Anykščių rajono rinkėjams atsisakius tvirtos Kęstučio Tubio rankos paslaugų, daugelis ramiai atsikvėpė. Viskas, pradedam kitą gyvenimą! Pasaulį naują pastatysim!

Savojo, anykštėniškojo, pasaulio atkūrimas vyks dviem etapais: 1. Liaudies ūkio atstatymas, 2.Komiteto narių reintegracija į chebrą.

 

Dėl liaudies ūkio atkūrimo - viskas paprasta : reikia iš naujo burti komandą, ieškoti idėjų ir projektų generatorių bei įgyvendintojų. Turės būti agitacija, statybininkų surinkimas, o tada jau žiūrėsim, kurioje vietoje tiesti savąjį ,,BAM“-ą.

Bijojau, kad K.Tubis pradės statyti medinę pilį. Galvojau - pastatys ant Šeimyniškėlių piliakalnio trisienį, o paskui man, naujai išrinktam merui, nei jį deginti, nei toliau statyti, nei Vyganto Šližio karvėms išnuomoti. Visi minimi sprendimai tokie geri, kad nors persiplėšk begalvodamas, kurį pasirinkti. Na, į merus nekandidatavau, bet pažindamas mūsų rinkėjus, vis tiek negali būti tikras, kad neišrinks. Gretos Kildišienė pavyzdys parodė, kad mes, anykštėnai, turime subtilų humoro jausmą.

Komiteto reintegracija į Anykščius man labiau patinka nei liaudies ūkio atstatymas. Mane, kaip žurnalistą (ir šiaip nemalonų tipą), ji džiugina.

Anykščių elito susitelkimas visuomet erzino. Mūsų elito apibūdinimui randu tik rusišką žodį ,,okolo“, kurio vertimas būtų ,,šalia; netoli” - na tokie prielipai tas mūsų elitas, bet ne pačia blogąja prasme. K.Tubis darbo pradžioje, atrodė, judina užpelkėjusį vandenį, bet staigiai paaiškėjo, kad jo tikslas ne vandens kokybės gerinimas, bet jame esančios faunos ir floros perrinkimas: geras - blogas, valgomas - nevalgomas...

Kadenciją baigiančio nušalintojo mero rinkimų komandoje atsidūrė keistų žmonių. Tiksliau - didelė dalis tų žmonių visai nėra keisti, normalūs žmonės, tipiški anykštėnai... Tačiau pats K.Tubis yra karys (ypač jeigu ištrintume STT failą) visom prasmėm. Jis ir pagal oficialų statusą karys ir pagal natūrą - kovotojas. ,,Ką jis daro? Aš visai nenoriu karo. Man ir taip supuvo kotas. O be to, esu pilvotas. Kaip aš diržą apsijuosiu? Kaip aš eisiu? Kaip dainuosiu?...“ - kažkada apie dalies komiteto narių savijautą prieš rinkimus rašė Justinas Marcinkevičius.

K.Tubis savo komiteto plyšius užpildė net ne grybais, o iššskirtinio minkštumo medūzomis. Nevardysiu pavardžių - patys jas žinote.

,,Tubiečius“ skirstyčiau į dvi rūšis: ,,nu kažkaip reikia gyventi“ ir ,,aš prie chebros“. Gal ten vieną kitą idėjinį galėjai rasti, bet tik vieną kitą... Tiems, kurie buvo ,,prie chebros“, taikyčiau visišką amnestiją. Draugas paskui kaimyną, kaimynas - paskui giminę... Žmogiška. Kas čia iš mūsų po penkto bokalo alaus nėra nuėjęs ten, kur nereikėjo eiti.

Baisesnė kategorija ,,nu kažkaip reikia gyventi“. Čia jau ne bajeris. Čia biški pokariu dvelkia. Šitie blogesni ir už idėjinius durnius, nes pastarieji bent prognozuotini dėl to, ko jie tikrai nedarys. ,,Nu kažkaip reikia gyventi“ pasiruošę viskam...

Apsaugok Viešpatie, nesu nei už fizinius, nei už dvasinius pogromus. Lai integruojasi komiteto žmonės atgal į Anykščių chebrą ir gyvena toliau. Tik būtų gerai, kad kuris viešai neužgiedotų, kad ėjo iš vidaus griauti komiteto, o širdyje visuomet buvo su Sigučiu.

