Neliko ,,Termotaupos“ ir ,,Anykščių vario“, restruktūrizuojamas ,,Anrestas“. Skaičiuojama, kad Anykščiai netenka 150 darbo vietų. Kurortvajumat! Kokį turistų srautą turėtume generuoti, kad kompensuotume šias netektis?

UAB ,,Anykščių varis“ ilgą laiką buvo vienintelis elektrodų gamintojas Pabaltijyje. Jau gal prieš dešimtmetį kalbėta, kad Vakarų rinką užėmus naujoms suvirinimo technologijoms mūsų įmonei bus sunku išgyventi. ,,Anykščių varis“ ėjo į Rytus, eksportavo produkciją į buvusios Tarybų Sąjungos šalis. Tačiau vis tiek įmonei atėjo galas. Jos savininkai, Izraelio verslininkai, nusprendė bendrovę likviduoti. Tad dėl ,,Anykščių vario“ liūdna, bet, regis, mirtis yra natūrali.
O prie Anykščių statybinių bendrovių ,,Termotaupos“ ir ,,Anresto“nesėkmių svariai prisidėjo ir buvusio Anykščių rajono mero Kęstučio Tubio komanda.
,,Anresto“ pirmtakas, Anykščių rajono satybinė organizacija, liaudies vadinta ,,Stroike“, veikė nuo pokario. ,,Termotaupa“ iš brolių Vitkų ir brolių Pipirų, dviejų šeimų įmonėlės, per 25-erius gyvavimo metus buvo išaugusi į solidžią įmonę, kuri klestėjimo metais turėjo daugiamilijoninę apyvartą. Bet statybininkai yra pažeidžiami. Kas iš Lietuvos statybinių organizacijų gali išgyventi be pelniningų valdiškų užsakymų? Neturiu statistikos, tačiau plika akimi matyti, kad didieji statybų pinigai sukasi valstybiniame sektoriuje. Juk privatininkai kelių, tiltų, Lajų takų nestato, mokyklų ir kultūros centrų rekonstrukcijų neužsako. Statybininkai iš esmės sėdi valdžios kišenėje.
,,Anrestas“ ir ,,Termotaupa“ iki K.Tubio laikų turėjo daug Anykščių savivaldybės užsakymų ir ne visus darbus atliko kokybiškai. K.Tubio valdymo pradžioje nuoširdžiai džiaugiausi, kad jis ėmėsi griežtos statybininkų kontrolės. Bet greitai pradėjo matytis perlenkimai - pasipylė teismai, mokėjimų stabdymai. Be diržų važiuojantį vairuotoją, sutinku, reikia bausti, bet iškart šaudyti tokio gal nereikėtų...
Valdžia negali toleruoti nekokybiško statybininkų darbo, nes rinkėjai netoleruos tokios valdžios. Bet lazda visada turi du galus. Net ir policininko lazdelė...
Aišku, dėl ,,Termotaupos“ ir ,,Anresto“ išėjimo negali apkaltinti tik K.Tubio komandos. Paprastai įmonių bankrotus lemia kelios dedamosios. Bet kad mūsų įmonės nebuvo gelbėtos, tai faktas. Pasak vieno iš buvusių ,,Termotaupos“ vadovų - Romualdo Vitkaus, paskutinius 20 tūkst. eurų Savivaldybė įmonei už atliktus darbus į sąskaitą ,,įmetė“ jau prasidėjus bankroto procedūrai.
Sutaupėme atidžiai kontroliuodami statybininkus... Įstrigo prieš gerą dešimtmetį bankininko, buvusio Anykščių rajono tarybos nario Vytauto Bernatavičiaus pasakyti žodžiai: ,,biudžeto pinigų nereikia taupyti, juos reikia protingai išleisti“.
Valdžios žmonės linkę prisiimti nuopelnus, kai į jų valdomą teritoriją ateina investuotojai. Šaukia jie, kad kuria darbo vietas, kad yra labai gudrūs, labai įtakingi... O jau kai įmonė nusibaigia, niekas iš valdžios žmonių atsakomybės niekada neprisiima - kalti patys verslininkai, aplinkybės, rinka.
Į Anykščius atėjo SPA Vilnius, broliai Juškos įkūrė milžinišką šiltnamių ūkį. Liuks! Bet kiek išėjo...
Jeigu kiekvienas Anykščių rajoną valdęs meras sažiningai paskaičiuotų santykį tarp per jo kadenciją įkurtų ir sunykusių darbo vietų, gautų neigiamą saldo. Visi. Iki vieno. Gal, sakau, rajono vadovų gerumą ir vertinkim ,,ne pilių ir rūmų gražumu“, o pagal tai, kurio praradimai mažiausi.
Pinigai daro pinigus, darbo vietos - kitas darbo vietas. Dabar neturim trijų nuolatinių seniūnų, trijų administracijos skyrių vedėjų. Bendras neužimtų valdiškų etatų skaičius, matyt, būtų skaičiuojamas dešimtimis. Taupom biudžeto pinigus. Gražu. Bet jei baigtume taupyti ir į Anykščių rajoną kuo greičiau atvyktų naujų žmonių, jie galimai atsivežtų ir vaikus ar tėvus. Pilnėtų klasių komplektai, ligoninių palatos, nebe tokios tuščios būtų miesto gatvės.
Tie 150, kurie dabar prarado ar praranda darbą, taip pat galimai turėjo vaikus ir tėvus. Tad praktiškai tiesiogiai ,,Termotaupos“ bankrotas palies ir A.Vienuolio progimanijos mokytojus. Ir suksis toliau tas velniškas ratas...

