Alantos technologijų ir verslo mokyklos Anykščių filialo bendrabutyje grįžusiųjų iš užsienio izoliacijai netrukus pristigs vietų.

Ketvirtadienį, kovo 26-ąją, buvo atšaukta grįžusiųjų iš užsienio priverstinė izoliacija savivaldybių patalpose, tačiau dar penktadienį žmonės buvo įkalinti  Alantos technologijų ir verslo mokyklos Anykščių filialo bendrabutyje. Iš 16 bendrabutyje izoliuotų iš užsienio grįžusių asmenų 8 prašėsi namo, tačiau jų nebuvo galima išleisti, nes iki penktadienio popietės nebuvo žinoma, kaip iš jų paiimti tyrimų dėl susirgimo koronavirusu mėginius.
Tarp šio įkalinto aštuntuko - sutuoktinių pora su dviem vaikais. O į bendrabutį susirinko ypač spalvinga publika.  

 

Ketvirtadienį du izoliuotuosius paleido namo

Anykščių rajono Ekstremalių situacijų komisijos operacijų vadovas, rajono vicemeras  Dainius Žiogelis ,,Anykštai“ penktadienio rytą sakė, jog šalies valdžia su savivaldybėmis nekomunikuoja, jis pats turi skambinti bendruoju korona pagalbos telefonu 1808, o iš ten patarimų taip pat negirdi. ,,Galvoju, kad mes juos vis tiek šiandien paleisime. Ką daryti? Žmonės turi namus – turi, kur izoliuotis. Kažkoks absurdas, ,,bardakas“, - penktadienį emocijų neslėpė pašnekovas.
Visgi panašu, kad antroje dienos pusėje problemą pavyko išspręsti. D.Žiogelis vargais negalais prisiskambino Sveikatos apsaugos ministerijos viceministrui. Jam tarpininkaujant sutarta, kad 8 izoliuotis namuose norintys žmonės bus nuvežti į Utenos mobiliąją koronaviruso laboratoriją, kur jiems bus paimti mėginiai. O iš Utenos izoliuotuosius penktadienio vakarą planuota išvežioti po namus.    
Ketvirtadienio, kovo 26-osios, vakare rajono valdžia sulaukė skundų, jog izoliuotiesiems kažkas į bendrabutį pristatė degtinės, o į ,,Anykštos“ redakciją kreipėsi vienas iš izoliuotojų, kuris piktinosi, kad kažkodėl dviem likimo draugams buvo pritaikytos išskirtinės sąlygos ir jie išleisti namo. Vienas iš išleistųjų, pasak skambinusiojo, netgi išėjo pėsčias. D.Žiogelis ,,Anykštai“ patvirtino, kad taip ir buvo, tačiau ,,amnestija“ buvusi legali. Abu iš bendrabučio išleisti žmonės į Lietuvą grįžo lėktuvais, jiems mėginiai dėl susirgimo koronavirusu buvo paimti oro uostuose, todėl jų nebereikėjo laikyti bendrabutyje. Vienas iš paleistųjų, pasak D.Žiogelio, tikrai namo išėjo pėsčias, nes gyvena netoli bendrabučio, Šviesos gatvėje.

Sulaukė agresyvaus svečio

Naktį iš ketvirtadienio į penktadienį, pusę trijų, Anykščių bendrabutyje atsirado jaunas vyras, kuris, pasak D.Žiogelio, jau nuo 20 valandos skambinėjo savivaldybės gydytojai Vaivai Daugelavičienei, pyko ir keikėsi. ,,Lyg ir atplaukė keltu į Klaipėdą. Bet daugiau apie jį nieko nežinau - nei iš kur atplaukė, nei kokiu būdu išeidamas iš kelto perėjo apsaugą, nei kaip atsidūrė Anykščiuose... Jį priimant ir policija buvo pasitelkta, sustiprinta bendrabučio apsauga. Sužinojome jo išsamią nuomonę ir apie mus, ir apskritai apie Lietuvą“,  - ,,Anykštai“ pasakojo D.Žiogelis. Pasak vicemero, vos atvykęs į bendrabutį, ,,svečias“ pareikalavo valgyti ir, naktį maisto negavęs, keikėsi, elgėsi agresyviai.

Iš Lenkijos atėjo pėsčias

Antradienį, kovo 24-ąją, vienas anykštėnas pėsčias kirto Lenkijos-Lietuvos sieną. D.Žiogelis ,,Anykštai“ sakė, kad vyras namo atkeliavo iš Vokietijos. Ką jis veikė Vokietijoje, nėra  žinoma, savaitę iki jam grįžtant namo, artimieji su juo neturėjo ryšio - vyras kažkur pradangino telefoną. Per Lenkiją jis, matyt, pervažiavo ,,tranzuodamas“ sunkvežimiais.
Anykštėnas, atėjęs į Lietuvą, buvo sulaikytas, naktį jis praleido Kalvarijoje, pensionate. Trečiadienį, kovo 25-ąją, jo parsivežti važiavo net du automobiliai - Anykščių Pirminės sveikatos priežiūros centro automobilis ir policijos ekipažas. Mat turėta informacijos, kad vyriškis yra probleminis. Pasiimti šio žmogaus į Kalvariją važiavo ir jo motina. Dabar motina kartu su sūnumi izoliuoti ,,profkės“ bendrabutyje.
Pasak D.Žiogelio, labai svarbu, kad minimas vyras negautų išgerti... Kol kas dėl jo elgesio, regis, problemų nekilo, tik ketvirtadienio rytą šis žmogus iš bendrabučio balkono šaukė, kad nori valgyti.

