Iš rajono Tarybos Biudžeto, ekonomikos ir kaimo reikalų komiteto pirmininko pareigų atleistas liberalas Lukas Pakeltis tikina, kad su juo meras susidoroja kaip su ideologiniu priešu.Anykščių rajono meras Kęstutis Tubis teigia, kad yra naivu tikėtis tuo pat metu būti opozicijoje, tačiau išsaugoti postus rajono Taryboje.

Antradienį rajono mero Kęstučio Tubio teikimu iš Anykščių rajono tarybos Biudžeto, ekonomikos ir kaimo reikalų komiteto pirmininko pareigų atleistas liberalas Lukas Pakeltis.
Meras K. Tubis „i“ teigė, kad buvęs jo bendražygis L. Pakeltis nebegali vadovauti bene svarbiausiam Tarybos komitetui, nes pasitraukė į opoziciją.
Tuo tarpu L. Pakeltis aiškino, kad meras K. Tubis su juo, kaip su „ideologiniu priešu“, susidoroja.


Meras: „Opozicija negali
vadovauti rajonui“

„Negali opozicija vadovauti rajonui, jis priėmė sprendimą ir gruodžio 6 dieną atsiuntė pranešimą, kad išeina į opoziciją, sudarė opozicinę frakciją ir pasiskelbė opozicijos lyderiu“, – situaciją vertino meras K. Tubis. L. Pakeltis „i“ dėstė, kad jis su tokiu mero motyvu galėtų sutikti, tačiau kalbėjo, kad meras jo pašalinimui iš komiteto pirmininko pareigų net nepasivargino deramai pasiruošti. Pasak L. Pakelčio, meras teikė naujo rajono Tarybos Biudžeto, ekonomikos ir kaimo reikalų komiteto pirmininko, pagal socialdemokratų sąrašą į Tarybą išrinkto Alvydo Gervinsko kandidatūrą, prieš tai iš pareigų neatleidus L. Pakelčio.
„Kai yra esamas pirmininkas, prieš teikiant naują kandidatūrą, ko gero, reikia atleisti ankstesnį pirmininką, pareiškus nepasitikėjimą juo ar balsavus komiteto nariams. Buvau kaltinamas, kad noriu įsikandęs laikytis posto, bet iš tiesų nesiginčiju, atleiskit, jei aš kažkuo netinku. Bet motyvuokit. Motyvo, kad taip „Seime daroma“, neužtenka. Meras save laiko teisininku, bet teisiškai negali būti taip, kad užsinorėjau, teikiau ir pamyniau bet kokius reglamentus“, – aiškino L. Pakeltis.
Atleidžiant L. Pakeltį ir nauju Biudžeto, ekonomikos ir kaimo reikalų komiteto pirmininku skiriant A. Gervinską, sprendimams pritarė konservatorė Rita Kripaitienė, pagal Arūno Liogės nepartinių sąrašą išrinktas Arvidas Pajuodis, „valstietė“ Nijolė Barkauskienė bei pats A. Gervinskas. Socialdemokratas Donatas Krikštaponis ir L. Pakeltis susilaikė.
„Niekada meras nevaikščiojo į mūsų komiteto posėdžius. Šis kartas buvo vienintelis. Meras sėdėjo, žiūrėjo, kaip bus balsuojama. Įdomiai atrodo. Kaip mokytojas pirmokus prižiūri, kaip balsuos. Neduok Dieve, kas ranką ne taip pakels, kviesis pokalbiui. Neatrodo demokratiškai, švelniai tariant. Daromas Tarybos nariams spaudimas“, - „i“ sakė L. Pakeltis.

