Lietuvos pensininkų sąjungos „Bočiai“ Anykščių skyriaus pirmininkė Irena Grežeckienė sako, kad mero patarėjas Donaldas Vaičiūnas jos turėtų atsiprašyti už tai, kad ją viešai kaltina šmeižimu.Mero patarėjui Donaldui Vaičiūnui kažkodėl labai nepatiko teiginys, kad šiuo metu parapijos namuose Anykščių socialinės gerovės centras šeimininkauja.

Lietuvos pensininkų sąjungos „Bočiai“ Anykščių skyriaus pirmininkė Irena Grežeckienė „Anykštai“ pasiskundė, kad Anykščių šv.Mato bažnyčios parapijos namuose (Vilniaus gatvėje 10), nebeliko vietos „Bočių“ patalpoms, kai ten įsikūrė mero patarėjo Donaldo Vaičiūno įsteigtas Anykščių socialinės gerovės centras. Po to, kai problemą iškėlė į viešumą, moteris sakė sulaukusi paties D. Vaičiūno skambučio. „Bočių“ skyriaus pirmininkė teigia, kad mero patarėjas D. Vaičiūnas ją kaltino šmeižtu.


Senjorams reikalingos
patalpos

Anykščių rajono savivaldybei paskelbus informaciją apie nevyriausybinių organizacijų projektams paskirtą finansavimą iš rajono biudžeto, portalo anyksta.lt dėmesį atkreipė Lietuvos pensininkų sąjungos „Bočiai“ Anykščių skyriaus projektas „Verslumui amžius ne kliūtis!”, kuriam savivaldybė skyrė 390 eurų. Patys susisiekėme su šio skyriaus pirmininke I. Grežeckiene, norėdami daugiau sužinoti apie vietos senjorų projektą ir numatytas veiklas.
„Visi seni žmonės moka megzti, siūti, siuvinėti, yra kas piešia. O po to važiuosime į muges parduoti, vis kelis centus gausim“, - apie numatytas veiklas entuziastingai pasakojo I. Grežeckienė. Lietuvos pensininkų sąjungos „Bočiai“ skyrius vienija apie 150 mieste gyvenančių senjorų, kurie net ir sulaukę 85-erių metų, anot I.,Gražeckienės, turi daug ūpo burtis ar net užsiimti smulkiu verslu.
O kodėl pensininkai savo darbų negalėtų parduoti čia pat Anykščiuose, į kuriuos atšilus orams tiesiog plūsta turistai?
„Matot, mums niekas neduoda patalpų. Šitas Donaldas (mero patarėjas D. Vaičiūnas,- red.pastaba) užsiėmė. Pas kleboną Krumpliauską būdavom ir būdavo „spakaina“. Mus ten priimdavo. O dabar jie ten užsiėmę, verslą darosi, o mes, „Bočiai“, nebeturime kur pasidėti“, - pasakojo I. Grežeckienė, pridurdama, kad savivaldybės patalpų prašiusi „šimtą kartų ir nusibodę jau prašyti“.

Teigia, kad mero
patarėjas grasino

Po pokalbio portale anyksta.lt pasirodžius trumpam pranešimui, kuriame paskelbėme tai, ką mums papasakojo pašnekovė I. Gražeckienė, vėl sulaukėme jos skambučio. Šįsyk moteris buvo sunerimusi.
„Jis sako, kad aš jį šmeižiu pasakiusi, kad kai buvo klebonas Krumpliauskas, mes į tuos namus eidavome, o dabar tuos namus užėmė mero patarėjas ir mūsų niekas ten nebepriima. Aš tik pasakiau jums teisybę. Jis tegul manęs atsiprašo už tai, kad mane kaltina šmeižimu“, - „Anykštai“ kalbėjo I. Gražeckienė ir pasakojo, kad mero patarėjas, Darbo partijos narys D. Vaičiūnas jai liepęs ateiti į savivaldybę pasiaiškinti.

Tai – klebono reikalas

„Ką reiškia šeimininkauja? Tas centras patalpas nuomojasi ir klebonas yra laisvas pasirinkti, kam nuomoti. Ir aš beveik esu įsitikinęs, kad maišo patalpas tarp Vilniaus 10 ir Vilniaus 13. Aš nežinau, kas tuose parapijos namuose anksčiau buvo, nei kada tai buvo, nei aš jos pažįstu“, - „Anykštai“ sakė D. Vaičiūnas, aiškindamas, kad jis neturi galių vadovauti, kam į tuos parapijos namus įsikelti ar iš jų išsikelti, nes tai „klebono reikalas“.
Anot I. Gražeckienės, Lietuvos pensininkų sąjungos „Bočiai“ Anykščių skyrius buvo registruotas Vilniaus gatvėje 13, tačiau patalpas nuo pat Sąjūdžio įsikūrimo laikų iki tol, kol klebonu nepradėjo dirbti Petras Baniulis, turėjo pastate, pažymėtame Vilniaus gatvės 10-uoju numeriu.

Mokė, kaip reikia
rašyti straipsnius

Panašu, kad ši istorija mero patarėjui D. Vaičiūnui, kurio pavardė jau daugelį kartų buvo linksniuojama skandalingoje istorijoje dėl sankryžos stebėjimo vaizdo kameromis šalia Anykščių Antano Vienuolio progimnazijos, ne itin buvo maloni, todėl šis, neturėdamas jokios kompetencijos, ėmėsi „Anykštos“ žurnalistą mokyti, kaip reikėtų dirbti žurnalistinį darbą.
„Prašau neinterpretuok ir neklaidink nei savo skaitytojų, nei mano aplinkos žmonių, kad tai yra šmeižtas, ir neklaidink, kad ten kažkas šeimininkauja. Gerai, kad man pasakai apie tai, kad I. Gražeckienė sakė, jog aš ją šmeižiau, ačiū, bet aš nešmeižiau“, - įrodinėjo mero patarėjas D. Vaičiūnas, visgi pokalbį nusprendęs užbaigti konstruktyvia gaida.

