Praėjusį savaitgalį ant Kalitos kalno pramogavę anykštėnai pirko gerokai brangesnius slidinėjimo bilietus nei iki tol. Už valandos slidinėjimą jau mokėta po 10 eurų, tačiau bilietų brangimas slidininkų neišgąsdino - savaitgalį kalnas buvo apgultas.
Jeigu ateinantį savaitgalį dar bus žiema, Kalitos slidinėjimo kalną administruojančio Anykščių turizmo ir verslo informacijos centro laikinosios direktorės Renatos Gudonienės skaičiavimais, slidinėjimo sezonas turėtų nebūti nuostolingas, bet pelno taip pat nenusimato.

 

Liberalas išsišaukė ugnį

Slidinėjimo bilietai darbo dienomis pabranginti nuo 5 iki 9 eurų, savaitgaliais nuo 6 iki 10 eurų. Sprendimą dėl bilietų branginimo praėjusią savaitę priėmė Anykščių rajono taryba. Bilietų branginimo motyvus „Facebook“-e išdėstęs Anykščių rajono tarybos narys liberalas Mindaugas Sargūnas po savo žinute sulaukė aršios kritikos. O „Facebook“-e M.Sargūnas parašė:
„Matau, kad yra besipiktinančių, kad padidintos slidinėjimo kainos. Suprantu, kainų augimai niekada nedžiugina. Tad apie sprendimo priėmimo motyvus: Kalitos kalną administruoja VšĮ Anykščių turizmo ir verslo informacijos centras. Viešoji įstaiga, kaip matote. Jos savininkas - Savivaldybė (iš esmės visi mokesčių mokėtojai). Esmė ta, kad pagal skaičiavimus anksčiau galiojusi kaina (5-6 Eur) pagal visus nustatytus karantino reikalavimus įstaigai generuoja didelį minusą (kad pramoga būtų paleista ir veiktų, mėnesio išlaidos sudaro apie 20 tūkst. Eur). Tad kyla natūralus klausimas, ar visi mokesčių mokėtojai turėtų dengti įstaigos patirtus nuostolius, ar už tai, kad pramoga veiktų, ja besinaudojantys turėtų sumokėti kainą, kuri neneštų įstaigai nuostolių? Mano nuomone, neteisinga, kad už mažesnės gyventojų grupės norą slidinėti pigiau turėtų primokėti tie, kurie ta pramoga net nesinaudoja. Ir pabaigoje: aš irgi norėčiau nueiti į parduotuvę, nusipirkti televizorių, o jo pusę kainos lai padengia mano kaimynai. Na, gerai jau gerai, galėsiu įsileist į svečius krepšinio rungtynių kartu pažiūrėti.“
„Mindaugai, visiškai nelogiškas sprendimas. Ar dėl pakeltų kainų ir sumažėjusių minimos įmonės pajamų atsakys skaičiuotojai? O gal taryba dengsite dabar nuostolius? Ar logiška būtų iš galiojimo išeinantiems produktams paskelbti ne išpardavimą, o padvigubinti kainą? Kur logika, skaičiuotojai?“ - M.Sargūno „Facebook“-e klausė Tomas Sriubas.
O Regimantas Butvydas ironizavo: „Man atrodo didžiausios sąnaudos rajonui yra visas savivaldybės pastatas. Kokia kalba gali būti apie sąnaudas, jei tai eina kalba apie rajono gyventojus?“
Didelė dalis M.Sargūno įrašo komentuotojų skundėsi Kalitos kalno slidinėjimo trasos kokybe.
Štai Asta Palaimienė parašė: „Mano šeima yra iš tų, kurie slidinėja. Nebaisus mums kainos pakėlimas. Problema - netvarkinga trasa. O čia jau garbės sporto, turizmo sektoriui ir rajono vadovams, jau nekalbant apie pačio kalno vadovę, garbės nedaro. Taigi...“

Direktorė: „piktinas tie, kas neslidinėja“

Anykščių turizmo ir verslo informacijos centro laikinoji direktorė R.Gudonienė „Anykštai“ sakė, kad bilietų branginimas slidininkų neišgąsdino - savaitgaliui buvo išparduoti praktiškai visi bilietai.
Skaičiuota, jog slidinėjimo trasos parengimas ir vieno mėnesio eksploatacija kainuos bent 20 tūkst. eurų. Trasa veikia jau tris savaites ir jeigu gamta leis slidinėti dar bent vieną savaitgalį, pramoga turėtų nebūti nuostolinga. Tiesa, orų prognozės kol kas slidininkams nėra palankios.
Laikinoji vadovė tvirtina, kad ant kalno kalbinami slidininkai yra patenkinti trasos kokybe. „Apklausiau ne vieną dešimtį žmonių - visiems viskas gerai. Yra apie dvidešimties žmonių grupė, kurie slidinėja kiekvieną šeštadienį - jiems viskas gerai. Skundžiasi tie, kurie patys neslidinėja. Pas mane į namus net delegacija buvo atėjus piktintis“, - „Anykštai“ sakė R.Gudonienė.
„Facebook“-e rašoma, jog internete (bilietai parduodami tik internetu) neįmanoma nusipirkti vaikiškų, perpus pigesnių bilietų. D.Gudonienė aiškino, kad iš tiesų vaikiški bilietai nėra parduodami - vaikų trasa nėra paruošta, o ir prekybos sistema „nemoka“ skaidyti bilietų kainos.    