Vidmantas ŠMIGELSKAS
vidmantas.s@anyksta.lt

Palikite komentarą

Sąlygos ir terminai.
 • Claudia Klein

  Nuoroda

  Sveiki, Sveiki atvykę į „Spotcap Global Loan Services“. Mano vardas Claudia Klein, aš esu skolintojas, taip pat paskolų konsultantas.

  Ar jums labai reikia finansinės paramos? ar jums reikia paskolos įvairiems tikslams? jei jūsų atsakymas yra teigiamas, aš patarsiu kreiptis į mano firmą per | spotcapglobalservices@gmail.com | arba praneškite mums per „WhatsApp“: +4915758108767 | ir turėkite paskolą savo sąskaitoje per 24 valandas, nes mes teikiame puikias paskolų paslaugas visame pasaulyje.

  Mes siūlome visų rūšių paskolas (asmeninę paskolą, verslo paskolą ir daugybę kitų), siūlome ir ilgalaikes, ir trumpalaikes paskolas, taip pat galite pasiskolinti iki 15 milijonų eurų. Mano įmonė padės jums pasiekti įvairių tikslų, pasitelkdama platų paskolų asortimentą.

  Mes žinome, kad teisėtos paskolos gavimas visada buvo didžiulė problema Asmenims, kurie turi finansinių problemų ir kuriems reikia jos sprendimo, daugeliui žmonių dėl didelių palūkanų yra taip sunku gauti paskolą nuosavam kapitalui iš savo vietinių bankų ar kitų finansų institucijų. norma, nepakankamas užstatas, skolos ir pajamų santykis, žemas kredito reitingas ar kitos priežastys.

  Nebereikia laukti ir nedaryti streso banke. Mūsų paslauga teikiama visą parą - galite gauti paskolą ir atlikti savo operacijas bet kada ir kur jums reikia.

  Mes teikiame 24 valandų pasaulinės klasės paskolų paslaugas. Klausimams / klausimams? - Siųsti el. Laišką į | spotcapglobalservices@gmail.com | arba praneškite mums per „WhatsApp“: +4915758108767 | Ir akimirksniu gaukite atsakymą.

  Jūsų šeimai, draugams ir kolegoms nereikia žinoti, kad jums trūksta pinigų, tiesiog parašykite mums ir gausite paskolą.

  Jūsų finansinė laisvė yra jūsų rankose!

