Valstybinė mokesčių inspekcija (VMI) paskelbė politikų turto deklaracijas. Tarp anykštėnų politikų milijonierių nėra, o kai kurie, ypač jauniausieji, nurodė turto beveik neturintys. 

Didžiausios vertės turtą dažniausiai deklaravo anaip tol ne verslininkai, o ūkininkai ir gydytojai.
Kai kurie politikai stebina mažais mokėtais gyventojų pajamų mokesčiais.


tubis

Meras turtingas nekilnojamuoju turtu

Meras Kęstutis Tubis VMI deklaravo turto už daugiau, nei 124 tūkstančius eurų. Iš jų 102 tūkstančiai yra statiniai ir sklypai, tad visas kitas turtas sudaro tik 22 tūkstančius su trupučiu eurų. Iš jų transporto priemonės – 4 143, registruotini daiktai, meno kūriniai ar juvelyriniai dirbiniai – 4461, o santaupos buvo 13 747 eurai.
Sutuoktinės Elvyros Tubienės turtas buvo beveik 67 tūkstančiai eurų. Per 56 tūkstančius – statiniai ir sklypai.

obelevicius 101

Vienas kukliausių

Vicemero Sigučio Obelevičiaus VMI pateiktoje deklaracijoje turtą galima pavadinti vienu kukliausių, ir, lyginant su kitais turtą deklaravusiais Anykščių politikais, net vargu ar gali būti pavadinti vidutiniu. Politikas deklaravo turto už 15 tūkstančių eurų ir 288 eurų skolą. Didžiausia turto dalis buvo santaupos – 6359 eurai. Kita – 5100 eurų statinių ir 3400 eurų transporto priemonės vertė.
Sutuoktinės Alytės Obelevičienės turtas – per 8600 eurų. Iš jų 7 tūkstančiai – statiniai ir žemė.
Politiko deklaracija stabili – ankstesnių metų duomenys skiriasi ne per daugiausiai.

Ananka algirdas 1

Skaičiai tie patys, o valiutos kitos

Tarybos nario Algirdo Anankos ir jo sutuoktinės Elvyros Anankienės deklaracijose už 2015 metus į akis krenta tai, kad jos absoliučiai, euras prie euro, identiškos 2014 metų deklaracijai, kuriose skaičiai pateikiami litais. Išeina, kad politikas ir sutuoktinė metus lyg neegzistavo, o turtas konvertavosi santykiu 1 litas prie 1 euro...
Abiejų metų deklaracijose pateikiama, kad bendras A.Anankos deklaruotas turtas siekia beveik 71 tūkstantį, iš kurių santaupos siekia 38443. Beje, ir 2013 metais politikas deklaravo tuos pačius skaičius, išskyrus piniginių santaupų dydį – tada politikas nurodė, kad turi per 30 tūkstančių.
Prieš 2015 metų savivaldos rinkimus „valstiečio“ turtas Vyriausiosios rinkimų komisijos (VRK) puslapyje nurodytas, kaip truputį daugiau, nei 62 tūkstančiai litų, iš kurių santaupos buvo per 30 tūkstančių litų.
A.Anankos sutuoktinės turto vertė, kaip rodo VMI, tiek 2014, tiek 2015 metų deklaracijose apie 200 tūkstančių.

Blsys raimondas

Didžiausias turtas - žemė

Kitas „valstiečių“ deputatas, ūkininkas Raimondas Balsys, 2015 metais deklaravo turto, atskaičius skolas, už daugiau, nei 530 tūkstančių eurų. Politikas deklaravo, kad skolingas 33 tūkstančius eurų, bet santaupų turi 105 tūkstančius. Beje, ūkininkas 2014 metų deklaracijoje nurodė turėjęs 190 tūkstančių litų santaupų ir beveik 240 tūkstančių litų skolų. Didžiausias politiko deklaruotas turtas – žemė, kuri įvertinta 311 tūkstančių eurų.
Prieš 2015 metų rinkimus VRK nurodoma, kad turto R.Balsys deklaravo už 1,68 milijono litų, tačiau nurodė turintis 225 tūkstančių litų paskolą.
Ūkininko sutuoktinė Dovilė Balsienė deklaravo turinti per 100 tūkstančių eurų vertės turto.

atsisiųsti 3

 

Deklaracijos sutampa

Kita „valstiečių“ atstovė rajono Taryboje Nijolė Barkauskienė deklaravo, kad atskaičiavus 7 tūkstančių eurų skolą, turi turto už 58 tūkstančius eurų. Santaupų politikė deklaravo turinti tik 350 eurų. Sutuoktinis Virginijus Barkauskas turto valdo už 51 tūkstantį eurų.
VRK pateikta politikės deklaracija labai panaši – ten prieš 2015 metų rinkimus pateikta turto už maždaug 240 tūkstančių, o paskola buvo 43 tūkstančiai litų.

