Viešintų seniūnijos Papilių seniūnaitijos seniūnaitis, Nepriklausomybės Akto signataro Jono Šimėno sūnus Liutauras Šimėnas geriau pažįsta seniūnijos žmones nei Viešintų seniūnė Janė Každailienė. Tik iš „Anykštos“ sužinojęs apie įvykusią žmogžudystę, Liutauras jau po kelių minučių galėjo pasakyti, kuriame kieme įvyko žiauri nelaimė.

Šeštadienį, gegužės 8 dieną, Viešintų seniūnijos Balčiūniškių kaime konflikto metu peiliu mirtinai sužalotas vyras. Policijos departamentas praneša, kad incidentas kilo apie 20 valandą 10 minučių. 67 metų vyras į rankas griebė peilį ir juo smogė į krūtinę 42-ejų posūniui. Dėl durtinės žaizdos nukentėjusysis buvo išvežtas į Anykščių ligoninę, tačiau medikams išgelbėti jo gyvybės nebepavyko.

Įtariamasis nužudymu buvo neblaivus, jam nustatytas 1,66 promilės girtumas, jis uždarytas į areštinę.
Nužudymo tyrimas perduotas Utenos apskrities vyriausiojo policijos komisariato kriminalistams.
„Įtariamasis asmuo yra sulaikytas 48 valandoms ir mes kreipiamės į Panevėžio apygardos prokuratūrą dėl kardomosios priemonės skyrimo. Kokia kardomoji priemonė bus paskirta ir kokiam laikotarpiui, nuspręs prokuroras”, - „Anykštai“ sakė Utenos apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kriminalinės policijos nusikaltimų tyrimo skyriaus viršininkas Rimantas Turovas.
Anot R.Turovo, šeima, kurioje įvykdytas žiaurus nusikaltinas, policijai anksčiau nebuvo žinoma.
„Į skyriaus, kuris tiria sunkias arba labai sunkias nusikalstamas veikas, akiratį ši šeima nebuvo pakliuvusi”, - sakė R. Turovas.
Anot viešintiškių, nužudymu įtariamas vyras nedirbo, gyveno ūkiškai, turėjo arklį, nebuvo konfliktiškas, kartais išgerdavo. Tuo tarpu jo posūnis, į Viešintų seniūniją kartu su sugyventine atsikėlęs gyventi iš kitos vietovės, buvo bedarbis, esą nevengdavo švaistyti patėvio pinigų, kartais jį mušdavo.


„Seniai pažįstu tą žmogų, dabar įtariamąjį nužudymu, tai jo posūnis jį tikriausiai prie to privedė. Pakankamai ramaus būdo, nebuvo tas, kuris veltųsi į konfliktus. Išgert gal ir išgerdavo kaip visi, bet kad su kažkuo būtų susimušęs, nesu girdėjęs“, - apie įtariamąjį nužudymu pasakojo Viešintų seniūnijos Papilių seniūnaitijos seniūnaitis, ūkininkas Liutauras Šimėnas.
Šiuo metu atostogaujanti Viešintų seniūnė Janė Každailienė „Anykštai“ sakė tik mačiusi policijos pranešimą, kuriame nenurodomi kruvino konflikto dalyviai, todėl esą negalinti spėlioti, kurioje šeimoje įvyko kraupi nelaimė. Tiesa, pokalbio metu J. Každailienė pabrėžė „pažįstanti beveik kiekvieną seniūnijos žmogų”.
Tai – jau antrasis nužudymo atvejis rajone šiais metais. Vasario 17 dieną Kurklių seniūnijos Kališkų kaime rastas negyvo vyro su kirstinėmis žaizdomis galvoje kūnas. Kraupi nelaimė įvyko žinomų keramikų Dangiros Pyragaitės ir Andriaus Rozanovo namų kieme. Įtariamą, kad Kurklių II-ajame kaime gyvenusį 45-erių Sergejų Kovaliovą nužudė jo bendraamžis, neblaivus (1,17 prom.) A. Rozanovas.

Robertas ALEKSIEJŪNAS

Palikite komentarą

Sąlygos ir terminai.
  • seniunaitis

    Nuoroda

    tai dirbantis be atlyginimo ,juk sako dyku pietu nebuna ,bet buna ,turbut atidirba uz prisidirbusius

    Prieš 5 metų