Savivaldybės Viešųjų pirkimų ir turto skyriaus vyriausiąją specialistę Alvytą Vitkienę VTEK apskundė savivaldybės administracijos direktorė Veneta Veršulytė (kairėje).

Buvusi Anykščių rajono savivaldybės administracijos Architektūros ir urbanistikos skyriaus vyriausioji specialistė Alvyta Vitkienė, sprendusi su jos sutuoktinio privačiais interesais susijusius klausimus, pažeidė Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymą, nusprendė trečiadienį Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (VTEK).


Tyrimą VTEK pradėjo gavusi Anykščių rajono savivaldybės administracijos pranešimą, po kurio paaiškėjo, kad A. Vitkienė turėjo asmeninį suinteresuotumą dalyvaudama įvairiose viešojo pirkimo procedūrose įsigyjant paslaugą – kelio per Vėjališkio kaimą kapitalinio remonto techninį projektavimą. Anot VTEK, dalis rekonstruojamo kelio ribojasi su žemės sklypais ar nuosavybe, kurią valdo su tarnautojos sutuoktiniu susiję juridiniai asmenys: A. Vitkienės sutuoktinis Romualdas Vitkus yra Anykščių technikos sporto klubo „Motorsportas“ pirmininkas bei UAB „VR Motorsport“ akcininkas ir direktorius. VTEK nuomone, tarnautoja šioje situacijoje privalėjo nusišalinti nuo visų su šiuo klausimu susijusių rengimo, svarstymo ir priėmimo procedūrų, kaip tai numato Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymas.
Šiuo metu savivaldybės Viešųjų pirkimų ir turto skyriuje vyriausiąją specialiste dirbanti A.Vitkienė „Anykštai“ sakė, kad VTEK sprendimą vertinanti teigiamai.
„O ką čia dabar padarysi? Yra, kaip yra. Kaip gali nesutikti su VTEK išvadomis? Tikrai sutinku. Turiu tik vieną sakinį. Kai turėsiu daugiau sakinių, visą sprendimą, motyvus, kodėl taip padaryta, tada bus galima galvoti. O dabar..“,, - sakė A. Vitkienė, prisipažindama, kad kol kas tokio sprendimo skųsti negalvojanti, o visoje šioje istorijoje esą yra „tiek daug niuansų, kurių žmogus negali nuspėti“.
A. Vitkienė prisipažino po tokio sprendimo negalvojanti palikti darbo savivaldybėje, nes jis „karūnos nei uždeda, nei nuima“.
„Čia yra pamoka visiems, kad vis dėlto gyvenime priiminėjant kažkokius sprendimus reikia daugiau galvoti. Ką jau padarysi, visaip būna gyvenime“, - dėl pažeidimo pernelyg nesisielojo A. Vitkienė.
Trečiadienį į VTEK posėdį vykęs mero patarėjas Kęstutis Indriūnas, kurio viena kuruojamų sričių yra architektūra, apie supainiotus savivaldybės specialistės interesus ir kitus su šią tema susijusius klausimus kalbėtis kažkodėl vengė.
„Jūs paskambinkite savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojui Sauliui Rasalui ir jis jums viską pasakys. Aš nesakysiu“, - krizeno K. Indriūnas.
Savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas, Nuolatinės viešųjų pirkimų komisijos pirmininkas S. Rasalas „Anykštai“ sakė, kad kol kas savivaldybės administracija dar nėra gavusi VTEK sprendimo, kuriame gali būti pateiktos rekomendacijos, tad kol kas įvertinti A. Vitkienės pažeidimo neskubama.
„Žiūrint į ateitį, tikrai labai yra svarbu įžvelgti ir nedalyvauti viešųjų pirkimų procedūrose, netgi jei tai vadintųsi „techninis darbas“, jei yra tų viešųjų ir privačių interesų nederinimo“, - apie tai, kaip nekartoti padarytų klaidų, kalbėjo S. Rasalas.
Į trečiadienį vykusį VTEK posėdį vyko rajono meras Kęstutis Tubis, savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas S. Rasalas, mero patarėjas K. Indriūnas, savivaldybės Architektūros ir urbanistikos skyriaus vedėja Daiva Gasiūnienė bei savivaldybės juristė.

Palikite komentarą

Sąlygos ir terminai.
 • Nuoroda

  Reikėtų tą kelią užtverti, kad nevažinėtų mašinos, tada ir vgiešieji interesai nesipainiotų

  Prieš 5 metų
 • išmest

  Nuoroda

  Ir šitą į Panevėžį grūsti

  Prieš 5 metų
 • Blyn blyn

  Nuoroda

  Kas per valdzioj sedintys ,,nieko nesakysiu ,atsakyt kitas ir pan. ,,kokius mes išsirenkam ,kad poto gailimes.

  Prieš 5 metų
 • rimantas

  Nuoroda

  musu kaimo zmones rase gal 10 kartu prasymus per 26 metus ,kad per sia gyveviete isasvaltuotu ,nes nera nuo dulkiu kuo kvepuoti,tai kodel mes kitokie ir kokie jos cia interesai ,cia musu gyventoju interesai ,meras zadejai ,nepasivesk,vtek ar kalbejo su zmonemis ar pletku lygi jie gyvena

  Prieš 5 metų
 • Ale

  Nuoroda

  nubausti reikėtų arba dar ka nors

  Prieš 5 metų