bitinas pakeisti

Profesorius turi „antrininką“

Liberalams Taryboje atstovaujantis profesorius Audrius Bitinas deklaravo turintis turto už 196 tūkstančius eurų, iš kurių santaupų buvo 50 tūkstančių. Tačiau politikas turėjo beveik 42 tūkstančių eurų skolą.
Sutuoktinė Giedrė Bitinienė deklaravo turinti tik 300 eurų vertės transporto priemonę.
Beje, Anykščių rajono tarybos narys A.Bitinas turi bendrapavardį, su kuriuo jį galima sumaišyti ir kuris deklaruoja turtą kaip kito rajono politikės sutuoktinis.

gerve zlatk

Buvęs meras nekilnojamojo turto neturi

Buvęs liberalų meras Alvydas Gervinskas deklaravo, kad turi turto tik už 14 800 eurų. Didžiausia jų dalis buvo santaupos – 11 tūkstančių eurų.
Sutuoktinė Aušra Gervinskienė deklaravo turinti 6200 eurų vertės turto.
Beje, politikas nedeklaravo jokio nekilnojamojo turto, ankstesnių metų politiko turto deklaracija taip pat labai panaši tiek pačioje VMI, tiek VRK puslapiuose, o turimų akcijų vertė (869 eurai) tiksliai konvertuota pagal lito ir euro kursą.

Griauzdaite Gavriele

Turtas – dviem žodžiais

Jauniausia Anykščių rajono tarybos narė, konservatorė Gabrielė Griauzdaitė yra išimtis tarp rajono politikų. Kai kai kurie nurodo turintys turto už šimtus tūkstančių eurų, kavinę Anykščiuose atidarinėjanti politikė VMI deklaracijoje nurodė trumpai – turto neturinti.
Nuliukai nurodyti ir VRK prieš 2015 metų savivaldos rinkimus.

janušku

Valdo obligacijas

Liberalams Anykščių rajono taryboje atstovaujantis gydytojas Vilius Januška VMI deklaravo, kad turi turto už 194 tūkstančius eurų. Iš jų beveik 30 tūkstančių nurodyta kaip santaupos, o dar 21 tūkstantis nurodytas kaip Vyriausybės vertybinių popierių vertė.
Sutuoktinė Nijolė Januškienė deklaravo turto už 86 tūkstančius eurų, iš kurių santaupos per 25 tūkstančius, o Vyriausybės obligacijos už 32 tūkstančius eurų.
Prieš 2015 metų savivaldos rinkimus VRK puslapyje nurodyti duomenys net nepanašūs. Pateikta, kad į rinkimus ėjęs V.Januška privalomo registruoti turto turėjo už 50 tūkstančių, o santaupų už 2 tūkstančius litų. Kitas turtas, taip pat obligacijos, nenurodytos. Į akis krenta, kad turtas atrodo nedidelis beveik už 130 tūkstančių litų gautoms metinėms pajamoms.

juodelis vil

Mokėjo juokingus mokesčius

Buvusio Anykščių savivaldybės administracijos direktoriaus, socialdemokrato Viliaus Juodelio deklaracija išsiskiria dideliu turtu, bet ir didelėmis skolomis. Socialdemokrato deklaruoto bendro turto vertė buvo 590 tūkstančių eurų. Tačiau politikas turi per 92 tūkstančius eurų skolų. Didžiausia turto dalis nurodyta statinių skiltyje – 366 tūkstančiai eurų.
Sutuoktinė Alma Juodelienė nurodė turto už 24 tūkstančius eurų.
VRK puslapyje duomenys gana panašūs. Tačiau į akis krenta, kad vienas socialdemokratų vadų prieš savivaldos rinkimus deklaravo gavęs per 148 tūkstančius litų pajamų, tačiau pajamų mokesčio sumokėjo tik 7502 litus, tai yra apie 5 procentus nuo pajamų.

kazlauskiene dalia

Politikę spaudžia skolos

Konservatoriams atstovaujanti gydytoja Dalia Kazlauskienė, sprendžiant pagal VMI deklaraciją, turi daug skolų. Turto politikė deklaravo už beveik 40 tūkstančių eurų, tačiau nurodyta, kad skolos siekia per 31 tūkstantį eurų. Tačiau tai jau gali būti vertinama, kaip situacijos pagerėjimas, nes VRK nurodyta, kad politikė prieš rinkimus deklaravo turinti turto už 77 tūkstančius litų, bet paskola turto vertę viršijo vos ne dvigubai – ji buvo per 134 tūkstančius litų.

klimkevic griauzdaite

Stabilu...

