Velykų rytą ,,Facebook“-e aptikau Alfrydo Savicko sveikinimą, kuriame pavaizduota apie trisdešimt kiaušinių, penkios žvakės ir vienas Sigutis Obelevičius. Jeigu nepažinčiau A.Savicko, galvočiau – žmogus, Velykų stalą puošdamas mero atvaizdu, išsidirbinėja, juokauja... Tačiau aš p.Alfrydą pažįstu - čia jokio bajerio. Čia viskas rimta, jokio humoro, tik nuoširdi Velykų pagarba merui...


Sakysit, neverta čia apie tą A.Savicką, į Anykščių rajono tarybą, kaip ,,darbietį“, išrinktą, vėliau ,,komitetininku“ tapusį, šnekėti. Sutinku. Neverta. Jeigu jį laikysime konkrečiu asmeniu. Bet siūlau žiūrėti plačiau, siūlau pavardės ir vardo netapatinti su konkrečiu žmogumi. Laikykime A.Savicką personažu, kaip Mikę Pūkuotuką. Juolab kad abu jie susiję su bitėmis.
Nebuvau tiesioginių merų rinkimų entuziastas. Esu įsitikinęs, kad tai populistinis ir greičiau žalingas nei naudingas sprendimas. O komitetų dalyvavimas politikoje apskritai kvailas šalies valdžios įsiteikinėjimas liumpenui ir karalysčių formavimas, prisidengiant demokratija.
Kaunas balsavo už Visvaldą Matijošaitį, Druskininkai - už Ričardą Malinauską, o Širvintos už Živilę Pinskuvienę. Už ,,komitetininkus“. Tipo - nepartiniai, nepriklausomi, žmonių pasitikėjimą turintys merai? Jei būtų partiniai - būtų priklausomi? Priklausomi... Bet priklausomybė nuo socdemų, konservatorių, ,,valstiečių“ ar net, atsiprašant, liberalų nėra visai tas pats, kaip priklausomybė nuo narkotikų ir alkoholio. Aišku, Seime bei partijų viršūnėse - tik debilai, o mes, kiekvienas doras statybininkas, geriau žinome, kokius įstatymus leisti, kaip mokesčius rinkti ir kokias išmokas mokėti. Čia faktas! Iš manęs mokesčių turėtų neimti, o pensijos visų (net ir ne pensininkų) turi būti mažiausiai po tūkstantį eurų. Nes ,,Norgėj“ pensijos dar didesnės.
Tačiau partijos kaimų veikėjus pristabdydavo nuo darkymosi, taip pat priversdavo savivaldybių politikus pralaimėjimus rinkimuose priimti kaip duotybę, kaip neišvengiamumą – na, būna taip, kad nesiseka ir tenka sėsti ant atsarginių suolelio be valdiškos algos. Kantriai išsėdėsi, gal po ketverių metų ateis teisėtas atpildas ir valdiška tarnyba.
Bet visuomeninių komitetų nariai rinkimų tiesiog negali pralaimėti. Kęstučio Tubio komiteto pavyzdys, tikėtina, taps chrestomatiniu ne tik mūsų rajono, bet ir visos šalies istorijoje. Komitetas formuotas pergalei - tik pergalei. Na, patys pasvarstykit, ar A.Savickas, Linas Pravilionis, Ramūnas Blazarėnas, Kristina Beinorytė, Donaldas Vaičiūnas ir t.t. būtų ėję su K.Tubiu į rinkimus, jeigu būtų jautę, kad viskas baigsis taip, kaip baigėsi. Daugelį, gal net daugumą ,,komitetininkų“ dalyvauti rinkimuose motyvavo būsima pergalė - tik pergalė. Kai vienintelė komandą vienijanti idėja yra lovys, pralaimėjimo atveju, banda pasmerkta išsilakstymui.
Biudžetininkas - ,,komitetininkas“, einantis į rinkimus, yra totalus blogis, tiksliau - didelė nelaimė pats sau. Jis, žinoma, yra didžiai motyvuotas siekti pergalės rinkimuose, tai jam gyvybės ir mirties klausimas. Tačiau, pralaimėjimo atveju, toks asmuo tampa patogiu maistu net ir smulkiems ešeriokams. Partijos deklaratyviai yra blogis, tačiau realiai - tai savotiška profsąjunga, trukdanti bent jau saviškius naikinti.
Ar galėtume įsivaizduoti, kad po pralaimėtų rinkimų socialdemokratas įmonės vadovas pirmiausia iš darbo atleistų savo partietį ir kito partiečio žmoną? Net neteisėtai, ,,dzin“ jam tie įstatymai, kad tik ,,bonusą“ prieš naująjį poną iš kitos partijos užsidėtų. Būna, aišku, ir šitaip, bet retai... Tuo metu l.e.p. UAB Anykščių komunalinis ūkis direktorius, ,,komitetininkas“ L.Pravilionis dar iki naujos Anykščių rajono valdžios komandos suformavimo atleidimo iš darbo lapelius įteikė aktyviam ,,komitetininkui“ A.Savickui ir komiteto valdybos pirmininko Alvydo Gervinsko žmonai Aušrai. Mažai abejonių, kad L.Pravilionis neliks vadovauti komunalininkams, geriausiu atveju, jis išsaugos specialisto, atsakingo už daugiabučių renovavimą, pareigas. Kam jam reikalingas karas su saviškiais? Na, jie nebe saviškiai, jie dabar konkuruojanti firma prie lovio...
Konservatorius S.Obelevičius piktinosi, kad prieš antrąjį rinkimų turą ypač aktyviai buvo plėšomi jo plakatai. Na, aišku, jau tikrai ne A.Savickas juos draskė, o nevispročiai mažvaikiai. Ir ,,Facebook“-e A.Savicko įkeltas S.Obelevičiaus velykinis atvaizdas - tai ne jo rinkiminis plakatas, o knygos viršelis. Bet gyvybingą absurdišką sąmokslo teoriją - ,,prieš rinkimus nuplėšk konkurento plakatą, kad vėliau jį ant sienos galėtum pasikabinti“ - juk galima įžvelgti?

