Savivaldybės Vaiko teisių apsaugos vyriausioji specialistė Asta Palaimienė sakė, kad pranešimų apie vaikus auginančias ir girtaujančias šeimas ėmė daugėti, kai prieš vaikus uždraustas smurtas.

Praėjusį savaitgalį iš trijų girtaujančių šeimų policijos pareigūnai paėmė vaikus ir perdavė juos giminaičiams.
Reaguodami į tokią situaciją, pirmadienį savivaldybės Vaiko teisių apsaugos specialistai inicijavo susitikimą su rajono vadovais ir policijos atstovais, kurio metu aiškinamasi, ar tėvų išgėrimo atveju tikslinga iš šeimų laikinai paimti vaikus.

Policija praneša, kad šeštadienio naktį, apie 00 val. 14 min., Anykščiuose, Vairuotojų gatvėje, namuose, neblaivus (1,87 promilės) vyras, gimęs 1995 metai, naudojo fizinį smurtą prieš sugyventinės neblaivų (1,48 promilės) tėvą, gimusį 1964 metais. Nukentėjusysis į medicinos įstaigas nesikreipė. Įtariamasis uždarytas į areštinę. Incidento metu namuose buvo du mažamečiai vaikai, kurie ginčo metu miegojo. Vaikai palikti namuose su giminaite. Pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl fizinio skausmo sukėlimo ar nežymaus sveikatos sutrikdymo savo artimajam, giminaičiui ar šeimos nariui.
Šeštadienį, 17 val. 31 min., Bendrajame pagalbos centre gautas pranešimas, kad Troškūnų seniūnijos Žviliūnų kaime, namuose, tėvai vartoja alkoholinius gėrimus ir neprižiūri savo dviejų nepilnamečių vaikų. Įvykio vietoje policijos pareigūnai 1978 metais gimusiai motinai nustatė 1,90 prom. alkoholio girtumą, o jos 1972 metais gimusiam sugyventiniui - 2,81 prom. girtumą. Namuose buvę du nepilnamečiai vaikai paimti ir perduoti giminaitei.
Tą pačią dieną 20 val. Bendrajame pagalbos centre gautas pranešimas, kad Troškūnų seniūnijos Raguvėlės kaime, namuose, tėvai vartoja alkoholinius gėrimus ir neprižiūri savo trijų nepilnamečių vaikų. Įvykio vietoje policijos pareigūnai 1980 metais gimusiai motinai nustatė 3,24 prom. alkoholio girtumą, o jos 1971 metais gimusiam sugyventiniui - 3,22 prom. alkoholio girtumą. Namuose buvę trys nepilnamečiai vaikai paimti ir perduoti seneliui.
Savivaldybės Vaiko teisių apsaugos skyriaus vyriausioji specialistė Asta Palaimienė „i“ sakė, kad augantį pranešimų apie girtavimą šeimose, kuriose auga vaikai, skaičių galima sieti su neseniai įsigaliojusia nauja tvarka, kuri draudžia visų formų smurtą prieš vaiką.
„Savaitgalio pranešimai nėra susiję su smurto atvejais prieš vaikus. Tai yra labai konkretūs girtavimo atvejai. Po to, kai buvo uždraustas smurtas prieš vaikus, gyventojai pasidarė aktyvesni ir praneša apie bet kokias pastebėtas negeroves šeimose, ko anksčiau nebūdavo“, - sakė A. Palaimienė.
„Ar dėl to, kad tėvai daugiau ar mažiau yra išgėrę, reikia išvežti iš namų, jei joks pavojus vaikams negresia, išskyrus tėvų neblaivumą? Tas išvežimas nakčiai, parai, dviem kartais į nepažįstamą vietą vaikams turi ir psichologinių padarinių“, - atkreipė dėmesį A. Palaimienė.
Beje, šioje situacijoje kenčia ne tik vaikai, bet ir savivaldybės Vaiko teisių apsaugos skyriaus specialistai. Pasak A. Palaimienės, visuomenė ir policija esą reaguodama į minimas situacijas iš jų reikalauja dirbti „kiaurą parą“. Pavyzdžiui, iškilus problemoms dėl neprižiūrimų vaikų, policijos pareigūnus Vaiko teisių apsaugos skyriaus specialistai telefonu konsultuoja ir naktimis.

Robertas Aleksiejūnas

Palikite komentarą

Sąlygos ir terminai.
 • net

  Nuoroda

  bjauru skaityti kai kuriuos komentarus.... susidaro įspūdis , kad pabaliavoti suaugusiems yra būtinas reikalas... Silpnavaliai ir tiek.... Ar jums net mintis nekyla kas tai yra atsakinga tevyste???? Jei jau yra toks nenumaldomas noras ir reikalas pabaliavot,darykit tai ne prie vaiku. Net jei nebūtų šito istatymo, ar normalu vaikams matyti motina dviejų ar trijų promilių girtumo??? O apie ką čia šneka vaikų teisės? Kaip taii nerekia vakų paimti? Yra įstatymas, vadinasi-reikia, jei tėvai girti. Ar lauksim dar aukų???

  Prieš 4 metų
 • teisingai juta as tik uz tai

  Prieš 4 metų
 • juta

  Nuoroda

  Normalioj seimoj irgi isgerema..paz.svencia gimtadienius ar taip koks balius..vaikai siaucia nemiega iki isnaktu rekauja,tai irgi reik paimt ir isvest???? Zmones negalvoja kad vaikui yra didele trauma isvezant i kita vieta ....atsigreskit i save paziurekit kaip patys elgiates ar patys nebaliavojat ir.t.t...o kas liecia ir nevengencias daznas taureles...gal but reik atsizvelgt i viska...yra tokiu kur vaikais dar geriau pasirupina nei negeriantysis...

  Prieš 4 metų
 • jutai

  atsakymas į: juta Nuoroda

  Jūs visai teisi, ypač paskutinis sakinys teisingas...

  Prieš 4 metų
 • reikia paimt vaikus ir perduot juos giminaiciams, nes kai tevai girti nei jiems valgyt paduos, nei jie gales ramiai paruost namu darbus ir pailset. O ir gali visai netiketai tapt ir smurto auka.

  Prieš 4 metų
 • vibrikas

  Nuoroda

  nu jo krc kur seimos geria tai krc nereikia atimti vaiku, o kur seimos nrmalios tai ten vaikus atemineja ar cia tai ira narmalu,tokiu specelistu protu man nesuvokiama.vadinas girtakliaujancios seimos gali vaikus turet ir isisaugot juos o blaivioms seimoms reikia juos atimti.o tai tvarka nauja

  Prieš 4 metų