  Prieš 7 mėnesių
 • Darius

  Nuoroda

  Juoka kele pasisakimai paziurekite kas ten dirba koke fauna is 150 gal 15 gauna ant poperiaus 1000.tai patis algu nenorite moketi ....Subaru susara

  Prieš metus
 • robertas

  Nuoroda

  Prie ko čia Termotaupa ir Anykščių varis ir turistai

  Prieš metus
 • Smartt

  atsakymas į: robertas Nuoroda

  supraskit, tai nebuvo tiesioginis palyginimas su imoniu veikla. taciau kuo daugiau turistu, tuo daugiau potencialiu darbo vietu butu galima sukurti. tad ir buvo klausimas kiek turistu turetu atvaziuoti, kiek jie turi palikti pinigu, jog butu galima moketi algas 150 darbuotoju (nebutinai is likviduotu imoniu)

  Prieš metus
 • Nematau problemos!

  Nuoroda

  Kurie, esate įsitikinę Anykščių krašto patriotai, mylite savo miestą, baikite dejuoti, o imkite į rankas dalgius ir grėblius...tyliai, be jokios reklamos ir atlygio, šienaukite Šventosios upę, tvarkykite pakrantes, rinkite paliktas turistų šiukšles ir kt. Kur jaunimo iniciatyvumas gražinti savo miestą? Jaunas tarybos narys, verkšlena, kad jaunimui nėra kas veikti.

  Prieš metus
 • Iniciatoriui

  atsakymas į: Nematau problemos! Nuoroda

  Kas mokės tūkstantines baudas už upės šienavimą? AM kategoriškai draudžiama šienauti upės be projekto ir iššienautos augmenijos pašalinimo.

  Prieš metus
 • Aha

  atsakymas į: Iniciatoriui Nuoroda

  Aptverti upę iki pat vandens irgi draudžia Lietuvos įstatymai, bet Velnių festivalio organizatoriams toks draudimas "iki lempučių".

  Prieš metus
 • Anykščiuose

  atsakymas į: Aha Nuoroda

  Pasirodo renginių organizavimo tvarką reika derinti ne su savivaldyve ir policijos komisariatu, o su davatkomis ir kitokiais grybais.

  Prieš metus
 • butu geriausia

  Nuoroda

  kad dingtu ir savybleda is anyksciu ,juk kam ji reikalinga o ypac su tokiais valdininkais ir valdininkija

  Prieš metus
 • Gaila

  Nuoroda

  Tiesa viena anfibija pjauti zole netinkama...nurasis 70000euru parduos kaip nereikalinga kazkas paremantuos ir tures bizni

  Prieš metus
 • tikuosi

  Nuoroda

  sekanti bankrutuos anyksta

  Prieš metus
 • Deividas

  atsakymas į: tikuosi Nuoroda

  Kol bus ligonine - Anyksta nebankrutuotos, straipsniai pilasi kas savaite

  Prieš metus
 • Daina

  atsakymas į: tikuosi Nuoroda

  Kiek rovė- neišrovė...

  Prieš metus
 • As

  Nuoroda

  O tai vėjo birža????Kieno a?????Nevalstybinė gi??.Neatsiras ten tie darbuotojai netyčia????

  Prieš metus
 • Ats.jarguteliau.

  Nuoroda

  Prie ko cia Vitkaus termotaupa ir Vaiciulis.Nusigriauzk sau uzpakali pavyduoli gal geriau pasijausi.Geros dienos.

  Prieš metus
 • M.Fergizienė

  Nuoroda

  Likusiems be darbo , darbo per akis. Reikia įkurti daugiabučiams administruoti dalinį iš 20 - 40 žmonių. Elektrikai rūpinasi elektros ūkiu. Statybininkai remontuoja laiptinės, socialinius būstus.Stogdengiai keičia stogus.Nuo naujų metų jau galima daryti dalinę renovaciją , pertvarkyti šildymo sistemas.

  Prieš metus
 • cha cha cha

  atsakymas į: M.Fergizienė Nuoroda

  o visai šitai įkurtai šutvei vadovaus Marijona.