 

P.s.
Traupis. Ankstus rytas. S.Obelevičius išeina iš savojo ,,alytnamio“. Pasirąžo. Tik šliopt kalkių dribsnis ant nosies. Žiūri meras, ogi jo daržas perkastas, gyvatvorė nukarpyta, baigiamos balinti obelys... Obelis reikėjo balinti anksčiau. Bet nepakenks. Blogiau nebus!

Palikite komentarą

Sąlygos ir terminai.
 • Steve Hoffman

  Nuoroda

  Sveiki ponios ir ponai
  Ar jums labai reikalinga finansinė parama (paskola)?
  Daugybė žmonių susiduria su nesavalaikiais finansiniais iššūkiais ir dauguma jų negali gauti paskolų iš vietinių bankų ar kitų finansų institucijų dėl aukštų palūkanų normos, nepakankamo užstato, skolos ir pajamų santykio, žemo kredito reitingo ar kitų priežasčių.

  Jei jums reikia skubios paskolos, patarsiu susisiekti su mano įmone ir mes padėsime jums gauti paskolą.
  Mes siūlome visų rūšių paskolų paslaugas (asmeninę paskolą, verslo paskolą, hipotekos paskolą ir daugelį kitų), taip pat siūlome ilgalaikes ir trumpalaikes, užtikrintas ir neužtikrintas paskolas, taip pat galite pasiskolinti iki 20 milijonų eurų. Mano įmonė padės jums pasiekti įvairių tikslų, pasitelkdama platų paskolų asortimentą.

