Anykščių ligoninės direktorius dr.Audrius Vasiliauskas prisipažino, kad kovoti dėl savo darbo vietos su savivaldybės vadovais nenusiteikęs.

Laikinai nuo pareigų nušalintasis Anykščių ligoninės direktorius dr. Audrius Vasiliauskas gegužės 11 dieną, pirmadienį, sugrįžo į darbą.Vienam mėnesiui Anykščių rajono savivaldybė jį buvo nušalinusi nuo direktoriaus pareigų, nes dr.A.Vasiliauskas nepaklauso nurodymams Anykščių ligoninės patalpose įkurti Karščiavimo kliniką, pavadinęs ją ,,tiksinčia bomba“ dėl koronaviruso grėsmės įstaigai.

 

Rimtų pažeidimų nenustatė

Anykščių rajono meras Sigutis Obelevičius ,,Anykštai“ priminė, kad buvo sudaryta komisija, kuri tyrė dr. A.Vasiliausko veiksmus, šiam atsisakius ligoninės patalpose įkurti Karščiavimo kliniką.
,,Buvo sudaryta komisija, komisija tyrė ir surašė išvadą, o direktorius šiandien grįžo į darbą. Dėl Karščiavimo klinikos iš principo pažeidimų buvo, bet, sakykim, kad dėl to galėtum atleisti iš darbo, tokių pažeidimų nėra, bent jau taip komisija nustatė. Išvados tokios, kad pažeidimų buvo, nes iš principo nebuvo įvykdytas savivaldybės administracijos direktorės įsakymas, bet tie pažeidimai nebuvo tokie žiaurūs, kad reikėtų atleisti iš pareigų“, - sakė S.Obelevičius.
Tyrimo komisijos nariais buvo Anykščių rajono savivaldybės gydytoja Vaiva Daugelavičienė ir Teisės, personalo ir civilinės metrikacijos skyriaus specialistės  Renata Mickevičienė bei Sigita Mačytė - Šulskienė.
Pasiteiravus, ar dr. A.Vasiliauskas toliau vadovaus ligoninei, meras S.Obelevičius kalbėjo: ,,Aš nežinau, jis kaip ir penktadienį norėjo rašyti pareiškimą išeiti iš darbo šalių susitarimu, bet kol kas jo pareiškimo neturiu.“
Laikinai Anykščių ligoninei vadovavęs Dalis Vaiginas grįžo į savivaldybę dirbti mero patarėju.

Tariasi su teisininkais

Anykščių ligoninės direktorius dr. A.Vasiliauskas ,,Anykštai“ sakė, kad po laikino nušalinimo iš pareigų jaučiasi lyg po atostogų.
,,O ką aš planuoju toliau...Savivaldybė linkusi už mane daugiau planuoti“, - sakė dr. A.Vasiliauskas.
Pasiteiravus, ar ruošiasi rašyti pareiškimą išeiti iš darbo, kaip jis esą sakęs merui S.Obelevičiui, dr. A.Vasiliauskas kalbėjo: ,,Meras įdomiai interpretuoja. Aš klausiau dėl sąlygų, sakiau, kad šitą dalyką nukeliame iki pirmadienio, pasitarsiu su savo teisininkais ir tada nuspręsiu. Savaitgalis buvo nedarbo dienos, todėl man kol kas su teisininkais nepasisekė susisiekti, todėl tikiuosi, kad jau greitai turėsiu jų išaiškinimus ir elgsiuosi taip, kaip jie pasakys.Aš nesu teisininkas ir jau pasimokiau, ką reiškia, kai bandai ieškoti humaniškos kalbos su savivaldybe.“
Savivaldybės gestą palieka vertinti visuomenei

Dr. A.Vasiliauskas sakė, kad atsisakymas ligoninės patalpose įsteigti Karščiavimo kliniką nebuvo jo asmeninė ambicija.
,,Buvo humaniškas noras išlaikyti, kad įstaiga neįsiveltų į  sudėtingą situaciją dėl koronaviruso. O tokia situacija pasinaudoti mano nušalinimui...Nežinau, čia toks savivaldybės gestas, kurį tegul visuomenė vertina“, - kalbėjo dr. A.Vasiliauskas.
Pasiteiravus, ar ir dabar jau atidaryta Karščiavimo klinika jam atrodanti grėsmė ligoninei, dr. A.Vasilauskas kalbėjo, kad tai geriau matosi Anykščių rajono savivaldybei ir Vyriausybei.