  Prieš metus
 • Dirbam

  Nuoroda

  Pagal įmonių, ieškančių darbuotojų skelbimus šiai dienai siūlomi 149 darbo pasiūlymai Anykšiuose.
  Gamyba, pramonė 16;
  Statyba 13
  Paslaugos 12
  Prekyba 11
  Draudimas, finansai 9
  Ir kt.
  Daugiau informacijos gyventojams ir žiniasklaidos atstovams
  www.dirbam.lt

  Prieš metus
 • jergutėliau

  Nuoroda

  kaip berinktum mūsų valdžią,niekas nesigauna,imonės bankrutuoja,darbo nera,investiciju nera.Tik sau priedus ir algas keliasi ir pampsta ,kaip arbūzai.Kiek Tubis prikūrė bereikalingų etatų,kiek išleista bereikalingų pinigų projektams ir kaltų nėra.O,kiek dar prasukta konkursu ? Kada Liogė bus išmesta,kada Vaičiulis bus atleistas iš Šilumos?

  Prieš metus
 • Darbas

  Nuoroda

  neklaidinkit visuomenės, kad dėl įmonių užsidarymo netenkama darbo vietų. Tai tik pavadinimų keitimo procedūra. Jei yra galimybė padaryti dirbtinį bankrotą, taip ir daroma. Juk Termotaupa kaip dirbo, taip tebedirba, tik pavadinimas kitas. Tik darbuotojai mulkinami, nes jau sudaroma nauja sutartis naujoje įmonėje, o nepertraukiamas darbo stažas įmonėje ir dingsta, ir ilgesnių atostogų už stažą nesukaupsi. Prisiminkit, kiek kartų keitėsi buvusi medžio apdirbimo įmonė Laras, o ir šiandieną darbo profilis nepakitęs.

  Prieš metus
 • Gal kas primena kiek

  Nuoroda

  Anykščiai prie ruso turejo organizaciju? KMK, Tarpkolūkinė, MSV, duona patys kepė. Bet buvo labai blogai, nes buvo Geležinė Uždanga. Tai atidengė tą uždangą, pakėlė šlanbaumą, dabar geriau? Ko tada verkti,

  Prieš metus
 • Ah

  atsakymas į: Gal kas primena kiek Nuoroda

  Aišku, kad geriau. Pagal tavo logiką, geriausiai BUVO Tremtyje ARBA konclageryje. Buvo darbo, buvo visokie osvensimai ir bichenvaldai. lageris Za Staliną ir lageris Za Leniną. O geriausia buvo, kol nebuvo sustambinti kolūkiai - TADA BUVO Bičionių, Gečionių, Kiškelių, Rubikių, Šiaulių ir net Liudiškų kolūkiai. Kaip gražu, kiek daug pavadinimų.

  Prieš metus
 • Oi vai a ja jai

  atsakymas į: Ah Nuoroda

  Neatrodo, kad tau Gusto gydymas būtų efektingai padėjęs. Ir vis gi yra tiesos parašyta. Aš pratęsčiau taip: "TADA BUVO Bičionių, Gečionių, Kiškelių, Rubikių, Šiaulių ir net Liudiškų kultūros namai, mokyklos, valgyklos,medpunktai, bibliotekos, kelionės į Vilniaus ir Kauno sporto rūmus, teatrus ir t.t." Mokykloms pakako vaikų - mokytojams darbo. Kolchozų mechanizatoriai uždirbdavo (jei negerdavo) keleriopai daugiau, negu gydytojai. Toliau gal tu pats tęsk - tau pasiseks!

  Prieš metus
 • Ah tai ismazgotom smegenim

  atsakymas į: Oi vai a ja jai Nuoroda

  jau zmogelis, nebereikia su juo diskutuoti. Jei pinigu nepragerdavai, tai ir prie Juodosios juros galejai poilsiauti. Deficito trukumas, tai buvo preteksas pasitempti, kad gautum talona. Uz tai pachmielnam i darba eiti buvo nevalia. Buvo galima dirbant ir "pasikombinuoti" kazka proto ribose. Niekas labai nebardavo. Zodziu svarbiausia buvo "nelakti" be proto. Buvo vidine ramybe, kad turesi darba, soc. apsauga, nemokamas mokslas. Taigi, nebuvo taip jau blogai, kaip dabar piesiama juodomis spalvomis.

