Į Anykščių mobilųjį koronaviruso patikros punktą patenkama tik iš anksto užsiregistravus bendruoju telefonu 1808.

Koronavirusas limpa, nesiaiškindamas „kliento“ amžiaus ir socialinio statuso. Jauniausiam pastarosiomis dienomis susirgusiam anykštėnui - 14 metų, vyriausiam - 84-eri.
Susirgimai koronavirusu fiksuoti Anykščių seniūnijos bei Anykščių rajono savivaldybės administracijos Socialinės paramos skyriaus darbuotojams. Kontaktus su susirgusiais asmenimis turėję seniūnijos bei Socialinės paramos skyriaus  darbuotojai yra izoliuoti.
Pirmadienį, lapkričio 16-ąją, koronavirusu sirgo 39 anykštėnai.

 

Pastarosiomis dienomis liga diagnozuota dviem Viešintų seniūnijoje veikiančios UAB „Granulita“ darbuotojams - įmonė laikytina koronaviruso židiniu.
Susirgimas koronavirusu nustatytas paaugliui, gyvenančiam Skiemonių seniūnijoje.
Susirgo dar viena Anykščių vaikų gerovės centro darbuotoja. Ši darbuotoja dirbo su Anykščių mieste įsikūrusios šeimynos vaikais. Praėjusią savaitę liga nustatyta vaikų šeimynos, veikiančios Auleliuose, darbuotojai. Abiejų šeimynų vaikai izoliuoti.
Priminsime, jog praėjusią savaitę koronaviruso židiniu paskelbta Anykščių melioracijos įmonė UAB „Kargus“, kurioje nustyti 4 susirgimo atvejai.
Anykščių vaikų gerovės centro direktorius Vaidas Niaura „Anykštai“ sakė, jog apie susirgimus vaikų šeimynose informuotos mokyklos, kurias lanko šių šeimynų vaikai - Svėdasų Juozo Tumo Vaižganto gimnazija ir Anykščių Antano Baranausko pagrindinė mokykla.
Pasak V.Niauros, abiejų šeimynų vaikai dabar bendruose kambariuose dėvi veido kaukes, o su jais dirbantys asmenys įeidami į vidų „turi naudoti trečio lygio apsaugas“, t.y. veido ir rankų apsaugas bei vienkartinius chalatus.
V.Niaura „Anykštai“ sakė, kad Aulelių sodybos vaikų izoliacijos terminas baigsis šią savaitę, visi vaikai yra sveiki.
Anykščių rajono savivaldybės administracijos Socialinės paramos skyriaus vedėja Ieva Gražytė „Anykštai“ aiškino, jog susirgusi jos skyriaus darbuotoja pas gyventojus nėjo, beje, apskritai pagalbą namuose teikia ne savivaldybės administracijos, o socialinių paslaugų įmonių darbuotojai.  
„Jie laikosi visų saugumo reikalavimų, periodiškai yra tikrinami“, - apie gyventojams namuose teikiamų paslaugų saugumą kalbėjo I.Gražytė.
Pirmadienį Anykščiuose, Vairuotojų gatvėje, pradėjo veikti mobilusis koronaviruso patikros punktas. Gyventojai į jį priimami, iš anksto užsiregistravę bendruoju 1808 telefonu.
 Mėginius ima 4 skafandrais apsirengę Anykščių pirminės sveikatos priežiūros centro darbuotojai.
Pavėžėjimo iki punkto paslaugą teikia ir Anykščių rajono savivaldybė. Pasak Anykščių rajono vicemero, Ekstremaliųjų situacijų valdymo komisijos Operacijų vadovo Dainiaus Žiogelio, savivaldybė turi specialiai tam tikslui paruoštą autobusiuką, kurio vairuotojas pertvara atskirtas nuo keleivių. Vairuotojas dėvi ir specialiąją apranga. Tačiau vicemeras prašė anykštėnų nepiknaudžiauti prašant pagalbos nuvykti į patikros punktą - po kiekvienos kelionės autobusiuką privaloma dezinfekuoti, todėl juo derėtų naudotis tik tiems asmenims, kurie neturi alternatyvų.
Anykščių rajone sergamumas koronavirusu yra vienas mažiausių šalyje. 100 tūkst. rajono gyventojų  pirmadienį, lapkričio 16- ąją, teko 169 ligos atvejai. Mažesnis sergamumas yra tik Ignalinos ir Zarasų rajonuose.
Didžiausias sergamumas koronavirusu pirmadienį buvo Šilutės rajone - 1535 atvejo 100 tūkst. gyventojų. Šiaulių mieste sergamumas buvo 1279, Klaipėdos mieste - 1109, Širvintų rajone - 1074, Švenčionių rajone - 1007.
Lietuvoje pirmadienį koronavirusu sirgo  26 tūkst. 622 žmonės. Sergamumas 100 tūkst. gyventojų - 695. 

Vidmantas ŠMIGELSKAS
vidmantas.s@anyksta.lt

Palikite komentarą

Sąlygos ir terminai.
 • Hope

  Nuoroda

  NOBODY KNOW WHEN PANDEMIC WILL END. GOVERNMENT SAY STAY HOME AND FOLLOW OUR RULE. DO WHAT WE SAY. EVERYONE LIVE IN COMPLETE TERROR. NOT OK TO VISIT FAMILY OR FRIENDS. NOT OK TO EAT AT RESTAURANT. LIFE WILL NOT BE NORMAL UNTIL 2023. OR MAYBE LONGER. BUT YOU MUST MAKE END MEET. LOGICAL TO WORK AT HOME NOW. CLICK THIS LINK HERE FOR MORE DETAIL ======>>>>>>...Www.earn75.com

  Prieš 6 mėnesių
 • Marijona

  Nuoroda

  Jai daktarai nuotoliniu nenustatinetų viruso būtų ir skaičius mažesnis. O db tik paskambink ir pasakyk kad kosti ir sloguoji jau be jokių kalbų korona, iškart pripaišo. Ir kas iš to ,kad nustato bet negydo, gydykites patys.

  Prieš 6 mėnesių
 • a ko ti skambini

  atsakymas į: Marijona Nuoroda

  Apsisnarglejei ir sedek namie, pensijų gauni, darban nereikia, tai ko ti da nori pa poliklinika vaikščet ? Takiu babeliu jau nebegyda senai jau ! Jauni žmones nebeinteina pasgydit !

  Prieš 6 mėnesių
 • nubuskim zmones

  Nuoroda

  kur musu meras ,administracijos direktore,ka jie del maro daro ,kur ju darbai ka jie veikia ir uz ka pinigus

  Prieš 6 mėnesių