Darbą Anykščių ligonineje paliekantis dr. Audrius Vasiliauskas sakė pastebėjęs, kad sveikatos sistema yra politizuota.

Penktadienį, gegužės 21 dieną, Anykščių ligoninės direktorius dr. Audrius Vasiliauskas apsisprendė trauktis iš pareigų. Iš darbo jis išeina šalių susitarimu. Sprendimą dėl dr. A.Vasiliausko atleidimo iš pareigų kitą savaitę vyksiančiame posėdyje priims Anykščių rajono taryba.

 

Nebenori kaitinti atmosferos

„Per ilgai šitas procesas užsitęsė. Nebenoriu kaitinti atmosferos ir kažkam papildomų minčių teikti. Nutraukiam darbo santykius, ir viskas. Kažko, matyt, nepadariau. ,,Ant karštųjų“ aiškindamas nežinau, ar būsiu teisus. Kai procesas pasibaigs, tuomet galėsime atviriau pasikalbėti apie sveikatos apsaugos sistemą, kaip aš ją įsivaizduoju Anykščių rajone“, - prieš pateikdamas savivaldybei atsistatydinimo pareiškimą, kalbėjo dr. A.Vasiliauskas.
Anykščių ligoninės direktorius dr. A.Vasiliauskas prisipažino jau pavargęs aiškintis Anykščių rajono savivaldybei dėl neva jo padarytų darbo pažeidimų.
„Tai atima laiką, trikdo darbą ir kasdienybę“, - sakė dr. A.Vasiliauskas.

Teigia, kad nesusitvarko su pareigomis

Anykščių rajono meras Sigutis Obelevičius teigia, kad Anykščių ligoninės direktorius dr. A.Vasiliauskas nesusitvarko su direktoriaus pareigomis.
„Jam labai sunkiai sekasi. Reikėjo atnaujinti planinį darbą, tačiau jis neatnaujintas, nors Anykščių pirminės sveikatos priežiūros centras tai seniai padaręs. Dabar pacientai nukreipiami ne į mūsų, o į kitas ligonines. Dėl to prarandami pinigai ir visa kita. Sunku žmogui tvarkytis“, - kalbėjo S.Obelevičius.

Anykščiuose jau buvo susitvarkęs savo buitį

Darbą Anykščių ligoninėje paliekantis dr. A.Vasilauskas sakė, kad apkaltinti galima bet kurį žmogų.
„Tik kažkur reikia pasiknaisioti ir viena uždėta varnelė gali būti padaryta didelė paukšte. Meras kaip mąsto, taip mąsto. Tebūnie“, - kalbėjo dr. A.Vasiliauskas.
Pasiteiravus, koks jausmas apima žinant, kad teks palikti Anykščių ligoninės direktoriaus pareigas ir greičiausiai Anykščius, dr. A.Vasiliauskas kalbėjo : ,,Anykščiuose jau buvau susitvarkęs savo buitį. Nemigruosi juk kiekvieną dieną Iš Vilniaus į Anykščius. Dėl to anksčiau jau buvo daug paskalų dėl to. To važinėjimo iš tikrųjų buvo labai nedaug. Iš pradžių gyvenau pas giminaičius, o po to radau gyvenamąją vietą. Gaila dėl susidariusios situacijos, bet gyvenime yra pakilimas ir yra nusileidimas“.
Dr. A.Vasiliauskas prisipažino, kad Anykščiai jam spėjo tapti mielu kraštu.
„Graži gamta čia, daug gerų žmonių čia sutikau. Nieko prieš Anykščius neturiu“, - atviravo dr. A.Vasiliauskas.