Donatas Krikštaponis
įžvelgia reglamento
pažeidimą

Rajono Tarybos reglamento pažeidimą, keičiant Biudžeto, ekonomikos ir kaimo reikalų komiteto pirmininkus, įžvelgė ir socialdemokratas Donatas Krikštaponis. „Buvo pažeistos procedūros. Vienas pirmininkas neatleistas, o jau siūlomas naujas. Komiteto nariai juk turėjo iš anksto susipažinti su posėdžio darbotvarke, o dabar iš karto siūloma nauja kandidatūra neatleidus senojo pirmininko. Jei būtų buvę balsuojama taip, kaip pateikta, turėjo būti net du komiteto pirmininkai. Kita vertus, kodėl A. Gervinskas nauju pirmininku tapo, kodėl ne Rita Kripaitienė, kuri buvo pavaduotoja? Kai nebūdavo Luko, ji sėkmingai tvarkėsi su pareigomis. Bet, neva, R. Kripaitienė turi per daug darbų ir atsisakė“, – „i“ kalbėjo buvęs Anykščių rajono vicemeras D. Krikštaponis.
Meras K. Tubis, „Anykštos“ paklaustas apie galimus rajono Tarybos reglamento pažeidimus, tikino, kad oponentai kabinėjasi prie formalių dalykų. „Laiškai buvo išsiųsti komiteto nariams prieš daugiau nei dvi savaites. Praėjo daugiau laiko negu reikia. Raštas galėjo būti ir trijų lapų, su aprašytomis visomis procedūromis, bet savivaldybės administracijos Teisės skyrius pateikė lakonišką siūlymą pakeisti komiteto pirmininką ir tiek. Jei žmogus išeina į opoziciją ir mano, kad lieka vadovauti, kad lieka jo tokios pat pareigos, tai yra naivu“, – tikino meras K. Tubis.

Lukas Pakeltis: „Meras
elgiasi kaip savo kieme“

L. Pakeltis „i“ aiškino, kad prieš savaitę vykusiam jungtiniam rajono Tarybos komitetų posėdžiui, kuriame buvo svarstomas rajono biudžetas, taip pat vadovavo meras K. Tubis, nors jis nepriklauso jokiam komitetui. „Jungtiniams posėdžiams tradiciškai pirmininkaudavo Biudžeto ir ekonomikos komiteto pirmininkas. Tačiau per tą komitetų posėdį meras ėmėsi iniciatyvos ir pirmininkavo, kaip įprasta per rajono Tarybos posėdį. Gražumas, kad šį antradienį Ekonomikos ir biudžeto komiteto posėdyje buvo gautas junginio komitetų posėdžio protokolas, kurį pasirašo vicemeras Sigutis Obelevičius kaip posėdžio pirmininkas. S. Obelevičius per tą posėdį žodžio neištarė. Yra įrašai. Pirmininkavo juk K. Tubis. Klausėm administracijos direktoriaus, kas čia buvo? Kokio formato tai buvo renginys? Juk meras negali pirmininkauti tam, kam iš viso nepriklauso. Aš nepasirašiau protokolo, nes, mano galva, meras ir čia pažeidė reglamentą. Kas nusprendė, kad S. Obelevičius pirmininkaus ir ar jis pirmininkavo? Matau, kad elgiamasi kaip nuosavame kieme ir nesilaikoma jokių reglamentų“, – kalbėjo L. Pakeltis.

Klibins Antikorupcijos
komisijos pirmininką

Į opoziciją perėjusio liberalo L. Pakelčio teigimu, nėra reglamentuota, jog rajono Tarybos Biudžeto, ekonomikos ir kaimo reikalų komitetui negali vadovauti opozicijos atstovas, tačiau reglamentuojama, jog opozicijos narys turėtų vadovauti Tarybos Antikorupcijos komisijai. Anykščių rajono tarybos Antikorupcinės komisijos pirmininku yra pagal partijos „Tvarka ir teisingumas“ sąrašą išrinktas buvęs policininkas Raimundas Razmislavičius.
„Jis nėra nei pozicijoje, nei opozicijoje. Jis nepasiskelbė. Yra daug žmonių, kurie nepasiskelbė“, – apie R. Razmislavičiaus vadovavimą Antikorupcijos komisijai ir rajono Tarybos reglamentą „i“ sakė meras K. Tubis.
Tuo tarpu ir L. Pakeltis, ir D. Krikštaponis tikino, kad „R. Razmislavičiaus klausimą“ jie rajono Taryboje kels.
Baigiantis ketvirtadienio rajono Tarybos posėdžiui D. Krikštaponis šį klausimą iškėlė. Jis Tarybai sakė, jog reikia skirti naują rajono Tarybos Antikorupcinės komisijos pirmininką. Pasak jo, „gerai dirbantis Ekonomikos ir biudžeto komiteto pirmininkas Lukas Pakeltis buvo atleistas motyvuojant tuo, kad jis yra opozicijos narys“, kai tuo tarpu Antikorupcinės komisijos pirmininku yra „Tvarkos ir teisingumo” atstovas Raimundas Razmislavičius. „Pagal įstatus Antikorupcinės komisijos pirmininko postas priklauso opozicijai, o R. Razmislavičius nežiūrint, kad jis sėdi per vidurį tarp dviejų opozicinių frakcijų, balsuoja kaip Tarybos dauguma”,  - aiškino D. Krikštaponis.
Meras Kęstutis Tubis su D. Krikštaponiu nesiginčijo, sakė, kad kitam Tarybos posėdžiui opozicija gali teikti naujo Antikorupcinės komisijos pirmininko kandidatūrą.

