Šeštadienio vakarą Anykščių koplyčioje – Pasaulio anykštėnų kūrybos centre Anykščių rajono meras Kęstutis Tubis ir vicemeras Sigutis Obelevičius už nuopelnus Anykščių kultūrai 2016 metų Teresės Mikeliūnaitės kultūros premiją įteikė Anykščių Jono Biliūno gimnazijos bibliotekininkei, gimnazijos „Kino klubo“ vadovei Renatai Miškinienei.


Kaune gimusi Vilniaus valstybinio universiteto auklėtinė nuo 1998–ųjų dirba gimnazijos bibliotekoje ir šešeri metai vadovauja gimnazijos „Kino klubui“, buriančiam dvi dešimtis kūrybingo jaunimo.
Premijos teikimo vakaras prasidėjo nuotaikingu gimnazistų filmu apie Anykščius. R. Miškinienė, beje, aistringa kino mylėtoja, jaunystėje šokusi išraiškos šokio kolektyve „Sonata“, vakaro metu buvo ne kartą pavadinta „kinščikų“ Motina. Ji su savo buvusiais ir dabartiniais mokiniais pasakojo apie įgyvendintus projektus, sujungusius kiną ir šiuolaikinį šokį.
„Viskas prasidėjo nuo edukacinio kino projekto, kuriame dalyvavo mūsų gimnazija. Po savaitės, praleistos kino kūrimo dirbtuvėse su profesionaliais kino kūrėjais, kūrybinė mokinių komanda sukūrė savo pirmąjį filmą „Kelias į muziką“, - prisiminė klubo vadovė. – Mokiniai nebenorėjo skirstytis“. Pasak R. Miškinienės, nepaisant amžiaus ir klasių skirtumų, jaunimas užsikrėtė kinu, o vėliau ir šokiu. „Klubiečiai“ kino žinias gilino „Čiobrelių“ kino studijoje, kino dirbtuvėse Vilniuje, vyko susitikimai su garsiais režisieriais Gyčiu Lukšu, Algimantu Puipa, kino dailininku Augiu Kepežinsku ir daugybe kitų kino profesionalų.
Biliūniečiai su filmais dalyvavo mokinių kino festivaliuose „REC“, „TAVM“, Anykščiuose vykstančiuose tarptautiniuose filmų festivaliuose „EDOX“. „Kasmet juose pristatome po naują kūrybinį projektą, tuo nustebindami organizatorius, - pastebėjo R. Miškinienė. – Šiemet birželio mėnesį Paryžiuje pristatėme vaidybinį filmą „Tiltas“, kuris gruodžio 28–ąją bus rodomas geriausių dokumentinių filmų festivalyje EDOX Anykščių koplyčioje“. Moksleiviško kino kūrėjai renkasi gimnazijos bibliotekoje, Anykščiams tapus Lietuvos kultūros sostine, jiems buvo patikėtas apleistas Anykščių knygynas, kurį jie pavertė „Kino knygynu“ ir ten smagiai ir kūrybingai leisdavo laiką. Klubo nariai geru oru renkasi prie upės, po miesto tiltu ir ten gimsta nauji projektai. Per 2014 metų Miesto šventę „Kino Klubas“ parodė projektą, sujungusį garsą, vaizdą ir judesį „Laužant Tabu. Atspindžiai“.
Dalis klubo narių jau studentai. Jie su nostalgija prisiminė kartu su vadove praleistus metus, dėkojo už anuomet suteikta galimybę ir laisvę kurti, nes ne vienas pasirinko su menu susijusias profesijas. Pasak R. Miškinienės, Lietuvos teatro ir muzikos akademijoje kino režisūrą studijuoja Paulius Stankevičius, Anglijoje kiną studijuoja Benita Kiliutė, Gediminas Vajega, Vilniaus dailės akademijoje skulptūrą studijuoja Gabrielė Vetkinaitė, video meną - Jokūbas Miškinis, kultūros politiką - Arijus Kulikauskas, Elena Ruikytė, Rimgailė Savickaitė. Dabartiniai klubo nariai savo vadovei dovanojo... malką, kad kaitri būtų kūrybinė ugnis, o rašytojas Rimantas Vanagas pasidžiaugęs, kad jo mokytojai buvo labai geri, pastebėjo, kad laimingi vaikai, turintys tokią mokytoją.
Antano Baranausko ir Antano Vienuolio - Žukausko memorialinio muziejaus direktorius Antanas Verbickas, sveikindamas R. Miškinienę, kūrybingumu ir darbštumu ją prilygino šviesios atminties Muziejaus direktorei T. Mikeliūnaitei...

Jonas JUNEVIČIUS

Palikite komentarą

Sąlygos ir terminai.
 • Nereikia norėti, kad meras budamas policininku ką nors suprastų apie kultūrą.

  Prieš 4 metų
 • Giliai

  Nuoroda

  Pinokį padarė iš malkos.

  Prieš 4 metų
 • R.I.P.

  Nuoroda

  Premija reikalinga, tik negalima leisti pasisakyti tų, kurie nesugeba pingvino atskirti nuo Merce'o Cunninghamo.

  Prieš 4 metų
 • reikia naikinti

  Nuoroda

  tokias premijas ,tai pinigu svaistymas

  Prieš 4 metų
 • Po

  Nuoroda

  Su merais Anykščiams sekasi ( kabutėse ). Vienas su išaugtinėmis kelnėmis juokindavo, kitas mikčiodavo, dabar nusikalba.

  Prieš 4 metų
 • to Po

  atsakymas į: Po Nuoroda

  Obelevičius gerai atstovauja rajonui. Jis supranta ką sako.

  Prieš 4 metų
 • 25 kadras

  Nuoroda

  Kas girdėjo mero kalbą, tas pasijuto nejaukiai.Įteikiant kultūros premiją reikėtų kalbėti kultūringai.

  Prieš 4 metų