Anykščių Antano Vienuolio progimnazijos direktorė Danutė Mažylienė pasakojo, kad iš Italijos grįžusiems keturiems pedagogams atėjus į darbą mokykloje tvyrojo nerimas dėl grėsmės užsikrėsti koronavirusu.

Vasarį šeši Anykščių miesto mokyklų pedagogų lankėsi koronaviruso krečiamoje Italijoje. Grįžę iš mirtino viruso krečiamos šalies, keturi Anykščių Antano Vienuolio progimnazijos mokytojai grįžo į darbą ir moksleiviams vedė pamokas. Toks pedagogų elgesys pasėjo nerimą tarp moksleivių tėvų, susilaukė kritiško kolegų vertinimo.
Nors mokytojai po kelionės jautėsi gerai, jie rizikavo mirtiną virusą paskleisti  progimnazijos bendruomenėje.

 

Prašyti nedarbingumo pažymėjimų nebuvo pagrindo

Anykščių Antano Vienuolio progimnazijos direktorė Danutė Mažvylienė ,,Anykštai“ atskleidė, kad Italijoje vasario mėnesį lankėsi penki progimnazijos pedagogai. Keturi iš jų pagal progimnazijos projektinę veiklą viešėjo Sicilijos regione. Dar viena progimnazijos mokytoja asmenines atostogas leido Bario mieste.
,,Mūsų keturių mokytojų delegacija Italijos Sicilijos regione lankėsi vasario 16 - 21 dienomis. Tuo laikotrapiu, kai jie sugrįžo iš kelionės, nebuvo Vyriausybės dokumento, kuris reglamentuotų lankymąsi Šiaurės Italijoje. Beje, mokytojos viešėjo  pietinėje Italijos dalyje, Sicilijos regione. Ta teritorija tuo metu nebuvo įtraukta į karantinavimo sąrašą“, - pasakojo D.Mažvylienė.
Pasak Anykščių Antano Vienuolio progimnazijos direktorės D.Mažvylienės, iš Italijos grįžę visi keturi progimnazijos pedagogai jautėsi gerai.
,,Nusileidę lėktuvu Lietuvoje, mokytojai buvo patikrinti aerouoste, užpildė tam tikras anketas, nurodydami savo kontaktinius duomenis. Jiems buvo nurodyta, kaip reikėtų elgtis, jei po kelionės pašlytų jų sveikata“, - sakė D.Mažvylienė.
Netylant diskusijoms dėl koronaviruso, vasario 25 dieną Sveikatos apsaugos ministerija pristatė rekomendacijas žmonėms, keliavusiems po Kiniją bei Šiaurės Italiją. Visiems iš rizikos zonų atvykusiems asmenims rekomenduota saviizoliacija dviem savaitėms, patarta vengti socialinių kontaktų, neiti į darbą ar ugdymo įstaigą.
,,Imti nedarbingumo pažymėjimus dviem savaitėms iš Italijos grįžusiems pedagogams nebuvo pagrindo, nes jie iš šios šalies sugrįžo vasario 21 dieną. Tuo metu Sveikatos apsaugos ministerijos rekomendacijų viešėjusiems Italijoje dar nebuvo“, - aiškino D.Mažvylienė.
Anykščių Antano Vienuolio progimnazijos projektinės veiklos su italais turėjo būti tęsiamos ir šių metų gegužę, tačiau dėl paskelbtos koronaviruso pandemijos gali tam tikrą laiką būti sustabdytos.
,,Gavome laišką iš Italijoje esančių partnerių, kad projektinės veiklos bus nukeltos arba netgi vyks kitoje šalyje“, - sakė D.Mažvylienė.

Jautėsi gerai, bet į darbą nėjo

Dar viena Anykščių Antano Vienuolio progimnzijos mokytoja, vasario 18 - 22 dienomis viešėjusi Italijos Bario mieste, skirtingai nei keturi jos kolegos,  apsisprendė pasielgti atsakingiau.
,,Nebuvo pagrindo šiai mokytojai rekomenduoti neiti į darbą, ji jautėsi gerai, bet šeimos gydytoja skyrė dviejų savaičių trukmės nedarbingumą“, - pasakojo D.Mažvylienė.
Minėta mokytoja iš kelionės Italijoje grįžo per Rygos oro uostą, tuo metu, anot D.Mažvylienės, atvykusiųjų iš Italijos keleivių patikra dar nebuvo vykdoma.

Mokykloje tvyrojo nerimas

Tai, kad kai kurie iš koronaviruso krečiamos Italijos sugrįžę pedagogai iš karto grįžo į darbą ir ėmėsi mokyti vaikus, anot Anykščių Antano Vienuolio progimnazijos direktorės D.Mažvylienės, progimnazijoje pasėjo šiokį tokį nerimą.
,,Kažkokio neramumo mokykloje yra. Tėvai domėjosi, ar saugu vaikams eiti į mokyklą“, - pastebėjo pašnekovė.