  Daugiau informacijos; čia yra mūsų kontaktinė informacija.
  Kontaktinis el. Paštas: novicapfinancialservices@gmail.com
  Kontaktinis numeris: +31642117819 („WhatsApp“).

  Nebereikia laukti ir nedaryti streso banke. Mūsų paslauga teikiama visą parą - galite gauti paskolą ir atlikti savo operacijas bet kada ir kur jums reikia.

  Prieš 8 mėnesių
 • Claudia Klein

  Nuoroda

  Sveiki, Sveiki atvykę į „Spotcap Global Loan Services“. Mano vardas Claudia Klein, aš esu skolintojas, taip pat paskolų konsultantas.

  Ar jums labai reikia finansinės paramos? ar jums reikia paskolos įvairiems tikslams? jei jūsų atsakymas yra teigiamas, aš patarsiu kreiptis į mano firmą per | spotcapglobalservices@gmail.com | arba praneškite mums per „WhatsApp“: +4915758108767 | ir turėkite paskolą savo sąskaitoje per 24 valandas, nes mes teikiame puikias paskolų paslaugas visame pasaulyje.

  Mes siūlome visų rūšių paskolas (asmeninę paskolą, verslo paskolą ir daugybę kitų), siūlome ir ilgalaikes, ir trumpalaikes paskolas, taip pat galite pasiskolinti iki 15 milijonų eurų. Mano įmonė padės jums pasiekti įvairių tikslų, pasitelkdama platų paskolų asortimentą.

  Mes žinome, kad teisėtos paskolos gavimas visada buvo didžiulė problema Asmenims, kurie turi finansinių problemų ir kuriems reikia jos sprendimo, daugeliui žmonių dėl didelių palūkanų yra taip sunku gauti paskolą nuosavam kapitalui iš savo vietinių bankų ar kitų finansų institucijų. norma, nepakankamas užstatas, skolos ir pajamų santykis, žemas kredito reitingas ar kitos priežastys.

  Nebereikia laukti ir nedaryti streso banke. Mūsų paslauga teikiama visą parą - galite gauti paskolą ir atlikti savo operacijas bet kada ir kur jums reikia.

  Mes teikiame 24 valandų pasaulinės klasės paskolų paslaugas. Klausimams / klausimams? - Siųsti el. Laišką į | spotcapglobalservices@gmail.com | arba praneškite mums per „WhatsApp“: +4915758108767 | Ir akimirksniu gaukite atsakymą.

  Jūsų šeimai, draugams ir kolegoms nereikia žinoti, kad jums trūksta pinigų, tiesiog parašykite mums ir gausite paskolą.

  Jūsų finansinė laisvė yra jūsų rankose!

  Prieš 9 mėnesių
 • Trinidada

  Nuoroda

  Likimo ironija, bet patys ištikimiausi vienas kitam K. Tubis ir D. Vaičiūnas, dirbdami ranka rankon kenkė vienas kitam. Daug mažiau pastangų buvusio mero agitatoriams prieš rinkimus būtų tekę, o rinkimų rezultatas būtų geresnis, jei D. Vaičiūno nebūtų šalia K. Tubio ir, matyt, Donaldas nebūtų nuolat ironizuojamas ir pašiepiamas dėl savo veiklos bei savybių, jei jis nebūtų "dirbęs" buvusiam merui. Praleidęs progą būti dekabristu, jis prarado daug ką. Šį reiškinį pavadinčiau atvirkštine simbioze.

  Prieš metus
 • Šveicarkė

  atsakymas į: Trinidada Nuoroda

  Donaldas atėjo agituoti ir sutarėme, kad nereikia balsuoti už Tubį. Agitavo balsuoti už 15 ir 50 numerius.

  Prieš metus
 • Neaišku

  Nuoroda

  "Protingiausi Anykščių žmonės tokie kaip Alesionka, Nefienė, Gervinskas matė Tubio prrivalumus."
  Kodėl neminimas prie protingųjų Gališanka ir Blazarėnas? Ar dėl to, kad nusišalino nuo privalumų turinčio Tubio ir paliko jį vienoje grupuotėje su KGB leitenantu ir Nefiene?

