Suvargusį kunigą Anykščių miesto herbe keisčiau į nepalyginamai stuomeningesnį Leoną Alesionką. Ir ne dėl to, kad L.Alesionka man gražus (o jis gražus - neslėpsiu), bet dėl jo veiklos absoliutui (ar ,,Absoliutui“) prilygstančio dvilypumo, asmenybės susidvejinimo etalono.

Anykščių rajono mero rinkimų antrojo turo rezultatų nėra prasmės nei analizuoti, nei vertinti. Sigučio Obelevičiaus grįžimas į valdžią buvo neišvengiamas kaip pavasaris. Pavasariai būna ankstyvesni, vėlyvesni, šiltesni, šaltesni... Bet jie visuomet būna. Žiūrint į balsavimo rezultatus atskirose balsavimo apylinkėse matyti, kad S.Obelevičiui antrajame ture nuoširdžiai padėjo ir liberalai, ir socialdemokratai, ir ,,valstiečiai“. Tačiau būsimieji koalicijos partneriai neturėjo alternatyvų - partijų parama K.Tubiui būtų keistai ,,neskaniai“ atrodžiusi, kita vertus, S.Obelevičius šiuos mero rinkimus būtų laimėjęs, net jei prieš antrąjį turą būtų numiręs.

 

Antrojo turo rinkiminės kampanijos metu mane erzino S.Obelevičiaus laikysena. Atrodė, kad Daliui Vaiginui ar Lukui Pakelčiui S.Obelevičiaus pergalės reikia labiau nei pačiam kandidatui. Bet ,,nugalėtojų niekas neteis“... Kai išrinktasis meras rinkimus laimi rezultatu 65-35, belieka prieš jį nulenkti savo žilą galvą (šiaip jau galva mano nėra žila, bet negi sakysi: lenkiu savo žilą barzdą).

Prie 6 S.Obelevičiaus konservatorių mandatų pridėjus 13 koalicijos partnerių mandatų, išeina 19-os iš 25 deputatų dauguma. Tokios galingos valdančiosios koalicijos Anykščiuose dar nėra buvę. Ir tai dar ne galas. Darbo partijos Ričardą Sargūną taip pat galima pliusuoti prie daugumos, taip pat ir dar 2 arba 3 byrančio K.Tubio komiteto žmones. Žodžiu, vicemeru renkant socialdemokratą Dainių Žiogelį už jį balsuos 22, gal 25 Tarybos nariai. Gal net ir 27 deputatai (du iš kito rajono atvažiuos, kad tik mūsų tvarią valdžią palaikytų).

Gerio triumfas prieš blogį? Fanfaros, šampanas, ikrai? Nė velnio! Taip gerai, kad visiškai blogai. Koalicijai iš pat pradžių pavyko sutarti tik dėl to, kad vicemeru bus socialdemokratas, o socialdemokratai sutarė, kad į vicemerus deleguos partijos skyriaus pirmininką D.Žiogelį. Paskui prasidėjo ,,bardakas“. Per tūkstantmetę savivaldos istoriją susiklostė tradicijos, kad vadovo pavaduotoju gali būti bet kas (ar kas žinot karaliaus Mindaugo pavaduotoją, kurį jis neabejotinai turėjo), todėl personalija negali būti ginčo objektu. Vicemerui kriterijus tik toks: ,,na išsėdės gal kaip nors“. Dėl mero patarėjų dar paprasčiau, juk pastarąjį dešimtmetį jiems buvo keliamas vienintelis reikalavimas - ateiti į darbą. Bent kartais...

Problema dėl administracijos vadovų - arba direktorius, arba bent pavaduotojas neišvengiamai turės realios veiklos. Ir čia viskas! Siena! Sekluma! Batai! Tuo, kuriuo pasitiki svetimi, - nepasitiki savi. Kuris saviems reikalingas, to bijo svetimi, o kuriuo pasitiki ir savi, ir svetimi - tas nepasitiki pats savimi... Pergalė tokia didelė, tokia riebi kaip rekordinis ,,bankuchenas“, kad net neaišku, iš kurios pusės ją virškinti, neapsitrupinus šliūbinio kaklaraiščio.           

