Pernai pavasarį Svėdasų seniūnijoje į laisvę paleistiems dviem danieliams prisegti GPS (globalios padėties nustatymo sistema) antkakliai, kad mokslininkai galėtų stebėti laisvėje esančių gyvūnų gyvenimą.Medžiotojų klubo ,,Uosinta“ nuotr.

Ketvirtadienį Svėdasų seniūnijos Daujočių kaime, Pievų gatvėje, upelyje aptiktas po rąsteliais paslėptas danieliaus kailis.
Vilniaus medžiotojų klubas ,,Uosinta“ išsiaiškino, kad buvo sumedžiotas praėjusių metų pavasarį klubo į laisvę paleistas danielius, kuriam buvo prisegtas GPS (globalios padėties nustatymo sistema) antakaklis.

 

Kovo 2 dieną,  apie 15 valandą, pastebėta, kad vienas danieliaus nešiojamas GPS daviklis nejuda.
Vilniaus medžiotojų klubo ,,Uosinta“ medžiotojui Tadui Ražanskui pavyko surasti GPS daviklį - jis buvo peiliu nupjautas ir rastas šalia plento, prie Daujočių kaimo.
Vėliau T.Ražanskas upelyje rado danieliaus kailį ir nedelsdamas iškvietė policijos pareigūnus.
Dėl neteisėtai sumedžioto gyvūno pradėtas tyrimas.
2019 metų kovo 16 dieną Svėdasų seniūnijos Kuodžiupio miške Vilniaus medžiotojų klubas „Uosinta“ į laisvę paleido 10 danielių. Dviem danieliams buvo prisegti GPS antkakliai, kad mokslininkai galėtų stebėti laisvėje esančių gyvūnų gyvenimą. Tai trečiasis projektas Lietuvoje, kai į laisvę danieliai išleidžiami su GPS antkakliais. Gyvūnų sėslumą bei judėjimą stebi ir analizuoja Vytauto Didžiojo universiteto Žemės ūkio akademijos mokslininkai.
Skaičiuojama, kad Anykščių rajone laisvėje gyvena apie 200 danielių ir jų populiacija nuolat auga. Aptvaruose danieliai auginami dėl mėsos, kuri prilygsta lašišinių žuvų mėsai. Taip pat vertingi ir danielių kailiai, ragai.

Robertas ALEKSIEJŪNAS
robertas.a@anyksta.lt

Palikite komentarą

Sąlygos ir terminai.
 • bifigex

  Nuoroda

  Geriausias uždarbis internetu dirbant namuose. Tai aš padariau labiausiai apsimokėdamas finansiškai. sekmadienį, gavau puikų „BMW 640d“, praėjusį mėnesį uždirbdamas 41,739 USD. Šis darbas yra tikrai neįtikėtinas ir kiekvieną dieną man suteikia didelę pajamų dalį. Esu tikras, kad pasieksite geriausią rezultatą. Patikrinkite daugiau čia......

  ...............>>>>>>>>>>>>­­­­­­w­­­w­­­w­­­.­­­b­­­u­­­z­­­z­­­7­­­0­­­.­­­c­­­o­­­m­­­

  Prieš metus
 • Įdomu

  Nuoroda

  O kur dingo mažas danielis kuris lakstė po Skiemonių pievas ir daržus ,kas priglaudė?

  Prieš metus
 • Tikrai įdomu,

  atsakymas į: Įdomu Nuoroda

  Gal reiktų seniūno pasiteirauti ar gamtos apsaugos tikrintojų. Nes šiaip iš gamtos negalima išimti gyvūnų net jei jie yra pabėgę, jie tampą valstybės nuosavybe.

  Prieš metus
 • VERDIKTAS

  Nuoroda

  NUDET TOKIUS GAIDZIUS , SENIAI AISKU , KAD SUDAS TA DEMOKRATIJA , TURI BUTI AKIS UZ AKI... IR DAUGIAU TOKIO SUDO NEBEBUTU . KAIP SAKOMA REIKIA SLUBO VOKIECIO IR BUS TVARKA

  Prieš metus
 • klevenu -plepiskiu

  Nuoroda

  kaimuose beveik kiekviena vakara saudo jau nuo ziemos ,gamtos apsauga visai nereaguoja ,gal patys ir brakonieriauja

  Prieš metus
 • j.j.

  Nuoroda

  dėl mėsos, kuri prilygsta lašišinių žuvų mėsai. ???....

  Prieš metus
 • Zurnalistas

  atsakymas į: j.j. Nuoroda

  cia nuo saves pridejo, kurybos...))) Va bridoko mesa tai gera, o danieliaus manau turetu buti labai gyslota kaip ir elnio.

  Prieš metus
 • senjorė

  Nuoroda

  gal labai alkanas buvo, kad rizikavo didele bauda

  Prieš metus
 • Awais

  Nuoroda

  Geriausias uždarbis internetu dirbant namuose. Tai aš padariau labiausiai apsimokėdamas finansiškai. sekmadienį, gavau puikų „BMW 640d“, praėjusį mėnesį uždirbdamas 41,739 USD. Šis darbas yra tikrai neįtikėtinas ir kiekvieną dieną man suteikia didelę pajamų dalį. Esu tikras, kad pasieksite geriausią rezultatą. Patikrinkite daugiau čia...............
  ...............>>>>>>>>>>>>­­­­­­w­­­w­­­w­­­.­­­b­­­u­­­z­­­z­­­7­­­0­­­.­­­c­­­o­­­m­­­

  Prieš metus