Į Anykščių ligoninę jau perkelti pacientai iš Troškūnų palaikomojo gydymo ir slaugos ligoninės. O šiomis dienomis Anykščių ligoninės direktorius dr. Audrius Vasiliauskas sulaukė Anykščių socialinių paslaugų centro direktorės Jolantos Pleškienės kreipimosi sugrąžinti įstaigai patalpas ligoninėje, nes jose norima atnaujinti Dienos centro asmenims su negalia veiklą.

Į rizikos grupę patenkantys Troškūnų palaikomojo gydymo ir slaugos ligoninės pacientai kornaviruso pandemijos metu prieš dvi savaites perkelti į Anykščių ligoninę. Medicinos įstaigos patalpose įkurta koronaviruso infekcija užsikrėtusius asmenis tirianti Karščiavimo klinika. Švelnėjant karantino sąlygoms, Anykščių socialinių paslaugų centras ligoninės patalpose planuoja atnaujinti Dienos centro asmenims su negalia veiklą.
Anykščių ligoninė pamažu tampa ne patrauklia gydymo įstaiga, o objektu, kuriame bet kurią minutę gali pasikartoti Antavilių pensionato ar Klaipėdos hospiso atvejai, kai koronaviruso infekcijos protrūkis tapo nevaldomas.
Valdininkai tikina, kad Anykščių ligoninėje imamasi visų saugumo priemonių, kad taip nenutiktų, tačiau kartu ir sutinka, kad ,,vaikštoma ant peilio ašmenų“.

 

Apie pokyčius Troškūnuose nutylėjo...

„Anykštai“ susisiekus su Anykščių rajono savivaldybės gydytoja Vaiva Daugelavičiene ir pasiteiravus, kas nauja rajono medicinos srityje, ši iš pradžių bandė tikinti, kad naujienų tiesiog nėra. Keista, tačiau Anykščių rajono savivaldybė kažkodėl nuo visuomenės nutylėjo, kad Troškūnų palaikomojo gydymo ir slaugos ligoninė jau kurį laiką visiškai tuščia - į rizikos grupę patenkantys jos gyventojai perkelti į Anykščių ligoninę.
Apie pokyčius Troškūnų ir Anykščių ligoninėse savivaldybė neišplatino jokio informacinio pranešimo, savivaldybės gydytoja V.Daugelavičienė šia tema ėmė kalbėti tik , kaip sakoma, ,,traukiama už liežuvio“.
Tema išties nemaloni - Troškūnų palaikomojo gydymo ir slaugos ligoninėje buvo nustatyta, kad koronavirusu užsikrėtė ten dirbanti valytoja. Po nustatyto susirgimo koronavirusu Troškūnų palaikomojo gydymo ir slaugos ligoninės pacientų perkėlimas į Anykščių ligoninę buvo atidėtas dviem savaitėms.

Ligoninėje sumažėjo ligonių skaičius

,,Po koronaviruso tyrimų, kurie buvo neigiami, man atrodo, aštuoni pacientai perkraustyti į Anykščių ligoninę. Įsivaizduokite, ir maitinimas, ir slauga dėl aštuonių pacientų, kai Troškūnų palaikomojo gydymo ir slaugos ligoninėje iš viso yra 40 lovų“, - apie tai, kad perkeliant ligonius į Anykščius siekta sutaupyti, kalbėjo savivaldybės gydytoja.
,,Kol kas ligoninė  Troškūnuose karantino laikotarpiu lieka visiškai tuščia. Mes dabar į šią ligoninę negalime guldyti naujų pacientų, išskyrus tuos, kurie iš kažkokios ligoninės slaugai perkeliami po koronoviruso  tyrimo atlikimo. O naujų guldyti, kaip anksčiau, negalima. Dėl to pacientų, kuriems suėjo keturi mėnesiai nuo sausio mėnesio, kurių gydymą teritorinės ligonių kasos ,,dengė“, tai jų labai ligoninėje sumažėjo“, - sakė V.Daugelavičienė.

