Anykščių rajono apylinkės teismo teisėja Vitalija Ragauskienė davė leidimą atlikti kratas „MG Baltic“ vadovų ir Liberalų sąjūdžio vadovo Eligijaus Masiulio darbo vietose ir namuose.

Specialiųjų tyrimų tarnyba ketvirtadienį pranešė tirianti įtarimus, kad verslo koncerno „MG Baltic“ atstovai Liberalų sąjūdžio lyderiui Eligijui Masiuliui perdavė 100 000 eurų kyšį. Atliekant tyrimą ketvirtadienį buvo atliktos kratos šio verslo koncerno prezidento Dariaus Mockaus ir viceprezidento Raimondo Kurlianskio darbo vietose, E.Masiulio namuose, automobilyje, darbo vietoje ir jo vadovaujamo Liberalų sąjūdžio būstinėje.
Leidimas atlikti kratas atėjo iš Anykščių.


Orderį kratai davė
Anykščių teisėja

Portalas lrytas.lt Liberalų partijos lyderio Eligijaus Masiulio istorijoje mini Anykščius. Pasirodo, kratos “MG Baltic” vadovų kabinetuose atliktos Anykščių rajono apylinkės teismo sprendimu. Priminsime, kad koncernas “MG Baltic” valdo ir “Anykščių vyną”.
Įdomus sutapimas, kad Anykščių liberalų būstinė taip pat yra įsikūrusi šios gamyklos patalpose.
Portalas lrytas.lt rašo: „MG Baltic“ valdybos narys, koncerno prezidento dešiniąja ranka įvardijamas advokatas Romanas Raulynaitis, paklaustas apie kratą koncerno vadovybės darbo vietose, patvirtino, kad koncerno patalpose atliktos kratos, tačiau įtarimų dėl kyšio liberalų lyderiui E.Masiuliui nekomentuoja.
Jis sakė, kad kratos atliktos koncerno prezidento D. Mockaus ir viceprezidento R. Kurlianskio kabinetuose.”
„Pasakysiu jums du sakinius, o išvadas darykite patys. Gerai pareigūnai padirbėjo: rado 57 dydžio uzbekišką kepuraitę. Jūs geriau pasidomėkite Anykščių rajono apylinkės teisėja Vitalija Ragauskiene. Yra šio teismo nutartis – ikiteisminio tyrimo teisėja V. Ragauskienė leido daryti kratą“, – dėstė koncerno advokatas.”
Anykščių rajono apylinkės teismo pirmininkė V. Ragauskienė užuominos apie uzbekišką kepuraitę “Anykštai” nekomentavo ir teigė, kad lrytas.lt publikacijos neskaitė.
Teisėja pripažino, kad kratos atliktos jos sprendimu, tačiau tikino, kad kyšis perduotas ne Anykščiuose. V. Ragauskienė aiškino, jog prokurorai, atlikdami ikiteisminį tyrimą, galėjo kreiptis ir į bet kurį kitą teismą. “Be teismo sprendimo negalima atlikti kratų. O kratas atliekant teismas nedalyvauja”, - aiškino teisėja V. Ragauskienė.

Anykščių liberalų lyderis
Lukas Pakeltis: „Manau,
visas skyrius šokiruotas
šios žinios“

Per praėjusius savivaldos rinkimus Anykščių rajone didžiausio rinkėjų palaikymo sulaukusio Liberalų sąjūdžio Anykščių skyriaus pirmininkas, rajono Tarybos narys Lukas Pakeltis „Anykštai“ sakė, kad tiek jis pats, tiek visas vietos liberalų skyrius yra šokiruotas žinios apie Specialiųjų tyrimų tarnybos pareikštus įtarimus,kad verslo koncerno „MG Baltic“ atstovai Liberalų sąjūdio lyderiui E. Masiuliui perdavė 100 000 eurų kyšį.
„Šiuo metu išvykęs, ne Lietuvoje, bet girdėjau šią žinią. Esam tiek asmeniškai, tiek, manau, visas skyrius šokiruoti šios žinios. Tai tikrai netikėta ir laukiame paties E. Masiulio komentaro. Ir, bet kuriuo atveju, mes pasisakome už sąžiningą ir skaidrią politiką. Ir man labai sudėtinga komentuoti, nes mes pirmiausia dirbam anykštėnams ir Anykščių reikalus sprendžiame, todėl labai sudėtinga pasakyti, kas ten realiai vyksta ir kokios aplinkybės. Laukiame tolimesnių sprendimų, bet, jei įtarimai pasitvirtins, manau, reiks kardinalių veiksmų, siekiant tiek išsaugoti partijos reputaciją, tiek žmones informuoti, kad ir toliau esame skaidrūs, kompetentingi ir nepriekaištingos reputacijos. Labai netikėta ir slogi žinia mums visiems“, - sakė L.Pakeltis.

