Dr.Audrius Vasiliauskas prisipažino, kad palikti Anykščių ligoninės direktoriaus pareigas jį vertė Anykščių rajono meras Sigutis Obelevičius ir Anykščių rajono savivaldybės administracija.

Gegužės 28 dieną, ketvirtadienį, vykusiame Anykščių rajono tarybos posėdyje iš pareigų atleistas Anykščių ligoninės direktorius dr.Audrius Vasiliauskas. Nors Anykščių rajono meras Sigutis Obelevičius teigia, kad direktorius iš darbo išeina šalių susitarimu, dr. A.Vasiliauskas Anykščių rajono tarybai sakė, kad palikti darbą ji vertė meras S.Obelevičius ir Anykščių rajono savivaldybės administracija.
Laikinuoju Anykščių ligoninės direktoriumi  Anykščių rajono taryba paskyrė iki šiol  Anykščių rajono mero patarėjo pareigas ėjusį, Anykščių ligoninei daugiau nei 20 metų vadovavusį Dalį Vaiginą. Iš ligoninės direktoriaus pareigų D.Vaiginas buvo išstumtas nušalintojo Anykščių rajono mero Kęstučio Tubio pastangomis. Epizodas, kaip K.Tubis kartu su Anykščių rajono savivaldybės kontrolieriumi Artūru Juozu Lakačausku aptarinėja, kaip D.Vaiginą teisinėmis priemonėmis atleisti iš direktoriaus pareigų, buvo nagrinėjamas K.Tubio teismo posėdyje Utenos apylinkės teismo Molėtų rūmuose.

 

Darbą palieka dėl  spaudimo iš savivaldybės

Posėdyje pasisakyti dr. A.Vasiliauską kvietė Anykščių rajono tarybos narys Kęstutis Tubis. Priminsime, kad būtent jam užimant Anykščių rajono mero pareigas dr. A.Vasiliauskas laimėjo konkursą ir buvo paskirtas dirbti Anykščių ligoninės direktoriumi.
,,Išeinu spaudžiamas mero, nors tai ir vadinama šalių susitarimu. Šis spaudimas prasidėjo nuo pačios pirmos dienos, nors nebuvau atlikęs jokių darbų ir tuo pačiu nebuvau padaręs jokių klaidų. Galbūt padariau vieną vadybinę klaidą, kad ateidamas dirbti nesusibūriau savo komandos. Buvo sukurtas ,,agentūros tinklas”. Iš vienos pusės - prieš mane buvo veikiama iš ligoninės, taip pat ir savivaldybės asmenų, kuriuos jūs pažįstate. Būdavo ir taip, kad aš dar nebūdavau priėmęs sprendimo, tik pasakydavau kokią mintį, o savivaldybė jau viską žino. Norėjau išlaikyti savo apolitiškumą, nors spaudoje pasirodė, kad esu Liberalų sąjūdžio narys. Nebuvau paskutinius metus aktyvus, tai šios žinios neskelbiau, tai mano ankstesnės veiklos pasekmė. Galiu pripažinti, negimiau vadovu, bet vadovu būti išmokstama. Kaip ir meras negimė meru, būdamas biologu, išmoko būti meru. Nesulaukiau per šitą laiką iš savivaldybės jokių patarimų, padėjimo, jokios bendros vizijos kūrimo, todėl galbūt ir nepadariau visko, kaip turėtų būti. Nemezgiau intrigų, su niekuo sąskaitų nesuvedinėjau”, - kalbėjo dr. A.Vasiliauskas.

Tarybai demonstravo raštą

Tarybos nariams dr. A. Vasiliauskas parodė trijų puslapių raštą, kurį jis rado darbo kompiuteryje - jį surašė laikinai Anykščių ligoninei vadovavęs Dalis Vaiginas, kai jis dėl nesutikimo įsteigti Karščiavimo kliniką ligoninės patalpose buvo nušalintas vienam mėnesiui nuo direktoriaus pareigų.
,,Neliko  ligoninėje radiologo, neieškojau naujo pavaduotojo medicinai, nesukurta Darbo taryba”, - tai, kas buvo surašyta tame rašte, citavo dr.A.Vasiliauskas.

