Užimtumo tarnybos Anykščių skyriaus vedėja Jolita Kairienė sakė, kad dėl darbo paieškos išmokos ateina gyventojų, kurie į įstaigą nesikreipė 14 metų.

Anykščių rajone bedarbystė auga kaip ant mielių. Užimtumo tarnyba skelbia, kad rugsėjo pradžioje Anykščių rajone registruoti 2 tūkst.233 bedarbiai. Anykščių skyriaus vedėja Jolita Kairienė tikina, kad tai dar ne pabaiga - iki šių metų pabaigos bedarbių Anykščių rajone tik daugės.

 

Šį mėnesį Anykščių rajone nedarbas siekia 17,3 proc., per paskutinį mėnesį jis šoktelėjo 1,5 proc. punkto. Mažiausias nedarbas regione šiuo metu yra Utenos rajone - 13,8 proc., didžiausias Ignalinoje - 18,8 proc.
Užimtumo tarnybos Anykščių skyriaus vedėja J.Kairienė ,,Anykštai“ sakė, kad labiausiai nedarbo rodiklius Anykščių rajone užaugino studentai.
,,Metų pradžioje jaunimo nedarbas rajone siekė 6,6 proc., o šį rudenį - jau 10,5 proc. Į Užimtumo tarnybą registruojasi daugiau studentų, nes nuo birželio mėnesio jiems gali būti suteikiamas bedarbio statusas. Tapę bedarbiais, jie iki šių metų pabaigos gauna 200 Eur dydžio darbo paieškos išmoką“, - sakė J.Kairienė.
Nors studentai ir studijuoja įvairiuose Lietuvos miestuose, Užimtumo tarnybos Anykščių skyriaus vedėja J.Kairienė sakė, kad įstaiga privalės jiems siūlyti darbo vietas.
Pastebima, kad Užimtumo tarnybos Anykščių skyriaus slenkstį mina ir tie gyventojai, kurie iki šiol su šia įstaiga turėjo mažai reikalų.
,,Dalis gyventojų bedarbiais registravosi dėl darbo paieškos išmokos. Tikrai ateina tie žmonės, kurie arba nelegaliai dirbo, arba dėl kažkokių priežasčių jiems darbo nereikėjo. Matome, kad yra žmonių, kurie yra dirbę labai seniai, paskutiniai oficialūs jų darbo santykiai nutraukti 2006-2007 metais“, - įžvalgomis dalijosi J.Kairienė.
Tiesa, jei bedarbiais užsiregistravę gyventojai atsisako Užimtumo tarnybos siūlomų darbo vietų, jie lieka ne tik be darbo.
,,Jeigu pasiūlytas darbas žmogui yra tinkamas, susisiekimas su darboviete patogus, o jis šio darbo atsisako, tai jis praranda bedarbio statusą ir visas priklausančias išmokas. Tokių praradusiųjų šį statusą yra Anykščių rajone, bet jų nedaug“, - sakė J.Kairienė.
Užimtumo tarnybos Anykščių skyrius stebi ir dar vieną tendenciją - darbuotojai vienoje darbovietėje neužsibūna.
,,Žmonės įsidarbina ir po 2 ar 3 mėnesių iš darbo išeina. Užsiregistravę Užimtumo tarnyboje, jie kurį laiką gauna 200 Eur darbo paieškos išmoką, po to vėl įsidarbina“, - kalbėjo Anykščių skyriaus vedėja J.Kairienė.
Nedarbas Anykščių rajone šių metų sausį siekė 12,5 proc., o žymiai išsaugo gegužę. Užimtumo tarnybos Anykščių skyriaus vedėja J.Kairienė tokius rodiklius sieja su koronaviruso pandemijos sukeltais padariniais.
,,Šiemet pusė atleistųjų  dirbo paslaugų sektoriuje, po 23 proc. - pramonės ir žemės ūkio srityse, 10 proc. - statyboje, 15 proc. netekusių darbo dirbo savarankiškai“, - informavo Anykščių skyriaus vedėja J.Kairienė.
Pasiteiravus apie darbo rinkos prognozes, Užimtumo tarnybos Anykščių skyriaus vedėja K.Kairienė nieko optimistiško nežadėjo.
,,Nemanau,  kad nedarbas mažės. Kasmet, pasibaigus sezoniniams darbams, nedarbas kas mėnesį išauga 0,5 proc.“, - sakė ji.

Robertas ALEKSIEJŪNAS
robertas.a@anyksta.lt

Palikite komentarą

Sąlygos ir terminai.
 • Tu

  Nuoroda

  Kavos bonkute ar saldainiu dežute nuneśk biržos darbuotojoms ir jos taves niekur nesius pas darbdavi va tokia biržos politika

  Prieš 7 mėnesių
 • Piatra

  Nuoroda

  A many priskaičiavat?

  Prieš 7 mėnesių
 • Da

  Nuoroda

  Aš prieš pusmeti pradėjau bendrauti su užimtumo tarniba. Ten tikrai dirba profesianalės jos pasiulo mums darbdaviams darbuotoju..aš labai dziaugiuos darbuotojoms...bet kad tie bedarbei taip nevertina darbo kad baisu...kazkoks siaubas .607eurus i rankas nėra norinciu dirbti.

  Prieš 7 mėnesių
 • Vergvaldy

  atsakymas į: Da Nuoroda

  Laikai keičiasi gan greitai - nori gerų darbuotojų be kaitos ir sėkmės versle ? "Štuka" (1000 € mėn. į "rankas" nekvalifikuotam darbui) - nuo to ir pradėk ! Priešingu atveju tavo verslas jau žlugęs, bet tu to dar nepastebi !

  Prieš 7 mėnesių
 • 607 € į "rankas" ?

  atsakymas į: Da Nuoroda

  Tai kam tada rašai Darbo biržos portalo skelbime, kad mokėsi 607 € Neatskaičius mokesčių ?
  Vergvaldy, atskaičiuok mokesčius ir matysi kodėl tau nieks net neskambina ir nesidomi tavo darbu !

  Prieš 7 mėnesių