Man labai reikia pinigų. Kodėl? Todėl, kad esu labai gobšus. Be to, dar esu ir labai išlaidus - valgau, geriu, naudoju elektrą, į automobilį piluosi kurą. Rusai net dujų (įsivaizduokit - dujų!) nemokamai neduoda... O mano žmona, kuri, mano nelaimei, yra ir ,,Anykštos“ redaktorė, ne tik valgo, geria (Ypač baltarusišką degtinę. Litrais!), bet dar ir drabužius perka (sau, dukrai ir truputį man)... Dar ji perka visokius augalus. Net gėles, atsiprašant, perka. Taip pat ji kalba, kad redakcijos darbuotojams algas reikia mokėti. Šito tai aš tikrai nesuprantu. Žurnalistu būti - garbė. Materialinis atlygis už darbą jiems yra iškrypimas. Man tai reikia mokėti, čia aš tik apie kitus...

 

Dėl aukščiau išvardytų priežasčių nepatinka, kai iš manęs vagia pinigus. Kita vertus, mes, žurnalistai, kitus giname, o patys apsiginti negalime. Kokie mes tada žurnalistai?

Kita vertus, kolega iš ,,Šilelio“ ir abiejų ,,Nykščių“ Linas Bitvinskas yra drąsus ir visuomenės interesą bando apginti. Jis drąsiai gynė eksmerą Kęstutį Tubį nuo STT bei Baltarusiją nuo Gražinos Šmigelskienės. Viliuosi, kad abu kolegos žygdarbiai baigsis nesėkmėmis. Bet bent pabandė.

Suerzino vicemero Dainiaus Žiogelio aiškinimas ,,Nykščiams“, kad į Baltarusiją jis ,,Anykštos“ redaktorę išsivežė kaip Vadovų klubo atstovę. Iš to paaiškinimo supratau - manęs į Baltarusiją valdišku autobusiuku jis nesiveš. Mano kelionių knygas leidžia leidyklos, remia Lietuvos kultūros ministerija, tačiau valdiška Baltarusija, po kurios skaitytojams papasakočiau, kaip (ir po kiek) semiama patirtis - nesišviečia.

,,Pasakyk, koks tavo tiražas, ir aš pasakysiu, kas tu esi“, - tokia ,,biški paturbinta“ šių laikų leidėjų tautosaka. Jei sąžiningai, p.Dainiui nereikėjo dangstytis Vadovų klubu, o pasiūlyti ir ,,Šileliui“ vykti į kelionę. Jei ,,Anykšta“ į Klecką, ,,Šilelis“ - į Svėdasus, jei ,,Šilelis“ į Klecką, ,,Anykšta“ - į Gruziją. Vertinkim pagaliau leidinius pagal tiražą, o ne pagal jų nuopelnus K.Tubiui.

Visgi žurnalistų ,,vojažai“ į užsienį yra ,,siemkės“, lyginant su Savivaldybės viešaisiais pirkimais. Na, užkniso mus velniai žino kiek metų būti durniaus vietoje. Ne mums ta vieta priklauso. Tikrai yra labiau jos nusipelniusių.

2000 metais pradėtas leisti ,,Šilelis“ per tuos dvidešimt metų vartėsi labiau nei Neimaras ant futbolo vejos. Keitėsi leidinio formatas, popierius mutavo nuo centimetro storio iki tualetinio (ir atvirkščiai), laikraščio redaktoriais pabuvo jau kas trečias anykštėnas. Beje, ,,Šilelyje“ niekuomet nedirbo nė vienas profesionalus žurnalistas, jau nekalbant apie redaktorius (didelė dalis jų apskritai buvo be aukštojo išsilavinimo). Atsimenu, kad aš esu geografijos mokytojas, bet dirbu šalia profų ir iš jų mokausi. Vienintelis stabilus dalykas, kuris ,,Šilelyje“ išliko metų metus - laikraščio metrikoje nurodomas tiražas. 2004 metais, kai ,,Šilelis“ pirmą kartą viešai paskelbė savo tiražą, nurodė 2300 skaičių. Toks skaičius laikraščio metrikoje ,,kabėjo“ iki 2008 metų vidurvasario, kol ,,Šilelio“ redaktore tapusi Audronė Pajarskienė mostelėjo tiražą iki 3000. 2010 metais jau nurodomas 3200 egzempliorių tiražas. Nereikia būti profu, jog suprastum, kad baisesnio viduriavimo, kaip ,,didinti“ popierinio leidinio tiražą per krizę, kai tu išgali leisti tik savaitraštį, kai į rinką skverbiasi internetinė žiniasklaida, nebūna. Blogiau tik mirtis ir amfibija. Bet ,,Šilelio“ redaktoriams dzin, jiems nusipjaut ir į sveiką protą, ir į padorumą. 2008-aisiais į A.Pajarskienės tiražą žiūrėjom su ironija, juokaudavom: kada gi ,,Šilelis“ tiražu pralenks ,,Lietuvos rytą“? 2018-ųjų pradžioje ,,Šilelis“ dar skelbėsi turįs 3200 tiražą. O pernai vasarą visgi jį ,,numetė“ iki 3000.

