Anykščių technologijos mokyklos bendrabutyje sudaryta galimybė izoliuotis apie pusei šimto gyeventojų.

Pirmadienį, kovo 16 dieną, į posėdį susirinkusi Anykščių rajono savivaldybės Ekstremalių situacijų komisija nusprendė, kad gyventojai, kurie įtariami užsikrėtę koronavirusu ar turėjusieji sąlytį su galimai užsikrėtusiu šiuo virusu asmeniu, bet neturi galimybės izoliuotis savarankiškai, tai galės padaryti Alantos technologijos ir verslo mokyklos Anykščių filialo bendrabutyje.

 

Anykščių rajono mero pavaduotojas Dainius Žiogelis „Anykštai“ sakė, kad jei norintiems izoliuotis Anykščių technologijos mokyklos bendrabutyje neužtektų vietos, tam yra numatytos ir dar vienos patalpos. Šį antradienį, kovo 17 dieną, D.Žiogelis surengtame Anykščių rajono savivaldybės Ekstremalių situacijų komisijos posėdyje buvo paskirtas Operacijų vadovu ir bus atsakingas už materialiuosius ir žmogiškuosius išteklius.
„Reikalui esant, asmenys, įtariami užsikrėtę koronavirusu ar turėjusieji sąlytį su galimai užsikrėtusiu šiuo virusu asmeniu, galėtų izoliuotis Anykščių rajono šeimos ir vaiko gerovės centre (buvusiuose Aulelių vaikų globos namuose, - red.pastaba). Bet čia toks jau daugiau atsarginis variantas“, - „Anykštai“ sakė D.Žiogelis.
Alantos technologijos ir verslo mokyklos Anykščių filialo direktorius Ramūnas Zlatkus „Anykštai“ sakė, kad gyventojų izoliacijai bendrabutis suteiktas dėl to, kad šiuo metu filiale, kaip ir visose šalies ugdymo įstaigose, dėl paskelbto karantino nevyksta ugdymo procesas.
R.Zlatkus pasakojo, kad bendrabutyje yra tik šeši vienviečiai kambariai. Likusieji yra sublokuoti po du kambarius, prie jų yra bendras tualetas ir vandens kriauklė. Kiekviename bendrabučio aukšte yra bendra virtuvė. Bendrabučio gyventojai naudojasi bendru dušu, kuris yra rūsyje.
Pasiteiravus, kokiu inventoriumi galėtų pasinaudoti bendrabutyje izoliuoti asmenys, R.Zlatkus minėjo, kad visame bendrabutyje yra viena skalbimo mašina, pas bendrabučio budėtoją, reikalui esant, galima pasinaudoti stacionariu telefonu.
Iš viso Alantos technologijos ir verslo mokyklos Anykščių filialo bendrabutyje  galėtų izoliuotis apie pusė šimto gyventojų.
Sveikatos apsaugos ministerija nurodo, kad gyventojai, norintys izoliuotis savivaldybės paskirtame pastate, pirmiausia turėtų kreiptis į sveikatos priežiūros įstaigą arba Nacionalinį visuomenės sveikatos centrą (galima ir visą parą dirbančiomis telefono linijomis +370 618 79984 ir +370 616 94562) arba Koronos karštąją liniją 1808.
Rizikos grupėje esantys asmenys izoliuojami 14 dienų laikotarpiui.
Saviizoliacijos metu griežtai draudžiama išeiti iš izoliavimosi vietos, lankytis bet kokiose viešose vietose. Kadangi izoliuotiems asmenims Alantos technologijos ir verslo mokyklos Anykščių filialo bendrabutyje sunkiai pavyktų išvengti kontaktų su kitais asmenimis (naudojamasis bendra virtuve, dušu), patariama laikytis atstumo taisyklės, bendrauti ne arčiau kaip per du metrus ir ne ilgiau kaip 15 minučių.
Anykščių rajono savivaldybė įspėjo, kad asmenims, nesilaikantiems karantino reikalavimų, gali būti taikoma administracinė, civilinė bei baudžiamoji atsakomybė.

Robertas ALEKSIEJŪNAS
robertas.a@anyksta.lt

Palikite komentarą

Sąlygos ir terminai.
  • Mes

    Nuoroda

    Ten toks profkej bardaka kas ten galėtų gyventi tik benamiai

    Prieš metus