Konservatoriaus gydytojo Giedručio Klimkevičiaus deklaracija panaši į daugelio kitų gydytojų deklaracijas. Politikas deklaravo valdantis turto už 146 tūkstančius eurų, tačiau turintis beveik 3 tūkstančių eurų skolą. Nekilnojamasis turtas (statiniai) sudaro pusę deklaruoto turto vertės (72 tūkstančiai). Ankstesnių metų politiko deklaracijos panašios.
Sutuoktinė Vaida Klimkevičienė deklaravo valdanti 117 tūkstančių eurų vertės turtą, kuriame nekilnojamojo turto (statinių) vertė 72 tūkstančiai eurų.
Į savivaldos rinkimus gydytojas ėjo deklaruodamas, kad turi 68 tūkstančių litų skolą.

krikstapo donat

Buvęs vicemeras investavo

Buvusio rajono vicemero Donato Krikštaponio VMI turto deklaracija nurodo, kad kaimo turizmo sodybą prie Rubikių ežero turintis socialdemokratas statinius įvertino tik 8,5 tūkstančio eurų, o žemę 5,5 tūkstančio. Bendrai D.Krikštaponis nurodė valdantis turto už 73 tūkstančius eurų.
Socialdemokratas rašė turintis 30 tūkstančių eurų santaupų ir Vyriausybės vertybinių popierių už 20 tūkstančių eurų. Panašu, kad D.Krikštaponis santaupas tiesiog investavo į paskolą valstybei, nes ankstesnių metų deklaracijoje rodė, jog turėjo 166 tūkstančius litų santaupų. Deklaracija prieš savivaldos rinkimus buvo panaši.
Sutuoktinė Virginija Krikštaponienė deklaravo 44 tūkstančių eurų vertės turtą.

kripaitiene rit

Santaupas pakeitė paskolos

Su konservatoriais į rajono Tarybą išrinkta verslininkė Rita Kripaitienė prieš 2015 metų rinkimus VRK nurodė, jog turėjo 110 tūkstančių litų piniginių lėšų, o skolų neturi. Dabar VMI deklaracijoje skelbiama, jog verslininkė valdo per 9 tūkstančius eurų santaupų, bet turi 15 tūkstančių eurų skolą. Išskaičiavus skolą, R.Kripaitienė valdė per 66 tūkstančių eurų vertės turtą. Didžioji dalis – nekilnojamas, o transporto priemonių vertė pažymėta, kaip 700 eurų.

lioge a

Skolos spaudžia ir nepartinį

Su savo nepartiniu sąrašu į rinkimus ėjęs teisininkas Arūnas Liogė, sprendžiant iš VMI deklaracijos, kaip reikiant prispaustas skolų. Politikas nurodė turintis beveik 34 tūkstančių eurų skolą, o bendra politiko turto vertė – 70 tūkstančių eurų. Tad beveik pusę sudaro skola. Be to, iš 70 tūkstančių 65 tūkstančius eurų turto sudaro nekilnojamasis turtas.
Sutuoktinė Valentina Liogienė nurodė turinti turto už 42 tūkstančius eurų, visas jis – nekilnojamasis turtas.

mazvyliene dan
Mokytojos anketa neišsiskiria

Liberalų atstovės Taryboje mokytojos Danutės Mažvylienės VMI deklaracija niekuo ypatingu neišsiskiria. Pastebima, kad VRK puslapyje prieš savivaldos rinkimus buvo nurodyta, kad nekilnojamas turtas vertas 199 tūkstančių litų, o dabar VMI nurodyta, kad truputį per 31 tūkstantį eurų. Tai yra – sumažėjo dvigubai.
Politikė deklaravo 33 tūkstančių eurų turtą ir 2400 eurų skolą.