Tekste kartoju žodį chebra, už kurį bars ir kalbos redaktorė ir vyriausioji redaktorė. O ką daryti? Ar aš kaltas? Mūsų santykiai grįsti ne gražiais lietuviškais žodžiais - bičiulyste, draugyste ar ištikimybe, o chebravimusi...

Po rinkimų rojaus nebus, nebus ir visiško skaidrumo bei tyrumo. Bus ir lobizmo, ir interesų, ir savųjų protegavimo. Bet man mielesnė Vyganto Šližio, Luko Pakelčio chebra nei Alfrydo Savicko, Algirdo Gansiniausko ir Arvydo Pajuodžio dominavimas. Pirmieji, tikiu, turi potencijos ir kažką sukurti, antrieji - tik integruotis...

Palingavo galvas pušys: štai ir baigės grybų mūšis....

Vidmantas ŠMIGELSKAS
vidmantas.s@anyksta.lt

Palikite komentarą

Sąlygos ir terminai.
 • Juistinas M.

  Nuoroda

  Į pagalbą Šmigelskui...:) : https://www.youtube.com/watch?v=sHQM8SiI15Y

  Prieš 7 mėnesių
 • Oj

  atsakymas į: Juistinas M. Nuoroda

  Juistinai, kad ir tu visai suvaikejai !

  Prieš 7 mėnesių
 • Ar teisingai supratau - grybų grybas susapnavo grybų mūšį ir aplaistęs rinkimus, sukurpė rašinėlį apie laistyme nedalyvavusią chebrą ? :)

  Prieš 7 mėnesių
 • Kovas

  Nuoroda

  Kokia ta chebra. Daugiau kaip puse chebros is vis nesuprato su kuo susidejo,ka daro ir ka kalba, mazesne puse atsidekojo uz gerus darbus, dar kiti lauke keletos siltu vieteliu ir t.t.
  Nerimta chebra.

  Prieš 7 mėnesių
 • Va

  Nuoroda

  Va dabar stipri taryba , stiprus meras , stiprus patarejai , stipri direktore,stipri pavaduotoja direktores - visi stiprus , ot tai dabar stiprus suolis bus , vient tik zodis STIPRUS ka reiskia,

  Prieš 7 mėnesių
 • Antanas

  Nuoroda

  Kai meras išrinktas ne tikrų rinkėjų, bet bėgant nuo bėdos, tai nieko gero nesitikiu. Jau dabar, pagal tai iš ko "košė" lipdoma matau, kad gero nelauk.

  Prieš 7 mėnesių
 • Taigi

  Nuoroda

  Lietuvoje tik giminės, savos chebros, todėl nieko gero ir nėra, nes nėra teisingumo.

  Prieš 7 mėnesių
 • BGK

  Nuoroda

  Jūsų numylėtinius valstiečius irgi kažkaip praskirstyt galima- tikri bachūrai, na gerai, ir merginos, antra grupė- nuskriaustieji.Pakibo klausimas- kodėl taip grynai valstietiškai mužikiškai atrodantis vyriokas linksta prie nuskriaustųjų

  Prieš 7 mėnesių
 • to BKG

  atsakymas į: BGK Nuoroda

  Nuskriaustieji -tai Tubis? Vargšelė nuskriaudė teisėsauga, prokurorai ir rinkėjai, dar komiteto išdavikai, kurie atsisako idėjinio vado?

  Prieš 7 mėnesių
 • BGK

  atsakymas į: to BKG Nuoroda

  Gusto kliente, nori pasakyt, kad valstiečiai, negavę postų, plakasi prie Tubio, ar jums su teksto suvokimu ne kas

  Prieš 7 mėnesių
 • BKG -ui

  atsakymas į: BGK Nuoroda

  Aknystų gyventojau, noriu pasakyti, kad Donaldas jau 2019 02 26 Ū( o gal 0927 ) siūlėsi palikti Tubį ir formuoti daugumą be Tubio. Gališanka jau ėjo į pokalbius pas socialdemokratus, Blazarėnas dar ir pas valstiečius. Net nekalbu apie sąrašo luzerius. Ne veltui iš jų savo straipsnyje tyčiojasi V.Š.