Liberalų lyderis traukiasi
iš partijos ir Seimo

Ligšiolinis liberalų vadovas E. Masiulis ketvirtadienio vakarą paskelbė pasitraukiantis iš pareigų partijoje, jis taip pat žada atsisakyti parlamentaro mandato. Politikas teigia nesantis kaltas, bet konkrečiau įtarimų kol kas nekomentavo.
Liberalų sąjūdžio valdyba penktadienį nusprendė, kas pakeis E.Masiulį – laikinuoju liberalų vadovu tapo pirmasis E. Masiulio pavaduotojas, europarlamentaras Antanas Guoga.
Paskutinį kartą Anykščiuose E. Masiulis lankėsi per Užgavėnes. Tuomet su rajono meru Kęstučiu Tubiu, Liberalų sąjūdžio Anykščių skyriaus pirmininku L. Pakelčiu ir kitais vietos liberalais jis anykštėnams kepė ir nemokamai dalijo blynus.

Robertas ALEKSIEJŪNAS, Vidmantas ŠMIGELSKAS

Palikite komentarą

Sąlygos ir terminai.
 • Natūralu

  Nuoroda

  MG Boltik priklauso "Anykščių vynas", Anykščius valdo liberalai. Kad tik ir mūsiškiai nebūtų įsivėlę...

  Prieš 5 metų
 • Jo

  Nuoroda

  Kodė nykščiai apie liberalų nuotykius net neužsimena?

  Prieš 5 metų
 • Pritariu

  Nuoroda

  Kai senasis Landsbergis prikolindamas pašoko rokenrolą, tai konservai pažeidė rinkimų įstatymą, o kai liberalai kepė blynus ir juos dalino, ar sėklas nešiojo - tai ne rinkėjų papirkinėjimas

  Prieš 5 metų
 • A kad kur tau

  atsakymas į: Pritariu Nuoroda

  Pazeide ne lansbergio sokis, o tai, kad mokejo pinigus (didelius) uz koncerta dainininkui.

  Prieš 5 metų
 • Tadas

  Nuoroda

  Liberalai seniai ėjo susinaikinimo link. Ko vertas Masiulio posakis "kas 5000 litų per mėnesį neuždirba yra durnas"? Matyt turėjo mintį, ne uždirba, o pavagia. Anykščių liberalai tokie pat, nevaidinkite nustebusių. Juk dar prieš mėnesį po namus morkų sėklas nešiojote pažeissdami rinkimų įstatymą

  Prieš 5 metų
 • Romui

  atsakymas į: Tadas Nuoroda

  Yra numatytas laikas kada galima dalinti dovanas, kada ne. Reikia žinoti įstatymus. Su dygliuotom padangom gali važiuoti balandžio 9, bet busi nubaustas jei važiuosi dabar. Viskas aišku?

  Prieš 5 metų
 • oi.oi

  atsakymas į: Romui Nuoroda

  kaip čia jūs griežtai...aišku tai, kad blynų priisikepėt keliems metams...reik žinot, kad sukčiauti negražu net ir per protmūšius...

  Prieš 5 metų
 • jo

  atsakymas į: oi.oi Nuoroda

  Prisiminus liberalų partijų veiklos istoriją ir ypač su jais susijusius žmones, kyla klausimas ar toje partijoje apskritai yra švarių politikų.

  Prieš 5 metų
 • MILTAI

  Nuoroda

  Iir aš emiau tu blynu. parnešiau šuniokui, tai suede apsiputojas net..

  Prieš 5 metų
 • Anykštaitis.

  Nuoroda

  Pagarba Teisėjai.

  Prieš 5 metų