Tas, kas sukūrė UAB Anykščių komunalinis ūkis, prieš tai buvo gerokai parūkęs žolės. Uždaroji akcinė bendrovė valdo pirtį, laidojimo namus, turgų, surenka atliekas, atlieka daugiabučių renovacijos priežiūrą ir t.t. Iš konteksto nekristų, jeigu komunalininkai savo žinioje turėtų ir Anykščių baseiną, odontologijos kabinetą bei kurtų televizijos laidas.

 

Jeigu pirtis yra ne pramoga, o socialinė paslauga - tegul neturinčius vandens prausia socialinių paslaugų centras. Turgus ir laidojimo namai - solidų pelną nešantys verslai. Privatizuot - ir baigtas kriukis. Valdiški laidojimo namai - lygiai tokia pat nesąmonė kaip valdiška parduotuvė. Sakot, vargšai neturės už ką ,,pasilaidoti“? Dauguma numirusių ir tuose miestuose, kur nėra valdiškų laidojimo namų, vis tiek būna palaidojami. Na, vieni prabangiau, giliau užkasami, kiti gal tik dirvos paviršiuje įterpiami, bet problema paprastai būna išsprendžiama. O kiek neturinčių ką valgyti? Kiek pensininkų ir bedarbių neįperka Parmos kumpio ir papraščiausio sūrio ,,Džiugas“. Valdiška, Savivaldybės dotuojama krautuvė problemą išspręstų. Sugriovus prekybininkų monopolį, prekės ,,Norfose“ ir ,,Maximoje“ taptų beveik nemokamos. Į Anykščius plūstų molėtiškiai, kupiškėnai, o ypač lenkai. Jie iš tvartų, daržinių ir malkinių vėl išsitraukų ,,polsky fiat“, tiesa, į Lenkiją iš Lietuvos svečiai grįžtų jau ne su televizoriais ,,Tauras“ ant ,,maliukų“ stogų, kaip 1990-aisiais, o tarsi ietimis automobilius apsivynioję lietuviškais prancūziškais batonais...

Na, restruktūrizuoti mūsų komunalinį reikia, nes praš...m ir kitas paslaugas, kaip jau praradome gatvių ir gėlynų priežiūrą. Laidojimo namus - privatizuot, turgų - irgi. Iš šiukšlių padalinio įkurti atskirą UAB, kur 100 proc. akcijų valdytų Savivaldybė. Viskam, kas dar liko, likusiam UAB Anykščių komunalinis ūkis veiklos vystymui užteks iki kaklo. Tiesa, nesuprantu, kodėl Molėtų šiukšlininkai yra pasivadinę UAB ,,Molėtų švara“. Mes - ne pižonai, mes savo įmonę normaliai pavadintume - ,,Anykščių šiukšlės“.

Iš atliekų surinkimo UAB Anykščių komunalinis ūkis pernai gavo per 600 tūkst. eurų pajamų. Sutvarkius šiukšlių srautus, žiūrėk, pajamos visą milijoną siektų. Visai neblogas įmonėlės biudžetas.

Kodėl šiukšlės svarbiau nei laidojimo namai? Tegul ir atliekų surinkimo paslaugą teikia privatus operatorius. Tegul teikia. Nematau čia baisios tragedijos. Bet nematau ir naudos - nei sau asmeniškai, nei rajonui, nei globaliai visai Lietuvai.

Šiukšlės, kaip ir vanduo, šiluma ar elektra, nieko bendra neturi su žmogaus pasirinkimo laisve, o drauge ir su laisvąja rinka. O būtų gerai... Turi bute, pvz., šešiolika čiaupų, šešiolika skaitiklių ir leidi vandenį iš to čiaupo, kur vanduo pigesnis. Nori - geri ,,Anykščių vandenų“ vandenį, nori - individualiosios įmonės ,,Petras ir sūnūs“, nori - ,,Utenos alaus“... Pagal papildomą sutartį ,,Utenos alus“ valandą per parą galėtų pumpuoti ne vandenį, o alų.

Dėl šiukšlių rinkos - tas pats. Jeigu aš turiu galimybę jas mainais už kanapes parduoti olandams, tebūna jie investuotojai. Bet juk savo esme atliekos vis tiek liks valstybės monopolis, tuomet kokia prasmė žaisti laisvąją rinką.