  Prieš 7 mėnesių
 • BGK

  atsakymas į: BKG -ui Nuoroda

  Rokiškėne iš N.Vilnios, kodėl kai užduodamas klausimas apie valstiečius jūs nukreipiat kalbą apie Tubio chebrą, turbūt skaudu, kad prisiplakėliams prie valstiečių postų nebelieka. Man tai giliai px, kad pasikeitė meras, ir dabar rajonui vadovaus...Žiogelis. O štai Donaldą tai palikit savivaldybėj, jis pripratęs prisiimt kaltę už nepopuliarius sprendimus, tad jei koks krepšteltų per užpakaliuką naujokei, galėtų atpirkimo ožiuku pabūt

  Prieš 7 mėnesių
 • Pinigų gaila

  atsakymas į: BGK Nuoroda

  Donaldo paslaugos brangiai kainuoja rajono biudžetui.

  Prieš 7 mėnesių
 • Taip

  Nuoroda

  Skamba kaip reinkarnacija...ar neperdaug apmire iš atsipalaidavimo visi, kad reinkarnuojasi iš anapus

  Prieš 7 mėnesių
 • Sergejus Getas

  Nuoroda

  Kaip Vidmantai su tuo klausimu kur siunčiau i anyksta@anyksta.lt...?

  Prieš 7 mėnesių
 • Veronika

  Nuoroda

  Nemirštanti tema pasirodo.Mes jau grožimes pavasariu,o Jūs vis apie tą patį.Gražios visiems dienos

  Prieš 7 mėnesių
 • Džiugu

  Nuoroda

  Geras straipsnis.Taiklus.Aktualus.Bajerinio sarkazmo stiliukas maloniai skaitosi...ir nepalieka banalumo prieskonio.Džiugu.

  Prieš 7 mėnesių
 • Taip

  atsakymas į: Džiugu Nuoroda

  Geležinės logikos ir humoro jausmo iš Vidmanto neatimsi!

  Prieš 7 mėnesių
 • Tobulas

  atsakymas į: Taip Nuoroda

  Ir dar koks gražus!

  Prieš 7 mėnesių
 • as

  Nuoroda

  panašu, kad tai tiesa tavo žodžiuose

  Prieš 7 mėnesių
 • Jurachas

  Nuoroda

  Džiaugiuosi, kad tubio chebra nepraėjo. Ipač džiugina vienos "daktarės" nesekmė.

  Prieš 7 mėnesių
 • Na taip

  atsakymas į: Jurachas Nuoroda

  Pikddžiugiškumas -nuodėmė

  Prieš 7 mėnesių
 • Leonui

  Nuoroda

  K.Tubis nebuvo stipriausias kandidatas iki STT vizito. Atliktos sociologinės apklausos rodė, kad jo reitingas nuo 40 proc. birželio mėn. krito iki 25 proc. spalio mėn.
  Negi patyręs žmogus, dirbęs vyriausybės atstovu tiki, kad teismas per pusantrų metų ką nors nuspręs? Visagino merės byla tęsiasi 5 ar 6 metai.
  Kalbėjimas apie provokaciją neturi jokio pagrindo, nes STT pradėjo sekti Tubį jau rugsėjo mėnesį. Tai įrodo Pajuodžio fragmentas. 1000 eur. pavedimas už naujas statybas senamiestyje buvo padarytas 2019 metais. T.y. nuo sekimo pradžios praėjus keliems mėnesiams.
  Tai, kad Tubis nesitiki išvengti atsakomybės įrodo tai, kad jis net nesikreipė dėl kardomųjų priemonių panaikinimo.

  Prieš 7 mėnesių
 • Nu BLIAM...

  atsakymas į: Leonui Nuoroda

  Apklausos sau, žmonės sau. Kas tas apklausas užsako, kas sumoka, tokie ir rezultatai.

  Prieš 7 mėnesių
 • Užsakovas

  atsakymas į: Nu BLIAM... Nuoroda

  Gal nesate niekados užsakinėjęs apklausų? Kontrakte aiškia parašyta, kad jei apklausos duomenis bus neteisingi, apmokėti sąskaitos nereiks. Kadangi apklausos duomenis buvo teisingi ir kandidatų eilė atitiko faktą, teko apmokėti. Vienintelė paklaida- Žiogelis aplenkė Vaiginą.