Grėsmių nemato

Pasiteiravus, ar nebuvo baiminamasi į rizikos grupę patenkančius pacientus koronaviruso pandemijos metu  iš Troškūnų perkelti į Anykščių ligoninę, V.Daugelavičienė sakė, kad visiems Troškūnų pacientams yra atlikti koronaviruso tyrimai.
,,Visiems atlikti tyrimai. Aišku, visko gali būti“, - svarstė savivaldybės gydytoja.
Pacientai iš Troškūnų, pasak V.Daugelavičienės, perkelti į Anykščių ligoninės slaugos skyrių.
,,Sprendimus dėl pacientų perkėlimo iš Troškūnų į Anykščių ligoninę priėmė vadovai tam, kad efektyviai būtų naudojamos lėšos ir teikiamos paslaugos“, - kalbėjo V.Daugelavičiėnė.
Pasiteiravus, kieno konkrečiai buvo priimtas toks sprendimas, už rajono medicinos sritį atsakinga V.Daugelavičienė neatsakė ir patarė informacijos šia tema teirautis Anykščių ligoninės direktoriaus dr.Audriaus Vasiliausko.
,,Jis čia viską sprendžia. Dėl Troškūnų ligoninės perkėlimo į Anykščių ligoninę Anykščių rajono tarybos sprendimo nereikėjo“, - aiškino V.Daugelavičienė.

Į užimtas patalpas nori sugrįžti Dienos asmenims su negalia centras

Anykščių ligoninės direktorius dr.A.Vasiliauskas ,,Anykštai“ sakė, kad iš Troškūnų palaikomojo gydymo ir slaugos ligoninės perkelti šeši  pacientai buvo įkurdinti patalpose, kuriose iki karantino paskelbimo veikė Anykščių rajono socialinių paslaugų Dienos asmenims su negalia centras.
,,Toks buvo bendras savivaldybės sprendimas, nes karatino metu buvo sustabdyta ugdymo institucijų veikla, todėl patalpos buvo numatytos karantinavimui arba sergantiems lengvomis koronaviruso formomis. Sprendimai dėl to priimti tuo metu, kai ligoninei laikinai vadovavo Dalis Vaiginas“, - sakė dr.A.Vasiliauskas.
Priminsime, kad tuo metu, kai pacientai iš Troškūnų palaikomojo gydymo ir slaugos ligoninės buvo pervežti į Anykščių ligoninę, dr. A. Vasiliauskas, Anykščių rajono mero Sigučio Obelevičiaus sprendimu, Anykščių ligoninėje nedirbo. Direktorius balandžio 9 dieną mero įsakymu buvo mėnesiui nušalintas nuo ligoninės direktoriaus pareigų.  Savivaldybėje buvo sudaryta komisija jo veiklai tirti, tačiau, komisijai neradus ,,nusikaltimo sudėties“, nuo šio pirmadienio, gegužės 11 dienos, jis vėl vadovauja ligoninei.
Šiomis dienomis Anykščių ligoninės direktorius sulaukė Anykščių socialinių paslaugų centro direktorės Jolantos Pleškienės kreipimosi sugrąžinti įstaigai patalpas, nes jose norima atnaujinti Dienos centro asmenims su negalia veiklą.

Kaimynystė  kelia riziką

Anykščių ligoninės direktorius dr. A.Vasiliauskas ,,Anykštai“ prasitarė, kad Dienos centro kaimynystė ligoninėje - ne pats geriausias sprendimas.
,,Norėtųsi, kad savivaldybė parodytų didesnę iniciatyvą dėl aštrėjančios situacijos su  Dienos centro asmenims su negalia kaimynystės. Ligoninėje vyksta gydymo procesas, o šalia veikia Dienos centras. Visada yra rizika vieniems nuo kitų ligą pasigauti, kai esame po vienu stogu. Ne veltui visas infekcines ligonines stato atskirais korpusais, jose būna įrengiami atskiri įėjimai iš lauko. Iki karantino Dienos centras asmenų su negalia  priežiūrai naudojosi bendru koridoriumi su ligonine. Dabartinėje situacijoje mes jiems negalėsime leisti naudotis bendrais koridoriais“, - kalbėjo dr. A.Vasiliauskas.

