Anykščių meras Kęstutis Tubis tvirtina, kad rajono Tarybos narys Alfrydas Savickas UAB „Anykščių komunalinis ūkis“ įdarbintas be jo žinios. Jono JUNEVIČIAUS nuotr.

Rajono Tarybos narys, rajono Tarybos Antikorupcinės komisijos narys Alfrydas Savickas savivaldybės įmonėje UAB „Anykščių komunalinis ūkis“ įdarbintas be konkurso, sukūrus naują pareigybę.
Nuo Darbo partijos į rajono Tarybą patekęs politikas „i“ aiškino, kad nesakys, kokios jo pareigos komunaliniame ūkyje, nes neva pasirašė konfidencialumo sutartį.

62 metų A. Savickas liko be darbo, kai pasibaigė 2012-2016 metų Seimo kadencija, kurios metu jis buvo Seimo nario Ričardo Sargūno padėjėju.


Per Anykščių rajono valdžios krizę, praėjusių metų gruodžio mėnesį, rajono Tarybos „darbiečiai“ palaikė Anykščių rajono merą Kęstutį Tubį ir naująją valdančiąją daugumą, pasirašė koalicinę sutartį.
„Biški“ dirbu“, – pakalbintas apie darbą savivaldybės įmonėje UAB „Anykščių komunalinis ūkis“ „i“ sakė A. Savickas, tačiau pareigybės pavadinimo tvirtino, na, niekaip negalįs įvardinti ir nurodė kreiptis į bendrovės direktorių Kazimierą Šapoką. UAB „Anykščių komunalinis ūkis“ direktorius K. Šapoka dėstė, kad A. Savicką įdarbino savo iniciatyva, rajono vadovai jam nurodymų nedavę. Pasak K. Šapokos, komunalininkams reikėjo žmogaus, kuris būtų atsakingas už atliekų tvarkymą, surinkimą, konteinerių ištuštinimą, rūšiavimą, todėl buvo įsteigta nauja pareigybė. Konkursas, pasak K. Šapokos, skelbtas nebuvo, „nes tokiai pareigybei konkurso nereikia.“
Meras Kęstutis Tubis „i“ aiškino, jog visko jis negali sužiūrėti. „Aš, kaip meras, negaliu nusismulkinti iki tokio lygio.“ - kalbėjo K. Tubis.
Rajono meras tikino, kad rajono Tarybos nariui A. Savickui darbo vietos neorganizavo, K. Šapokai, kuris yra savivaldybės įmonės vadovas, nurodymų nedavė.
Tiesa, rajono Tarybos nario A. Savicko aiškinimas apie darbo konfidencialumą merui sukėlė šypseną, pasak rajono vadovo, politiko darbas savivaldybės įmonėje neturėtų būti gaubiamas paslaptimi. Apie tai su A. Savicku meras K. Tubis žadėjo pasikalbėti.
Tą patį – pasikalbėti su A. Savicku - žadėjo ir rajono Tarybos Antikorupcinės komisijos pirmininkas, pagal partijos „Tvarka ir teisingumas“ sąrašą į rajono Tarybą išrinktas Raimundas Razmislavičius. Komentuoti situacijos apie tai, kaip politikams galimai kuriamos darbo vietos, R. Razmislavičius sakė negalįs, mat A. Savickas yra ... Antikorupcinės komisijos narys.  „Pasišnekėsime per Antikorupcinės komisijos posėdį“, – tik tiek pažadėjo R. Razmislavičius.  
Tuo tarpu Anykščių rajono tarybos narys liberalas Mindaugas Sargūnas „i“ sakė neabejojantis, jog nauja darbo vieta yra savotiškas kyšis A. Savickui. „Tiek metų to etato nereikėjo, šį darbą atliko savivaldybės „žaliasis patrulis“ ir staiga prireikė“, – „i“ sakė M. Sargūnas. Politikas ironizavo, kad dėl A. Savicko įdarbinimo galima kaltinti liberalus. „Nebūtų liberalai pasitraukę iš rajono valdžios, nebūtų reikėję naujos koalicijos ir naujo etato A. Savickui“, - kaltę prisiėmė liberalas.
Socialdemokratas, rajono Tarybos Etikos komisijos pirmininkas Donatas Krikštaponis vylėsi, jog darbo vieta A. Savickui nėra rajono valdžios atsidėkojimas už paramą valdančiajai koalicijai. „Galvoju, kad meras neieško variantų, kaip atsidėkoti už paramą priimant sprendimus“, – svarstė D. Krikštaponis, tačiau dėstė, kad jį stebina, jog iki šiol nereikėjo tokio etato, bet staiga prireikė. „Man tai čia kvepia korupcija... Galų gale juk A. Savicką išlaikys visi, kurie moka už atliekas. Atliekų kainas žadėjo mažinti, o dabar išlaidos tik didės. Situacija turėtų susidomėti rajono Tarybos Antikorupcinė komisija“, – „i“ kalbėjo D. Krikštaponis.

Vidmantas ŠMIGELSKAS

Palikite komentarą

Sąlygos ir terminai.
 • Pamastymas

  Nuoroda

  O as galvojau kodek siuksliu isvezimo kaina pakilo, o pasirodo Savickui atlyginimui pinigu reikia surinkti.

  Prieš 4 metų
 • panašiai,

  atsakymas į: Pamastymas Nuoroda

  kaip vandenyse Liogei gera alga kaip nalogas iš mūsų mokesčių renkama, geras..

