Nuošali Leliūnų gatvė Anykščiuose į rekonstruotinų gatvių su žvyro danga sąrašą, Anykščių rajono tarybos sprendimu, įrašyta pirmuoju numeriu.

Anykščiuose už daugiau nei 67 tūkst. Eur bus rekonstruojama Leliūnų gatvė. Vos 200 metrų ilgio gatvė išskirtinė - iš abiejų pusių ji baigiasi akligatviu.
Tai, kad tokios gatvės rekonstrukcijai bus skiriami nemaži pinigai, gerokai nustebino ir papiktino visuomenę. Žmonės stebisi, kad savivaldybė remontuoja gatves, kuriose praktiškai nevyksta eismas, pastebi, kad kitiems keliams rekonstrukcija kur kas reikalingesnė.

 

Sąrašą patvirtino Taryba

Anykščių rajono savivaldybės Statybos skyriaus vyriausiasis specialistas, laikinai einantis vedėjo pareigas Valentinas Vitkūnas ,,Anykštai” sakė, kad Leliūnų gatvė bus rekonstruojama dėl to, kad atėjo jos eilė. Leliūnų gatvė, Anykščių rajono tarybos sprendimu, Anykščių rajono savivaldybės vietinės reikšmės kelių ir gatvių rekonstravimo ir kapitalinio remonto prioritetiniame sąraše yra įrašyta pirmuoju numeriu.
,,Ne Statybos skyrius sprendžia, kurias gatves pirmiausia reikia rekonstruoti, sprendimus dėl to priima Anykščių rajono taryba.Yra eilė ir gatvė rekonstruojama”, - aiškino V.Vitkūnas.
Prioritetinių gatvių, kurios bus rekonstruojamos pirmiausia, sąrašą tiek Anykščių rajone, tiek ir Anykščių mieste tvirtina Anykščių rajono taryba. Paskutinį kartą sprendimą dėl prioritetinio sąrašo Anykščių rajono taryba priėmė 2017 metų gruodį. Sprendimo projektą parengė tuometinis savivaldybės Statybos skyriaus vedėjas Ramūnas Žemaitis.

Rekonstruotinus kelius kaimuose atrenka seniūnai

Pagal kokius prioritetus buvo surikiuotas rekonstruotinų gatvių sąrašas, R.Žemaičio paklausti jau nebegalime - jis savivaldybėje nebedirba. Anykščių rajono savivaldybės interneto svetainėje paviešintame prioritetinių gatvių rekonstravimo sąraše visuomenei paaiškinta tik tai, kaip gatvių rekonstrukcijos prioritetiniai sąrašai sudaromi seniūnijose.
,,Anykščių rajono savivaldybės taryba, atsižvelgdama į seniūnijų pateiktus prioritetinius vietinės reikšmės kelių ir gatvių sąrašus bei jau atliktus rekonstravimo darbus, patvirtino Anykščių rajono savivaldybės vietinės reikšmės kelių ir gatvių rekonstravimo ir kapitalinio remonto prioritetinius sąrašus”, - skelbiama savivaldybės tinklapyje.

Prioritetus mieste sudėliojo jau iš darbo išėję valdininkai

Anykščių mieste už kelių priežiūrą yra atsakingas Anykščių rajono savivaldybės Statybos skyriaus specialistas Mindaugas Trinkūnas.Tiesa, šis specialistas, pasak laikinojo Statybos skyriaus vedėjo V.Vitkūno, prie prioritetinių gatvių rekonstravimo sąrašų dar nėra prisidėjęs, nes Anykščių rajono savivaldybėje dirba dar gana trumpai.
Laikinasis Statybos skyriaus vedėjas V.Vitkūnas, šias pareigas einantis tik pusmetį, ,,Anykštai” iš pradžių aiškino, kad prioritetinių gatvių rekonstrukcijos sąrašų sudarymas - ne jo funkcijos, ir jis, užimdamas vyriausiojo specialisto pareigas, į šią sritį nesikišo, tačiau šia tema turėjo ką papasakoti.

Gyventojai skundžiasi ne tik keliais, bet ir šaligatviais

,,Turime žmonių skundų iš Ladigos, Kvarco, Juliaus Janonio, Gedimino gatvių. Jos visos seniai jau remontuotos. Taip vadinamojo ,,kolūkiečių” kavartalo gyventojai skundžiasi, kad prasta gatvių danga, prasti šaligatviai”, - sakė V.Vitkūnas.
Pasiteiravus, kaip besiskundžiantiems dėl kelių žmonėms būtų galima paaiškinti, kodėl nereaguojama į jų prašymus, o remontuojamos tokios gatvės, kaip Leliūnų, laikinasis Statybos skyriaus vedėjas V.Vitkūnas kalbėjo: ,,Prioritetinių gatvių rekonstrukcijos sąrašą tvirtina Anykščių rajono taryba. Jei ji tam sąrašui pritarė, tai to nereikia kvestionuoti, tą sprendimą reikia vykdyti”.

Kiekvienas nori būti ,,pasaulio bamba”

Laikinasis Statybos skyriaus vedėjas V.Vitkūnas sakė pastebėjęs, kad kiekvienam žmogui remontuotina atrodo jo norima  gatvė.
,,Kiekvienam atrodo, kad aš esu ,,pasaulio bamba”, o ne kiti. Šioje vietoje niekada niekam gerai nebus.Yra patvirtinas rekonstruojamų gatvių sąrašas ir mes pagal jį dirbame, patvirtins kitą sąrašą - dirbsime pagal kitą”, - kalbėjo V.Vitkūnas.