  Prieš metus
 • vatinio vagies filosofija

  atsakymas į: Ah tai ismazgotom smegenim Nuoroda

  imti ne abiem rankom, o dviem pirščiukais. Vagie, kepurė dega...

  Prieš metus
 • sutaupė

  Nuoroda

  Neik su velniu obuoliauti, nei obuoliukų, nei kelnių.
  Primenu
  ...Tubis pasidžiaugė, kad gegužės 15 dieną jau pasirašyta su rangovu UAB „Termotaupa“ darbų sutartis ir darbai greitu laiku bus pradėti. Meras akcentavo, kad tokį projektą regione vykdome mes pirmieji. Projektą „Susisiekimo sąlygų pagerinimas tarp kuriamų Anykščių miesto traukos centrų bei patogus gyvenamosios aplinkos pasiekiamumo užtikrinimas rekonstruojant J. Jablonskio g. ir tiesiant Obelų g.“ vykdo Anykščių rajono savivaldybės administracija, projektą įgyvendinanti institucija – Transporto investicijų direkcija.
  Pasak mero, projekto darbus planuojama pradėti birželio, o užbaigti rugpjūčio mėnesį.
  „Administracija vykdė darbų pirkimą ir sutaupė per 40 procentų projekto lėšų. Pradžioje J. Jablonskio gatvei rekonstruoti buvo planuojama skirti 897 734 eurų, o Obelų gatvės tiesimui – 236 892 eurų. Po s ė k m i n g o rangovo pasirinkimo pavyko sutaupyti ir darbus nupirkome vos ne per pusę pigiau, sutaupėme ir Savivaldybės, ir Europos sąjungos lėšų per 715 tūkst. eurų. Dabar abiejų gatvių rekonstrukcijos projektas kainuos 657 106,60 eurų. Rangovui žadame šiek tiek mokėti iš anksto, kad greičiau vyktų darbai, kad gražėtų parkas, kad naujai sutvarkyta gatve galėtų greičiau naudotis gyventojai. Rangovai jau padarė atžymas, kur eis gatvės kraštas. Žinoma, ne visiems gyventojams tas patiks. Gal prie kurio iš jų daržo gatvė priartės, gal „nugnybs“ dalį lysvės, kuri šiek tiek pasislinko į valdišką žemę“, - kalbėjo meras, dar paminėdamas, kad tvarkoma Biržinkos kelio atkarpa.

  Kažkam iš gyventojų prakalbus apie Obelų gatvės tiesiamame ruože esančius daržus, meras paaiškino: „ Obelų gatvės gyventojų daržai yra savivaldybės žemėje, jie suformuoti savavališkai. Tegu žmonės dirba žemę, niekas neprieštarauja, tačiau, jei daržai trukdys gatvės tiesimui, ta žemė bus panaudota.“

  Prieš metus
 • Albinas

  Nuoroda

  Jezau kaip gaila romuka gerai kad avytis kelis augina ir maitina,..Žiūrėk tai kiausiniuka vis kokį vistyte padeda...Aš senai sakiau statyba sudas,o Va gyvuliukas visad įsmaitins...Ozkyte Va pasmelzi ir pieniuka bus...Na nėra dar taip blogai....

  Prieš metus
 • TEISYBĖS AKYS

  Nuoroda

  Tik greičiau emigruoti iš šito "durnyno"...!

  Prieš metus
 • MELO AUSYS

  atsakymas į: TEISYBĖS AKYS Nuoroda

  Tai dar neemigravai? Depozitą pridavus ant bilieto neužteko?

  Prieš metus
 • Jo

  Nuoroda

  Parėjo miesteliui batai. Blazararenai., Gališanka, Bitvinskai ne gėda jus?

  Prieš metus
 • Visks

  Nuoroda

  Py...c Anykščiams, ką čia veikt apart pensijos praleidimo?

  Prieš metus
 • Kaip tai ką?

  atsakymas į: Visks Nuoroda

  Čia gera vieta numirti...