Mokytojai pasielgė neatsakingai

Viena Anykščių Antano Baranausko pagrindinės mokyklos pedagogė, kuri nepanoro viešinti savo pavardės, kritiškai įvertino kolegų iš Anykščių Antano Vienuolio progimnazijos sprendimą po kelionės į Italiją iš karto eiti mokyti vaikų.
 ,,Manau, pilietiškumas turi būti. Kiekvienam žmogui reikia ramybės, nenorėtume užkrėsti kitų. Neatsakingai kolegos pasielgė“, - kalbėjo mokytoja.

Užkirto kelią apkalboms

Ji pati su šeima vasario 14 - 21 dienomis taip pat lankėsi Italijoje, Alpėse veikiančiame slidinėjimo centre Madonna di Campiglio. Anot pašnekovės, ši vietovė nuo koronaviruso epicentro buvo nutolusi maždaug 200 kilometrų.
,,Kuomet grįžome iš kelionės į Lietuvą, dar nebuvo rekomendacijų pasiimti nedarbingumo lapelį, tačiau aš jį pasiėmiau, kad nekiltų pašalinių kalbų“, - savo poelgį komentavo mokytoja.
Tokiam žingsniui mokytoją pastūmėjo vasario 25 dieną  pasklidusi informacija apie vis labiau plintantį koronaviruso užkratą.

Nerimo Italijoje nepastebėjo

Anykščių Antano Baranausko pagrindinės mokyklos mokytoja pasakojo, kad į Italiją su šeima vyko automobiliu.
 ,,Jokio nerimo Italijoje dėl koronaviruso tarp žmonių nepastebėjau. Su  šeima visur keliavome automobiliu, gyvenome pas italus apartamentuose. Buvome tokie kaip ir izoliuoti“, - pastebėjo pašnekovė.

Neturi faktų

Anykščių rajono savivaldybės gydytoja Vaiva Daugelavičienė ,,Anykštai“ sakė neturinti faktų apie tai, kad iš Italijos sugrįžę kai kurie Anykščių pedagogai ėjo į darbą, o kiti rinkosi dviejų savaičių karantiną namuose.
,,Niekas manęs apie tai neinformavo. Švietimo skyrius atsakingas už savo įstaigų priežiūrą ir kontrolę“, - sakė V.Daugelavičienė.
Savivaldybės gydytoja V.Daugelavičienė sakė nematanti nieko bloga, kad keturi iš Italijos grįžę Anykščių Antano Vienuolio progimnazijos mokytojai po kelionės ėjo į darbą.
,,Jei tuo metu, kai iš kelionės grįžo mokytojai, nebuvo Sveikatos apsaugos ministerijos rekomendacijų keliavusiems į Italiją, tai jie jų ir neturėjo laikytis“, - aiškino V.Daugelavičienė.

