Neliko gaisrininkų, tačiau šviesoforai vis dar veikia.Autoriaus nuotr.

Jau praėjo nemažai laiko, kai iš Anykščių centro, Vilniaus gatvės, išsikėlė gaisrininkai. Gaisrininkai išvyko, tačiau pasiliko įrengti ir vis dar veikiantys (mirksintys geltona įspėjančia šviesa) keturi šviesoforai. Anykščių savivaldybės Saugaus eismo komisijos pirmininkas Saulius Rasalas sako, kad kol kas šviesoforų versti neketinama.

Į redakciją paskambinęs anykštėnas Algirdas piktinosi, kad šie šviesoforai – neūkiškumo pavyzdys.
„Mes, vietiniai, žinom, kad šviesoforai tik „geltonai mirksi“, tačiau stebiu turistus, dažnas turistas prie šių jau nebereikalingų įrenginių vis stabteli, galvoja, gal raudona užsidegs. Negi nėra mieste šeimininko, kuris tokią elementarią problemą išspręstų? Kam be reikalo naudoti energiją?”- klausė Algirdas.

Savivaldybės administracijos direktorės pavaduotojas Saulius Rasalas mano, kad neveikiantys šviesoforai niekam nekenkia.
Saugaus eismo komisijos pirmininkas Saulius Rasalas, šiuo metu esantis Latvijoje, dėstė, kad Latvija šiuo požiūriu „toliau pažengusi“, bet problemų dėl to nėra. „Važiuodamas trasa A9 suskaičiavau net 6 geltonai mirksinčius šviesoforus. Kaip turistas, esu šiek tiek dėl to pasimetęs“,- juokavo S. Rasalas. O kalbėdamas jau rimtai dėstė, kad eismo saugumui nenaudojami šviesoforai nekenkia. „Manau, kad jie suteikia turistams saugumo, juk dažnas būna pirmą kartą mieste, eismo nežino, o mirksintis šviesoforas atkreipia dėmesį. Jei jų nebūtų, didelė tikimybė, kad kas nors nepastebėtų išvažiuojančių iš „Norfos“ aikštelės mašinų“,- kalbėjo S. Rasalas. Jo manymu, dar per anksti galvoti apie pačių šviesoforų reikalingumą ar nereikalingumą. „Nebent ateityje juos būtų galima panaudoti įrengiant miesto aplinkkelį“,- svarstė S. Rasalas.

Linas BITVINSKAS

Palikite komentarą

Sąlygos ir terminai.
 • Švieski man

  Nuoroda

  vel, vel

  Prieš 4 metų
 • nesamones kalba

  Nuoroda

  .

  Prieš 4 metų
 • Pritariu

  atsakymas į: nesamones kalba Nuoroda

  Tikrai nesamonės - neteko matyti tokio kvailo turisto kuris sustotų prie šviesoforo. Jei sugebejo atvažiuoti iki Anykščių tai važiuoti moka ir nesibaido kaip asilas švieselių.

  Prieš 4 metų
 • R.

  Nuoroda

  Gyvenantis Vilniaus gatvėje, žinome, kaip vakarais laksto automobiliai ir motociklai. todėl galvojam, kol nėra saugos kalniukų šis šviesoforas nors kiek pristabdo lakstančius

  Prieš 4 metų
 • Nepritariu

  atsakymas į: R. Nuoroda

  Nesąmonė. Laksto vietiniai ir jie garai žino visus šulinius ir balas, nekalbant apie mirksintį sviesaforą

  Prieš 4 metų