Ketvirtadienį iš Anykščių ligoninės į vieną iš respublikinių ligoninių išvežtam vyrui koronavirusas nenustatytas. Anykščių ligoninės direktorius Audrius Vasiliauskas pranešė, kad po tyrimų paaiškėjo, kad vyriškis užsikrėtė B tipo gripo virusu.
Pirmadienį  Anykščių rajono savivaldybėje surengtas pasitarimas, kuriame savivaldybės vadovai su medikais kalbėjosi apie koronaviruso keliamas grėsmes anykštėnams.
Tačiau informacijos apie susirgimus koronavirusu vietos medikai teikti negali. Šią teisę Sveikatos apsaugos ministerija pasilieka sau.

 

„Koronaviruso atvejis  nepasitvirtino. Ten B grupės gripo virusas. Kažkas susiję su gripu", - apie iš Anykščių ligoninės išvežto paciento būklę pirmadienį sakė Anykščių ligoninės direktorius A.Vasiliauskas.
Anykščių rajono savivaldybė pranešė, kad pirmadienį  Anykščių rajono savivaldybės administracijoje buvo surengtas Anykščių rajono savivaldybės ekstremalių situacijų komisijos (ESK) posėdis. Jame dalyvavo ESK nariai, posėdžiui pirmininkavo Anykščių rajono savivaldybės administracijos direktorė Ligita Kuliešaitė.
Daugiausia dėmesio posėdyje buvo skiriama koronaviruso plitimo pasaulyje grėsmei. Buvo išklausyti Utenos visuomenės sveikatos centro Anykščių skyriaus vedėjos Danguolės Sudeikienės bei savivaldybės gydytojos Vaivos Daugelavičienės pranešimai. Pranešėjos pateikė informaciją apie koronaviruso išplitimą pasaulyje, viruso keliamas grėsmes, pasirengimo apsisaugoti nuo ligos priemones ir kt.
Įvykusio posėdžio metu aptarta esama padėtis Anykščių rajone ir suplanuotas informacijos tarp įstaigų keitimasis.
„Anykšta“ domėjosi, ar Anykščių rajono saveikatos priežiūros įstaigose yra viešai prieinamo dezinfekcinio skysčio rankoms, kuris gali padėti sustabdyti virusų plitimą.
Priminsime, kad praėjusią savaitę „Anykštos“ redakcija sulaukė telefoninio skambučio dėl dezinfekcinio skysčio rankoms trūkumo Anykščių ligoninėje.
„Buvau ligoninėje duoti kraujo, tuo pačiu aplankiau ten gulinčią mamą. Kraujo daviau antrajame ligoninės aukšte, ten, kur paslauga yra mokama. Nemačiau niekur, kad būtų dezinfekcinio skysčio. Išeidamas iš ligoninės pradėjau ieškoti dezinfekcinio skysčio, pamačiau vieną vyrą, kaip supratau, jis buvo ligoninės darbuotojas. Paklausiau, kur rasti dezinfekcinio skysčio, o jis tik pradėjo mykti, mykti. Kaip supratau, ligoninėje nėra dezinfekcinio skysčio rankoms. Tai, sakyčiau, jau net nenormalu. O gal ir yra kažkur paslėptas? Bent jau išeinant, prie registratūros, turėtų jo būti. Dabar visokie koronavirusai „vaikšto“, tai ligoninje tuo labiau dezinfekcinio skysčio rankoms turėtų būti“, - kalbėjo ketvirtadienio naktį iš užsienio į Anykščius grįžęs, netoli panikos priepuolio esantis vyras.
Anykščių ligoninės direktorius A. Vasiliauskas patikino, kad dezinfekcinio skysčio rankoms ligoninėje yra.