Stojo prieš politinę korupciją

Gegužės 8 dieną Lietuvos profesinės sąjungos „Solidarumas“ tinklapyje paviešinta tokia informacija: „Gegužės 8 dieną Anykščių rajono profesinės sąjungos „Solidarumas“ pirmininkė Alvyda Verikienė išsiuntė Ministrui Pirmininkui Sauliui Skverneliui ir Sveikatos apsaugos ministrui Aurelijui Verygai laišką, kuriame reiškiamas susirūpinimas dėl padėties Anykščių ligoninėje ir prašoma pagalbos, užtikrinant Anykščių rajono gyventojų sveikatos apsaugą, kurią griauna neatsakingi rajono valdžios veiksmai.
,,Anykštėnams nerimą kelia padėtis Anykščių ligoninėje ir Anykščių rajono savivaldybės veiksmai. Politikų kišimasis griauna ne tik ligoninės darbą, bet ir pasitikėjimą visa sveikatos apsauga. Lietuvos Sveikatos apsaugos ministerija jau seniai kovoja su tokiu reiškiniu kaip mobingas. Lietuvą šiais metais sukrėtė vieno mediko savižudybė. Anykščių atveju - susiduriame su aiškiu mobingu iš politikų pusės, kuris nukreiptas į vieną įstaigą - Anykščių ligoninę ir jos vadovą Audrių Vasiliauską,“- laiške rašo Alvyda Verikienė.
Pasak jos, po savivaldybės rinkimų, kai pasikeitė Anykščių savivaldybės valdžia, savivaldybė, kuri yra ligoninės steigėja, ne tik nepadėjo ligoninės vadovui, bet ir visais būdais trukdė ligoninei tinkamai dirbti.
Anykščių rajono taryba be jokių argumentų netvirtino Anykščių ligoninės veiklos plano. Galiausiai pasinaudodamas koronaviruso epidemija ir esą tuo, kad nurodytu laiku neįsteigta Karščiavimo klinika, nors Anykščių savivaldybės nurodytu laiku nebuvo atidaryta nė viena tokia klinika Utenos apskrityje, meras Sigutis Obolevičius neteisėtai nušalino nuo pareigų direktorių Audrių Vasiliauską ir vietoje jo į tas pareigas įformino Anykščių rajono savivaldybės savo patarėją Dalį Vaiginą.
„Panašu, kad Anykščių savivaldybėje politikavimas ir politikų ambicijos yra svarbiau nei gyventojų sveikatos apsauga,“ - teigia Alvyda Verikienė.
Pasak jos, ligoninės direktorius Audrius Vasiliauskas padarė viską, kas nuo jo priklauso, kad Karščiavimo klinika būtų įsteigta.
Skandalinga yra tai, kad savivaldybė, kuri turėjo būti labiausiai suinteresuota įsteigti Karščiavimo kliniką, neleido to padaryti, neatsakydama į Audriaus Vasiliausko prašymą sukomplektuoti jos kadrus, pasitelkiant savivaldybei pavaldaus Pirminio sveikatos priežiūros centro darbuotojus. Savivaldybė neaprūpino Karščiavimo klinikos apsaugos priemonėmis ir terpėmis.
Todėl balandžio 7 dieną atidaryti Karščiavimo klinikos, kaip buvo planuota, nepavyko dėl Anykščių rajono valdžios, o ne dėl ligoninės direktoriaus Audriaus Vasiliausko veiksmų. Tačiau, užuot  kritiškai įvertinusi savo pačios veiksmus, Anykščių rajono valdžia balandžio 9 dieną tuo pagrindu nušalino Audrių Vasiliauską nuo pareigų.
Pasak Alvydos Verikienės, įtakos tokiems neatsakingiems savivaldybės veiksmams turėjo tai, kad mero pavaduotoju tapo buvęs ilgametis ligoninės vadovas Dalis Vaiginas. Vykstant konkursui užimti Anykščių ligoninės direktoriaus pareigas Dalis Vaiginas jau pirmame atrankos ture pasirodė žymiai blogiau nei kiti kandidatai ir antrame atrankos ture nebedalyvavo. Tuo metu, kai vyko konkursas, Daliui Vaiginui jau buvo iškelta byla dėl audito metu rastų pažeidimų Anykščių ligoninėje.
Tačiau panašu, kad po nesėkmingio bandymo tapti rajono meru, Dalius Vaiginas nusprendė grįžti į seną darbą, apeidamas atrankos konkursą, kurį įveikti varžantis su kitais kandidatais jam nepavyko.
Šiuo metu Daliui Vaiginui yra 67 -eri metai ir jis priklauso rizikos grupei susirgti koronavirusu.
„Dabar, kai siaučia koronaviruso epidemija ir kiekvienas medikas yra aukso vertės, meras nori be priežasčių, susijusių su darbu, atleisti jauną ligoninės vadovą - gydytoją, nors Anykščių ligoninėje beveik visi gydytojai dėl garbaus amžiaus priklauso rizikos grupei. Įvykus koronaviruso užkrėtimui sveikatos apsaugos sistemos darbas Anykščių rajone būtų paralyžiuotas”, - įspėja Anykščių rajono profesinės sąjungos „Solidarumas“ pirmininkė Alvyda Verikienė“, - rašoma tiklapyje.
Šį pareiškimą paskelbė Lietuvos profesinės sąjungos ,,Solidarumas“ tinklapis. Labai keista, tačiau susisiekus su pačia A.Verikiene, ši teikti bet kokius komentarus šia tema kategoriškai atsisakė, teigdama, kad viskas jau surašyta ir paviešinta.

