duomenų, nes kažką nuo kažko saugo Duomenų apsaugos įstatymas. Galiu tik pasakyti, kad yra gerai, jog žmonės ne viską, kas čia vyksta, ir žino. Būtų dar daugiau nerimo“, - pyko vienas iš rajono vadovų.   
„Apsidairykit, kas vyksta Lietuvoje. Už ką Širvintų merę Živilę Pinskuvienę tarnybos tikrina? Ogi už tai, kad merė per daug sužinojo. Kodėl ji sužinojo, kaip sužinojo?“ - sakė D.Žiogelis.

Sergančiųjų sumažėjo šešis kartus

Priminsime, jog po to, kai Širvintų merė Ž.Pinskuvienė sergančiųjų Covid-19 sąrašuose aptiko jau pasveikusių širvintiškių ir „Facebook“-e paskelbė, kad segančių Širvintų rajone yra šešis kartus mažiau nei skelbia Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC),
prieš merę buvo pradėtas asmens duomenų saugumo pažeidimo tyrimas. Nors po to NVSC ir peržiūrėjo šalies asmenų COVID-19 statistiką bei  aptiko jau pasveikusių asmenų tarp tų, kurie formaliai laikyti sergančiais. Panaši situacija buvo ir kituose šalies rajonuose. Kelių  rajonų merai taip pat darė prielaidą, kad elektroninės sistemos, kuriose registruojami COVID-19 sergantys žmonės,  dirba nesklandžiai. Nesutapimų COVID-19 statistikoje taip pat rado ir Plungės, Ignalinos, Palangos, Jonavos, Kėdainių, Kauno savivaldybės.

Atsisako „AstraZeneca“

Šią savaitę Anykščių rajonas gavo 300 „AstraZeneca“ ir 310 „Pfizer“ vakcinų - gaunamų vakcinų kiekiai yra mažesni nei anksčiau buvo žadėta, tačiau prioritetinė eilė juda greitai. Šią savaitę skiepyti 70-75 metų amžiaus anykštėnai. Tikėtina, kad ateinančią savaitę bus pradėti skiepyti 65-70 metų amžiaus grupei priklausantys asmenys.
Anykščių pirminės sveikatos priežiūros centro darbuotojų skaičiavimais, apie 50 proc. vyresnio amžiaus anykštėnų atsisako „AstraZeneca“ vakcinos, o apie 10 proc. apskritai atsisako skiepų nuo Covid -19. Atsisakiusieji skiepytis „AstraZeneca" vakcina rašomi į prioritetinio sąrašo galą ir gali laukti kvietimo skiepytis „Pfizer“ vakcina.
Anykščių PSPC vakcinavimo centre vienu metu gali būti skiepijami 6 - 7 asmenys. Vakcinacijas atlieka ir visos 6 rajono miestelių ambulatorijos.
Pagal pirminius pažadus, Anykščių rajonui kiekvieną kovo mėnesio savaitę turėjo būti skirta po 1700 vakcinų, tačiau gaunamų vakcinų kiekis nuo pažadų skiriasi net keletu kartų. Jeigu vakcinavimo tempas ir toliau bus apie 500 dozių rajonui per savaitę, paskutiniai rajono gyventojai bus vakcinuojami 2023-aisiais.
Kovo 12-ąją, penktadienį, Anykščių rajone  Covid-19 sirgo18 asmenų, šia liga persirgo 977 anykštėnai.

Vidmantas ŠMIGELSKAS
vidmantas.s@anyksta.lt

Palikite komentarą

Sąlygos ir terminai.
 • Lana

  Nuoroda

  Kodėl tokie dideli tarpai tarp antro skiepo. Žmogus vyresnis nei 80 m. Astra Zenika buvo paskiepytas vasarį, o antras skiepas nurodytas gegužę. Vilniuje jaunesnė giminaitė gavo abu skiepus kovo mėn. Mėnesio pradžioje ir pabaigoje. Ar nebūtų protinga užbaigti jau pradėtus skiepyti. Niekas nepaaiškina kokią įtaką turi imuniteto susidarymui tokie dideli tarpai tarp skiepo pirmos ir antros dozės. Kodėl gaištamas laikas su atsisakančiais skiepytis. Tegul žinute patvirtina atsisakymą ir skiepykit kitus žmones, kurie eina prioriteto tvarka.

  Prieš mėnesį
 • Štabas

  Nuoroda

  dirpa

  Prieš mėnesį
 • Va Taip

  Nuoroda

  Niekas nieko neźino ,o situacija nekontroliuijama tai ko ten Ziogelis sedi ,jei nesigaudo .

  Prieš mėnesį
 • Pandemija ar gripas?

  Nuoroda

  Keista, kai Ekstremaliųjų situacijų valdymo komisijos operacijų vadovas savo fb, paskyroje dalinasi liaudies išmintimi, kad covid tik paprastas gripas...Žmogus netiki tuo, ką daro.? O įstaigoms atsiųstuose raštuose šio valdininko mintį pagauti sunku.

  Prieš mėnesį
 • Pritariu

  atsakymas į: Pandemija ar gripas? Nuoroda

  Visu 100% tai gripas kitu pavadinimu.

  Prieš mėnesį