Esu žiaurus demokratijos stabdys ir net antiliberalas (o Dieve!), bet niekaip nesuprantu, kaip Savivaldybės valdoma bendrovė gali pralaimėti Savivaldybės skelbiamą gatvių šlavimo ar gėlynų priežiūros konkursą. Na, dėl gelynų - dar bala nematė. Specifika. O kokia specifika šluojant gatves, kai procese dalyvauja tik du komponentai - boba ir šluota? Kiti konkurso dalyviai gal tailandietes įdarbina, kad mažesnę kainą išlaužia?

Dirbu jau prie septintojo UAB Anykščių komunalinis ūkis direktoriaus. Jono Žukausko niekas nepranoko. Būtų Jonas dar kiek ,,palepavęs“, turėtume komunaliniame ir statybininkų, ir kaminkrečių, ir nardytojų (o gal kam prireiks?) brigadas. Bet ir kitiems vadovams darbas komunaliniame neslydo kaip per sviestą. Na, per daug sudėtinga, per daug daugialypė įmonė... Negi tai sunku suprasti?

Pavyzdžiui, Vygantas Šližys yra labai gudrus. Jis augina karves, sunkvežimius ir ,,Kautrą“. Sakysit, sunkvežimių ir ,,Kautros“ neaugina? Augina, augina... Jis pajėgus imtis sąvaržėlių, šaukštų, kiniškų sportbačių, o gal net ir tankų gamybos. Kodėl negamina? Vienas dalykas - karvės protestuoja, o kitas, svarbesnis aspektas - jis, matyt, suvokia, kokio dydžio kąsnį gali apžioti, kad neužspringtų. Ir taip pat suskaičiuoja, kad viena karvė geriau nei tūkstantis sąvaržėlių.

Manau, kad jeigu visą savo darbo laiką l.e.p. Anykščių komunalinis ūkis direktorius Linas Pravilionis būtų galvojęs apie šiukšliavežę, jis galbūt būtų ir ką nors sugalvojęs. O dabar - panašu, vėl reiks galvoti, kas galėtų apie tai pagalvoti.

P.S.

Panaši nesąmonė, kaip ir UAB Anykščių komunalinis ūkis, yra ir Anykščių A.Baranausko ir A.Vienuolio Žukausko memorialinis muziejus. Jau vien dėl to, kad visus muziejaus savininkus į jo pavadinimą surašius išeitų ,,kompiuterlapis“ teksto... Bet žinot - geri Verbickai nesimėto.    

Vidmantas ŠMIGELSKAS
vidmantas.s@anyksta.lt

Palikite komentarą

Sąlygos ir terminai.
 • As

  Nuoroda

  Dali darbu gali atlikt bedarbiai kurie gauna pasalpas. Kiek tokiu 1000? O dabar nereikalingu darbo vietu sukurta.

  Prieš metus
 • m.

  atsakymas į: As Nuoroda

  Idomu kada suprasi apie ka rasai ar ir liksi nauseriu ?

  Prieš metus
 • lT

  Nuoroda

  "BOBA SU ŠLUOTA" GALI BŪTI TIK TAMSTOS KIEME.

  Prieš metus
 • Nuoroda

  Ir gerai, kad vienoje vietoje daug paslaugų, kuo didesnė įmonė tuo mažesnė paslaugų kaina.

  Prieš metus
 • nuomonė

  Nuoroda

  juk niekas netrukdo verslininkams atidaryti naujus laidojimo namus, turgų, pirtį, dalyvauti konkursuose dėl daugiabučių administravimo ir kt. ir jeigu privačios paslaugos gyventojams bus pigesnės negu komunalininkų, tai arba jie irgi dar mažins kainas arba dėl sudarytos konkurencijos stengsis teikti kokybiškesnes paslaugas arba savaime užsidarys

  Prieš metus
 • Trukdi ir dar kaip

  atsakymas į: nuomonė Nuoroda

  Visi laisvi plotai matėt kaip dalinami, net STT įsikišo. Komunalinis ir kitos savivaldybės įmonės turi visas nuostolingas funkcijas deleguoti verslui. Gal saviem partiniam ponams ir mažiau darbo vietų liks, gal ponai valdininkai nebe tokie svarbūs būsite, kai "saviem" neturėsite ko pasiūlyti, bet jei nemokate tvarkytis, tai nėra ko apžiojus laikyti.