Galvoja apie naujas patalpas

Anykščių rajono savivaldybės gydytoja V.Daugelavičienė sakė, kad Anykščių rajono socialinių paslaugų  Dienos asmenims su negalia centras nuo šiol privalės naudotis atskiru įėjimu.
,,Jokio kontakto su ligonine nebus. Jie ateis takeliu aplinkui ir  įeis per atskirą įėjimą. Nebus taip, kaip buvo anksčiau.Tai turi būti įgyvendinta besąlygiškai“, - kalbėjo V.Daugelavičienė.
Savivaldybės gydytoja V. Daugelavičienė sakė, kad vis dėlto  galvojama Dienos centrą asmenims su negalia iškeldinti iš Anykščių ligoninės patalpų.
,,Taip, tačiau tik ne dabar ir ne šiandien. Reikia galvoti ir galvojame apie naujas patalpas. Tikrai galvojama“, - tikino V. Daugelavičienė.

Perspėjo direktorių, kad sugrįžta

Anykščių socialinių paslaugų centro direktorė J.Pleškienė ,,Anykštai“ sakė, kad Dienos centras asmenims su negalia veiklą atnaujina, nes buvo išleistas Sveikatos apsaugos ministro Aurelijaus Verygos įsakymas, kuriuo nuo gegužės 18 dienos jau leidžiamos tokios veiklos.
,,Ligoninėje yra mūsų patalpos. Mes pamažu pradedame ,,judėti“. Pamažu, su tam tikromis rekomendacijomis, darbas pradės įsibėgėti. Gal Dievas duos, ir tos antros koronaviruso bangos nebus“, - vylėsi J.Pleškienė.
Pasiteravus, ar girdėjusi, kad šiuo metu Dienos asmenims su negalia centro patalpose apgyvendinti iš Troškūnų palaikomojo gydymo ir slaugos ligoninės atkelti pacientai, J.Pleškienė sakė  to nežinanti.
,,Aš nesikišu į ligoninės reikalus. Mūsų veikla prasidės nuo gegužės 18 dienos, apie tai ligoninės vadovą perspėjau“, - kalbėjo J.Pleškienė.

Patalpomis ligoninėje džiaugiasi

Anykščių rajono socialinių paslaugų centro direktorė J.Pleškienė sakė, kad Anykščių ligoninėje savivaldybės Dienos asmenims su negalia centro patalpos yra puikios.
,,Centro lankytojai prie jų jau pripratę, jiems čia patinka. Neįgalieji turi sveikatos problemų, o čia ir gydytojai šalia. Mes dirbame kiekvienas savo darbą ir mūsų kaimynystė nekliudo.
Kodėl jums kyla tokie įdomūs klausimai?“ - stebėjosi J.Pleškienė, kodėl ,,Anykštai“ svarbu, kaip karantino metu teikiamos socialinės paslaugos asmenims su negalia.

Ragina nekelti emocijų ir į viską žiūrėti ramiai

Anykščių rajono socialinių paslaugų centro direktorė J.Pleškienė taip pat turėjo savo nuomonę apie koronavirusą:
 ,,Tos nematomo viruso baimės mes neapčiuopiame...Žinoma, saugotis reikia. Ir po karantino mes gyvensime kitaip. Bet taip įsibaiminti ir kelti emocijas į viršų... Nežinau, reikia į viską žiūrėti ramiau“.