,,Anykšta“ šeštadieniais leidžiamas 3200 tiražu, antradieniais - 2500. Tad pagal tai, kas rašoma laikraščių metrikose, mes esame lygūs, nors žinome, kad ,,Anykšta“ yra daugiau nei tris kartus lygesnė.

Visiems šalies laikraščiams skaudžiai kirto 2008-aisiais prasidėjusi krizė. Visų tiražai mažėjo, retėjo periodiškumas, apimtys, kokybė... Daugelis popierinių leidinių apskritai iškeliavo į geresnius pasaulius. Mat ,,Sodrai“ ir mokesčių inspekcijai tu nieko nesumeluosi. ,,Šilelio“ ir abiejų ,,Nykščių“ savininkai yra turtingi verslininkai. Tegul maitina jie savo žiniasklaidos priemones, bet tik tenevagia iš mūsų. Mums patiems reikia užsidirbti ir išgyventi. Mūsų niekas papildomai nemaitina.

Melagingas tiražas yra tiesioginė vagystė ir iš reklamos davėjų, ir iš konkurentų. ,,Mūsų tiražas kaip ,,Anykštos“, o skelbimas pas mus pigesnis“. Ir nusišvilpt, kad reklamos užsakovas savo vištų vištaičių neparduos. Nors dėdamas skelbimą, jis, matyt, tokių lūkesčių turi. Kaip ir žmogus, pirkdamas litrą pieno, tikisi, kad ten litras ir yra, o ne 200 gramų.

Mums skaudžiausia tema yra Savivaldybės skelbiami viešųjų pirkimų konkursai. Mes negalime konkuruoti kaina su ,,feikinį“ tiražą skelbiančiu leidiniu. Galime elgtis taip pat, kaip ,,Šilelis“. Bet ne įstatymai, o orumas neleidžia tartum bepročiams tiraže prirašyti kokių pakliūva skaičių.

,,Anykšta“ nuolat visas valdžias tyliai reketavo (Ypač mažutį K.Tubį. Tas verkdavo verkdavo, įskiniaubęs į Ramūno Blazarėno krūtinę). Dabar reketuoju viešai. Grasinu, sakydamas, kad tie, kas susideda su sukčiais, tampa sukčių bendrininkais. O kam jums to reikia? Jūs taip pat ketinate pirkti amfibiją, lauko ekraną ir pluoštinį hipodromą? Ruošiatės už valdiškus pinigus užsakyti statybinių medžiagų tyrimus? Turite trenktų grupiokų, kuriems reikia darbo?

Gerbiamoji (kol kas) valdžia, pareikalaukit iš Savivaldybės viešinimo paslaugos konkurso dalyvių jų leidinio apimtis įrodančių dokumentų (pvz., prenumeratorių skaičiaus iš valstybinės įmonės ,,Lietuvos paštas“; tas nemeluos, nes UAB ,,Atvirai“ rankytės per trumpos) ir t.t.. Na, ne man Jus mokyti, kaip rengti sąžiningus konkursus. Jums juk reikia informuoti Anykščių rajono žmones? Jei nereikia, jei viešinimo paslauga perkama tik ,,šiaip sau“, priminsiu, jog pigiausias būdas informacijai pateikti yra komunalininkų stendai. Arba pletkai... Pastarasis kanalas nėra labai patikimas, bet nemokamas...

Vidmantas ŠMIGELSKAS
vidmantas.s@anyksta.lt

Palikite komentarą

Sąlygos ir terminai.
 • Susan Benson

  Nuoroda

  Sveiki, ar jums reikalinga finansinė parama? Ar jums reikia paskolos?
  Aš esu Susan Benson iš „Sunshine Financial Group“. Aš esu skolintojas, taip pat finansų konsultantas.

  Mes teikiame visų rūšių paskolų paslaugas (asmeninė paskola, verslo paskola, hipotekos paskola ir daugelis kitų). Mes suteikiame ilgalaikes ir trumpalaikes paskolas, užtikrintas ir neužtikrintas paskolas, kurių prieinamų palūkanų norma yra 3% per metus. Jei jums skubiai reikia paskolos, patarsiu kreiptis į mano firmą. Galite rašyti mums el. Paštu: sunshinefinancialgroupinc@gmail.com arba Praneškite mums tiesiogiai per „WhatsApp“ arba „Telegram“ telefonu: +447903159998 ir akimirksniu gausime atsakymą.