Darbų gydytojams nėra daug

Pasitraukęs iš Anykščių ligoninės direktoriaus pareigų, dr. A.Vasiliauskas prisipažino labiausiai norintis bent porą savaičių nuo visko pailsėti.
Paklaustas apie tolesnes karjeros galimybes, dr. A.Vasiliauskas pastebėjo, kad rasti darbą už minimalią algą - ne problema.
„O darbų, kurie suteikia gyvenime didesnes galimybes tobulėti, tų darbų ir tiems patiems gydytojams nėra daug. Jeigu galėtų gyventi visavertiškai, gydytojai nevažinėtų į įvairias vietas po tris - keturias darbo vietas turėdami“, - kalbėjo dr. A.Vasiliauskas.

Sveikatos sistema politizuota

Baigdamas pokalbį, dr. A. Vasiliauskas visą šią situaciją, į kurią pateko dirbdamas Anykščių ligoninėje, pavadino vienu žodžiu - ,,politika“.
„Sveikatos sistema yra tiek politizuota, kad tikrai paprastam žmogui neprideda kokybės balo, pridėtinės vertės“, - pastebėjo dr. A.Vasiliauskas.

Kliuviniu tapo po savivaldos rinkimų

Anykščių ligoninės direktoriumi dr. A.Vasiliauskas, laimėjęs konkursą, buvo paskirtas 2018-ųjų metų pabaigoje. Anykščių rajono savivaldybė tuomet išplatintame pranešime skelbė, kad ,,ligoninės bendruomenė šiltai sutiko ir į kolektyvą priėmė A.Vasiliauską.“
Po 2019 metų savivaldos rinkimų Anykščių rajono savivaldybėje pasikeitus politinėms jėgoms, Anykščių ligoninės direktorius dr. A.Vasiliauskas tapo savivaldybei kliuviniu. Pirmieji perspėjimo ženklai, kad dirbti nebus lengva, dr. A.Vasiliauskui buvo pasiųsti Anykščių rajono tarybos, kai ši nepatvirtino 2018 metų Anykščių ligoninės veiklos ataskaitos. Jau tuomet valdantieji demonstravo, kad jiems neaiškūs ligoninės vadovo planai, vizijos. Dar kartą Anykščių ligoninės direktoriaus dr. A.Vasiliausko veiklos ataskaitą Anykščių rajono taryba atmetė šiemet.
Šį pavasarį dr. A.Vasiliauskas Anykščių rajono savivaldybės nemalonę užsitraukė dėl to, kad prieštaravo ligoninės patalpose atidaryti Karščiavimo kliniką. Dr. A.Vasiliauskas kalbėjo, kad koronaviruso pandemijos metu ji gali tapti ,,tiksinčia bomba“.
Dėl to dr. A.Vasiliauskas mėnesiui buvo nušalintas nuo direktoriaus pareigų, o jo vietą laikinai užėmė buvęs Anykščių ligoninės vadovas ir Anykščių rajono mero patarėjas Dalis Vaiginas.
Dr. A.Vasiliauskui, po nušalinimo iš pareigų grįžus į darbą, Anykščių rajono savivaldybė ir toliau demonstravo atvirą nepasitenkinimą jo darbu. Paskutinį kartą priekaištai ligoninės direktoriui išsakyti dėl to, kad šis nesugėbėjo laiku atlaisvinti patalpų, kuriose turėjo įskurti Anykščių socialinių paslaugų centro Dienos centras asmenims su negalia.

Robertas ALEKSIEJŪNAS
robertas.a@anyksta.lt

Palikite komentarą

Sąlygos ir terminai.
 • Ank

  Nuoroda

  Tai Kestutis jau geriau susitvarkys?

  Prieš 11 mėnesių
 • jirkajayde

  Nuoroda

  Geriausias uždarbis internetu dirbant namuose. Tai aš padariau labiausiai apsimokėdamas finansiškai. sekmadienį, gavau puikų „BMW 640d“, praėjusį mėnesį uždirbdamas 41,739 USD. Šis darbas yra tikrai neįtikėtinas ir kiekvieną dieną man suteikia didelę pajamų dalį. Esu tikras, kad pasieksite geriausią rezultatą. Patikrinkite daugiau čia.............

  ...............>>>>>>>>>>>>  cutt.ly/XyvK1fq

  Prieš 12 mėnesių