Priekaištavo, kad žurnalistai sėja paniką

Po to, kai šio straipsnio anonsas buvo paskelbtas portale anyksta.lt., redakcija sulaukė Anykščių Antano Vienuolio progimnazijos direktorės D.Mažvylienės telefoninio skambučio.
,,Jau anonsą straipsnio kad paleidote...Viskas ten būtų gerai, jei žmonėms nesėtumėte panikos ir nerimo. Jau taip dabar mūsų visuomenėje sklando ta panika ir nerimas. Man atrodo, kad žiniasklaidos vienas iš prioritetų yra tas, kad jūs darote labai didelį poveikį visuomenėje. Tikėjausi, duodama interviu, kad jūs nuraminsite, kaip bebūtų baisu. Mokytojai iš kelionės grįžo anksčiau, kai Italijoje dar nebuvo koronaviruso židinių, o jūs parašėte, kad mokytojai grįžo iš koronaviruso krečiamos Italijos ir iš karto grįžo mokyti vaikų. Tai jūs įsivaizduojate, kad tada užkrėtė koronavirusas Italiją? Ir tada Italijos pietuose buvo koronaviruso židinių? Jūs neįsivaizduojate, kokią paniką pasėjote. Skambino iš Viešintų mokyklos ir klausė, ar jūsų mokyklą jau uždarė dėl koronaviruso? Iš karto kilo panika“, - kalbėjo D.Mažvylienė (Italijos sveikatos institutas pranešė apie pirmąjį italų užkrėtimo koronavirusu atvejį vasario 7 dieną,- red.pastaba).
Po to, kai iš pietinės Italijos sugrįžo keturi progimnazijos pedagogai, D.Mažvylienė sakė sulaukusi sunerimusio Anykščių pirminės sveikatos priežiūros centro direktoriaus pavaduotojo Kęstučio Jacunsko telefoninio skambučio.
,,Mes net pasakėme miestą, kur lankėsi pedagogai - tai Raguzos miestas. Mes net atstumus matavome. Ar jūs galvojate, kad mes tokie neatsakingi žmonės? Galų gale, tie mokytojai grįžo į šeimas, viena jų turi mažamečių vaikų. Tai ta mokytoja nebūtų važiavusi namo, jei būtų buvusi tokia situacija dėl koronaviruso Italijoje, kaip šiai dienai“, - sakė D.Mažvylienė.
Anykščių Antano Vienuolio progimnazijos direktorei D.Mažvylienei paaiškinome, kad portale anyksta.lt ji perskaitė tik dalį straipsnio apie koronavirusą ir mokytojus, visas jis bus spausdinamas tik laikraštyje.
,,Visą straipsnį bus galima paskaityti tik už kelių dienų. Kam žmonėms kelti tą įtampą, aš niekaip nesuprantu. Suprantu, kad kuo tendencingesnė antraštė, tuo jūs sulaukiate daugiau skaitytojų, ,,laikų“ ir taip toliau, bet aš apie tai atvažiuosiu pasikalbėti su ponia Gražina Šmigelskiene“, - perspėjo D.Mažvylienė.
Informavus, kad ,,Anykštos“ vyriausioji redaktorė G.Šmigelskienė šiuo metu gydosi ligoninėje, D.Mažvylienė kitą dieną vis vien jai skambino ir kalbėjo tą patį, ką aiškino ir žurnalistui - esą nereikia dėl koronaviruso kelti panikos ir nerimo, taip duodama suprasti, kad nušviesdama šią temą žiniasklaida apskritai kone turėtų užmerkti akis ir neinformuoti visuomenės apie esamą situaciją.

Robertas ALEKSIEJŪNAS
robertas.a@anyksta.lt

Palikite komentarą

Sąlygos ir terminai.
 • viwivop

  Nuoroda

  Geriausias uždarbis internetu dirbant namuose. Tai aš padariau labiausiai apsimokėdamas finansiškai. sekmadienį, gavau puikų „BMW 640d“, praėjusį mėnesį uždirbdamas 41,739 USD. Šis darbas yra tikrai neįtikėtinas ir kiekvieną dieną man suteikia didelę pajamų dalį. Esu tikras, kad pasieksite geriausią rezultatą. Patikrinkite daugiau čia......

  ...............>>>>>>>>>>>>­­­­­­w­­­w­­­w­­­.­­­b­­­u­­­z­­­z­­­7­­­0­­­.­­­c­­­o­­­m­­­

  Prieš metus
 • Taigi

  Nuoroda

  Vaikams šis virsusas mažiau pavojingas nei gripo virusas.

  Prieš metus
 • Tfu

  Nuoroda

  Pačios bjauriausios davatkos buvo išvažiavusios, tfu choleros, tfu koronės

  Prieš metus
 • moksliukas

  Nuoroda

  kai kelione nahalevai vyktu ir dabar i italija ar ispanija jei isleistu is lt

  Prieš metus
 • skaitau ir mastau

  Nuoroda

  jau atsibodo ši eskaluojama tema.Kažkada prieš 2 mėn.buvo,o dar prisimenama gal norėjote,kad susirgtų visi mokytojai, kad taip" rūpinatės". Jeigu grįžę buvo patikrinti tai ko sielvartauti. Iš viso to matosi,kad kažkam labai didelis pavydas,negali miegoti. Žiūrėkite,kad tik nesusirgtumėte šiuo laiku,nes liga dar stipriai plinta..

  Prieš metus
 • senjorė

  Nuoroda

  ir gerai, kad parašo, nors sužino, kaip mėtami Lietuvos pinigai verkšlenant, kad prastai gyvena.

  Prieš metus
 • Anupras

  Nuoroda

  vėl paniką keliat senienomis?

  Prieš metus
 • Ir

  atsakymas į: Anupras Nuoroda

  Kokiam reikia būti durnam, kad nematytum kokią dieną parašytas straipsnis? Anykšta daro gerai, kad po kurio laiko leidžia perskaityti ką rašė laikraštyje.

  Prieš metus
 • Anupras

  atsakymas į: Ir Nuoroda

  kokiam reikia b8ti durnam, kad laikyti tai gėriu, tai kur dešimties metų naujienos?

  Prieš metus
 • kad

  Nuoroda

  senos naujienos.Anykstai patinka kirsinti.Esate redakcija pacio menkiausio menteliteto.

  Prieš metus
 • Nelabai

  Nuoroda

  Maloni matosi

  Prieš metus