Didžiausias turtas – santaupos

Su A.Liogės sąrašu į Tarybą išrinktas Arvidas Pajuodis VMI deklaravo turto už beveik 114 tūkstančių eurų. Didžiausia dalis - 51 tūkstantis, politiko deklaracijoje nurodyta kaip santaupos. Statiniai įvertinti 29 tūkstančiais eurų.
Sutuoktinė Stefanija Pajuodienė deklaravo turto už 20 tūkstančių eurų ir 5700 eurų paskolą.
VRK deklaracija labai panaši.

pakeltiis luk

Verslininkas savo automobilio neturi

Liberalas, Anykščių skyriaus pirmininkas Lukas Pakeltis VMI deklaravo 132 tūkstančių eurų turtą ir 40 tūkstančių paskolą. Tad verslininko turtas sudaro šiek tiek daugiau nei 90 tūkstančių eurų. Pagal šį rodiklį politikui toli iki turtingiausių Tarybos narių. Situacijos nekeičia ir L.Pakelčio sutuoktinės Sigitos Pakeltienės deklaracija – ji deklaravo 6050 eurų vertės turtą. Beje, politikas deklaracijoje nenurodė, jog turėtų automobilį. Ankstesnių metų deklaracijose skelbta, kad politikas valdė tūkstančio litų vertės transporto priemonę. Tokį turtą, kurio vertė nekinta trečius metus iš eilės (4900 eurų, o anksčiau buvo nurodyta 17 tūkstančių litų), nurodė, tik politiko sutuoktinė.
Didžiąją politiko turto dalį (84 500 eurų) sudaro statiniai.

razmislavicius raim

Santaupos šiek tiek padidėjo

Niekuo ypatingu neišsiskiria buvusio Anykščių policijos komisaro, verslininko Raimundo Razmislavičiaus VMI deklaracija. Bene vienintelis labiau pastebimas skirtumas lyginant su senesnėmis, tik šiek tiek labiau išaugusios santaupos – beveik 11800 eurų, lyginant su 20716 litų 2014 ir 6 tūkstančiais litų 2013 metų deklaracijose. Bendra turto vertė nurodyta per 72 tūkstančius eurų. Per 33 tūkstančius sudaro statiniai, o 11 tūkstančių - transporto priemonių vertė.
Sutuoktinė Laima Razmislavičienė deklaravo turto už beveik 6 tūkstančius eurų.
VRK puslapyje prieš Tarybos rinkimus pateikti duomenys labai sutampa.

SArguns mindaugs

Tilpo į vieną eilutę

Liberalų atstovo Taryboje Mindaugo Sargūno mokesčių deklaracijos kitaip pavadinti, kaip elementaria, neišeina. Visas turtas pateiktas vienoje eilutėje „Kredito įstaigose ir ne jose turimų piniginių lėšų suma“. Joje nurodyta 4 tūkstančiai eurų.

 

sargunas

Padėjėjas turtu pasigirti negali

Vienas iš Anykščių skyriaus Darbo partijos lyderių, Seimo nario Ričardo Sargūno padėjėjas Alfrydas Savickas dideliu turtu pasigirti negali. Politiko deklaracijoje VMI nurodoma, kad jis deklaravo per 30 tūkstančių eurų turtą ir 1670 eurų skolą. Statiniai ir žemė turto dalyje sudaro per 27 tūkstančius eurų.
Sutuoktinės Bronislavos Savickienės turtas – per 21 tūkstantį eurų, iš kurių statiniai ir žemė sudaro beveik 20 tūkstančių eurų.
VRK puslapyje pateiktoje deklaracijoje nurodyta, kad prieš rinkimus, kuriuose A.Savickas buvo kandidatas į merus, politikas buvo gavęs 50 tūkstančių litų metinių pajamų, iš kurių sumokėjo 3143 litus pajamų mokesčio, t.y. tik truputį daugiau, kaip 6 procentus.

silaika  AVg

Turtas augo, atsirado skola

Socialdemokratas, mokytojas Egidijus Šilaika VMI deklaravo, kad 2015 metais turėjo turto už 65 tūkstančius eurų. Didžioji dalis – statiniai, kurių vertė nurodyta, kaip 48 tūkstančiai, žemės vertė – 6500, dar per 9 tūkstančius eurų buvo santaupos.
Lygiai tokia pati dalis statinių ir sklypų vertės nurodyta sutuoktinės Jolitos Šilaikienės deklaracijoje. Jei ankstesnių metų deklaracijose buvo nurodyta, kad statinių vertė sudarė po 100 tūkstančių litų, tai dabar vertė gerokai išaugo. Tačiau labiausiai į akis krenta ties J.Šilaikienės pavarde atsiradusi 58 tūkstančių eurų skola.

TUSKA Donatas

Turto turi panašiai

Svėdasų girininkijos girininkas Donatas Tuska deklaravo beveik 97 tūkstančių eurų turtą. Daugiau kaip 71 tūkstančiu eurų įvertinti statiniai ir žemė. Per 18 tūkstančių eurų – santaupos.
Sutuoktinė Birutė Tuskienė deklaravo per 91 tūkstančio eurų turtą. 47 tūkstančiais, kaip ir sutuoktinio, įvertinti statiniai, o beveik 34 tūkstančiai eurų buvo santaupos.