Perspėjo apie kritinę padėtį ligoninėje

Pareigas paliekantis dr. A.Vasiliauskas perspėjo, kad Anykščių ligoninėje gali nebelikti chirurgijos paslaugų, jei iš darbo nuspręstų išeiti skyriaus vedėjas Giedrutis Klimkevičius.
,,Jei nėra vietinio žmogaus - viskas. Gydytojai iš kitų miestų atvažiuoja į ligoninę tik pabudėti. Nebūtų nuoseklaus darbo - ir tai tik laiko klausimas, kada tas dalykas įvyks”, - kalbėjo dr.A.Vasiliauskas.
Dr. A.Vasiliauskas taip pat sakė, kad Anykščių ligoninei jam nepavyko surasti vidaus audito tarnybos specialisto.
,,Šios pareigybės nebuvimas ligoninės veikloje gali tapti kritiškas. Nepastebejus, neįvertinus kažko, ligoninė gali turėti žalą”, - perspėjo buvęs Anykščių ligoninės direktorius.
Dr. A.Vasiliauskas sakė Anykščiuose supratęs, kad valdžios nurodymams ,,negali paprieštarauti”.
,,Per sąmoningumo, suvokimo, teisingumo prizmę. Yra nurodymas  ir turi būti vykdymas”, - kalbėjo dr. A.Vasiliauskas.

Patarė mokytis pareigas palikti oriai

Buvęs Anykščių ligoninės vadovas savo kalboje citavo neįvardytą literatūros klasiką: ,,Lietuvoj galioja santykiai kaip vištidėj - šalia sėdintį pastumti, o ant apačioj sėdinčio pridergti.”
Reaguodamas į dr. A. Vasiliausko pasisakymą apie politikavimą, meras S.Obelevičius sakė: ,,Jeigu laikote politikavimu mūsų norą išlaikyti Anykščių ligoninę, tai tikrai politikavimas buvo ir bus.”
,,Valstietis” Vygantas Šližys patarė dr. A.Vasiliauskui ateityje pasimokyti pasitraukti oriai.
,,Orumą labai mėgsta politikai, jį vertina ir už jį labai kovoja. Bet, kaip sakė Čerčilis, - ,,už politiką baisiau tik jauną merginą išprievartauti”, - į Tarybos nario repliką reagavo dr. A.Vasiliauskas.

Teigia, kad į Karščiavimo
kliniką nepriimami pacientai

Klausydama dr. A. Vasiliausko kalbos, pasisakyti panoro Anykščių rajono tarybos narė, K.Tubio visuomeninio rinkimų komiteto atstovė Rita Juodiškienė.
,,Man labai gaila, kad Anykščių rajono valdžiai nereikalingi kultūringi, žmogiški, teisingi vadovai. O klausimas būtų labai paprastas. Ligoninės direktorius buvo nušalintas nuo pareigų dėl to, kad nesugebėjo įsteigti Karščiavimo klinikos. Kitas vadovas Karščiavimo kliniką įsteigė, bet į ją nebuvo priimtas nė vienas pacientas. Kam buvo reikalinga ta klinika ir kodėl ją įsteigėte, kokiu tikslu?” - teiravosi R.Juodiškienė.
Anykščių rajono meras S.Obelevičius aiškino, kad toks buvo Vyriausybės nurodymas, bet R.Juodiškienė, net neišklausiusi išsamaus mero paaiškinimo, emocingai kalbėjo: ,,Didesni miestai neįsteigė tų klinikų. Kam Anykščiams reikėjo tokio žingsnio?”
Meras bandė aiškinti, kad toks buvo sveikatos apsaugos ministro Aurelijaus Verygos nurodymas, bet Anykščių rajono tarybos narė R.Juodiškienė neatlyžo: ,,Aš ne Verygos, aš Jūsų klausiu. Į Karščiavimo kliniką nepriimtas nė vienas žmogus, nors buvo karščiuojančių. Aš pati susidūriau su šita situacija.”

Buvusį direktorių kaltina šmeižtu

Dr. A.Vasiliauskas taip pat kalbėjo, kad palikti darbą Anykščių ligoninėje spaudimo sulaukė ne tik iš mero, bet ir Anykščių rajono savivaldybės administracijos. Į tokius žodžius emocingai sureagavo administracijos direktorė Ligita Kuliešaitė.
,,Tai, kad dr. A.Vasiliauskas pasakė, kad buvo daromas spaudimas iš savivaldybės administracijos, o savivaldybės administracijos vadovė esu aš, tai yra absoliutas melas. Už šiuos žodžius, manau, galima pareikalauti tam tikros kitos atsakomybės, faktiškai už šmeižtą”, - reagavo L.Kuliešaitė.