  Prieš metus
 • Nežemink

  atsakymas į: Neaišku Nuoroda

  Vyr. Leitenantu!

  Prieš metus
 • Atsiprašau

  atsakymas į: Nežemink Nuoroda

  Labai atsiprašau KGB ir Tubio bendražygių.
  Vyr.leitenatas.

  Prieš metus
 • Jo

  Nuoroda

  Protingiausi Anykščių žmonės tokie kaip Alesionka, Nefienė, Gervinskas matė Tubio prrivalumus. Tik jus durneliai nematote.

  Prieš metus
 • Analitikas

  atsakymas į: Jo Nuoroda

  Leiskite sużinoti, pagal kokius kriterijus šie išvardinti asmenys nominuoti...”proto gigantais”? Du iš ju lyg buvo minimi susiję su tam tikrom struktūrom. Ar tai ir lemia ju “protinguma”...?

  Prieš metus
 • Atsimenam

  atsakymas į: Analitikas Nuoroda

  Vienam žmona neleido tapti, kitas neturi žmonos.

  Prieš metus
 • Orbiui

  atsakymas į: Jo Nuoroda

  Ar teisybė, kad žmones turinčius polinkį į homoseksualinius santykius tarybiniais laikais globojo KGB? Sąlygos paprastos- arba bendradarbiauji, arba būsi pasodintas pagal straipsnį už santykius su tos pačios lyties atstovais.

  Prieš metus
 • Taigi aha

  atsakymas į: Orbiui Nuoroda

  Ka atsakytu Levonas. A?

  Prieš metus
 • Jo

  atsakymas į: Jo Nuoroda

  Tubio privalumus STT įrėmino o teismas vainikuos

  Prieš metus
 • BGK

  atsakymas į: Jo Nuoroda

  tai kad tie rėmai kažkodėl pradeda braškėt, kai prokurorai prakalbo apie užsakomąsias bylas, žiūrėk, kad ateity teismas nevainikuotų dėdulės ir magnolijos veiklas, turėtų eit ne tik užsakovų, bet ir vykdytojų galvos velniop

  Prieš metus
 • Jonas

  Nuoroda

  Susikišk Vidma savo nuomonę. Mes sugrįšim.

  Prieš metus
 • Sapaliotojas

  Nuoroda

  Ką Savickas blogai padarė? Geras ir protingas jis, toli Šmigelskui iki gerb. Alfredo

  Prieš metus
 • Nuoroda

  Tendencigas straipsnis. Tubis, tik Tubis pradėjo daryti Anykščiuose tvarką.

  Prieš metus
 • O

  atsakymas į: Nuoroda

  Uż kiek, ar po kiek ėmė uż”tvarka”?

  Prieš metus
 • Baisu dėl tokios tvarkos

  atsakymas į: Nuoroda

  1000 EUR kyšis buvo tik pradžia?

  Prieš metus
 • pritariu

  Nuoroda

  autoriui, komitetų fenomeną reikia nagrinėti nuolat, kad žmonėms praeitų noras tikėti naujais gelbėtojais.