  Prieš 7 mėnesių
 • Taigis Kaipgis

  atsakymas į: Leonui Nuoroda

  Aš irgi Leonas. Kantrus. Todėl palauksiu galutinio, nebeapskundžiamo, įsigaliojusio teismo sprendimo. Tik teismas Lietuvos Respublikoje vykdo teisingumą. Niekas kitas.

  Prieš 7 mėnesių
 • Kas galėtų patvirtinti arba paneigti?

  Nuoroda

  Tik ką išgirdau sakant, kad neva Saulius Rasalas Andrioniškio parapijoje renka parašus po skundu vyskupui prieš kunigą. Tipo perversmą bažnyčioje organizuoja. Matyt dėl to, kad Andrioniškyje Tubis rinkimus laimėjo. Negaliu patikėti! Kunigų trūksta. Pats Rasalas gal į tą vietą ir tiktų, bet seminarijos juk nebaigė, įšventinimų negavo. Į vienuolius irgi neįstojo. O ir su celibatu jam nebelabai kas beišeitų... Tikriausiai šmeižia Rasalą...
  Gal jis pats galėtų tuos gandus patvirtinti arba paneigti? Ačiū. :)

  Prieš 7 mėnesių
 • Komentatoriui "buuu" į pagalbą

  Nuoroda

  Ne nepatogu tokį ilgą tekstą dėti, bet žmogeliui taip parūpo L.ALESIONKOS nuomonė, kad net oi... Kiti senai žino, o jis vat ne... Tai negi gaila, tegu paskaito:
  "Na užduokime patys sau kelis klausimus ir pabandykime į juos atsakyti:
  1. Argi tragedija rajonui, kad meru tapo Sigutis Obelevičius? Ne. Didelis džiugsmas? Irgi ne. Argi rajonui bus blogai nuo to, kad susiformuos keturguba koalicija: konservatoriai – socialdemokratai – valstiečiai – liberalai? Taip pat ne. Bent jau pradžiai, iki pirmų nesutarimų ir nepasidalinimų. Keturi visada politikoje blogiau, nei vienas ar du. Greičiau išsiklebetuoja. Ypač jei žmonėms gyvenimas nuo jų nepagerėja, valdyti nesiseka. Kita vertus… jei meras ir partneriai pasimokė iš buvusių klaidų, jei turi aiškius planus ir įdėjas, kurių įgyvendinimui reikia dirbti rankoves atsiraitojus, tada gerai. Jei ne, jei atėjai tik stiklo sienos išardyti, medinių takų nutiesti, pilies pastatyti, dar kadrų pravaikyti, bus blogai. Nebeliks ką valdžioje veikti. O tada nusivylimas ir griuvimas! Rajono praradimai neišvengiami.
  2. Argi blogai, kad rinkėjai jau pirmame ture sužlugdė, patys žinote kokiu tikslu sukurtą ir kieno aršiai bruktą, projektą “Vaiginą į merus!”? Gerai padarė! Teisingai ir laiku. Šita avantiūra, kurios tikslas buvo kenkti K.Tubiui, rinkėjų valia atsidūrė antra nuo galo. Įsivaizduoju, kaip kvailai dabar atrodo tas D.Vaiginas, kurio seniokiškomis ambicijomis pasinaudota ir kuris bandytas iš nenusisekusio ligoninės vadovo perdaryti į politikus. Žmonių neapgausi! O juk šitas “projektas” buvo sulipdytas dar gerokai prieš tai, kai STT apkaltino S.Tubį ir per teismą laikinai nušalino nuo pareigų. Įdomūs sutapimai, ar ne…? Laikas (arba Vikiliksas su Snoudenu) viską atskleis. Ylos visada išlenda iš maišo.
  3. Ar galėjo rinkimus laimėti meras, kuris jau porą metų buvo pjudomas vietinėje žiniasklaidoje, menkinams, šmeižiamas? Stebuklų būna, bet sunkiai. Labai jau akis badė vienos ambicingos šeimynėlės “švogeriniai” interesai. Kaip pasakytų prancūzai: ieškok moters ir pinigų! Ir vis dėl to, kol STT nekirto K.Tubiui kaltinimais prieš pat rinkimus, jis buvo pats stipriausias kandidatas į merus. Bet kirto. Lyg pagal specužsakymą. Prieš pat rinkimus. Ir sutapk tu man šitaip? Išlieku taip pat ramus, kaip ir anksčiau. Jau esu pareiškęs, kad tik teismas, tik galutinis ir neapskundžiamas jo sprendimas gali pasakyti, kaltas ar ne tas, kurį kaltina. Vagis ar ne vagis. Konkurentai tiesos nelaukė, jie šia situacija pasinaudojo.
  4. Kokios perspektyvos K.Tubiui? Gintis teisme ir sulaukti galutinio sprendimo. Tik jis žino tiesą ką darė ne taip, jei darė. Tik jis gali pats sau ir teismui paaiškinti, kodėl pasidavė provokacijai (jei pasidavė) ir nusikalto (jei nusikalto) taip, kaip kaltinamas. Jei buvęs meras K.Tubis bus pripažintas kaltu ir nuteistas – jis amžiams taps politiniu lavonu. Visomis šių žodžių prasmėmis. Kaip buvęs aukštas policijos pareigūnas jis bus niekinamas. Tačiau, jei teismas atmes visus kaltinimus, jei K.Tubį išteisins, jis taps pačiu tinkamiausiu Anykščių rajono kandidatu į Seimą artimiausiuose rinkimuose, jei tik pats to panorės. Ir kandidatu į merus taip pat. Štai kodėl sakiau ir sakysiu, kad reikia šaltai ir ramiai sulaukti galutinio teismo sprendimo. Kitaip nebus ir būti negali. Šiandieną nenorėčiau atsidurti jo vietoje.
  O pabaigsiu tuo, nuo ko pradėjau… Patikėkite, nėra nieko geriau, kaip į į politiką žvelgti esant nesupančiotu partiniais interesais! Laisvai. Gali dainas dainuoti, gali eiles rašyti, gali parodijuodamas ir pajuokauti. Lyg stebėtumei žaidžiančias ne aukščiausio lygio provincines krepšinio komandas, kurių sirgaliumi nesi. Ir kas? Ogi nieko. Svarbu ramiai ir oriai sutikti tai, ko tu vienas negali pakeisti. Tegu tik Lietuvai nuo to, tegu tik man nesvetimam Anykščių rajonui nors kartą būna gerai. To ir norėčiau palinkėti."

