Kol kas varpą apžiūrėti gali visi norintieji - jis tik aptvertas „STOP“ ženklu.

Rugsėjo 23 dieną, trečiadienį, Anykščių Šv. Mato bažnyčios šventoriuje buvo atkastas varpas.
Varpas buvo rastas po to, kai Anykščių tremtiniai susiruošė šventoriuje statyti paminklą, skirtą Moteriai, ir jo pamatui reikėjo iškasti duobę.
Kol kas visi darbai sustabdyti, laukiama archeologų, kurie ir turėtų atsakyti į visus klausimus apie rastą varpą.

 

Tuo tarpu Anykščių A. Baranausko ir A. Vienuolio-Žukausko memorialinio muziejaus kuratorius Tautvydas Kontrimavičius „Anykštai“ sakė, kad vieta, kurioje rastas varpas, tai – senosios šventoriaus kapinės. „Pagal tai, kaip jis buvo užkastas, nepanašu, kad rūpestingai į duobę paguldytas...“ – teigė T. Kontrimavičius.
Muziejininkas patikslino, kad senoji varpinė stovėjo šventoriaus kampe, maždaug toje vietoje, kur dabar stovi vadinamasis F. Stulginskio kryžius.
Penktadienį ryte susisiekus su Anykščių šv. apaštalo evangelisto Mato parapijos klebonu Petru Baniuliu, jis teigė, kad laukia archeologų ir nieko komentuoti negali.
„Nebūna taip, kad vos pakvieti, archeologai ima ir atvyksta. Kai jie pateiks kažkokias išvadas, tada bus galima ir komentuoti. O to varpo aš dar ir pats nemačiau“, - sakė klebonas.
Anykščių rajono savivaldybės Architektūros ir urbanistikos skyriaus vyriausioji architektė Daiva Gasiūnienė sakė, kad mačiusi atkasto varpo nuotraukas, tačiau daugiau informacijos apie jį neturinti, ir, pasak specialistės, teisingiausią informaciją turėtų pateikti archeologai.

-ANYKŠTA

Palikite komentarą

Sąlygos ir terminai.