Lyg ir gerai, kad dalis,,tubininkų“ ketina palaikyti laimėjusius. Jų principas kaip tikrojo futbolo sirgaliaus - ,,Kurie mūsiškiai? Kurie laimės - tie ir mūsiškiai!“. Bet ne. Tai yra blogai. Jeigu ,,valstiečiai“ ir liberalai ilgai galvos, ko jie nori, paaiškės, kad labiausiai jie norėjo, jog administracijos direktoriumi taptų Audronius Gališanka.  

Visi koziriai S.Obelevičiaus rankose. Šiaip kozirius galima neapdairiai išsimėtyti ir likti su svetima devynake. Na, bet neturi S.Obelevičius devinakės, tik kozirius. Bet ir tai blogai - kuriems galams jam sukti galvą - sprendimas pats pas išrinktąjį merą ateis. Neišvengiamai.  

Kuo čia dėtas L.Alesionka? Cituoju jo tekstą ,,Nykščiuose“: ,,Anykščiuose rinkimai įvyko, tačiau „karai ir pasidraskymai“ iš inercijos tebevyksta. Ypač aršūs „Anykštoje“, anoniminiuose komentaruose. Mūšis baigėsi, o kumščiais dar tebemojuojama.“ Redakcija mato komentatorių IP kodus. L.Alesionka rinkimų laikotarpiu buvo mūsų redakcijos vertybė, savo komentarų kiekiu pranokęs partijų ,,trolius“. Taigi žmogus, viename portale užsiimantis savo neprieteliaus Dalio Vaigino ,,trolinimu“, kitame portale smerkia ano portalo anoniminius komentatorius, t.y. pats save.

P.S. Sakot, reikia duoti durniui kelią? Bandėm. Neina...

Vidmantas ŠMIGELSKAS
vidmantas.s@anyksta.lt

Palikite komentarą

Sąlygos ir terminai.
 • Leonas Alesionka

  Nuoroda

  Oi kiek dėmesio mano kukliai personai! :) Antrą kartą sujaudintai ačiū. :) O juk pagrindiniai straipsnio personažai tai K.Tubis su S.Obelevičiumi. Net nepatogu, kad užgožiau. Pasitaisysiu, jaunas dar... Juk net dviem metais už JAV prezidentą D.Trampą jaunesnis...:)

  Prieš metus
 • Lokatorius

  Nuoroda

  Gal dar kas matėte stebuklinga apsireiškima - Alesionka virš Anykščių skraidantį angelu ar tai dronu pavirtusį? (apsireiškima jis pats apsirašė kitame i portale, čia ne iš Mikaldos pranašysčiu !) Ir tai akivaizdus paliudijimas pasekmiu, kai laiku nepatenka pas daktarus. Taip ir pilnėja Rokiškio, N. Vilnios ligoninės, o jose - vis gausėja napoleonu, einšteinu, karaliu, pagaliaun- ir angelu/dronu...(dvimotoriu, tikėtina!?) Deja, čia jau nebe Mėnulio pilnatis kalta.

  Prieš metus
 • REKLAMA

  atsakymas į: Lokatorius Nuoroda

  Reklamuoji "Anykštos" konkurento portalą? Juk tas "angelas" skraido "Nykščiuose". Ai jai jai...

  Prieš metus
 • Be be be...

  atsakymas į: Lokatorius Nuoroda

  Taip, tau jau tikrai Rokiškyje palata parengta ir lova paklota. Sutriko jumoras ar rimčiau? :)

  Prieš metus
 • Nu kva kva kva

  atsakymas į: Be be be... Nuoroda

  Anykščiuose tuzinais Auros skraido ir nieko. O čia nespėjo vienas Angelas pakilti virš miesto ir ajajai kiek dėmesio... :)

  Prieš metus
 • Taip faras

  Nuoroda

  iškilęs an tariamųt prostitučių nusirito į patį dugną

  Prieš metus
 • Kada

  Nuoroda

  Kada nutils žemos kultūros plunksnaskrebys? Kas per psihas ,gal gustas padetu?