  Prieš metus
 • tryda

  atsakymas į: Trukdi ir dar kaip Nuoroda

  tai jei tos funkcijos tokios beviltiškai nuostolingos, kam jas norite įpiršti privačiam verslui. kad anas bankrutuotų?

  Prieš metus
 • Tu

  atsakymas į: tryda Nuoroda

  Nėra su kuo ir apie ką diskutuoti, nusišneki visiškai. Turbūt tamsta sėdi kokioje šiltoje partiečių parūpintoje kėdėje?

  Prieš metus
 • tryda

  atsakymas į: Tu Nuoroda

  argumentai "geležiniai" - sėdi partiečių parūpintoje kėdėje. Tai paaiškink, kaip būdamos nuostolingos funkcijos, taps pelningomis pas privatininkus? O gal žinai tik vieną argumentą: "pats kvailys"?

  Prieš metus
 • Vietinis

  Nuoroda

  Nusišnejai

  Prieš metus
 • Namu darbai

  Nuoroda

  Manau pirmas ir vienas svarbiausiu naujos tarybos darbu kreiptis i teisesauga, del komunalininku veiksmu.

  Prieš metus
 • Teisingai parašyta.

  Nuoroda

  Privatizavo kažkada Anykščių autoparką. O visi rėkė, staugė kaip blogai bus, kaip privatininkai visus skriaus, o ar taip jau blogai yra? Čia lygiai tas pats ir su pirtimi ir tais šarvojimo namais, paraudos pora mėnesių ir pripras. Visas paslaugas, kurias gali teikti privatus verslas reikia privatizuoti ir be jokių kalbų.

  Prieš metus
 • variantas

  Nuoroda

  O jei taip paemus ir visus atleidus, nebus mokanciu blogai dirbt ir tu darbu i minusa gal neliks? Ir kiek cia zmoniu susidarytu?

  Prieš metus
 • matosi , kad sitas veikejas apsirukes kokreciai...

  Prieš metus
 • !

  atsakymas į: ? Nuoroda

  nekrologų rašymas prie privačių laidojimo namų visai geras uždarbis

  Prieš metus
 • Į kas žino,

  Nuoroda

  ar tamstai gyvenimas pagerės sužinojus kiek pajamų uždirba pirtis ar laidojimo namai? Na nuo to tikrai nepasikeis ,tai verba eikit verbos šventint. Gražaus sekmadienio.

  Prieš metus
 • O tai ką

  Nuoroda

  Darom valdišką pardę?

  Prieš metus
 • CHA

  Nuoroda

  Cha, cha ,zmonems kai paraso Smigelskis kokias tai nesamones tai baisiai patinka skaityt ir komentuot , gal tas ir gerai , jumoras tai geras dalykas , Smigelski , pradek is naujo rasyt apie jau primirsta gaidi , apie televizoriu , jul cia neissemiamos temos , LAUKIAM , LAUKIAM....

  Prieš metus
 • Barzdylai

  Nuoroda

  Ka dabar bandai prastumt ? Oželis nabagelis ,galvele skaudejo ,,,,Rūpinkis geriau savo išvaizda ,žmogeli .,o kitka palik valdžiai ,juk išsirinkom protinguolius ,tegul kelia Anykščiu ūki .

  Prieš metus
 • Ko

  Nuoroda

  Šituo straipsniu siekiai Anykščių Gebelsas?

  Prieš metus
 • Kas zino?

  Nuoroda

  Kiek pameciui pirtyje apsilanke zmoniu ir kiek buvo surinkta pinigu ir kiek islaidu? Kokios laidojimo namu pajamos ir islaidos, ir kokios tos islaidos?

  Prieš metus
 • skaitliukai

  atsakymas į: Kas zino? Nuoroda

  nueik, nusipraus pirtyje, tada švarus galėsi būti palaidotas. Va ir sužinosi kiek išlaidų :)

  Prieš metus
 • Karamba Bliamba !

  Nuoroda

  Neverkit pas kapą Anykščių garsių:
  Jie krito kovoj dėl kurorto,
  Kiekviena kova reikalinga aukų —
  Atsdūrėm visi karvės torte.

  Nelaistykit kapo gailiąja rauda,
  Nebtęskit jums primesto žygio!
  Kitaip nebpakils Anykščiai niekada
  Kaip galvą paguldęs karžygis.

  Minėkit ne Baltijos kelią, o ne!
  Vien krizę po krizės - be galo:
  Be verslo ir darbo Anykščiai pražus,
  Liks vien tik apmiręs kaimelis.

