Greitasis koronaviruso testas parodė, jog šia liga serga ir Anykščių rajono savivaldybės administracijos darbuotojas, o mažiausiai 5 savivaldybės administracijos darbuotojai jau yra persirgę koronavirusu. Izoliavosi visas Andrioniškio seniūnijos kolektyvas, nuotoliniu būdu tebedirba Anykščių turizmo ir verslo informacijos centras.
Vakar, lapkričio 9-ąją, Lietuvos registrų centro puslapyje skelbta, jog Anykščių rajone koronavirusu serga 23 asmenys. Sergantiesiems nuo 20 iki 81 - erių metų.  
Sergamumas koronavirusu Anykščių rajone išlieka vienas mažiausių šalyje, tačiau akivaizdu, jog virusas ateina ir pas mus.

 


Galbūt „koroną“ atsivežė iš Alantos?

Anykščių rajono vicemeras, Ekstremaliųjų situacijų valdymo komisijos Operacijų vadovas Dainius Žiogelis „Anykštai“ sakė, kad mūsų rajone koronaviruso židinių kol kas nėra.
Jo teigimu, visi koronaviruso atvejai yra arba šeiminiai, arba „atvežtiniai“. D.Žiogelis kalbėjo, kad trys pastarosiomis dienomis fiksuoti susirgimų koronavirusu atvejai yra tose šeimose, kur prieš tai koronavirusu sirgo kitas šeimos narys.
Kalbėdamas apie „atvežtinius“ atvejus, D.Žiogelis minėjo Molėtų rajono Alantos gimnaziją, kuri paskelbta koronaviruso židiniu.
Tiesa, ir pačiam rajono Operacijų vadovui neaišku, kaip iš Alantos „koroną“ anykštėnai išsivežiojo po mūsų rajoną, nes kaimyninėje Skiemonių seniūnijoje, D.Žiogelio duomenimis, susirgimų koronavirusu nėra registruota.   
Alantos gimnazija paskelbta koronaviruso židiniu, nes keliems su gimnazija susijusiems asmenims diagnozuota ši liga.

Greitasis testas susirgimą parodė Andrioniškio seniūnijos darbuotojui

Šiomis dienomis atliekant testus Anykščių rajono savivaldybės administracijos darbuotojams, vienam  Andrioniškio seniūnijos darbuotojui nustatytas susirgimas koronavirusu. Jis ir su juo kontaktų turėję asmenys izoliavosi. Andrioniškio seniūnas Rolandas Lančickas „Anykštai“ sakė, jog kol kas seniūnijos pastato durys yra užvertos - visas kolektyvas dirba nuotoliniu būdu.
Anykščių rajono savivaldybės gydytoja Vaiva Daugelavičienė „Anykštai“sakė, jog greitųjų testų duomenys yra tik preliminarūs. Ar tikrai asmuo, kuriam greitasis testas parodė susirgimą, serga koronavirusu - parodys tik įprastinis testas. Iki tol Anykščių rajone du greitųjų testų rezultatai buvę teigiami, bet atlikus įprastinius testus rezultatai buvo neigiami.
Greitieji testai parodė, kad 4 Anykščių rajono savivaldybės administracijos darbuotojai yra persirgę koronavirusu. Iš viso, vertinant greitųjų testų rezultatus, Anykščių rajone yra per 10 koronavirusu persirgusių asmenų.  Greitieji testai atliekami tik tiems asmenims, kurie patys to pageidauja.
Greitieji testai atlikti 114 (iš 168) Anykščių rajono savivaldybės administracijos darbuotojų. Greitieji testai atlikti daugiau nei 200 Anykščių rajono švietimio įstaigų darbuotojų. Testai daryti rinkimų komisijų nariams, socialiniams darbuotojams, kultūros darbuotojams ir kitiems asmenims.    
„Pati nepasidariau testo. Tą dieną, kai buvo daromi testai, buvau išvykusi. Todėl neturiu moralinės teisės priekaištauti testo nepasidariusiems žmonėms. Tačiau esu įsitikinusi, kad greituosius testus darytis verta, vien jau dėl savęs. Žinojimui. Juolab kad procedūra yra labai paprasta - paiima kraujo lašą ir iš karto pateikia atsakymą“, - „Anykštai“ sakė savivaldybės gydytoja V.Daugelavičienė.
Priminsime, jog susirgimą koronavirusu nustačius Anykščių turizmo ir verslo informacijos centro darbuotojui visas šios įstaigos kolektyvas buvo izoliuotas. Paklaustas, ar patikrinus visus šios įstaigos darbuotojus rasta daugiau sergančių koronavirusu, vicemeras D.Žiogelis atsakė, jog duomenų neturįs.