  Prieš metus
 • Geltona

  atsakymas į: Kada Nuoroda

  Panevėžio rajone yra kitas Gustas

  Prieš metus
 • info

  Nuoroda

  LEONAS ALESIONKA
  Apygarda: Anykščių - Kupiškio (Nr.49)
  Iškėlė: Respublikonų partija
  Iškėlė: Respublikonų partija
  numeris sąraše: 8

  Prieš metus
 • Taigi aha !

  atsakymas į: info Nuoroda

  Ir ačiū jai. Iškėlė ir pati išnyko... :)

  Prieš metus
 • VEIDRODIS

  Nuoroda

  Pažiūrėjau aš į tą Leoną Alesionką iš arti ir nustačiau, kuo jis tikrai nėra: 1.Nėra etatinis "Anykštos" bendradarbis, 2. Negauna joje algos (savo paties pageidavimu), 3. Bendrauja su visais, bet nėra nei "Anykštai", nei kuriam nors kitam laikraščiui parsidavęs, 4. Nėra žiniasklaidos vergas, 5. Nėra nei "Anykštos" liokajus, nei rekrūtas, 6. Nėra niekam leidęs save žeminti ir sutrypti: moka ginti savo garbę ir orumą teisme ir turi pergalių patirtį, 7. Nėra susimovusio projekto "Vaiginą į merus" gerbėjas, 8. Neapskelbia žmonių vagimis, melagiais, diktatoriais, pilių carais, valgyklų supirkėjais, prostitučių rėmėjais ir t.t. tol, kol jų kaltė nėra įrodyta teisme, 9. Gerbia žodžio laisvę, nuomonių pliuralizmą, žmogaus teises ir pareigas. 10. Nėra bailys: nebijo žiniasklaidos pavadinti purvasklaida tada, kai to reikia ir išrėžti kai kuriems žurnaliūgoms tiesą į akis, 11. Apklausoje "Kas yra vertas "Anykščių Gebelso" titulo jis nesvyruodamas balsuotų už vieną vienintelį barzdotą plunksnagraužį, kurį laiko neprilygstamu ir vertu šį titulą nešioti.
  O taip pat: Kuo ilgiau Leonas Alesionka gyvena Laisvoje Lietuvoje, tuo labiau A,Diuma knyga "Grafas Montekristas" tampa jo Biblija ant kasdieninio darbo stalo. Jis prastas krikščionis: Gavęs smūgį į vieną veido pusę, kitos neatsuks. Kantriai palaukia progos ir trenkia atgal taip, kad maža nepasirodo! Va tokį Leoną Alesionką Dievas sukūrė, gyvenimas išaugino, žmonės užgrūdino.

  Prieš metus
 • Leonai

  atsakymas į: VEIDRODIS Nuoroda

  Vėl tu?

  Prieš metus
 • Veidrodžiui

  atsakymas į: Leonai Nuoroda

  Diagnozė - rimčiau nei bipolinis sindromas.

  Prieš metus
 • 8 as punktas

  atsakymas į: VEIDRODIS Nuoroda

  Kaltė įrodyta STT , LR Prokuratura pateikė svarius įrodymus ir LR Teismas priėmė sprendimą areštuoti šį asmenį ir nušalinti nuo pareigų užkardant tolimesnius nusikaltimus Anykščių r. savivaldybėje ! LR Teismui nekilo abejonių dėl šio asmens kaltumo , tai kodėl turi abejoti Anykščių r. gyventojai ?

  Prieš metus
 • Kur jau ne: skubam nespėjam !

  atsakymas į: 8 as punktas Nuoroda

  Tik tada, kai įsigalios galutinis ir neapskundžiamas teismo sprendimas bus galima tvirtinti, kad žmogus kaltas ir nubaustas!