  Prieš metus
 • Glupstva

  Nuoroda

  Yra svarbesniu reikalu.
  1. Kaip Anyksciuose praejo nacionalinis miskasodis?
  2. Kur jaunimui vasara susirasti darba?
  3. Kaip Anyksciu rajone pristabdyti masini misku naikini
  ma?
  4. Ka daryti su pensija? Kaupti? Sustabdyti? Pereiti i Sodra? Laiko liko labai mazai.
  5. Uz kuri pretendenta i prezidento posta rinks Anykstenai? Nejau negalima surengti apklausos? Kazkokie istatymai draudzia?
  6. Uz ka balsuoti per Eu parlamento rinkimus? Informacijos l.mazai!
  7. Kas tas velnias dviguba pilietybe?
  8. Ar bus kur vasara Anyksciuose pasistatyti automobili?
  9. Kada bus Anyksciuose pastatyta daugiau stebejimo kameru, kad nekiltu daugiau noras rei plakatu plesyt, nei dar ko?
  10. Kada uzimtumo tarnyba pagaliau prades idarbint ilgalaikius bedarbius?
  11. Ir kada musu politikai nuskris i Anglija ir is ten begancius verslinus atsitems ar bent pamegins atsitempti i Anykscius, ar daroma kokia analize, ar aplamai turima kokia strategija ir ar zinoma kokiu jie salygu iesko, kaip pasirenka kur perkelti savo verslus?

  Prieš metus
 • Kiek sumokėjo už melavimą?

  atsakymas į: Glupstva Nuoroda

  Koks durnius pasakė, kad naikinami miškai? Kuo remiantis apie tai kliedima? Jei tikima kliedesiai apie naikinamus miškus, tai kodėl žemė yra plokščia?

  Prieš metus
 • kam rasot apie

  Nuoroda

  politikus ,kuriais dauguma zmoniu nepasitiki

  Prieš metus
 • Mauglis

  atsakymas į: kam rasot apie Nuoroda

  dvėselienas gamtoje maitvanagiai sutvarko, tad džiunglių įstatymai ir darbščiųjų nevagiančių bičių komiteta jau pradeda veikti. Panašai, kaip savi savus sodina, taip savi savus virškinti pradėjo. Tiek to, išsivalysim...

  Prieš metus
 • TO VAJETAU

  Nuoroda

  DAUG GERO RAJONUI PADARĖ JŪSŲ PEIKIAMAS VEIKĖJAS,UAB KOMUNALINIS ŪKIS ĮVEDĖ TVARKĄ , SUTVARKĖ D, KRIKŠTAPONIO MINIMĄ GYVATYNĄ,IŠVAIKĖ PIJOKUS IR TT.

  Prieš metus
 • Alfrydas Tubio sąrašinis

  atsakymas į: TO VAJETAU Nuoroda

  Žukauskas nėra toks nepataisomas alkoholikas.

  Prieš metus
 • Barzdylai

  Nuoroda

  Dvokas eina ne tik nuo tavo barzdos ,bet jaučiamas vidinis puvesio kvapas.Primityvas ir tiek,nes iki redaktoriaus vardo laaaaaaabai dar toli šitam.

  Prieš metus
 • vajetau vajetau

  Nuoroda

  dar vis mini ši nevykeli,rajono gėda,stukačius

  Prieš metus
 • Nu

  Nuoroda

  Tuoj bus Alesionkos nuomonė

  Prieš metus
 • gana

  Nuoroda

  nafik palikit ta juokdari, Savicka ir braukit brūkšnį amžiams.Gėda toki veikįja tureti Anykščiuose

  Prieš metus
 • LT

  atsakymas į: gana Nuoroda

  Tubis savo draugų neišduoda. Jokių brūkšnių.

  Prieš metus
 • Taigi

  atsakymas į: LT Nuoroda

  Kam dar brūkšnis, jei yra plintusas...

  Prieš metus
 • Tvarkyti

  Nuoroda

  Savickas ir Skvernelis nėra broliai? Abu tokie keisti...

  Prieš metus
 • Choras

  Nuoroda

  XX partijos suvažiavimas pasmerkė Stalino politiką. Bet nuo atsakomybės atleido Stalino bendražygius. Tai neleido partijai apsivalyti ir buvo pirmas žinomas žingsnis į žlugimą.

  Prieš metus
 • Jau sveikstame

  atsakymas į: Choras Nuoroda

  Anykščių vardą juodines Tubio sąrašas valosi. Jį viešai paliko Gališanka, Blazarėnas.

  Prieš metus