Aštuoni medikai - mėginių dvidešimt per dieną
 
Praėjusį šeštadienį rašėme, kad Anykščiuose planuojama atidaryti mobilųjį koronaviruso patikros punktą (Vidmantas ŠMIGELSKAS; „Korona“: Anykščiuose ne taip baisu, bet baisu“). D.Žiogelis vakar „Anykštai“ aiškino, jog šis punktas problemų neišspręs, nes bus tikrinama labai nedaug asmenų. „Gausime 20 mėginių dienai. O dirbti tame punkte turės 8 kvalifikuoti medikai, kurie nebegalės eiti į savo pagrindinį darbą“, - „Anykštai dėstė vicemeras, Operacijų vadovas D.Žiogelis.
Mobilusis patikros punktas Vairuotojų gatvės gale turėtų būti įrengtas jau rytoj, trečiadienį. „O kada įteisinsim, kada pradės veikti – neaišku“, - aiškino D.Žiogelis.  
Pirmadienį, lapkričio 9-ąją, Lietuvoje koronavirusu sirgo 18 tūkst. 723 žmonės. Sergamumas 100 tūks. gyventojų buvo 528,8. Didžiausias sergamumas 100 tūkst. gyventojų buvo Plungės rajone  - 1582 (522 atvejai), Širvintų rajone - 1054 (159) ir Šilalės rajone - 1000 (219).
Anykščių rajone sergamumas koronavirusu 100 tūkst. gyventojų buvo 99,9.

Vidmantas ŠMIGELSKAS
vidmantas.s@anyksta.lt

Palikite komentarą

Sąlygos ir terminai.
 • Tony

  Nuoroda

  My last month paycheck was for 11,000 dollars... All i did was simple online work from comfort at home for 3-4 hours/day that I got from this agency I discovered over the internet and they paid me for it 95 bucks every hour.... ... https://bit.ly/39JrDqt

  Prieš 6 mėnesių
 • Taigi

  Nuoroda

  Gerai, kad ne AIDS serga, nuo šios ligos nepagysi. COVID-19 kaip gripas, susirgo ir pasveiko, vieni net nežino, kad serga, kiti sunkesne forma serga, tretiems, kurių imuninė sistema silpna ar visai išnykusi, tokie dažniausiai serga dar kitomis sunkiomis ligomis, gali baigtis mirtimi.

  Prieš 6 mėnesių
 • roxosa 6812

  Nuoroda

  I am making a good salary from home $7580-$9065/week , which is amazing, under a year ago i was jobless in a horrible economy. i thank god every day i was blessed with these instructions,definitely a try...., <(")

  Copy Here.........>> https://clck.ru/SC8zo

  Prieš 6 mėnesių
 • na va

  Nuoroda

  pasirodo serga andrioniškio seniunijoje,o kazkas skelbe,kad andrioniški visi sveiki,ot taip ir klaidinami gyventojai nezinodami su kuo bendravo.

  Prieš 6 mėnesių
 • Neverkit

  Nuoroda

  Kad vienas mažiausių. ( Iš tikrųjų, jei nekartosit šito melo, o pažiūrėsit oficialią, neslepiamą statistiką, pamatysit, kad tokią poziciją jau seniai praradom). Atidarysit muziejus, sukabinėsit žiburėlius - pasivysit ir finišo tiesiąją....

  Prieš 6 mėnesių