  Esame išsami finansinių paslaugų įmonė ir esame įsipareigoję padėti jums pagerinti jūsų ilgalaikius ir trumpalaikius finansinius tikslus, nes jūsų finansinis stabilumas yra pagrindinis mūsų tikslas.

  Atsižvelgiant į tai, kas vyksta visame pasaulyje, daugybė žmonių susiduria su nesavalaikiais finansiniais iššūkiais. Kai kuriems iš jų sunku gauti paskolą iš savo vietinių bankų ar kitų finansų institutų dėl aukštų palūkanų normos, nepakankamo užstato, žemo kredito reitingo. , skolos ir pajamų santykis ir daugelis kitų priežasčių.

  Mes galime padėti išspręsti jūsų finansinius iššūkius, tiesiog parašykite mano įmonei ir mes padėsime jums paskolą, kuri geriausiai atitinka jūsų poreikius. Mes padėjome daugybei asmenų ir organizacijų, kurie susidūrė su finansiniais sunkumais visame pasaulyje. Kreipdamiesi su mumis, kreipiatės į patikimą įmonę, kuriai rūpi jūsų finansiniai poreikiai. Mūsų svarbiausias prioritetas yra jūsų finansinis stabilumas.

  Norėdami gauti daugiau informacijos apie mūsų paskolos pasiūlymą, maloniai atsiųskite mums savo paskolos užklausą šiuo adresu:
  Paštas: (sunshinefinancialgroupinc@gmail.com) ARBA;
  „WhatsApp“: +447903159998
  Galite rašyti mums bet kada ir bet kur.
  Mes taip pat perkame ir parduodame kriptovaliutą (BTC / ETH).

  Prieš 2 mėnesių
 • Steve Hoffman

  Nuoroda

  Sveiki ponios ir ponai
  Ar jums labai reikalinga finansinė parama (paskola)?
  Daugybė žmonių susiduria su nesavalaikiais finansiniais iššūkiais ir dauguma jų negali gauti paskolų iš vietinių bankų ar kitų finansų institucijų dėl aukštų palūkanų normos, nepakankamo užstato, skolos ir pajamų santykio, žemo kredito reitingo ar kitų priežasčių.

  Jei jums reikia skubios paskolos, patarsiu susisiekti su mano įmone ir mes padėsime jums gauti paskolą.
  Mes siūlome visų rūšių paskolų paslaugas (asmeninę paskolą, verslo paskolą, hipotekos paskolą ir daugelį kitų), taip pat siūlome ilgalaikes ir trumpalaikes, užtikrintas ir neužtikrintas paskolas, taip pat galite pasiskolinti iki 20 milijonų eurų. Mano įmonė padės jums pasiekti įvairių tikslų, pasitelkdama platų paskolų asortimentą.

  Daugiau informacijos; čia yra mūsų kontaktinė informacija.
  Kontaktinis el. Paštas: novicapfinancialservices@gmail.com
  Kontaktinis numeris: +31642117819 („WhatsApp“)
  Nebereikia laukti ir nedaryti streso banke. Mūsų paslauga teikiama visą parą - galite gauti paskolą ir atlikti savo operacijas bet kada ir kur jums reikia.

  Prieš 4 mėnesių
 • Claudia Klein

  Nuoroda

  Sveiki, Sveiki atvykę į „Spotcap Global Loan Services“. Mano vardas Claudia Klein, aš esu skolintojas, taip pat paskolų konsultantas.

  Ar jums labai reikia finansinės paramos? ar jums reikia paskolos įvairiems tikslams? jei jūsų atsakymas yra teigiamas, aš patarsiu kreiptis į mano firmą per | spotcapglobalservices@gmail.com | arba praneškite mums per „WhatsApp“: +4915758108767 | ir turėkite paskolą savo sąskaitoje per 24 valandas, nes mes teikiame puikias paskolų paslaugas visame pasaulyje.

  Mes siūlome visų rūšių paskolas (asmeninę paskolą, verslo paskolą ir daugybę kitų), siūlome ir ilgalaikes, ir trumpalaikes paskolas, taip pat galite pasiskolinti iki 15 milijonų eurų. Mano įmonė padės jums pasiekti įvairių tikslų, pasitelkdama platų paskolų asortimentą.

  Mes žinome, kad teisėtos paskolos gavimas visada buvo didžiulė problema Asmenims, kurie turi finansinių problemų ir kuriems reikia jos sprendimo, daugeliui žmonių dėl didelių palūkanų yra taip sunku gauti paskolą nuosavam kapitalui iš savo vietinių bankų ar kitų finansų institucijų. norma, nepakankamas užstatas, skolos ir pajamų santykis, žemas kredito reitingas ar kitos priežastys.

  Nebereikia laukti ir nedaryti streso banke. Mūsų paslauga teikiama visą parą - galite gauti paskolą ir atlikti savo operacijas bet kada ir kur jums reikia.