Ligoninė Troškūnuose bus uždaryta

Beje, Anykščių ligoninės direktorius dr. A.Vasiliauskas prasitarė, kad Troškūnų palikomojo gydymo ir slaugos ligoninės artimiausiu metu nebeliks.
Pasak dr. A.Vasiliauko, įspareigojimai Europos Sąjungai dėl šios ligoninės funkcionavimo baigiasi šiemet rugsėjį.
,,Anykščių ligoninėje turėsime visus slaugos pacientus ir personalą. Troškūnų palaikomojo gydymo ir slaugos ligoninės pastatas atiteks savivaldybei ir ji spręs, ką su juo toliau daryti“, - sakė dr. A.Vasiliauskas.
Troškūnų palaikomojo gydymo ir slaugos ligoninė buvo atidaryta 2015 metais. Ligoninės remontui atlikti 85 proc. reikalingos sumos, t.y. kiek daugiau nei 500 tūkst. eurų, sudarė Europos Sąkungos lėšos, o likusieji pinigai – apie 95 tūkst. eurų – skirti iš valstybės biudžeto.

Galvojama į Troškūnus perkelti Svėdasų senelius

,,Anykštos“ redakcijos žiniomis, į Troškūnų ligoninės patalpas savivaldybė ketina perkelti Svėdasų senelių namus, nes Svėdasų senelių namų patalpas, esančias ant vaizdingo Alaušo ežero pakrantės, būtina skubiai remontuoti, kaip neatitinkančias reikalavimų.
Senelių namuose ruošiamasi atlikti kapitalinį remontą: įrengti keltuvą, elektrinį šildymą, naujas higienos patalpas, pakeisti duris, atnaujinti apšvietimą. Beje, Regioninės plėtros depatarmento prie Vidaus reikalų ministerijos puslapyje skelbiama, kad Svėdasų senelių namų modernizavimas jau turėjo būti atliktas. ,,Projekto veiklas planuojama užbaigti 2019 m. gruodžio mėnesį”. Bendra projekto vertė -84  tūks. 698 eur., o valstybės skirtas finansavimas -71 tūkst.  993 Eur.
Anykščių savivaldybės puslapyje informacijos apie tai, kodėl šis projektas iki šiol nevyko, nėra paviešinta.
Anykščių rajono vicemeras Dainius Žiogelis ,,Anykštai“ prasitarė, kad pirkimai dėl Svėdasų senelių namų remonto dar nepaskelbti. Jo žiniomis, reikės poros mėnesių, kol Svėdasų seneliai bus apgyvendinti Troškūnuose.

Robertas ALEKSIEJŪNAS
robertas.a@anyksta.lt

Palikite komentarą

Sąlygos ir terminai.
 • Hendricks

  Nuoroda

  Geriausias uždarbis internetu dirbant namuose. Tai aš padariau labiausiai apsimokėdamas finansiškai. sekmadienį, gavau puikų „BMW 640d“, praėjusį mėnesį uždirbdamas 41,739 USD. Šis darbas yra tikrai neįtikėtinas ir kiekvieną dieną man suteikia didelę pajamų dalį. Esu tikras, kad pasieksite geriausią rezultatą. Patikrinkite daugiau čia.............

  ...............>>>>>>>>>>>>  cutt.ly/XyvK1fq

  Prieš metus
 • Nesupratau

  Nuoroda

  Nesupratau , kur ta tiksinti bomba ?

  Prieš metus
 • Manau, kad...

  Nuoroda

  ... laikas organizuoti Troškūnų ligoninės pakasynas! Su gedulo mišiomis ir Rekviem su choru, vargonais bei orkestru. https://www.youtube.com/watch?v=M-5ZkrA1REM

  Prieš metus
 • Bliamba Kukaliamba

  Nuoroda

  Uždarykit jūs tą Anykščių ligoninę ir jokių problemų nebeliks! Dabar tai kasdien "nervatriopka" be galo.

  Prieš metus
 • Chi- chi- chi

  atsakymas į: Bliamba Kukaliamba Nuoroda

  Kodėl be galo? Grįžo į ligoninę su galu ir bus ikigalo:)

  Prieš metus
 • Cha cha cha !

  atsakymas į: Chi- chi- chi Nuoroda

  Toks ten ir galas, jei su juo vaikų pasidaryti negali. Rudimentas o ne galas!

  Prieš metus