2021-06-12

Žmogus iš 1941 – ųjų vasaros...

Alfredas Klimašauskas - viena iš nedaugelio iki šių laikų išgyvenusių sovietinių okupantų vykdyto pirmojo masinių žmonių trėmimo į Rusijos gilumą 1941 metų birželį aukų. Veik visas jo gyvenimas iki pilnametystės prabėgo tolimojoje Rusijos šiaurėje.
Aplinka, taip pat ir mokykla formavo asmenybę, veikdama per rusišką kultūrą bei dvasią. Tačiau vidurinės baigimo metai buvo ir sugrįžimo į tėvynę metai. Įgijo specialybę, dirbo įdomų darbą, didžiąją gyvenimo dalį praleido Viešintų miestelyje, ten iki šiol ir tebegyvena. Tremtyje patirtus išgyvenimus įamžino keliomis dešimtis grafinių piešinių, kurių paroda įsimintiną birželio 14 – ąją, minint pirmojo masinio trėmimo 80 metų sukaktį, atveriama Anykščių Siauruko muziejuje, šalia tremtinių vagono.

Skaityti daugiau...
2021-06-05

Buvęs agronomas tapo dailininku (2)

Svėdasų bibliotekos dailės galerijoje atverta Kazimiero Tamošiūno piešinių paroda. Jau brandžiame amžiuje  menu susidomėjęs guvus ir smalsus aukštaitis pradėjęs piešti palengva tobulėja ir džiugina save bei aplinkinius vis naujais paveikslais. Galerijoje eksponuojama daugiau nei trys dešimtys įvairios tematikos spalvingų garbaus amžiaus dailininko darbų.

Skaityti daugiau...
2021-04-20

Asta ir jos veltinukai... (13)

Asta Medinienė - ukmergiškė, gyvenimo vėjų ir vėjukų švelniai atblokšta į Svėdasus. Daugybę metų ji yra bibliotekininkė, keturių žavingų dukrų motina, jautri neteisybei, mylinti gamtą, reto darbštumo uogautoja, keliautoja ir veltinių gražumynų kūrėja.
Prieš kelerius metus visa esybe pasinėrusi į vėlėjos darbus, metusi laisvę ribojantį darbą bibliotekoje, šiuo metu bibliotekos erdvėse surengė veltinio dirbinių parodą.

Skaityti daugiau...
2021-04-10

Parolimpietis Normantas Prušinskas: „Vieni rašo dienoraščius, o kiti – repą“ (4)

Iš Anykščių kilęs 21-erių parolimpietis Normantas Prušinskas pasinėrė į kūrybą – balandžio 4 d. išleido antrą repo dainą „Kur ta laisvė“.
Naujame muzikos kūrinyje atlikėjas kelia probleminį klausimą: ar tikrai esame emociškai laisvi?

Skaityti daugiau...
2021-04-04

Viešpatį garbinanti procesija

Dalyvauti bažnytinėje procesijoje, būti vėliavnešiu ar altorėlio bei kaspinų nešėja nuo seno buvo ir yra didelė garbė, kurios nusipelnydavo ne kiekvienas. Nūnai dažnoje mažesnėje parapijoje maršalkos džiaugiasi suradę vos ne vos sutinkančių nešti vėliavas vyrų, nors Svėdasų kraštas nuo seno garsėjo bažnytinių iškilmių procesijomis.
Esama minčių europietišku pavyzdžiu įkurti, atgaivinti svėdasiškiuose kitados buvusią procesininkų broliją, sudarytą iš rimtų vyrų ir moterų, pasirengusių stropiai didžiosiose iškilmėse dalyvauti.

Skaityti daugiau...
2021-03-13

Išleistas Danguolės Lingienės poemos „Sapnų traukinukas“ tęsinys (6)

Kavarsko seniūnijoje gyvenanti ūkininkė, visoje šalyje žinoma braškių augintoja Danguolė Lingienė (pseudonimas – Dangė Lingė) pasinėrė į kūrybą – šiemet UAB „Vitae Litera“ 100 vienetų tiražu išleido jos knygelę vaikams „Pagalbos traukinukas“. Knygelę iliustravo žinomas dailininkas Kęstutis Pabijutas, „Anykštos“ skaitytojams pažįstamas iš „Anykštėnės Amiliutės nutikimų“.

Skaityti daugiau...
2021-03-06

Algimantas Dačiulis: „Iki pandemijos gyvenome rojuje“ (12)

Kovo 1-ąją 85-ąjį gimtadienį šventė pirmasis nepriklausomos Lietuvos Anykščių rajono vadovas Algimantas Dačiulis. Jis sunkiausiais metais - 1990-1995-aisiais - buvo Anykščių rajono valdytojas.

Skaityti daugiau...
2021-02-27

Tautodailininkas savo įkurtą muziejų svarsto iškelti į kleboniją (2)

Debeikių seniūnijos Meldučių kaime gyvenantis 88-erių tautodailininkas, kraštotyrininkas ir fotografas Bronius Tvarkūnas, net ir sulaukęs garbaus amžiaus, nesiliauja stebinti savo užmojais ir kūriniais.

Skaityti daugiau...
2021-02-16

„Gojaus“ šokėjai Vasario 16-ajai nufilmavo vaizdo sveikinimą (9)

Anykščių kultūros centro tautinių šokių kolektyvas „Gojus“ Vasario 16 - ajai - Lietuvos valstybės atkūrimo dienai - nufilmavo vaizdo sveikinimą „Lietuviai”.

Skaityti daugiau...
2021-02-13

Su didžiaisiais Antanais nesilygina (6)

Žmogus su šluota ant geležinkelio bėgių -  Anykščių muziejaus direktorius Antanas Verbickas....

Anykščių A.Baranausko ir A.Vienuolio - Žukausko memorialinis muziejus per pastaruosius dešimtmečius išėjo toli už tradicinės muziejininkystės ribų.

Skaityti daugiau...