  Mes teikiame 24 valandų pasaulinės klasės paskolų paslaugas. Klausimams / klausimams? - Siųsti el. Laišką į | spotcapglobalservices@gmail.com | arba praneškite mums per „WhatsApp“: +4915758108767 | Ir akimirksniu gaukite atsakymą.

  Jūsų šeimai, draugams ir kolegoms nereikia žinoti, kad jums trūksta pinigų, tiesiog parašykite mums ir gausite paskolą.

  Jūsų finansinė laisvė yra jūsų rankose!

  Prieš 4 mėnesių
 • Ee

  Nuoroda

  Bala nemate tuos nykščius.Neišgyvens-užsilenks.Vietoi nykščio liks vidurinis rodantis anykštai į viršų.Bet kokie jūs Šmigelskai kerštingi,paminėjo matai šventos Gražinos vardą be reikalo,dar buvusios seimo narės.Primink Vidmantai po kokia vėliava tautai atstovavo,kurioj vienmandatėj laimėjo,ir kelis mėnesius tautos labui prakaitą liejo.

  Prieš metus
 • Indomu Vidmantai

  Nuoroda

  O kiek anykšta prisirašius?

  Prieš metus
 • Įdomiau

  atsakymas į: Indomu Vidmantai Nuoroda

  Tris kartus mažiau negu,, Šilelis".

  Prieš metus
 • O

  atsakymas į: Įdomiau Nuoroda

  Tai reiškia kad šilelio tik 1000 o Anykštos tik 2000 pagal tai

  Prieš metus
 • Ne

  atsakymas į: O Nuoroda

  Tai reiškia, kad Šilelio 500

  Prieš metus
 • O

  atsakymas į: Ne Nuoroda

  Pašte mačiau tik apie 200 langeliuose padėta. Už honorarą girdėjau davė vienai savo klaikraščio autorei kelis laikraščius, o Bitvinskas patarė parduoti ir užsidirbti

  Prieš metus
 • nu

  atsakymas į: O Nuoroda

  nefantazuok, iš kur ten 200. 50-70 turėtų būti per paštą

  Prieš metus
 • Mindaugas

  Nuoroda

  Kur matei pas Nykščius sarmatą?

  Prieš metus
 • Arvydas

  Nuoroda

  Va čia,Vidmantai, kietai pavaryta (šiuolaikiškai šnekant)

  Prieš metus
 • Budrus pilietis

  Nuoroda

  Po tokios pliūchos visa sekta turės sukilti, pašokti lietaus šokį, nusivalyt ašaras ir supratus, kad "visai rimtai" šūdą daro ir tokį patį šlovina pakelt tiražą dar keliais šimtais. Kartą paragavęs, negali sustot.
  Šiaip tai gėda. Gėda redakcijai klastot tiražą, jei informacija teisinga. Panašiai kaip žvejas po ribalkos pagavęs vieną karosiuką, kitą akimirką su kompanija po 5tos čierkos pasakoja kokį lydį dviem rankom traukė. Taip pat gėda ir eksmerui. Gėda rodytis čia ir į akis triest tą patį šūdą. Su kuo sutapsi, tuo ir tapsi. Sena patarlė, nuvalkiota, nusibodus, bet tiesa.

  Prieš metus
 • Nu kva kva kva

  Nuoroda

  Konkurencingos meilės trikampis: Tubis - "Anykšta" - "Nykščiai". Oi vei...

  Prieš metus
 • Mindaugas

  Nuoroda

  Tegul rašo, kad tiražas yra milijonas. Visi žino, kad nėra tūkstančio.

  Prieš metus
 • Linai nesustok

  Nuoroda

  Iš kur tokia Nykščių meilė Tubiui? Gal bus išleista odžių knyga apdainuojanti jo gražią šypseną, vešlius plaukus ir auksinį charakterį?

  Prieš metus
 • Skaitytojas

  Nuoroda

  Taigi košerni laikai eina i pabaiga- viskas šabaš

  Prieš metus
 • Untans

  Nuoroda

  Anie gal pilstuku geria ,o jūs baltarusiška ...Visi karai dėl arielkos ,Zek kol kartu geri visi draugai...

  Prieš metus
 • Giminės

  Nuoroda

  Atsimenu, kaip Tubis aiškino, jog ji reketavo ANYKSTA. Tikėjausi, kad prisiekęs Lietuvai, buvęs pareigūnas savo kalbas pagrįs kreipimusi į teisėsaugą. Pilietiškas žmogus privalo užkardyti nusikaltimą. Supratau, kad jo priesaika Lietuvai buvo tik žodžiai. Kai žmogus neprašo Dievo pagalbos, tai tik Velnias jam padeda.

  Prieš metus