Galimai narkotinėmis medžiagomis apsinuodijusios sunkios būklės gimnazistės iš Anykščių Jono Biliūno gimnazijos buvo išvežtos į Panevėžio ligoninę.

Utenos apskrities vyriausiasis policijos komisariatas pradėjo ikiteisminį tyrimą dėl pamokų metu galimai narkotinėmis medžiagomis apsinuodijusių dviejų Anykščių Jono Biliūno gimnazijos moksleivių.


„Galiu tik konstatuoti faktą, kad atliekamas tyrimas. Byloje yra minimi nepilnamečiai. Tyrimą kontroliuoja Panevėžio apygardos prokuratūra. Kol vyksta ikiteisiminis tyrimas, mes negalime konstatuoti jokių faktų“, - paprašytas suteikti daugiau informacijos apie pradėtą ikiteisminį tyrimą, „Anykštai“ sakė Utenos apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kriminalinės policijos organizuoto nusikalstamumo skyriaus viršininkas Remigijus Kutka.
Policijos pareigūnas leido suprasti, kad Anykščių J. Biliūno gimnazijos moksleivės galėjo apsinuodyti ir nebūtinai psichotropinėmis medžiagomis.
„Gal ten net ne narkotinės medžiagos? Galbūt ten prisiuostė kokių nors klijų tie nepilnamečiai? Gali būti raminamieji vaistai. Bet kas“, - sakė R. Kutka, pridurdamas, kad į visus klausimus atsakys atliktos ekspertizės duomenys.
Pasak kriminalinės policijos organizuoto nusikalstamumo skyriaus viršininko R. Kutkos, galimai narkotinėmis medžiagomis apsinuodiję nepilnamečiai buvo išvežti į Panevėžio ligoninę, tačiau iš jos jau yra išleisti.
„Anykštos“ žiniomis, viena iš galimai narkotinėmis medžiagomis apsinuodijusių moksleivių mokosi 10 klasėje. Abi moksleivės gyvena ne Anykščių mieste, o kaimuose. Anot moksleivių bendraamžių, iki tol nieko įtartino jų elgesyje jie nepastebėję – iš kitų moksleivių jos neišsiskyrė.
Anykščių Jono Biliūno gimnazijos direktorė Regina Drūsienė „Anykštai“ sakė, kad nuo gruodžio 12 dienos, pirmadienio, moksleivės jau lanko pamokas.
„Apskritai jokių įtarimų mums nekyla nei apie vieną gimnazijoje besimokantį vaiką. Mokytojai, jei pamatytų kažką įtartino, ir sakytų. Negi mokytojas tokį dalyką galėtų slėpti? Tikrai ne“, - apie tai, ar gimnazijos bendruomenė anksčiau nepastebėjo, kad kai kurie gimnazistai galėtų svaigintis narkotinėmis medžiagomis, sakė R. Drūsienė.
R. Drūsienė tikino, kad prevencija prieš panašius nutikimus gimnazijoje iki šiol buvo ir bus vykdoma, kiek tai leidžia pedagogų ir gimnazijos personalo jėgos.
„Svetimi žmonės į gimnaziją nepatenka, neatneša nieko. Įėjimas į mokyklą - tik su mokinio pažymėjimu, o jei ateina svetimas žmogus, yra budėtoja, atrakina duris, pakviečia reikalingą žmogų, neleidžia vaikščioti po mokyklą. Į kiemą taip pat bet kas neįvažiuoja. Deja, bet savų mokinių kuprinių ar kišenių tikrinti mes neturime teisės“, - kalbėjo R. Drūsienė.
Savivaldybės Švietimo skyriaus vedėja Vida Dičiūnaitė „Anykštai“ sakė, kad apie įvykį Anykščių J. Biliūno gimnazijoje, kuomet čia per pamokas gimnazistės galimai apsinuodijo narkotinėmis medžiagomis, kol vyksta ikiteisminis tyrimas, platesnių komentarų pateikti negalinti, tačiau prisipažino, kad apie problemą kalbėjusi su gimnazijos direktore R. Drūsiene.
„Buvau nuvykusi į gimnaziją, apie situaciją kalbėjomės su direktore. Mes dabar negalime konstatuoti, kad moksleivės apsinuodijo narkotikais, nes kol kas tai nėra tiksliai įvardinta. Aišku, mokykloje turi būti sustiprinta kontrolė. Mes visada kalbamės ir su policija, kad būtų sustiprinta kontrolė galimose narkotinių medžiagų platinimo vietose, jeigu yra tokių. Yra ne tik narkotinės, bet ir psichotropinės medžiagos. Čia įvairių dalykų gali būti“, - kalbėjo V. Dičiūnaitė.
Pokalbio metu Švietimo skyriaus vedėja V. Dičiūnaitė atskleidė ir gan netikėtą faktą. Spalį vykusios rajono moksleivių apklausos metu buvo klausiama, kiek mokyklose aktuali narkotikų problema. Aštuonių mokyklų moksleiviai nurodė, kad narkotikų problema nėra aktuali, tačiau Anykščių Jono Biliūno gimnazijos moksleiviai nurodė, kad aktuali.
Anykščių rajono policijos komisariato duomenimis, šiais metais dėl kvaišalų pradėti septyni ikiteisminiai tyrimai, vienas iš jų susijęs su nepilnamečiais.

Galimai narkotinėmis medžiagomis apsinuodijusios sunkios būklės gimnazistės iš Anykščių Jono Biliūno gimnazijos buvo išvežtos į Panevėžio ligoninę.

Palikite komentarą

Sąlygos ir terminai.