Neaišku, ar padės rasti
patalpas, ar priekaištaus

Anot D. Vaičiūno, I. Gražeckienė greičiausiai sureagavo pernelyg jautriai, nes jo skambutis jai buvęs „diplomatiškas ir nuoširdus“, siūlęs „įvertinti galimybes ir rasti geriausią sprendimo būdą“.
„Skambutis buvo skirtas pasikalbėti apie tą situaciją. Ir, jeigu galimybė susitikti buvusi anksčiau, tai būtume išsiaiškinę vietoje ir kažkokį sprendimą būtume suradę. Bet situacija tikrai nėra tokia, kad aš esu užvaldęs, negalima ten niekam ateiti.Tai yra visiška netiesa ir neatitinka tikrovės. Aš galiu aiškinti ir su ja, jei reikia, kad į mane niekas nesikreipė dėl galimybės bendradarbiauti, o kai Anykščių socialinės gerovės centre dirbau, bendravome su visomis organiacijomis, kurios tą norėjo daryti. Mūsų tikslas buvo suvienyti tas organizacijas, kurios galėtų kažką Anykščiams atnešti gero. Tiesa yra tokia, kokią aš kalbu“, - įrodinėjo mero patarėjas D. Vaičiūnas.
Į savivaldybę kviečiama „Bočių“ vadovė sakė šiuo metu serganti, tačiau D. Vaičiūnas jai esą sakęs lauksiantis, kol ji pasveiks.
„Jis man - ne viršininkas. Jeigu reikės, galės pats mane ir susirasti“, - tai, kad pernelyg D. Vaičiūno skambučio neišsigando, demonstravo I. Gražeckienė.

Mero patarėjas tiesiogiai susijęs su centru

Anykščių šv.Mato parapijos namuose įsikūręs Anykščių socialinės gerovės centras pradėjo veikti 2014-ųjų metų lapkritį. Jo vadovu iš pradžių buvo D. Vaičiūnas (dabar centrui vadovauja Sigitas Petravičius, D. Vaičiūnas save Vyriausiajai rinkimų komisijai pristatė kaip šio centro savanorį). Nuo pat savo veiklos pradžios centras skelbėsi, kad jo misija - kovoti su darboholizmu, toksikomanija ar net seksomanija.
Anykščių socialinės gerovės centre dirba mero patarėjo D. Vaičiūno žmona Ieva Vaičiūnienė.

Robertas ALEKSIEJŪNAS

Palikite komentarą

Sąlygos ir terminai.
 • Christina

  Nuoroda

  But what moved me all the more was http://www.onepos.vn/profile/thritposfor78/ that, within this last amount of his life, he'd learned to let go and lived ever more out with the deep certainty that the Lord does not abandon His Church, even if sometimes the boat is filled almost to capsizing.

  Prieš 2 metų
 • Maurice

  Nuoroda
  Prieš 2 metų
 • o kodel as

  Nuoroda

  Ne ,negali visu pazinti,bet noreti susipazinti su pensininku draugijos pirmininke...taip.

  Prieš 5 metų
 • Pro šali

  Nuoroda

  Klebonas turi savo żodi tarti ,o ne kazkoks pradeda vadovaut ,aplamai kai tiek turi pareigu ,tai niekur gerai nedirbs .

  Prieš 5 metų
 • Reikia sustatyti kameras

  Nuoroda

  ir stebėti pensininkus visa para

  Prieš 5 metų
 • akivaizdulas

  Nuoroda

  kažkaip merui nesiseka su patarėjais, nu bet ką darysi kaip sakoma darbo partijos sąraše ne kažkas, o liberalų irgi su kadrais riesta,i dar žiūrėk pas Guogą dalis pabėgs?:)

  Prieš 5 metų
 • aktutu

  atsakymas į: akivaizdulas Nuoroda

  Negi galvojat kad atsiras kas bėgtų pas Guogą ? Tegu pradžioje artistas atsisako Australijos pilietybės ir ES mandato.

  Prieš 5 metų
 • taigi

  atsakymas į: aktutu Nuoroda

  pas liberalus pastoviai laksto pirmyn atgal: ir Paksas buvęs liberalas ir Zuokas:) ims ir įsikurs da viena centro-dešinės partija , kokia nors liberalų-melo detektoriaus partija

  Prieš 5 metų
 • keista

  Nuoroda

  betgi turi žmonės sugebėjimų nesusikalbėti, o antireklama politikui užtikrinta

  Prieš 5 metų
 • baisuokls

  Nuoroda

  net man baisu:)

  Prieš 5 metų
 • nieko

  Nuoroda

  Ateis rinkimai ir Sargūnas ant savo kailio atsiims jau ne tik nuo nubaustų vairuotojų, bet jau ir nuo pensininkų. Va taip.

  Prieš 5 metų
 • AS

  Nuoroda

  ,,nei as jos pazystu,,taip sako savivaldybeje dirbantis zmogus,puiku,o kam gi pazinti cia juk pensininku draugija,o jeigu reiks pagalbos,gal geriau nepazinti....

  Prieš 5 metų
 • O kodėl

  atsakymas į: AS Nuoroda

  savivaldybėj dirbantis žmogus privalo kiekvieną pensininką pažinoti? :D

  Prieš 5 metų