  Prieš metus
 • Policijos priedainis

  atsakymas į: Karamba Bliamba ! Nuoroda

  Bus čia gėjų festivalis
  Neš Leonas falo formos
  Transporantą, o aš Petrą jums nešu

  Prieš metus
 • Ragai

  atsakymas į: Policijos priedainis Nuoroda

  O, dar vienas raštingas šizofrenikas prabilo. :)

  Prieš metus
 • Petras

  Nuoroda

  Net smirda skaityti.Viską atidavus privatiems - vandenį ,šiukšles,šilumą ir kt.už šias paslaugas mokėsime kosmines kainas.Jau yra pavyzdžių kai buvo privatizuotos įmonės ir žmonės buvo priversti mokėti neadekvačius mokesčius.Tai buvo Ukmergėje,Prienuose.Ten kur valdo privatininkai kainos aukščiausios.Gal tegu šis barzdyla pasižiūri statistiką ir po to kažką rašo.

  Prieš metus
 • Taip Petrai

  atsakymas į: Petras Nuoroda

  ir kad pajamų gavo virš pusės lemo, tai irgi nieko nereiškia. Klausimėlis - kiek išlaidų apturėjo? Gal virš milijono? Tai monkės biznis gaunasi. Pajamos, tai dar ne pelnas, bet ne kiekvienam tai duota suprasti, o gal specialiai, piktybiškai tai nesuprantama?

  Prieš metus
 • PERFORMANSAS :)

  Nuoroda

  Jei Anykščių rajono meras būtų toks šiltas kaip vynas, vynas - toks senas kaip višta, višta - tokia riebi kaip padavėja, padavėja - tokia plona kaip mano piniginė, o piniginė - tokia pilna kaip Jazzu kavinė, tai būtų puikūs Anykščių rajono klestėjimo metai ... :)

  Prieš metus
 • Žinau!

  Nuoroda

  Aleionka buvo pradėjęs daryti tvarką bet ji piktavaliai garbetroskos nuvertė!

  Prieš metus
 • Žinok

  atsakymas į: Žinau! Nuoroda

  dėl Alesionkos nuvertimo Landsbergis kaltas, nes prieš tai kolūkius išardė...

  Prieš metus
 • Tai

  atsakymas į: Žinau! Nuoroda

  Jau prastesnio mero uż Alesionka ne tik Anykščiuose, bet visoj Lietuvoj iki šiol nebuvo! Susidiro per nepilnus metus, kad net saviškiams pasidarė gėda dėl tokio mero, tai ir išspyrė lauk kaip kokį netikusį šunį..., net kitu darbu nepasidomėję. Darbo birża liko tokiam merui...

  Prieš metus
 • Žinome

  atsakymas į: Žinau! Nuoroda

  Padėk į šiltas rankas ir kostelėk? Alesionka blogiausias meras per visą istoriją.

  Prieš metus
 • Gebelsas:

  atsakymas į: Žinome Nuoroda

  “Tūkstantį kartų pakartotas melas tampa tiesa”. A ne?

  Prieš metus
 • Vanta

  Nuoroda

  Jei būtu normali pirtis ,kaip prieš 30 metu ,tikrai būtu pelnas ,źmones ejo ,net eiles būdavo ,o dabar Kas ? Susimyželiai ...Darykit gyventojams gerove ,o ne plis statykit .Glušai .

  Prieš metus
 • kempinė

  atsakymas į: Vanta Nuoroda

  prieš 30 metų tie susimyžėliai buvo ohoho kokie jaunuoliai. Laikas negailestingas. Žiūrėk, kad neužilgo netektų ir pačiam (pačiai) susimyžėliu patapt.

  Prieš metus
 • Gyvas

  Nuoroda

  Laidotuviu namai tikrai neša pelna ,tai tikrai źinau .

  Prieš metus
 • Teisingai pastebėta!

  atsakymas į: Gyvas Nuoroda

  O gimdymo skyrius užsiraukė, nes dirbo nuostolingai, nebelieka gimdymų jam išsilaikyti...

  Prieš metus
 • kempinė

  atsakymas į: Teisingai pastebėta! Nuoroda

  nabašnikai niekada nesibaigs...