Kalną reikia privatizuoti!

 „Anykštos“ kalbinti slidinėjimo entuziastai Alfrydas Savickas, Juozas Ratautas ir Vygantas Šližys turi vieną nuomonę dėl Kalitos pramogų centro privatizavimo.  „Valstybinės institucijos turi užsiimti valstybiniais reikalais, o verslu užsiimti – verslininkai“, - sakė Anykščių rajono tarybos narys, verslininkas V.Šližys. J.Ratautas kalbėjo, kad „savivaldybė neturėtų kontroliuoti verslo objektų“, o A.Savickas į klausimą apie privatizavimą atsakė ypač lakoniškai: „būtina privatizuoti“.
Tačiau mūsų kalbintų pašnekovų nuomonės išsiskyrė, kai jų užklausėme apie slidinėjimo sezono atidarymo prasmingumą bei bilietų kainos pakėlimą.
„Absurdas, nesąmonė. Nenorėjo dirbti, nepasiruošė iš anksto. Net kurmiarausiai neišlyginti. Dėl to ir priskaičiavo tuos 20 tūkstančių. Direktorė visiškai nekompetentinga“, - piktinosi A.Savickas.
Pasak jo, trasa labai blogai paruošta, veikia tik vienas keltuvas, nuo kalno leistis galima tik vienu kalno šlaitu. Pats A.Savickas sakė nuo Kalitos neslidinėjantis, tačiau ateina ant kalno, stebi ir mato, kad trasa yra nekokybiška. Apie kainos pakėlimą A.Savickas sakė: „Iš saviškių lupa pinigus. Nors vaikams ir invalidams nuolaidas galėjo pritaikyti!“
Pasak J.Ratauto, savivaldybės vadovai priimdami sprendimus dėl Kalitos kalno veiklos neturėtų vertinti tik finansinį aspektą. „Reikėjo kalną paleisti, net jeigu jis būtų ir vos dvi savaites veikęs. Tai ne tik komercija, bet ir anykštėnų sveikatinimas. Savivaldybė valdo daug objektų, kurie apskritai nėra apmokestinami“, - požiūrį dėstė anykštėnas. Jo nuomone, slidinėjimo bilietų branginimas neturėjo būti toks drastiškas. „Reikėjo rimčiau pažiūrėti į rinkodarą, atsižvelgiant į anykštėnų interesus“, - sakė J.Ratautas.

Slidinėjimas - turtingų žmonių sportas

V.Šližys kalbėjo, kad slidės, batai, apranga kainuoja apie 1000 eurų. Todėl, pasak verslininko, kalnų slidinėjimas yra pasiturinčių žmonių, kuriuos vargu ar savivaldybė turėtų remti,užsiėmimas.
„Išskirčiau dvi Kalitos kalnų slidinėjimo centro funkcijas. Vienas dalykas, jog kalnas yra turistų traukos į Anykščius objektas. Tačiau per karantiną jis šios funkcijos nebeatlieka, todėl lieka vienintelė jo paskirtis - anykštėnų pramoga. Kyla klausimas kodėl visi anykštėnai, mokesčių mokėtojai turi padengti pramogautojų patiriamas išlaidas.“, - dėstė V.Šližys.
V.Šližys slidinėja ant Kalitos. Jis dėstė, kad pramogos neatsisakytų, jeigu bilietų kainos būtų padidintos ir dar dvigubai.

Vidmantas ŠMIGELSKAS
vidmantas.s@anyksta.lt

Palikite komentarą

Sąlygos ir terminai.
 • senjorė

  Nuoroda

  Jei būtų privatizuota, tai kainos tiktai padvigubės, kiekvienas norės gauti kiek galima didesnį pelną. Nebūtų karantino tai ir Kalitos kalnas būtų pelningas

  Prieš mėnesį
 • Mokytoja

  Nuoroda

  Paskaičius straipsnį susidaro nuomonė, kad ir bendrasis lavinimas ir vaikų ugdymas tuoj bus pripažintas kaip prabangos užsiėmimas ir jame pilnavertiškai galės dalyvauti tik tie, kurie gali susimokėti mokymo įstaigos steigėjui ar įstaigos valdytojui. Viešoji paslauga jau tampa komerciniu objektu, iš kurio siekiama ne visuomeninės naudos, o pelno.

  Prieš mėnesį