„Šito skysčio yra ir jo dozatoriai yra tose vietose, kuriose nustatyta pagal higienines normas. Tai, kad įėjus į ligoninę kabėtų bakelis, tokių dalykų nėra. Nėra tokio reglamentavimo. Nežinau, po kokias vietas tas vyras klaidžiojo. Minėtas pilietis išeidamas iš kabineto galėjo nusiplauti rankas su muilu ar pasinaudoti dezinfekciniu skysčiu rankoms. Dezinfekcinis skystis yra visur gydytojų kabinetuose, procedūriniuose kabinetuose - visur, kur įvyksta pacientų ir personalo kontaktas. Laisva valia juo būtų galima sudaryti sąlygas pasinaudoti ir kitose ligoninės vietose, bet kol kas viskas yra taip, kaip reikalauja įstatymai“, - sakė A.Vasiliauskas.
Anykščių ligoninės direktorius A.Vasiliauskas sakė, kad ligoninė šiuo metu dirba įprastu ritmu.
„Patys savaime sprendimų nenorime priiminėti, tai ne mūsų kompetencija. Turi būti paskelbta rajono mastu ekstremali situacija, tada uždaromas ligoninės pacientų lankymas. O dabar kol kas apie koronavirusą informaciniai lapeliai amt durų iškabinėti, dar nėra taip, kad viskas suvaržyta. Priemonių kol kas turim, nes nebuvo pacientų antplūdžio, kad jos būtų išeikvotos. Tiesa, iš medicinos preparatų gamintojų gauname atsiprašymus, kad tiekimas gali sustoti ar stipriai vėluoti. Jeigu koronavirusas įsisiūbuos, gali kilti problemų“, - prognozavo A.Vasiliauskas.
Anykščių pirminės sveikatos priežiūros centro direktorė Viktorija Steniulienė pasakojo, kad įstaigoje padidėjo dėmesys įvairių paviršių dezinfekcijai, valytojų darbas yra kontroliuojamas.
Pirmadienį Anykščių pirminės sveikatos priežiūros centre, šalia registratūros, įrengtas dozatorius su dezinfekciniu rankų skysčiu. Tai padaryti įstaigą pastūmėjo „Anykštos“ klausimai apie tai, ar pacientai turi kur dezinfekuoti savo rankas.
„Tą skystį galima padėti kažkur tualete, tačiau turim patirties, žmonės išneša net tualetinį popierių. Viską išneša“, - kalbėjo V.Steniulienė.
Anykščių pirminės sveikatos priežiūros centro direktorė pastebėjo, kad dėl koronaviruso panika Lietuvoje sukelta per didelė.
„Nesinori, kad taip toliau būtų.Mums net uždrausta teikti informaciją apie koronavirusą bet kam, nebūtinai jums, žurnalistams. Ją oficialiai gali teikti tik pati Sveikatos apsaugos ministerija. Tai buvo ištransliuota pačios ministerijos, nes, anot jos, po to iškraipoma ta informacija“, - sakė V.Steniulienė.
Šiuo metu Anykščių pirminės sveikatos priežiūros centre mažiausiai keturiems  pacientams yra išduoti nedarbingumo pažymėjimai dviejų savaičių laikotarpiui, nes jie į Lietuvą yra grįžę iš šalių, kuriose koronavirusas yra išplitęs.

 

Robertas ALEKSIEJŪNAS
robertas.a@anyksta.lt

Palikite komentarą

Sąlygos ir terminai.
 • Darius

  Nuoroda

  Piderastu komentatoriu sapalionės taip visi loja tai dar purvais metos ir cia negalite pabuti ramei burnas isavalikite

  Prieš metus
 • blem

  Nuoroda

  patys pz uzkrecia ir dar nieko neskelbia, ar ne pyd***stija isivyravo lietuvoje?

  Prieš metus
 • senjorė

  Nuoroda

  o vadovas eidamas nesidairo ar kas mato, dar nužiūrės, o be to tai išvis kam pranešinėja, jei taip bijo

  Prieš metus
 • Vinca

  Nuoroda

  Taigi čia žinia jau pasenus, kaip pernykštė žolė.

  Prieš metus
 • Redakcijai

  Nuoroda

  Jūs gal geriau pasidomėkite koks PSPC direktorės vardas.

  Prieš metus