 Keletą metų ėjo koja kojon

Iki praėjusių metų gruodžio mėnesio L. Pakeltis ir K. Tubis nemažai metų buvo bendražygiai – 2012-aisiais L. Pakelčio liberalai rėmė nepartinį kandidatą į Seimą mūsų apygardoje K. Tubį. 2015-aisiais K. Tubis buvo liberalų kandidatas į Anykščių merus, o L. Pakeltis - liberalų sąrašo lyderis. 2016-ųjų rudenį meras K. Tubis Seimo rinkimuose paramą išreiškė liberalų kandidatui L. Pakelčiui.
Meras K. Tubis ir liberalų komanda susivaidijo baigiantis 2016-iesiems. Gruodžio pradžioje savivaldybės administracijos direktorė Veneta Veršulytė, jos pavaduotojas Saulius Rasalas bei mero patarėjas Kęstutis Indriūnas pareiškė, kad K. Tubis – diktatorius, su kuriuo dirbti neįmanoma, ir parašė pareiškimus išeiti iš darbo. Liberalų sąjūdžio Anykščių skyriaus pirmininkas L. Pakeltis po jo komandos sukilimo prieš merą pranešė, kad palaikąs minėtą trejetą, o partija pasitraukia į opoziciją Anykščių rajono valdžioje.

Vidmantas ŠMIGELSKAS

Palikite komentarą

Sąlygos ir terminai.
 • Statistika

  Nuoroda

  Per praeitus rinkimus už Kildišienę balsavo 3993 rinkėjai
  už Jovaišą 3884, už Pakeltį - 2842, už Kontrimienę - 2021, Sargūną - 1448. Pakeltį nuo antro likusio TS-LKD kandidato skiria net 1042 balsai. Tai neįveikiamas atstumas, tuo labiau, kad liberalus palaikančiųjų balsai skilo į tubinius ir pakeltinius, taigi, Pakelčiui lieka tik apie 1500 balsų, kas garantuoja jam tik maždaug 5-6 vietą rinkimuose

  Prieš 4 metų
 • papildoma statistika

  atsakymas į: Statistika Nuoroda

  Anykščių rajone G.Kildišienė 2503, L.Pakeltis 2521, S.Jovaiša 2803. L.Pakelčiui pasitraukus nuo K.Tubio jo reitingas Anykščiuose labai paaugo. Viską lems Panevėžio rajono dalis. Valstiečių reitingas krenta, rajono meras tapo specialiuoju liudininku, nusivylę G.Klidišienės persekiojimu neis balsuoti. V.Stundys negaus tiek balsų kiek gavo S.Jovaiša, nes jo reklamos terminas gerokai trumpesnis, konservatoriai V.Stundį pozicionuoja su antiLansberginiu flangu partijoje, V.Stundys nėra krepšinio fanatams žinomas ir t.t. Jei reiktų lažintis statryčiau už K.Krivicką.

  Prieš 4 metų
 • Libero

  Nuoroda

  Kraupu žiūrėti į nuotrauką, spazmuoja antakiai...

  Prieš 4 metų
 • Nepritariam

  Nuoroda

  Politika yra menas diskutuoti, susitarti. Aš balsavau už liberalus ir jų stumtą į merus Tubį. Ką man daryti dabar? Akivaizdu, kad merą palaikė daugiau žmonių, todėl netikiu liberalais (ypač po Masiulio 100 000 eurų kyšio), netikiu su Masiuliu blynus kepusiu Pakelčiu, todėl nei aš, nei dauguma praeituose rinkimuose už Pakeltį balsavusių žmonių tiesiog neisim į rinkimus

  Prieš 4 metų
 • Atsakymas

  atsakymas į: Nepritariam Nuoroda

  Atsiminkite M.Garbačiovo norą susitarti. Ar Jums atrodo, kad Lietuvai reikėjo tartis?
  P.S. Blynus su E.Masiuliu kepė ir K.Tubis.

  Prieš 4 metų
 • pritariam

  Nuoroda

  X-manui
  atsakymas į: X - man

  Nuoroda


  Dabar visi vieningai balsuotų už liberalus be prieštaringos reputacijos policininko. Anykštėnai džiaugiasi matydami sąžiningus ir drąsius liberalus. Meras ir pats supranta, kad jo reitingas krito iki nulio. Manau, kad net nebandysiu kandidatuoti antrai kadencijai. Nes surinkęs kokius 2 proc. apsijuoktų.

