Anykščiuose į Seimą kandidatavusios LSDP atstovės Auksės Kontrimienės rinkimų biudžetas buvo vienas didžiausių šalyje.

Vyriausioji rinkimų komisija skelbia 2016 metų Seimo rinkimų dalyvių finansines ataskaitas. Socialdemokratų kandidatė Anykščių-Panevėžio apygardoje Auksė Kontrimienė politinei agitacijai per Seimo rinkimus išleido net 21 tūkst. 682 eurus -  daugiau nei liberalas Lukas Pakeltis, konservatorius Sergejus Jovaiša bei Darbo partijos kandidatas Ričardas Sargūnas kartu sudėjus.
Du trečdalius savo rinkimų biudžeto – 14 tūkstančių eurų  - A. Kontrimienė sumokėjo portalui „Delfi“.


20 tūkst. eurų į A. Kontrimienės rinkiminę sąskaitą buvo pervesta iš LSDP sąskaitos. Politikė į rinkiminę sąskaitą įnešė 1 tūkst. 650 eurų asmeninių lėšų. A. Kontrimienės 2016 metų Seimo rinkimų biudžetas buvo apskritai vienas didžiausių šalyje. Priminsime, kad socialdemokratė mūsų apygardoje užėmė ketvirtąją vietą.
L. Pakelčio 2016 metų Seimo rinkimų politinė agitacija kainavo 8 tūkst. 737 eurus, S. Jovaišos – 5 tūkst. 998 eurus, R. Sargūno – 5 tūkst. 280 eurų. R. Sargūnas rinkimams skyrė 1 tūkst. 41 eurą, L. Pakeltis – 38 eurus asmeninių lėšų. Ir šie abu politikai, ir S. Jovaiša nedeklaravo turėję rėmėjų – jiems pinigus į rinkimines sąskaitas pervedė tik jų partijos.
Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos atstovė Greta Kildišienė, Lietuvos laisvės sąjungos (liberalai) kandidatas Algirdas Gansiniauskas bei „tvarkietis“ Henrikas Mackela neturėjo savo atskirų rinkiminių sąskaitų, jų išlaidos įkalkuliuotos į bendras partijų išlaidas. 
Lietuvoje bendros politinės kampanijos išlaidos siekė beveik 8 mln. Eur, iš jų per 6,6 mln. Eur (per 85 proc.) – politinei reklamai. Reklama spaudoje kainavo per 1,5 mln. Eur, televizijoje – apie 1,2 mln. Eur, internete - per 710 tūkst. Eur, radijuje – apie 215 tūkst. Eur, išorinei politinei reklamai išleista apie 1,5 mln. Eur. Tiek pat išleista kitomis priemonėmis skleidžiamai politinei reklamai.
LSDP rinkiminės kampanijos biudžetas buvo apie 1,5 mln. Eur, „valstiečių“ – apie 1,2 mln. Eur, Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų – apie 1,1 mln. Eur, Darbo partijos – apie 1 mln. Eur, Liberalų sąjūdžio – apie 0,9 mln. Eur, partijos „Tvarka ir teisingumas“ – 0,5 mln. Eur.
TV3 televizija per rinkimus gavo 364 tūkst., LNK – 356 tūkst., portalas „Delfi“ – 231 tūkst., portalas 15min.lt – 159,5 tūkst., laikraštis „Lietuvos rytas“ – 81,4 tūkst., laikraštis „Vakaro žinios“ – 69 tūkst., laikraštis „Lietuvos žinios“ – 23 tūkst. Eur.
„Anykštos“ laikraščio pajamos per rinkiminę kampanija - 16 tūkst. 273 Eur, portalo anyksta.lt - 2 tūkst. 570 Eur, žurnalo „Aukštaitiškas formatas“ – 3 tūkst. 42 Eur. Laikraštis „Šilelis“ per rinkimus iš politikų gavo 2 tūkst. 890 Eur, o šio laikraščio internetinė svetainė – beveik 93 Eur pajamų. Portalo nyksciai.lt uždarbis iš rinkimų - 546 Eur.
Radijo stotis „Nykščiai“, sprendžiant pagal VRK skelbiamus duomenis, politinės reklamos netransliavo ir pajamų negavo.

-ANYKŠTA

Palikite komentarą

Sąlygos ir terminai.
 • ELZE

  Nuoroda

  Gaila,jog nesu to rašto rinkėja.Balsuočiau už Auksę Kontrimienę ir tikrai nesigailėčiau.Protinga, išsilavinusi.Anykštėnai-pagalvokit.

  Prieš 4 metų
 • Va

  Nuoroda

  Politologu nuomone i antra rata pateks Valentinas Stundys ir Aukse Kontrimiene. Visai galimas variantas!

  Prieš 4 metų
 • robertas

  Nuoroda

  Visi prie lovio nori-ten gaus dar daugiau

  Prieš 4 metų
 • aritmetika

  Nuoroda

  Vieno darbiečio vieta seime kainavo pusę milijono eurų arba 1,75 mln litų. Milijonieriai darbiečiai. Nors aš tai balsuoju už tuos, kurie protingiau kalba ir nelenda į akis su didžiausiais plakatais kaip Pakeltis per anuos rinkimus.

  Prieš 4 metų
 • augios

  Nuoroda

  visos siltos vietos dak kainuoja gerai kad cia nors deklaruojama

  Prieš 4 metų
 • chmmm

  Nuoroda

  Nemažai paklojo Pakeltis, matyt, ne viską atajamė iš Masiulio

  Prieš 4 metų
 • Taigi

  Nuoroda

  Akivaizdžiai nuo partijų priklausomi politikai, seime balsuoja pagal partinės frakcijos paliepimą, neskaitę įstatymų ir jais nesidomintys.

  Prieš 4 metų
 • galvojat,

  atsakymas į: Taigi Nuoroda

  kad dabartinė naujoji dauguma balsuoja kitaip, gauna iš ryto darbotvarkę su pažymėtais atsakymais visos dienos darbotvarkei. Žymi keli už penkiasdešimt.

  Prieš 4 metų
 • Taigi

  atsakymas į: galvojat, Nuoroda

  Kodėl dabartinė dauguma turėtų kitaip balsuoti, juk jų rinkimus finansavo Karbauskis. Matelis, kuris neva Panevėžio Nevėžio apygardoje kandidatavo savarankiškai, taip pat rinkimams gavo eurų iš Valstiečių ir žaliųjų sąjungos. Bet net ne tame esmė. Taip veikia parlamentarizmas, kad seimūnai balsuoja pagal komandas, neskaitę įstatymų. Tik, kai esi nepriklausomas nuo partijos finansų, gali Seime nesutikti būti kareivėliu, nes tau nesvarbu, kad per kitus rinkimus partija neiškels ir neparems pinigais, nes gali pats savarankiškai tai padaryti, esi finansiškai nepriklausomas.

  Prieš 4 metų
 • tai cia jos

  Nuoroda

  asmeniniai pinigai,ar musu

  Prieš 4 metų