Balandžio viduryje prie Anykščių ligoninės atidaryta Karščiavimo klinika kol kas nesulaukė nė vieno paciento, tačiau tokiais tempais plintant virusui jos gali prireikti.

Liepos 1 -  2 dienomis, trečiadienį ir  ketvirtadienį, Anykščių rajone nustatyti du koronaviruso atvejai.
Pavojinga infekcija užsikrėtė iš Švedijos grįžęs anykštėnas ir Anykščių ligoninės pacientė.
Pastarasis susirgimas Anykščių rajono medicinos įstaigose pasėjo nerimą paaiškėjus, kad koronavirusu užsikrėtusios Anykščių seniūnijos gyventijos motina dirba Anykščių pirminės sveikatos priežiūros centre.

 

Koronavirusą parsivežė iš Švedijos

Kaip pranešė Nacionalinis visuomenės sveikatos centras, iš Švedijos grįžęs anykštėnas keltu parplaukė į Latviją, Ventspilį, o iš ten asmeniniu automobiliu parvyko į Anykščių rajoną.
Koronavirusas taip pat nustatytas tuo pačiu keltu iš Švedijos grįžusiam klaipėdiečiui.
Kaip paskelbė Nacionalinis visuomenės sveikatos centras, abu asmenys dirba toje pačioje įmonėje, nė vienas iš jų simptomų nejaučia.
Šiuo metu vykdoma išsamesnė atvejo analizė.
Anykščių rajono mero pavaduotojas, rajono Ekstremalių situacijų komisijos operacijų vadovas Dainius Žiogelis ,,Anykštai“ sakė, kad koronavirusas nustatytas jaunam anykštėnui, jis saviizoliavosi Anykščiuose, Kęstučio gatvėje esančiuose namuose.
Iš Švedijos jis grįžo sekmadienį, pirmadienį išsityrė dėl koronaviruso, o trečiadienį vakare gautas atsakymas, kad tyrimo rezultatai yra teigiami. Koronavirusu užsikrėtęs anykštėnas tikino, kad su kitais asmenimis jis kontaktų neturėjęs.

Susirgimą nustatė atsitiktinai

Kaip perkūnas iš giedro dangaus ketvirtadienį atskriejo žinia, kad koronavirusas nustatytas Anykščių ligoninės pacientei. Moteriai susirgimas koronavirusu nustatytas atsitiktinai - ji dėl kitų priežasčių kreipėsi į medikus, o mėginiai tyrimams dėl koronaviruso iš jos paimti tik norint apsidrausti.
Anykščių rajono mero pavaduotojo, rajono Ekstremalių situacijų komisijos operacijų vadovo D. Žiogelio žiniomis, jauna Anykščių seniūnijos gyventoja nejautė jokių koronaviruso simptomų. D.Žiogelis sakė, kad užsikrėtusioji moteris bus izoliuota Alantos technologijos ir verslo mokyklos Anykščių filialo bendrabutyje.

Pavojaus ligoninėje nemato

Laikinasis Anykščių ligoninės direktorius Dalis Vaiginas tikino, kad koronavirusu užsikrėtusi moteris ligoninės personalui ir kitiems pacientams grėsmės esą nesukėlė.
,,Ji atėjo pagal nustatytą intervalą, kai leidžiama įeiti į ligoninę.Greta jos nebuvo kitų pacientų. Darbuotoja, kuri teikė paslaugas, pasielgė tikrai atsargiai, paėmusi mėginį dėl koronaviruso“, - sakė D.Vaiginas.
Pasiteiravus, ar po kontakto su koronavirusu užsikrėtusia moterimi ją apžiūrėjusiai medikei nebuvo privalu izoliuotis, laikinasis Anykščių ligoninės direktorius D.Vaiginas kalbėjo: ,,Jai leidžiama ir toliau dirbti, kadangi ji dirbo su apsaugos priemonėmis. Buvo atliekama dezinfekcija, vėdinamos patalpos. Aišku, medikė šiuo metu stebi savo savijautą.“
Laikinasis Anykščių ligoninės direktorius D.Vaiginas tikino, kad daroma viskas, kad ligoninė po šio įvykio netaptų koronaviruso židiniu.
,,Tam yra pasirengta. Pacientai į kabinetus patenka nustatytu intervalu, jie užpildo anketas, kad neturėjo kontaktų su užikrėtusiais koronavirusu ir t.t. Darbuotojai elgiasi atsakingai, jei to nebūtų, būtų didelė rizika, kad Anykščių ligoninė taptų koronaviruso židiniu. Tos tvarkos surašytos, jų yra paisoma ir galiu pasidžiaugti, kad  situacija suvaldyta“, - tikino laikinasis Anykščių ligoninės direktorius D.Vaiginas.