Gatvės rekonstrukciją vadina ,,paprastu remontėliu”

Leliūnų gatvės rekonstrukcijos techninę priežiūrą atliekantis Anykščių rajono savivaldybės Statybos skyriaus specialistas Gediminas Maigys pasakojo, kokius darbus šioje gatvėje numatoma atlikti.
,,Visa kelio sankasa, kuri dabar yra žvyro danga, bus padengta asfaltu.Uždėsime šaligatvio bortą, bet pačio šaligatvio nebus. Bus naujas lietaus latakas. Lietaus nuotekas perprojektuosime į Šaltupio gatvę.Taip pat bus pastatyti keli gatvės apšvietimo stulpai”, - pasakojo G.Maigys, pastebėjęs, kad tai  bus ,,paprastas remontėlis”, o ne koks grandiozinis projektas.
Leliūnų gatvę rekonstruos UAB ,,Ukmergės versmė”. Statybos skyriaus specialistas G.Maigys sakė, kad darbininkai jau pradėjo parengiamuosius gatvės rekonstrukcijos darbus.
Pagal sutartį, Leliūnų gatvės rekonstrukciją numatyta užbaigti šių metų rugsėjį. Rekonstrukcijos darbai ya finansuojami iš Kelių priežiūros ir plėtros fondo lėšų. Dalinai prie gatvės rekonstrukcijos turės prisidėti ir savivaldybė - nustiesti ryšio kabelius, pastatyti gatvės apšvietimo stulpus.

Robertas ALEKSIEJŪNAS
robertas.a@anyksta.lt

Palikite komentarą

Sąlygos ir terminai.
 • Symanas Rubike

  Nuoroda

  Devuli tu mana, šiteip taškates pinigais tai geriau int Keblonis pasafaltinkit, nemažna net praslinkt su kitu mašinu, vos bobas nepartrinkiau !

  Prieš 11 mėnesių
 • Durniuk tu rubikini,

  atsakymas į: Symanas Rubike Nuoroda

  Kelias gi, asile tu, ne savivaldybei priklauso, o valstybe,i per kelių direkciją valdomas, jie gi ir taisyti turi

  Prieš 11 mėnesių
 • oi

  Nuoroda

  o kaip su Elmininku asfaltavimu ,kazkaip nutilo viskas ,turbut tik pazadai

  Prieš 11 mėnesių
 • Turistė

  Nuoroda

  Lankėmės Anykščiuose, gražu. Apžvalgos aikštelėje prie Bikuvos apžiūrejome Anykscius. Nusileidome laiptais žemyn, praėjome pesciuju tiltu ir užęjome Bugos gatve. Vaizdas gražus, bet jau gatvės bukle............. Baisi apibūdinant vienu zodziu.

  Prieš 11 mėnesių
 • Leliūnų gatvė man patinka.

  Nuoroda

  Dar vaikystėje,kada augino tėvai paršą ,kad šeima prasimaitintų ,eidavau ta gatvele į pieninę ,kur dabar Norfa, pirkti paršui centrifūguoto pieno kurį vadino,,maslionkomis".Pakui vyni fabriko plėtros projektas iš tos gatvelės padarę du akligatvius.Kitas akligatvis prasideda nuo grandininių pjūklų Gotovskio parduotuvės.Nors dalinai senamiesčio atstatymui reikia sujungti vėl abu akligatvius,nes vyno fabrikui mazuto sandėlis nebereikalingas,o jei nori turėti gali pasistatyti tilta perejimui.Jeigu ką nors daro tai ir gerai,nieko nedarysi tai ir nebus nieko padaryta.Dabar parašo raštą ir laukia,eikit piketuoti kai vyksta tarybos posėdžiai arba kasdien prie mero darbo vietos eilėje stovėkit ir ne vienas o visi gatvės gyventojai ir reikalaukit remonto gatvei,gal padės išjudinti biurokratų kėdes.

  Prieš 11 mėnesių
 • Robertas

  Nuoroda

  Prie stoties renavuoju pavelda ..gaila kad daiva arhitėktė nepriziuri...fasada darom kaip norim ...juoka kelia tikrintojai
  ...vietoi akmenu pamatu monolitas...šaunuolei moka suktis.

  Prieš 11 mėnesių
 • durniems

  Nuoroda

  as sinau tuos zmones ,nueikit ir paklauskit

  Prieš 11 mėnesių
 • tai ir gerai

  Nuoroda

  ten irgi zmones gyvena,saunuolis meras kuris ta padare ir atrodo kad buves

  Prieš 12 mėnesių
 • Tam gerai

  atsakymas į: tai ir gerai Nuoroda

  Gal galėtum pasakyti nors pora žmogeliu kurie ten gyvena.

  Prieš 11 mėnesių
 • klysti

  atsakymas į: tai ir gerai Nuoroda

  prioritetinių gatvių sąrašas sudarytas prieš 10 metų, tik du kartus po to koreguotas, išbraukiant jau padarytas, įrašant naujas, ypač seniūnijose. Tai jokio čia trano nuopelno nėra, nebent, kažkur eilinį kartą prisigyrė, prisimelavo ir prižadėjo, na čia jam būdinga buvo, gerai, kad antrą kartą jau daug kas nebepatikėjo.

  Prieš 12 mėnesių