Iš Anykščių kilęs 21-erių parolimpietis Normantas Prušinskas pasinėrė į kūrybą – balandžio 4 d. išleido antrą repo dainą „Kur ta laisvė“.
Naujame muzikos kūrinyje atlikėjas kelia probleminį klausimą: ar tikrai esame emociškai laisvi?

 

„Mes galime valdyti savo veiksmus, bet negalime valdyti jausmų. Esame nuo jų priklausomi.
Dainoje klausiu - „Kur ta laisvė?“ – pagrindinę mintį dėstė N. Prušinskas - NORMA. – Jei myli žmogų, esi priklausomas nuo meilės, jei esi vienišas, kankins vienatvės pojūtis.
Kad ir kaip norėtume būti laisvi, niekada tokie nebūsime, nes esame pririšti prie savo jausmų ir minčių. Širdžiai neįsakysi.“

Asmeniniai išgyvenimai atsispindi dainose

Regėjimo negalią turintis Normantas Prušinskas - NORMA atskleidžia, kodėl pasirinko repo muzikos stilių: „Repą ne dėl to pasirinkau, kad išgarsėčiau. Ten yra prasmių, išreikštų apie gyvenimą kitaip nei populiariose pasilinksminimų dainose. Mane sužavėjo, kad reperiai parodo, kaip jie jaučiasi, kokie jų išgyvenimai. Vieni rašo dienoraščius, o kiti – repą.“

Įkvėpimo pradedantis atlikėjas semiasi iš savo patirties: „Kiekvienoje dainoje detalės paimtos iš mano gyvenimo, nėra nieko išgalvota.“
Normantas Prušinskas užaugo Anykščiuose, čia baigė Antano Baranausko pagrindinę mokyklą. Į sostinę išvyko būdamas šešiolikos, ten mokslus tęsė Lietuvos aklųjų ir silpnaregių mokymo centre.
Būtent Vilniuje susižavėjo parolimpine sporto šaka – golbolu. Vaikinas darbo dienomis treniruojasi su Lietuvos golbolo rinktine, o savaitgaliais grįžta pas šeimą į Anykščius.

Kūryba ir sportas dera tarpusavyje
N. Prušinskas penkerius metus profesionaliai sportuoja Lietuvos vyrų golbolo rinktinėje ir ruošiasi šių metų Tokijo parolimpinėms žaidynėms. Golbolas – tai aklųjų ir silpnaregių sporto šaka, kitaip sakant, aklųjų riedulys. Sportininkas šiuo metu gyvena ir treniruojasi Vilniuje.
N. Prušinsko teigimu, tiek sportas, tiek kūryba reikalauja atsidavimo, bet abi veiklas derinti nesudėtinga. „Pats renkuosi laiką, kada kurti: ar rytais, ar po sporto, ar naktimis“, – sako N. Prušinskas.
Fizinė veikla jaunuoliui padeda atsipalaiduoti prieš kūrybą. „Kai sportuoju, išsivalo mintys, pailsi protas. Po sporto žymiai lengviau rašyti repo tekstus“, – dalijosi N. Prušinskas.
Repą kurti paskatino bičiulis
Paklaustas, iš kur kilo mintis rašyti repą, N. Prušinskas atsakė: „Man jau seniai patiko muzika, svarsčiau susieti gyvenimą su kūryba. Pirmiausia kurti paskatino draugas Mindaugas Suchovejus, anksčiau išleidęs savo kūrybos repo dainų.“
Prieš penkerius metus pasirodė Mindaugo Suchovejaus slapyvardžiu MinDis repo kūrinys „Mano muzika“. M. Suchovejus su vyrų golbolo komanda 2016 m. Rio de Žaneiro parolimpinėse žaidynėse pelnė aukso medalį.
Neregys pasaulį mato kitaip
Regėjimo negalia netrukdo rašyti dainų, atvirkščiai, daro kūrybą išskirtinę. „Nematydamas aplinką jaučiu kitaip nei matantieji. Kitaip žiūriu į gyvenimą, kitaip vertinu žmones, pavyzdžiui, ne pagal išvaizdą, o pagal asmenybę. Dėl to kitaip parašau ir dainą“, – sakė N. Prušinskas.
Tačiau dėl regos sutrikimo kyla ir nepatogumų – tekstus Normantas Prušinskas priverstas rinkti kompiuteriu.
Rašyti dainos žodžius Brailio mašinėle taip pat neverta. „Tai sunki, nepatogi, griozdiška rašymo priemonė. Jos lengvai su savimi nepanešiosi“, – pridūrė N. Prušinskas.
Vaikinas mieliau mintis į užrašinę žymėtųsi ranka: „Norėčiau važiuodamas autobusu ar būdamas prie jūros, gamtoje atsiversti lapą ir rašyti mintis.“ Deja, tokios galimybės nematančiam asmeniui nėra.
Pirmoji Normanto Prušinsko daina „Nusišypsok“ publikuota šių metų vasario 8 d. YouTube platformoje.

Julija ABUAŠVILI

Palikite komentarą

Sąlygos ir terminai.
 • Ee

  Nuoroda

  Sėkmės.

  Prieš 2 mėnesių
 • Annettx

  Nuoroda

  Nekilnojamojo pažintys jūsų mieste -- meet365.club

  Prieš 2 mėnesių
 • Klausimiukas

  Nuoroda

  O medicina Normantui padėti bejėgė ?

  Prieš 2 mėnesių
 • Jolanta

  Nuoroda

  Šaunuolis vaikinas, sėkmės jam

  Prieš 2 mėnesių