  Prieš 4 metų
 • jo

  atsakymas į: pritariam Nuoroda

  balsuotų už liberalus, bet už Pakletį - nebe

  Prieš 4 metų
 • Plunksnakotis matyt kraujo nera mates, kad tokias nesamones pavadinime raso.

  Prieš 4 metų
 • Taigi

  Nuoroda

  Būtų savivaldoje tiesioginė demokratija, pasibaigtų visos peštynės dėl lovio, partinės gaujos prarastų galią ir galbūt išnyktų.

  Prieš 4 metų
 • jo

  Nuoroda

  vietoje tai labai būtų gėda ,žiūrint i šia foto.Kiek liberalai jam padėjo, o galejo Lukas100 % kandidatav3s laimėti rinkimus.Gėda ,kad toks, eks komisaras iš Vilniaus ,bando daryti tvarką Anykščiuose.Jau pridirbo nesamonių,o dar ,kiek pridirbs,jei išsilaikys

  Prieš 4 metų
 • gėda dėl mero

  Nuoroda

  pasijuokė meras ir obelevičių pastatė į kvailą padėtį vyriausybės atstovas dabar gali panaikinti rajono biudžetą, nes meras pažeidė įstatymus

  Prieš 4 metų
 • y-frau

  Nuoroda

  Dar reikėtų mero ranką perkelti nuo Luko peties prie jo gerklės

  Prieš 4 metų
 • y-frau

  Nuoroda

  Šioje nuotraukoje fotošopo pagalba mero nykštį reikia nuleisti žemyn, visa kitą palikti kaip buvę

  Prieš 4 metų
 • X - man

  Nuoroda

  Kaip sako liaudies išmintis: iš pirstelėjimo didelio vėjo nebūna, Ąžuolai nevirsta. Valdančioji koalicija ir toliau dirba stabiliai. Kraujo nebus, tik liberalai greičiausiai keliaus dviems metams į opoziciją. Prarastoji politinė karta, ne kitaip.Va Jums pokyčiai, štai Jums ir permainos, proveržiai veržlūs. Ir vis dėl to, ką šiandien balsuotumėte ponai Anykštėnai: už jaunystę ar už patirtį? Kaip galvojate, ar verta buvo tiek balsų atiduoti už liberalus per praeitus Savivaldos rinkimus? Ar nepasikeitė Jūsų nuomonė po dviejų metų?

  Prieš 4 metų
 • X-manui

  atsakymas į: X - man Nuoroda

  Dabar visi vieningai balsuotų už liberalus be prieštaringos reputacijos policininko. Anykštėnai džiaugiasi matydami sąžiningus ir drąsius liberalus. Meras ir pats supranta, kad jo reitingas krito iki nulio. Manau, kad net nebandysiu kandidatuoti antrai kadencijai. Nes surinkęs kokius 2 proc. apsijuoktų.

  Prieš 4 metų
 • Lina

  atsakymas į: X-manui Nuoroda

  Žmonės balsavo už liberalus ir jų kandidatą Tubį, nes patikėjo darbo partijos išbandytais pažadais pagerinti jų gyvenimą, sumažinti mokesčius. Mokesčiai tik didėja, nieko teigiamo rajone nevyksta, todėl šiandien žmonės nebalsuotų nei už liberalus, nei už Tubį. Tą patvirtins rinkimai, kai Pakeltis, prieš pusmetį likęs trečias, dabar liks tik koks 4-5-as, praradįs dar kelis šimtus balsų.

  Prieš 4 metų
 • Atsakymas

  atsakymas į: Lina Nuoroda

  L.Pakeltis gaus didesnį procentą. Balsų gali būti mažiau, nes rinkėjų aktyvumas bus mažesnis.
  1. L.Pakeltis atsiribojo nuo prieštaringos reputacijos ( A.Savicko įdarbinimas, VTEK tyrimas dėl valgyklos pirkimo, byla dėl elgesio konkurse į direktoriaus vietą ir kt. ) K.Tubio;
  2. Krenta Valstiečių ir žaliųjų sąjungos reitingas;
  3. "Atvežtinis" V. Stundys vietoje kandidato S.Jovaišos;
  4. Nebėra liberalų vardu pasinaudojusio A.Gansiniausko.

  Prieš 4 metų
 • Jeigu

  atsakymas į: X - man Nuoroda

  Duos kavos ir vėl balsuos

  Prieš 4 metų