Darbas ligoninėje stringa

Anykščių ligoninės direktorius dr. A.Vasiliauskas sakė, kad apie Anykščių rajono profesinės sąjungos „Solidarumas“ inicijuotą kreipimąsi į šalies valdžią sužinojęs tik iš žiniasklaidos.
,,Nežinau, gal žmonės kažkurią mano pusę vertina ir bando ginti. Šiuo atveju, Anykščių rajone esu tik vienas lauke karys. Nėra pavaduotojo, dabar, kaip specialiai, ligoninės vyr. sesutė Alma Pilkauskaitė iki liepos 1 dienos išėjo atostogų. Taip kuriama situacija, man taip atrodo, kad visas darbas Anykščių ligoninėje strigtų, o nebūtų daroma vardan Anykščių gyventojų, vardan pagarbos mediko profesijai.Šią akimirką gyventojai mažai kam rūpi, kai ateis rinkimų metas, į juos labiau pažvelgs“.

Gyvena šia diena

Pasiteiravus, ar ir toliau nori vadovauti Anykščių ligoninei, dr. A.Vasiliauskas kalbėjo, kad neturi tikslo ,,įsikabinti“ į šią darbo vietą.
,,Aš matau, koks šis darbas sudėtingas, kokia atsakomybė išlaikyti ligoninę, pritraukti specialistus. Nes jei nebus specialistų, nieko čia nebus. Gyvenu šia diena: kaip bus, taip bus. Dabar mano patys įtempčiausi santykiai su savivaldybe. Jie nori mane bet kokiu būdu eliminuoti. Nesu nusiteikęs su rajono savivaldybės vadovais kovoti.Tiesiog yra kaip yra“, - baigdamas pokalbį sakė dr. A.Vasiliauskas.

Robertas ALEKSIEJŪNAS
robertas.a@anyksta.lt

Palikite komentarą

Sąlygos ir terminai.
 • heknatikni

  Nuoroda

  Google“ dabar moka 500–800 dolerių per dieną už darbą internete iš namų. Niekada nemaniau, kad galiu tai padaryti, tačiau mano geriausia mokytoja per mėnesį uždirba daugiau nei 26000 USD, ir ji įtikino mane pabandyti. Net žmonės, kuriems tai yra nauja, gali lengvai uždirbti 500 USD per dieną, o uždarbis laikui bėgant gali išaugti dar daugiau. patikrinti daugiau čia ................

  ...........................>>>>>>>>>>>>> cutt.ly/XyvK1fq

  Prieš metus
 • jirkajayde

  Nuoroda

  Geriausias uždarbis internetu dirbant namuose. Tai aš padariau labiausiai apsimokėdamas finansiškai. sekmadienį, gavau puikų „BMW 640d“, praėjusį mėnesį uždirbdamas 41,739 USD. Šis darbas yra tikrai neįtikėtinas ir kiekvieną dieną man suteikia didelę pajamų dalį. Esu tikras, kad pasieksite geriausią rezultatą. Patikrinkite daugiau čia............

  ...............>>>>>>>>>>>> ccutt.ly/XyvK1fq

  Prieš metus