  Prieš metus
 • M.Fergizienė

  Nuoroda

  J.Biliūno 18 daugiabučio stogą už 25000 Lt. dengė “ Anrestas” .Sutartį dėl darbo sudarė Anykščių komunalinis ūkis. Sutaryje parašė, kad brokui ištaisyti bus samdoma kita organizacija. Darbą atliko per savaitę, bet labai prastai. Tarp uždėtų lietlovių liko tarpai, pro juos ir dabar laša vanduo. “ Anykštai” patalkinus , brokas dalinai buvo taisomas , tarpai buvo uždažomi dažais. Dabartinių metu reikės vėl keisti lietlovius ir lietaus nutekėjimo vamzdžius.
  Komunalinio ūkio žiopliai, sudarę sutartį , dirba iki šiol.

  Prieš metus
 • Vytautas

  atsakymas į: M.Fergizienė Nuoroda

  Patys gyventojai kalti , galejot darbu eigoje pakontroliut , negi is 45 butu neatsirado zmogus , kuris uzlipes ant stogo pamatytu broka , o dabar kaltinat kitus .

  Prieš metus
 • Ona

  atsakymas į: Vytautas Nuoroda

  Nebuvo kam. O Marijona aukščio bijo...

  Prieš metus
 • To faktas

  Nuoroda

  Pridėkite dar UAB Komunalinis

  Prieš metus
 • Atsimenam

  atsakymas į: To faktas Nuoroda

  O kaip Tubis teisino Žukauską, kaip džiaugėsi, kad Pravilionis susimokėjo užstatą ir dalyvauja komitete...

  Prieš metus
 • Jo

  atsakymas į: Atsimenam Nuoroda

  Komunalinį irgi tubiečiai nuvarė

  Prieš metus
 • fakas

  Nuoroda

  teisinga smigelsko nuotrauka-o dieve tik uz galvos imtis kam rupi zmones eiliniai svarbu savivaldybeje postus skirsto si.tai ne galas o dar profkes ateitis?

  Prieš metus
 • na dabar ir

  Nuoroda

  yra sukurtas komunizmas tik ,kai kuriems o paprasti zmones dzin,kurorta kuria jiems ,jiems valgyt gyvent nereikia,toks meru ir valdininku mastymas ,jie tik del savo lovio ir gerbuvio dirba idomu kuo tai baigsis ,kiek tyciotis leisimis saves

  Prieš metus
 • na

  Nuoroda

  o gal geriau komunizmą ,kur kiekvienam būtų pagal poreikius,a?

  Prieš metus
 • Taigi

  atsakymas į: na Nuoroda

  Politinis elitas jau seniai gyvena komunizme, pradėjo dar tada, kai signatarams pradėjo dalinti valstybės turtą, paskui priėmė rentas, kai nesulaukę nė penkiasdešimties galėjo jau nedirbti.

  Prieš metus
 • Taigi

  Nuoroda

  Kol nesugrąžinsite socializmo į Lietuvą, kad pati valstybė ir savivaldybės darytų verslą, tai ji nyks. O socializmo nesugrąžinsite, kol savo godumo ir savanaudiškumo nesutramdysite. Neoliberalams labai patinka, kai valstybės ir savaivaldybių biudžetai jiems duoda, bet kodėl trisdešimt metų iš biudžetų turi pelnytis atskiri asmenys, numesdami grašius darbuotojams, kodėl nauda negali būti visai visuomenei, kaip tai buvo, kai buvo socializmas. Žinoma, su "rusai puola" ir valstybės bei savivaldybės įmonės neišgyventų.

  Prieš metus
 • Kaipgi

  atsakymas į: Taigi Nuoroda

  čia iš kurios Putino kalbos citatos?

  Prieš metus
 • Jo

  Nuoroda

  Jankiu kolonijos agonija ,rusai puola??

  Prieš metus
 • Jomarkas

  atsakymas į: Jo Nuoroda

  Gerai, kad ne Rusijos. Rusijoje nuo 4 liepos visame autovaze paskelbta prastovos. Kiek šimtų tūkstančių šeimų neteko pajamų?

  Prieš metus
 • Taigis Kaipgis

  atsakymas į: Jomarkas Nuoroda

  Žmogeli, o keli "Autovazai" veikia Lietuvoje? nei vieno...

  Prieš metus