Naujasis Anykščių Šv.Mato bažnyčios altorius pirmiausia derintas prie bažnyčios mastelių.

Sekmadienį, rugsėjo 20-ąją,  Panevėžio vyskupijos vyskupas Linas Vodopjanovas OFM pašventino naują Anykščių Šv.Mato bažnyčios altorių. Sekmadienį bažnyčioje vyko Šv.Mato atlaidai, o Šv.mišioms vadovavo pats vyskupas.

 

Altorių, pulpitą ir spintelę gamino skulptorius Algirdas Varžinskas ir meistras Rimantas Dilys. Rekonstruota ir bažnyčios presbiterija.
Įdėją, jog Anykščių Šv.Mato bažnyčią reikia pertvarkyti, iškėlė Anykščių rajono savivaldybės vyriausioji architektė Daiva Gasiūnienė. Pasak D.Gasiūnienės, ankstesnis altorius savo gabaritais neatitiko bažnyčios mastelių. ,,Mano idėja - padaryti taip, kad bažnyčioje neliktų chaoso, altorius būtų proporcingo dydžio, nebebūtų laiptelių“, - „Anykštai“ sakė rajono vyriausioji architektė.
Anykščių Šv.Mato parapijos klebonas Petras Baniulis ,,Anykštai“ sakė, kad šoniniai altoriai yra autentiški, šimtamečiai, o centrinis altorius, kuris dabar pakeistas, pagamintas tik prieš du ar tris dešimtmečius. Jis atsirado tada, kai buvo pakeista Šv. mišių vedimo tvarka ir kunigai vėl pradėjo stovėti veidu į tikinčiuosius.
Altoriaus centre pavaizduotas  pelikanas, o šonuose - raidės alfa ir omega, reiškiančios pradžią ir pabaigą. Ką pavaizduoti altoriuje, sprendė skulptorius A.Varžinskas.    
Altoriaus gamybos darbai užtruko metus, kainavo 7 tūkst. eurų.
Pasak Anykščių Šv. Mato parapijos  klebono kunigo P.Baniulio, pirmasis centrinis Anykščių Šv.Mato bažnyčios altorius sudegė per 1928-ųjų bažnyčios gaisrą.
79 m. aukščio Anykščių Šv.Mato bažnyčia yra aukščiausia bažnyčia Lietuvoje. Iki I pasaulinio karo bokštų aukštis buvo 84 metrai. Dabartinis bažnyčios pastatas statytas 1899-1909 metais.
Anykščių Šv.Mato parapijos klebonas P.Baniulis per kelerius metus Anykščiuose  spėjo atlikti jau kelis didelius darbus:  2017–2018 m. žiemą bažnyčioje įrengta geoterminio šildymo sistema, 2018-2019 m. atnaujintas ir perdažytas bažnyčios stogas.

Vidmantas ŠMIGELSKAS
vidmantas.s@anyksta.lt

Palikite komentarą

Sąlygos ir terminai.
 • Vardas

  Nuoroda

  Jei Klebonui Bobos vadovauja , ir prie altoriaus vadovauja ,tai gero nelauk.Gerai sako ,jei velnias negali padaryt ,tai siūsk boba ! Kunige,vyk bobas nuo altoriaus. .

  Prieš 7 mėnesių
 • Pastabele

  Nuoroda

  Kklebonas turi vadovauti bažnyčiai ,o ne bobos! Architekte tegul l tvarkosi mieste ,o ne bažnycioj .

  Prieš 7 mėnesių
 • Tikinti

  Nuoroda

  Na tikrai nesamoningas altorius Senas 100×gražesnis Na neturi kur pasireikšt p.Gasiūnienė tai pradėjo bažnyčiąi vadovaut.Siaubas

  Prieš 7 mėnesių
 • Varnas ten ?

  Nuoroda

  Nu ....dovanokit tokio skonio...

  Prieš 7 mėnesių
 • pupa

  Nuoroda

  bet jau tas pelikanas...

  Prieš 7 mėnesių
 • Jeigu tas altorius tokio pat lygio supratimo apie tai kas estetiska, harmoninga, gamtiska, dieviska pagimdytas kaip ir neefektyviu geoterminio sildymo zerglioniu, tai gal geriau dar vienas gaisras kuris paspartintu atejima kito, turincio supratima apie tai kas isvardinta ir kas dera, o kas ne.

  Prieš 7 mėnesių