Panevėžio rajone gyvenantis Kęstutis Burba dėl savo poelgio buvo priverstas teisintis prieš televizijos kameras.

Antradienį, gegužės 10 dieną, Troškūnų seniūnijos Vaidlonių kaime 25-erių Kęstutis Burba užmušė šunį. Žiaurią egzekuciją su gyvūnu matė ir mažamečiai vaikai.
Pastaraisiais mėnesiais tai jau nebe pirmas atvejis rajone, kai į viešumą iškyla ypač žiaurus elgesys su gyvūnais.


Incidentas įvyko Vaidlonių kaimo gyventojos Giedrės Čekanauskaitės, kuri dėl vaikų nepriežiūros ir socialinių įgūdžių stokos yra įtraukta į socialinės rizikos sąrašą, kieme. Tądien jos buvo atvykęs aplankyti Panevėžio rajone gyvenantis draugas ir jos vaikų tėvas K. Burba.
„Socialinės darbuotojos lankėsi pas G. Čekanauskaitę ir klausė jos apie šį atvejį. Ji minėjo, kad vaikui įkando nuo grandinės nutrūkęs šuo ir ji pati paprašiusi savo draugo, kad jis tą šunį pasiimtų ir padėtų kur nori“, - pasakojo Troškūnų seniūnijos seniūno pavaduotoja Gina Petraškienė.
Šuo įkando maždaug penkerių metų vaikui. Ar jis rimčiau nukentėjo, G. Petraškienė pasakyti negalėjo. G. Čekanauskaitė gyvena kartu su seserimi, todėl tai, kaip buvo užmuštas šuo, galėjo matyti penki mažamečiai. Anykščių rajono policijos komisariato vyresnysis specialistas Petras Pumputis pateikė kiek kitokią šio įvykio versiją.
Esą nutrūkęs šuo įkandęs K. Burbai. Jis dėl to labai supykęs ir gyvūną užmušė akmeniu.
“Ką iš tiesų matė vaikai, dar aiškinsimės. Jie kalbėjo matę šunį, tempiamą maiše. Fakto, kad vaikai matė mušamą šunį, neturime”, - „Anykštai“ apie įvykį pasakojo P. Pumputis. Vis dėlto policijos įvykių suvestinėje konstatuojama, kad šuo užmuštas vaikų akivaizdoje.
Anksčiau reikalų su policija šunį užmušęs K. Burba neturėjo, pirminiais duomenimis, įvykio metu buvo blaivus. Nieko blogo apie jį negalėjo pasakyti ir Troškūnų seniūnijos seniūno pavaduotoja G. Petraškienė.
Anykščių valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos viršininkas Dainius Žiogelis „Anykštai“ sakė, kad užmuštas šuo tarnybos specialistų buvo išvežtas į Nacionalinį maisto ir veterinarijos tarnybos institutą teismo ekspertizei.
„Tokiais atvejais reikalingi teismo ekspertizės aktai. Kaip mirusius žmones veža į tam tikras institucijas, taip ir gyvūnus, nes čia jau yra teisminis atvejis ir bus taikoma baudžiamoji atsakomybė”, - sakė D. Žiogelis, pats Vaidlonyse po incidento neapsilankęs, nes užmuštą šunį tarnybai pristatė policijos pareigūnai.
Apie žiaurų įvykį, kurį galimai matė ir vaikai, ketvirtadienio rytą savivaldybės Vaiko teisių apsaugos skyriaus vedėja Laima Zukienė sužinojo tik iš „Anykštos“.
“Siaubas. Jūs mane užklupote visai nieko nežinančią”, - į žinią reagavo L. Zukienė. Prieš porą mėnesių Svėdasų seniūnijos Miliūniškio kaime taip pat fiksuotas žiaurus elgesys su šunimi. Pakelės griovyje rastas nugaišęs šuo, ant kurio kaklo buvo užvyniotas elektros laidas, ant kūno buvo smaugimo, deginimo požymių. Įtariamieji dėl žiauraus elgesio su gyvūnu kol kas nenustatyti.
Praėjusių metų gruodį Andrioniškio seniūnijoje, vienoje sodyboje, pastebėtas kankinamas šuo - ant šuns kaklo virvė buvo įaugusi į jo kūną ir iš atviros žaizdos tekėjo pūliai. Jis pats buvo pririštas ant aukštai pakabinto trumpo pavadžio ir galėjo tik tupėti ant būdos. Tuomet šuns gelbėti atskubėjo savanoriai iš Biržų gyvūnų globos namų.
Baudžiamasis kodeksas numato, kad už žiaurų elgesį su gyvūnu, jei dėl to gyvūnas žuvo, gali būti skiriama bauda nuo 50 iki 1200 eurų arba net laisvės atėmimas iki vienerių metų.

Robertas ALEKSIEJŪNAS

Palikite komentarą

Sąlygos ir terminai.
 • taip

  Nuoroda

  toks ir žmogų užmuštu...

  Prieš 5 metų
 • mm

  Nuoroda

  vien is snukio matosi ,kad negeras zmogus, koks zmogus parazitas...

  Prieš 5 metų