Neįtiko pasikeitus valdantiesiems

Priminsime, kad Anykščių ligoninės direktorius dr. A.Vasiliauskas Anykščių rajono savivaldybei kliuviniu tapo tuoj pat po savivaldos rinkimų, kai nušalintąjį Anykščių rajono merą K.Tubį pakeitė S.Obelevičius. Net du kartus Anykščių rajono taryba nepatvirtino Anykščių ligoninės direktoriaus dr. A.Vasiliausko veiklos ataskaitų.
Tačiau didžiausią savivaldybės nemalonę dr. A.Vasiliauskas užsitraukė po to, kai atsisakė ligoninės patalpose atidaryti Karščiavimo kliniką, kurią jis pavadino ,,tiksinčia bomba“, nes į ją siunčiami įtariami užsikrėtę koronavirusu. Jis sakė, kad virusas sklinda net per ventiliancijos angas, todėl grėsmė užsikrėsti kyla visiems ligoninės pacientams.
Dėl nurodymų nevykdymo balandį dr. A.Vasiliauskas mėnesiui buvo nušalintas nuo pareigų. Anykščių rajono savivaldybė sudarė komisiją, kuri ėmėsi tirti dr. A.Vasiliausko veiksmus.
Tyrimo komisijos nariais buvo Anykščių rajono savivaldybės gydytoja Vaiva Daugelavičienė ir Teisės, personalo ir civilinės metrikacijos skyriaus specialistės  Renata Mickevičienė bei Sigita Mačytė - Šulskienė.Tyrimui pasibaigus, meras S.Obelevičius sakė, kad jo ,,Išvados tokios, kad pažeidimų buvo, nes iš principo nebuvo įvykdytas savivaldybės administracijos direktorės įsakymas, bet tie pažeidimai nebuvo tokie žiaurūs, kad reikėtų atleisti iš pareigų“. Tačiau savivaldybėje buvo kalbama, kad komisija labai nesistengė pastebėti pažeidimų, nes komisijos narė buvo S.Mačytė - Šulskienė, kuri buvo K.Tubio visuomeninio rinkimų komiteto nare ir, kaip ir K.Tubis, dirbo policijoje. Gegužę ,,Anykštos“ kalbintas dr. A.Vasiliauskas prisipažino, kad ir toliau jaučiąs savivaldybės spaudimą palikti Anykščių ligoninės direktoriaus pareigas, o meras S.Obelevičius aiškino, kad dr. A.Vasiliauskas nesugeba vadovauti ligoninei.

Robertas ALEKSIEJŪNAS
robertas.a@anyksta.lt

Palikite komentarą

Sąlygos ir terminai.
 • Jo

  Nuoroda

  Normalūs, kulturingi vadovai nereikalingi.. Žiauriai čia buvo elgiamasi. Ilgai nepamirstamas bus šis slykstus poelgis.8

  Prieš 11 mėnesių
 • Griūna Anykšciai

  Nuoroda

  ....tik kelios pušeles apykreives liko ....Obelevicius pribaige .

  Prieš 11 mėnesių
 • As

  Nuoroda

  Saunuolis gyd Vasiliauskas,kad sako tiesa,juk taip yra ede ,ede zmogu isede,o tada pliurpia ant zmogaus nesamones,pila paplavas,nemoka buti vadovau,bet uztat sita daktara myli ir gerbia zmones,o ne kaip ta kuri nuo lovio reikejo pasalint,niekas nekencia,ot laimes jam,o Vasiliauskas garbingas ir visi zino,kad cia sitoj ligoninej nieko nesugeba ,tik su intrigom ,su pletkais ,ir grauzti vienas kita sugeba,labai dideli sugebejimai.

  Prieš 12 mėnesių
 • As

  Nuoroda

  Svarbu,kad vadovauti sugeba Obelevicius,tikrai matosi sugebejimai,baigia sugriaut miesteli,baigia nuskurst Anyksciai per tokius sugebancius,Obeleviciau pirmiausia pradek nuo savo sugebejimu,o ne kitus niekink

  Prieš 12 mėnesių
 • senjorė

  Nuoroda

  kam reikėjo važiuot į Anykščius dirbt, jei buvo vietinų kandidatų, tai ką jie prastesni.

  Prieš 12 mėnesių
 • Nesupratau

  Nuoroda

  Kodėl niekas neantspaudavo kabineto? Kodėl niekas negrasina prokuratūra?

  Prieš 12 mėnesių
 • K

  atsakymas į: Nesupratau Nuoroda

  Nusibodot.

  Prieš 12 mėnesių
 • KK

  atsakymas į: K Nuoroda

  Kiek metų sėdės tranų tranas?

  Prieš 12 mėnesių
 • Obelevičiui

  Nuoroda

  O tu ,obelevučiau ,kas per profas ar ,sugebi valdyt rajona ? NE ! Bet sedi mero kedej .Absoliutus susitvarkymas su gyd,Vasiliausku,o meras apgailetinas ,ir kas galejo tokį išrinkt ?

  Prieš 12 mėnesių
 • 00

  Nuoroda

  Begėdiškai pasielgta. Liūdni reikalai, jei taip, labai liūdni.

  Prieš 12 mėnesių