Balandžio mėnesį šalia Anykščių ligoninės atidaryta Karščiavimo klinika nėra sulaukusi nė vieno paciento. Taigi niekas nepasinaudojo ir moderniu kupolu - palapine, kuri buvo pastatyta lankytojams ligoninės kieme.

Prieš porą mėnesių įsteigtos Karščiavimo klinikos gali būti uždarytos, nes joms nebėra didelio poreikio, sako Sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga. Anot jo, ar tokia klinika dar reikalinga, sprendimą turėtų priimti konkreti savivaldybė.
Anykščių rajono savivaldybė Karščiavimo klinikos, kuri yra prie Anykščių ligoninės uždaryti kol kas neketina.
Nors karantinas šią savaitę baigiasi, į Anykščių rajoną vis dar grįžta užsienyje gyvenę kraštiečiai, kurie pageidauja saviizoliuotis už  savivaldybės lėšas.

 

Klinikos nenaikins dėl teisinių procedūrų

Anykščių rajono savivaldybės administracijos direktorė Ligita Kuliešaitė, kai pasiteiraviome, ar pasibaigus karantinui Anykščių ligoninės buvusio tuberkuliozės skyriaus patalpose išliks Karščiavimo klinika, sakė, kad savivaldybė, kol nėra atskiro Sveikatos ministrijos nurodymo, nieko nekeis.
,,Sveikatos apsaugos ministerijos įpareigojimas, kad tokios paslaugos turi būti teikiamos savivaldybės gyventojams, nėra atšauktas, tad Karščiavimo klinikos, kol nėra pakeistas teisinis reglamentavimas, neplanuojama naikinti“, - ,,Anykštai“ sakė Anykščių rajono savivaldybės administracijos direktorė Ligita Kuliešaitė.

Neišrašė nei vieno siuntimo

Anykščių pirminės sveikatos priežiūros centro direktoriaus pavaduotojas Kęstutis Jacunskas  informavo, kad iki šiol šeimos gydytojai pacientams į Karščiavimo kliniką neskyrė nė vieno siuntimo.

Klinika išvertė iš posto
ligoninės direktorių
Priminsime, kad Karščiavimo klinika prie Anykščių ligoninės buvo atidaryta balandžio 15 dieną. Šioje klinikoje  viršutinių kvėpavimo takų infekcijos simptomų turintiems pacientams planuota atlikti išsamesnius tyrimus, įtariant koronavirusinę infekciją.
Beje, Karščiavimo klinika Anykščių rajono savivaldybei tapo vienu iš pretekstų iš pareigų atleisti Anykščių ligoninės direktorių dr. Audrių Vasiliauską.
Dr. A. Vasiliauskas  nesutiko, kad klinika veiktų ligoninės patalpose, baimindamasis, kad visa ligoninė gali tapti koronaviruso židiniu.

Šeši žmonės sirgo koronavirusu

Anykščių rajone šiais metais buvo nustatyti šeši koronavirusu užsikrėtę asmenys.
Balandžio 17 dieną Lietuvoje atšaukiamas karantinas, tačiau, pasak Anykščių rajono mero pavaduotojo, rajono Ekstremalių situacijų komisijos operacijų vadovo Dainiaus Žiogelio, savivaldybėms tam tikri įpareigojimai palikti.
,,Dar turime tris viešbutyje ,,Puntukas“ priverstiniam dviejų savaičių karantinavimuisi užsidariusius asmenis. Iš tam tikrų šalių grįžusiems asmenims leista ,,prieglobsčio“ ieškoti savivaldybės sąskaita. Žmonės dėl saviizoliacijos vis dar skambinasi. Tiesa, asmenų parvežimo savivaldybės transportu jau nebeorganizuojame, nuo birželio 1 dienos tokios prievolės nebeliko, bet apgyvendinti prievolė liko, jei neranda, kur apsigyventi pas save“, - sakė D.Žiogelis.

Įžvelgia liberalizmo perteklių

Rajono Ekstremalių situacijų komisijos operacijų vadovo Dainiaus Žiogelis pastebėjo, kad grįžusiems iš užsienio ir karantinuotiems asmenims yra skirta labai daug ,,liberalizmo“.
,,Jie gali vaikščioti, gali į viešbutį ateiti tik pavalgyti ir pamiegoti, jeigu nori. Jiems leista nuo saviizoliacijos vietos vaikščioti iki 1 kilometro spinduliu, jie patys turi organizuotis koronaviruso tyrimus. Niekas jų nekontroliuoja“, - kalbėjo D.Žiogelis.
Pats D.Žiogelis sakė, kad per visą karantino laikotarpį visada dirbo Anykščių rajono savivaldybėje ne nuotoliniu būdu.
Paklaustas, kaip vertina savo darbą, kai per visą karantino laikotarpį Anykščių rajone nustatyti šeši koronaviruso atvejai, rajono Ekstremalių situacijų komisijos operacijų vadovas kalbėjo: ,,Dabar per visą Lietuvą bus paleista programa, kuria bus bandoma nustatyti, kiek žmonių Lietuvoje yra jau persirgę koronavirusu. Man toks įtarimas, kad mes jau sirgome daug anksčiau, o karantiną įsivedėme jau pabaigoje. Gruodį, sausį, vasarį kažkokių kvėpavimo ligų paūmėjimų tikrai buvo.“
D.Žiogelis prisipažino, kad koronaviruso tyrimo neatliko, nors šiemet kosėjo, turėjo temperatūros.
,,Bet tai buvo sausio viduryje. Kam taip nebūna? Tada juk niekas negalvojo, kad čia taip gali būti“, - kalbėjo D.Žiogelis.

Robertas ALEKSIEJŪNAS
robertas.a@anyksta.lt

Palikite komentarą

Sąlygos ir terminai.
 • Nu

  Nuoroda

  Cirkas isvazevo-klounai liko

  Prieš 9 mėnesių
 • Pastebėjimas

  atsakymas į: Nu Nuoroda

  Gerbiamas Robertai, būkite atidesnis nurodydamas terminus. Juk ne BALANDŽIO 17 d. karantinas Lietuvoje atšauktas!!!

  Prieš 9 mėnesių
 • Deja

  Nuoroda

  Ne klinika išvertė teisėtą direktorių iš posto o begalinis,pabėgusio iš konkurso, Dalio noras grįžti.

  Prieš 9 mėnesių
 • Taigi aha

  atsakymas į: Deja Nuoroda

  Nebesiorientuoji Leonai kur priežastis, kad Vasiliauskas visai negebėjo vadovauti ligoninei. Ir ko iš jo norėti, kad Dievulis to nedavė, o vadybinės patirties - jokios!

  Prieš 9 mėnesių