  Prieš 7 mėnesių
 • Keista skaityti, kad Alesionka nenorėtu būti Tubio vietoje!? O kaip norėjo būti ir meru (deja labai greitai buvo išspirtas kaip šuva lauk!), ir Seimo nariu (per klaida pakliuvo, kai ir beżdżionė tuomet būtu praėjusi!), ir taip pat “nekaltas jaučiasi”... Ir kam čia tokie ilgi išvedżiojimai, Leonai?

  Prieš 7 mėnesių
 • Nusenau

  Nuoroda

  Ir nebeatsimenu, kažkur panašų batušką esu matęs. Tai kas čia galėtų būti popas ar rabinas ? Atrodo dar ne senas , nu ir viršūnė ! O kokį gražų pamokslą mums "pasakė".

  Prieš 7 mėnesių
 • Gal paneigti galite?

  atsakymas į: Nusenau Nuoroda

  Tikriausiai hibridas...

  Prieš 7 mėnesių
 • Komentatoriui "Nusenau" į pagalbą

  atsakymas į: Nusenau Nuoroda

  Ar iš balos tas gražumas jojo prigimimo... :)

  Prieš 7 mėnesių
 • Idomu

  Nuoroda

  Vaiginas, Gudonienė,Šapoka ,,ar prie chebros",ar ,,nu kažkaip reikia gyventi." Jie nei ,,valstiečiai," nei partiečiai,bet labai darbo nori.

  Prieš 7 mėnesių
 • As

  Nuoroda

  Rasymas del rasymo. Sesk 2.

  Prieš 7 mėnesių
 • tu

  atsakymas į: As Nuoroda

  kad tik pats nesėstum...

  Prieš 7 mėnesių
 • buuu

  Nuoroda

  Man tai įdomu kada L.Alesionka pasakys, kad jis Tubio nepalaiko?