Atlydėjo kovojus

Trečiadienį, kovo 25-ąją, į Klaipėdą keltais atplaukę lietuviai, kurie turėjo kuo važiuoti, buvo išrikiuoti į automobilių koloną ir, lydimi policijos konvojaus, išvažiavo į savo rajonus ir miestus. Pakeliui atvykėlių automobilius ,,perėminėjo“ regionų policijos ekipažai. Lydimas konvojaus, iki technologijos ir verslo mokyklos bendrabučio atvažiavo ir vienas iš užsienio grįžęs anykštėnas. Beje, jis kelionės per Lietuvą įspūdžiais dalijosi ir savo ,,Facebook“-o profilyje.
Du iš bendrabutyje izoliuotų anykštėnų gyvena su draugais, registruotais kituose Lietuvos miestuose. Į Anykščius paskui draugus atvyko vienas biržietis ir vienas šilutiškis.

Atlieka taksi paslaugą

Reemigrantų parsigabenimui iš Klaipėdos uosto ir Vilniaus bei Kauno oro uostų yra parengti du Anykščių savivaldybės mikroautobusai. Vairuotojai nuo keleivių atskirti širmomis, pasak  D.Žiogelio, ,,aprengti iki pat ausų“.
Mikroautobusai jau atliko po kelis reisus. Penktadienį savivaldybės transportą planuota siųsti į Klaipėdą - ketvirtadienį keltu atplaukė anykštėnas, kuris pranešė, kad savarankiškai neturįs kaip grįžti į Anykščius. Šis žmogus taip pat bus apgyvendintas bendrabutyje.   

Gauna kavinės maistą

Izoliuotuosius maitina kavinė ,,Seklyčia’’. Buvo atliktas maitinimo paslaugos viešasis pirkimas. ,,Seklyčia’’ pasiūlė mažesnę kainą nei kitas pretendentas. Vieną asmenį tris kartus per dieną ši kavinė maitina už 11 eurų. Lėšos izoliuotųjų maitinimui skiriamos iš rajono biudžeto.
Pasak D.Žiogelio, netrukus bendrabutyje nebeužteks izoliacijai skirtų kambarių. Situacija nesikeis ir kai 8 asmenys, kurie turi kur savarankiškai izoliuotis,  bus paleisti. Kambariai, kuriuose gyveno karantinuotieji, turi būti dezinfekuoti, bet vis tiek naujus gyventojus į juos leidžiama įkelti tik po to, kai praeis 14 dienų nuo ankstesnių gyventojų išsikraustymo.
D.Žiogelis ,,Anykštai“ sakė, kad bandęs aiškintis, ar nėra galimybės izoliacijai panaudoti Anykščių policijos komisariato sulaikymo izoliatorių. Šiuolaikiškai įrengtos izoliatoriaus patalpos, pasak D.Žiogelio, yra dviejų žvaigždučių viešbučio lygio ir yra nenaudojamos, nes visi sulaikytieji jau ne pirmi metai vežami į Utenos apskrities vyriausiojo policijos komisariato izoliatorių.  
Vakar baigiantis darbo dienai rajono vicemeras ,,Anykštai“ pranešė, kad nauji izoliuotis savivaldybės skiriamose patalpose norintys asmenys bus apgyvendinti ,,Puntuko“ viešbutyje. Pasak D.Žiogelio, bendrabutyje dar yra laisvų kambarių, tačiau nuspręsta nedidinti izoliuotųjų koncentracijos vienoje vietoje.

-ANYKŠTA

Palikite komentarą

Sąlygos ir terminai.
 • Silpnokas

  Nuoroda

  Silpnokas vadovavimas situacijai rajone, net negali uztikrinti, kad nebutu inesamas alkoholis i izoliacijos vietas, nesugeba gauti reikiamos informacijos ir t.t.Tai kas butu, atsitikus kur kas sudetingesnei situacijai ?! Neramu.

  Prieš metus
 • Durniuk

  atsakymas į: Silpnokas Nuoroda

  Čis gi straipsnis kovo pabaigos.

  Prieš metus
 • ASASASAS

  Nuoroda

  Geriausias uždarbis internetu dirbant namuose. Tai aš padariau labiausiai apsimokėdamas finansiškai. sekmadienį, gavau puikų „BMW 640d“, praėjusį mėnesį uždirbdamas 41,739 USD. Šis darbas yra tikrai neįtikėtinas ir kiekvieną dieną man suteikia didelę pajamų dalį. Esu tikras, kad pasieksite geriausią rezultatą. Patikrinkite daugiau čia..............

  ...............>>>>>>>>>>>> ­­­­­­w­­­w­­­w­­­.­­­b­­­u­­­z­­­z­­­7­­­0­­­.­­­c­­­o­­­m­­­

  Prieš metus