  Prieš 4 metų
 • dddd

  Nuoroda

  savu ratas visa policija sulindo i valstibini darba.as liepiu jus vigdote. daunu salis niekada negrisiu

  Prieš 4 metų
 • nesuprantu niekaip

  Nuoroda

  Kaip čia ta darbo vieta "praslydo" be valdovo žinios ? Juk ans visas darbo vietas skirsto - visur savo žmogelius sodina...Net pats prisipažino kad be jo žinios ..

  Prieš 4 metų
 • amb

  Nuoroda

  Niekas netiki. Ir be pasakymo aišku, kad meras liepė.tai ,kur Anykščiuose demokratija,kur sąžinė,kur pažadai,kur teisingumas?Nafik tokią valdžią

  Prieš 4 metų
 • ner kam

  Nuoroda

  tirti ,jie dar ir antikorupcines komisijos nariai ,anekdotas

  Prieš 4 metų
 • Valius

  Nuoroda

  Meras, netradiciniu būdu smaugdamas Savicką, parodo jam politinę kryptį. Žr. nuotrauką.

  Prieš 4 metų
 • Nemanau

  Nuoroda

  Manau ,kad tai jūs ponas Savickai tokios nuomonės apie save,jūs mėgėjas save pagirti-o mes mokescių mokėtojai visai nesutinkam su jūsų nuomone.Nereikalingas jūs mums JOKS....IR NEBEJUOKINKIT ŽMONIŲ.

  Prieš 4 metų
 • PAGALIAU!

  Nuoroda

  Savickui davė darbą, kur dirbti nereikia. Bingo. Noriu būt savicku

  Prieš 4 metų
 • Taip taip

  atsakymas į: PAGALIAU! Nuoroda

  Dave jam darba ,sumokant uz darbine veika is musu neverciai uz neveztas siukslas, per prievarta isplestais pinigais. Valdzioj - rinktiniai zulikai ir tiek

  Prieš 4 metų
 • o tai kada

  atsakymas į: PAGALIAU! Nuoroda

  jis dirbo, kad ir kituose darbuose ?

  Prieš 4 metų
 • Darius

  Nuoroda

  Netikiu, kad Šapoka pats įdarbintų žmogų, kuris ištisai Šapoką "ėdė" tai taką stebėdamas, tai už kitus nebūtus griekus.

  Prieš 4 metų
 • Dariui

  atsakymas į: Darius Nuoroda

  Niekas netiki. Ir be pasakymo aišku, kad meras liepė.

  Prieš 4 metų
 • Šiukšlininkas

  Nuoroda

  Tikras stebėtojas turi sėdėtii konteineryje ir pro skylutes stebėti kas kokias šiukšles ant jo pila :-P

  Prieš 4 metų
 • Alio

  Nuoroda

  Koks smulkus tas Alfrydas, kaip kokia utelė nes meras apie jį pasakė taip - Aš, kaip meras, negaliu nusismulkinti iki tokio lygio.“ - kalbėjo K. Tubis.

  Prieš 4 metų
 • algis

  Nuoroda

  Krikštaponius meluoja sakydamas kad kažkas žadėjo mažinti atliekų kainą. Nebent taip sakė koks Liogė, kokioje nors pirtyje.

  Prieš 4 metų
 • anykštėnė

  atsakymas į: algis Nuoroda

  Prieš mero rinkimus pati girdėjau, kad šiukšlių kainą žadėjo mažinti ir Savickas, ir Liogė, ir Tubis, ir liberalai.

  Prieš 4 metų
 • VARNAS

  Nuoroda

  Siaip reikalingas siuksliu stebetojas.Tik iki pilno komplekto truksta pavaduotojo ir sekretores.

  Prieš 4 metų
 • Snipas

  atsakymas į: VARNAS Nuoroda

  Stebetojo pareigos atsakingos kaip snipo,reik smegenu

  Prieš 4 metų
 • Šarka

  atsakymas į: VARNAS Nuoroda

  Pavaduotoja siūlau dauggėlytę, jei dar yra vietos konteineryje...

  Prieš 4 metų
 • NEMANAU

  Nuoroda

  kad A.Savicko įdarbinimas yra kažkokia korupcija.Labai tinkamas žmogus šioms pareigoms užimti.Tikriausia dėl jo įkyraus reiklumo nenorima jo matyti,ir be abejo atsikratyti.Pasirinkimas geras,ir toks etatas labai reikalingas.O prie to pačio norisi paklausti D.Krikštaponio jo darbo metu kiek įdarbinta draugų ir pažįstatmų?

  Prieš 4 metų
 • to

  atsakymas į: NEMANAU Nuoroda

  Savickas gal ir tinkamas toms pareigoms, tik TŲ PAREIGŲ NEREIKIA

  Prieš 4 metų
 • nesuprates

  Nuoroda

  tai dabar iseina ,kad sis pilietis rusiuos atliekas ir tustins konteinerius

  Prieš 4 metų
 • suprask

  atsakymas į: nesuprates Nuoroda

  kad tik tiek tesugeba

  Prieš 4 metų
 • ka

  Nuoroda

  tra antikorupcinė komisija gali,Razmislavičius nei žodelio neišlemena,kad tai yra skandalas.Aš nesuprantu,pasiskirsto tas pareigas komisijose,o nieko nedirba,o tiksliau negali,nes meras viska reguliuoja.Tokio bardako dar nebuvo nuo sovietu laikų

  Prieš 4 metų
 • tikrai,

  atsakymas į: ka Nuoroda

  Budavičiaus laikais buvo tvarka, o dabar-svieto pabaiga, koks šiukšlių generolas, siaubas.

  Prieš 4 metų
 • Pagaliau

  atsakymas į: tikrai, Nuoroda

  Žmogus rado savo vietą pagal mentalitetą

  Prieš 4 metų