  Prieš 7 mėnesių
 • Mūūū

  atsakymas į: buuu Nuoroda

  Kol tu miegojai tas L.Alesionkja viešai ir net ne anonimiškai savo poziciją ne tik K.Tubio, bet ir S.Obelevičiaus atžvilgiu yra išsakęs. Realiai ir su pagarba. Kiti skaitė, ir ne tik "Anykštoje". Manau, kad tau asmeniškai jis atskirosios nuomonės apie K.Tubį neišsakys. Pats susirask ir perskaityk.

  Prieš 7 mėnesių
 • ?

  atsakymas į: Mūūū Nuoroda

  kurioje vietoje viešai paskelbė?

  Prieš 7 mėnesių
 • Žiauriai

  Nuoroda

  čia pavaryta...

  Prieš 7 mėnesių
 • Totalitazatorius

  Nuoroda

  Kas pirmas užgiedos, kad ėjo griauti iš vidaus? Donaldas nesiskaito, nes pagiedojo tarp pirmo ir antro rinkimų turo, bet užkimo ir nutylo.

  Prieš 7 mėnesių
 • Mąstyk

  Nuoroda

  Kokių tikslų šita raštleva siekia Gebelsas? Komiteto nariai tokiai kaip gerbemas Savickas prikėlį komunlainį ūkį ir kitas įmones. savivaldybėje pagaliau prasidėjo darbas baiiasi kavutė geriojimas. Dabar viską sugriaut? Baisu kas bus su rajonu jeigu klausyme šito Gebelso...

  Prieš 7 mėnesių
 • Atsimenu

  atsakymas į: Mąstyk Nuoroda

  Kaip Lievonas eiliavo apie paliktus tevu namus ir Anyksciu nukurortinima. Ir kaip baisu dabar Anyksciuose. Dabar jau gerai?

  Prieš 7 mėnesių
 • Biliūno g. 23

  atsakymas į: Mąstyk Nuoroda

  Prie Gališankos kava buvo geriama Antro aukšto gale ( arčiau buvusio Partijos komiteto) Kitiems nebuvo laiko kada gerti kavą, nes reikėjo po humanas ir turgelio pievutę knaisiotis.

  Prieš 7 mėnesių
 • to Elytė

  Nuoroda

  Kur ta stipri komanda.Kai kelios moterytės kruvoje tai pletkai verda. Nesitikėkime kažko naujo,per 4 metus ką galima nuveikti tikrai nieko. tik susipažinti su aplinka,o kur vadybos mokslai. Ką tada kritikuosite. Reikia patirties, kietesnės rankos,o ne kavutei gerti gal tik Vineta darbštesnė.

  Prieš 7 mėnesių
 • Gamta

  Nuoroda

  Motinėlė geriausiai suranda upems tėkmę ir nenorekt apsukti, gyvenimas tęsėsi, oka jus norėtumėt kad iš dangaus auksu lytu, valdžia yra valdžia ir aišku norėtųsi kad priiminėti įstatymus, bei projektus gersnem žmonių gyvenimui

  Prieš 7 mėnesių
 • To gamta

  atsakymas į: Gamta Nuoroda

  Kalbama apie savivaldą, o ji jokių įstatymų nepriimineja

  Prieš 7 mėnesių
 • nu

  Nuoroda

  Taiklu. Net Leonas neturi ką parašyti.

  Prieš 7 mėnesių
 • Leonas

  atsakymas į: nu Nuoroda

  Oi kaip saldžiai miegojau... :) Po pasiskraidymo angelu virš Anykščių. :)

  Prieš 7 mėnesių
 • augis

  Nuoroda

  matosi kad stebuklu Anyksciuose nebus gyvenimas ramiai tekes sena vaga

  Prieš 7 mėnesių
 • Panašu

  atsakymas į: augis Nuoroda

  Kad tekės su netekėjusiom mergelėm-moterėlėm ta pačia Sigučio vaga...

  Prieš 7 mėnesių
 • To panašu

  atsakymas į: Panašu Nuoroda

  Tik nemastatys nenori suprasti, kad vagos kaima realizavo,, buvęs''

  Prieš 7 mėnesių
 • Pataisymas

  atsakymas į: To panašu Nuoroda

  vagos kasimą realizavo,, buvęs''

  Prieš 7 mėnesių
 • Elyte

  Nuoroda

  Dabar tai stipri suburta komanda , gales kalnus nuverst ir naujus supilt.

  Prieš 7 mėnesių