  Prieš metus
 • Verslo žmogus

  Nuoroda

  Puikūs ir teisingi pastebėjimai. Šiukšlių mašinos neturi už ką nusipirkti, o išlaiko kažkokias nuostolingas pirtis ir laidojimo namus. Ūkiškumo ir mastymo nėra visiškai, o žinant kad Sigutis vėl išrinktas meru, tai jo ir nebus.

  Prieš metus
 • lapas

  atsakymas į: Verslo žmogus Nuoroda

  ko prilipai kaip vantos lapas prie subinės dėl laidojimo namų. Kad toks veiklus, tai steik alternatyvius ir konkuruok. Aišku tam, kad pinigėlis greitai subirtų už velionių pakasinas, reikia turėti "savą žmogų" savivaldybėje, kuruojantį šios srities veiklas, tame tarpe ir velionių atidavimą iš ligoninės ar kitos savivaldybei pavaldžios įstaigos, kuriose savo paskutinės kelionės sulaukia dūšelės.
  Taigi, aišku ir negėrus, kur viskas lenkiama.

  Prieš metus
 • ar teisingai supratau - ponaitis Vidmantas purena dirvą savo šiūkšlių verslui ?

  Prieš metus
 • Vidmantui

  Nuoroda

  Pirmiausia pačiam reikia nusiskusti starovierišką barzdelę ir dar kartą vakaruose padirbėti šiukšline. Gal tada pradėsi atskirti kas rajonui ir žmonėms STRATEGINIAI darbai ?

  Prieš metus
 • Pagalys

  atsakymas į: Vidmantui Nuoroda

  Jus tyčia jis pravakuoja, o jūs nesuprantate jo bajerių. Dėl to mažiau nervuokites.

  Prieš metus
 • Ne ne ne !

  atsakymas į: Vidmantui Nuoroda

  Kiekviena barzda gali būti jaukūs utėlių namai. Neatimkime gyvunėliams galimų namų! :)

  Prieš metus
 • Pocas

  Nuoroda

  Pirmiausia reikėtų nuo Komunalinio atskirti Butų ūkį.Butų ūkis turėtų vykdyti namų administravimą,namų renovaciją,daugiabučių gyv.namų vidaus šildymo ir karšto vandens sistemų priežiūrą.Būtų kaip pas normalius žmones.

  Prieš metus
 • Norisi aiskumo

  Nuoroda

  Kiek tiksliai ka valdo komumunalinis ir kur nuostoliai ir kur pliusas? Kiek teko girdet minusa nesa laidojimo namai, pirtis.
  Kokius atlyginimus gauna darbuotojai? Visi buve vadovai kiek gaudavo? Kokios islaidos per menesi? Kiek pvz. per menesi isleidziama kurui? Kiek yra gavusiu pastabu ir papeikimu uz blogai dirbama darba? Gal yra atleistu, kurie piknaudziavo tarnyba ir voge aisku ne siuksles i kisene..? Naujai tarybai linkiu sia sriti stebeti ir vertinti po didinamuoju stiklu, nes blogas darbas ir skolos nepateisinama, privaloma siekti geriausiu rezultatu, mokytis is tu kas Lietuvoje dirba geriausiai, vaziuot ir ziureti klausi kaip jiems pavyksta, ka jie daro kitaip?

  Prieš metus
 • Bitės nevagia ir nepaleistuvauja

  atsakymas į: Norisi aiskumo Nuoroda

  Per paskutinius metus yra nutvertas tik vienas vogęs.

  Prieš metus
 • Gyventoja

  Nuoroda

  Siuksliu klausimas sprendziamas teigiama linkme , kai tuo uzsieme A. Savickas.

  Prieš metus
 • Ei

  atsakymas į: Gyventoja Nuoroda

  Alfrydai, ar nurimsi?

  Prieš metus
 • Pritariu

  atsakymas į: Gyventoja Nuoroda

  Tubis žino su kuo draugauti ir pasirenka geriausius draugus- Savickas, Nefienė, Blazarėnas ir Zenonas iš Skiemonių.

  Prieš metus
 • Ne tik

  atsakymas į: Pritariu Nuoroda

  Dar Leonas Alesionka

  Prieš metus
 • Ne

  atsakymas į: Ne tik Nuoroda

  Leonas Alesionka NĖRA TIKRAS Tubio DRAUGAS, NES JAM NEREIKS MOKĖTI UŽ KOMITETO SKOLAS.

  Prieš metus
 • J.Biliūno 18

  Nuoroda

  Pamiršote daugiabučių administravimą.e

  Prieš metus