Neramios dienos Anykščių PSPC

,,Anykštos“ žiniomis, koronavirusu užikrėtusios Anykščių seniūnijos gyventojos motina dirba Anykščių pirminės sveikatos priežiūros centre. Šią žinią patvirtino Anykščių pirminės sveikatos priežiūros centro direktoriaus pavaduotojas Kęstutis Jacunskas.
,,Taip, tačiau tik tiek informacijos galiu ir patvirtinti dėl asmens duomenų apsaugos“, - sakė K.Jacunskas.
Pasiteiravus, ar buvo imtasi kažkokių priemonių, kad koronavirusas neišplistų Anykščių pirminės sveikatos priežiūros centre, K.Jacunskas kalbėjo: ,,Be abejo. Izoliacija koronavirusu užsikrėtusios Anykščių seniūnijos gyventojos motinai ir vyrui. Šiuo metu nustatinėjami  įstaigoje kontaktai ir asmenys, su kuriais galėjo kontaktuoti minėta darbuotoja. Kalbėjau su darbuotoja, tai ji sakė mažai kontaktų turėjusi su savo dukra, tad maža tikimybė, kad jai kažkas būtų. Ji pasakojo, kad jos dukra su niekuo nebendravo, niekur išvažiavusi nebuvo, niekas iš pažįstamų iš užsienio nebuvo sugrįžęs.“
Anykščių pirminės sveikatos priežiūros centro direktoriaus pavaduotojas K.Jacunskas neatmetė, kad Anykščių ligoninės pacientei atliktas koronaviruso testas gali būti ir klaidingas.
,,Klaidų visą laiką gali įsivelti“, - svarstė K.Jacunskas.

Dirba nuotoliniu būdu

Beje, medikė, kuri apžiūrėjo koronavirusu užsikrėtusią Anykščių ligoninės pacientę, taip pat dirba ir Anykščių pirminės sveikatos priežiūros centre, tačiau šioje vietoje grėsmių, kad koronavirusas gali išplisti tarp dviejų rajono medicinos įstaigų, Anykščių pirminės sveikatos priežiūros centro direktoriaus pavaduotojas K.Jacunskas neįžvelgė.
,,Ta medikė pas mus dirba nuotoliniu būdu, ji į įstaigą neatvyksta“, - sakė K.Jacunskas.
Izoliuotis - į bendrabutį

Anykščių rajono mero pavaduotojas, rajono Ekstremalių situacijų komisijos operacijų vadovas Dainius Žiogelis  sakė, kad saviizoliacijai užsidariusių asmenų Anykščiuose, viešbutyje ,,Puntukas“ nebeliko.
,,Vyriausybė apsisprendė, kad saviizoliuotis galima bet kur, o jei nori viešbutyje, tai žmonės gali daryti už savo pinigus. Tai norinčiųjų saviizoliuotis viešbutyje ,,Puntukas“ už savo pinigus jau dvi savaites nebeturime“, - sakė D.Žiogelis.
Saviizoliacijai yra paruoštas Alantos technologijos ir verslo mokyklos Anykščių filialo bendrabutis, jame šią savaitę jau izoliuotas pirmasis gyventojas.
Priminsime, kad pirmieji bendrabutyje izoliuoti asmenys apsiskundė republikinei žiniaskladai dėl prastų sąlygų - juos pribloškė bendrabutyje esanti netvarka, žmonės skundėsi, kad turi naudotis bendru dušu, kęsti girtaujančius kaimynus.

Padėtis Anykščių rajone kelia nerimą

Anykščių rajono savivaldybė jau informavo Vyriausybę, kiek per karantiną išleido kovai su koronavirusu.
,,Vien apgyvendinimui ir asmenų atvežimui į saviizoliacijos vietas, jų maitinimui išleidome 42 tūkst. Eur. Tiek kainavo 52 žmonių saviizoliacija“, - sakė D.Žiogelis.
Anykščių rajono mero pavaduotojas, rajono Ekstremalių situacijų komisijos operacijų vadovas D.Žiogelis prisipažino, kad augantis koronaviruso atvejų skaičius Anykščių rajone jį neramina.
,,Grįžo daug žmonių iš užsienio. Ypač tokių besiptomių koronaviruso nešiotojų turime turbūt daug“, - svarstė D.Žiogelis.
Anykščių rajone iš viso yra nustatyti 9 koronaviruso atvejai. Dar viena užikrėtusi koronavirusu uteniškė dirbo Aknystos socialinės globos namuose.

Robertas ALEKSIEJŪNAS
robertas.a@anyksta.lt

Palikite komentarą

Sąlygos ir terminai.
  • mačiau Marijona

    Nuoroda

    jei net seilęs varva, kaip norėtu tokios palapines savo sode agurkams auginti - juk bedievis vagis Kestas pažadėjo jai ją ...

    Prieš 8 mėnesių