ZLATKUS

Sutuoktinės turtui neprilygsta

Darbo partijos atstovas rajono Taryboje Vaidutis Zlatkus priskirtinas prie mažiausiai turto turinčių Tarybos narių, ypač, jei į vertinimą neįtraukti poros jauniausių deputatų. Politikas deklaravo turto už beveik 21 tūkstantį eurų. Statiniai įvertinti 10 tūkstančių, o žemė per 2 tūkstančiais eurų. Beje, jei žiūrėti ankstesnių metų deklaracijas, politikui priklausančių statinių vertė labai išaugo, nes ankstesnėse deklaracijose jie buvo įkainuoti 865 litais. Prieš savivaldos rinkimus VRK puslapyje nurodytoje deklaracijoje politiko turtas buvo įvertintas apie 20 tūkstančių litų.
Sutuoktinės Žydrės Zlatkuvienės turto vertė – per 41 tūkstantį eurų. Iš jų statiniai įvertinti 29 tūkstančiais eurų.

ziogelis daiii

Atsikratė skolų

Socialdemokratų Anykščių skyriaus pirmininkas Dainius Žiogelis, lyginant su ankstesniais metais, skolų deklaracijoje nebenurodė. Politikas turtą įvertino beveik 66 tūkstančiais eurų, iš kurių statiniai ir žemė verta per 51 tūkstančio eurų. Skolų likvidavimas - pagrindinis politiko turto deklaracijos skirtumas lyginant su ankstesnių metų deklaracijomis. Jei 2013 metais skolos buvo 26 tūkstančiai litų, 2014 metais jos sumažėjo iki 14 tūkstančių litų, tai 2015 jų nebenurodyta.
Sutuoktinės Vaidos Žiogienės turtas buvo įvertintas 51 600 eurų, iš jų statiniai ir žemė – 51 tūkstantis eurų.

vaiciunas donaldas

Patarėjų deklaracijų nėra

Tarp VMI pateikiamų deklaracijų nėra politinio pasitikėjimo mero K.Tubio patarėjų Kęstučio Indriūno ir Donaldo Vaičiūno duomenų. Vieninteliai duomenys – prieš savivaldos rinkimus VRK skelbtos deklaracijos, nes abu politikai dalyvavo rinkimuose.
VRK pateikiamose deklaracijose nurodoma, kad prieš rinkimus K.Indriūnas nurodė turėjęs turto už daugiau, kaip 280 tūkstančių litų, per metus gavęs truputį per 7900 litų pajamų ir sumokėjęs 147 litus pajamų mokesčio. Tai yra mažiau, nei du procentus nuo pajamų.
D.Vaičiūnas VRK deklaracijoje buvo nurodęs turto už maždaug šešis su puse tūkstančio litų.

joviasa s 1

Turtingu nepavadinsi

Žvelgiant į Seimo nario, konservatoriaus Sergejaus Jovaišos deklaraciją kyla mintis, jog politiko turtingu pavadinti nelabai galima. Visas krepšininko turtas – 26 tūkstančiai eurų. Statiniai ir žemė iš jų – 21 tūkstantis.
Situacijos nekeičia ir sutuoktinės Neldos Jovaišienės deklaruotas turtas. Jo vertė – 17 su puse tūkstančio eurų. Sumoje taip pat dominuoja nekilnojamasis turtas – statiniai ir žemė įvertinti 11 tūkstančių eurų suma.
Į akis krenta gal tik vienintelė detalė – mažėjančios S.Jovaišos santaupos. Jei 2013 jos buvo maždaug 50 tūkstančių litų, 2014 metais – 26 tūkstančiai, tai naujausioje deklaracijoje – beveik 3900 eurų.

sargunas

„Darbietis“ dar kuklesnis

Seimo narys R.Sargūnas deklaravo dar mažesnį turtą, nei kolega S.Jovaiša. Gal tik kai kurie jauniausi rajono Tarybos nariai deklaravo dar mažesnį turtą. Bendra vertė – 10 829 eurai. Iš jų – 10 250 eurų buvo santaupos. Politikas nebedeklaruoja net automobilio, nors ankstesnių metų deklaracijoje transporto priemonė dar buvo nurodyta.
Kelis kartus didesnį turtą valdo „darbiečio“ sutuoktinė Violeta Sargūnienė. Ji deklaravo turto už 54 tūkstančius eurų. Tačiau statiniai ir žemė iš šios sumos sudaro per 45 tūkstančius eurų.

Vidmantas ŠMIGELSKAS

Palikite komentarą

Sąlygos ir terminai.