  Prieš metus
 • BGK

  atsakymas į: 8 as punktas Nuoroda

  pora durnių- dar ne visas rajonas

  Prieš metus
 • Miškapetris

  atsakymas į: BGK Nuoroda

  Ne pora durnelių o 65 proc. rinkėjų

  Prieš metus
 • Kur jau ne !

  atsakymas į: Miškapetris Nuoroda

  Ne rinkėjai, o teismai Lietuvos Respublikoje vykdo teisingumą!

  Prieš metus
 • Tiesiog

  atsakymas į: VEIDRODIS Nuoroda

  Kaip žmonės sako: kiekvienas kaimas turi savo durnių

  Prieš metus
 • Trinidada

  atsakymas į: VEIDRODIS Nuoroda

  Man visai tas Alesionka neįdomus, tegul jis gyvena su Dievo pagalba. Kaip ir Tubis pabuvo meru, paskui jį nušalino, dabar- tegul sau ilsisi ramybėje. O mes, anykštėnai, gyvenam savo gyvenimą.

  Prieš metus
 • Pliuralizmas

  atsakymas į: Trinidada Nuoroda

  Tau - ne, o Šmigelskui - įdomus. Ne tu, o jis. Bet neliūdėk. Gal dar sudominsi. :)

  Prieš metus
 • Pranas

  atsakymas į: VEIDRODIS Nuoroda

  Taikliai apie Anykščių Gebelsą!

  Prieš metus
 • Šmigelskas teisus

  atsakymas į: VEIDRODIS Nuoroda

  buvo rašydamas apie dvylipumą... Tubio pilies statytoju vadinti negalima, nors stato, tik pilis nestojo. Negalima rašyti, net apie tai, akd jis yra įtraimasis, nors yra įtariamasis. Tuo tarpu apie Vaiginą galima rašyti viską - nuo nupirdimo iki ligoninės nuvarymo, nors ligoninės nuvarymas prasidėjo tik po Vaigino išvarymo.

  Prieš metus
 • o kodėl

  atsakymas į: VEIDRODIS Nuoroda

  jį nušalino iš mero pareigų jei toks geras buvo ?

  Prieš metus
 • Gerbėja.

  Nuoroda

  Ponas, Vidmantai, nuotraukoje nerūkykite, gali užsidegti fotopopierius. Vienas panašiom aplinkybėm sudegė visai negyvai. Žemelė jam polengvė tebūna.

  Prieš metus
 • Nagas

  Nuoroda

  Alesionka tiesiog lieja apmaudą. Jis trumpai pabuvo meru ir turbūt galėtų įeiti į istoriją, kaip visų laikų blogiausias Lietuvos savimyla meras.

  Prieš metus
 • Chi chi chi :)

  atsakymas į: Nagas Nuoroda

  Alesionka tikrai prievarta Anykščių rajono nekurortino, nenuskurdino, į emigraciją jaunimo neišstūmė!

  Prieš metus
 • Fikas

  atsakymas į: Chi chi chi :) Nuoroda

  durneli tu, parodyk, kur Lietuvoje nėra emigracijos? Negi Anykščių valdžia iš visos Lietuvos žmones varė ir skurdino? Anykščiai, palyginus su kitais rajonais klesti, va, jeigu meru ilgiau būtų pabuvęs Alesionka, manau Anykščiai būtų tapę Didžiasaliu

  Prieš metus
 • Ragas

  atsakymas į: Nagas Nuoroda

  Nesulauksi! :)

  Prieš metus
 • ne

  atsakymas į: Nagas Nuoroda

  Gali varžytis dėl blogiausio su Tubiu

  Prieš metus
 • Juza

  atsakymas į: ne Nuoroda

  Negali. Nei jis Tubiui, nei Tubis jam nera nei priešai, nei konkurentai. :)

  Prieš metus
 • Julija

  Nuoroda

  Tai tie rinkimai ar baiges ar da ne ,vis rasoma ir postai skirstomi ,nebe zinai kas cia dedas, meras laikinas , mera pavaduotojo vis neisrenka ,

  Prieš metus
 • Jo

  atsakymas į: Julija Nuoroda

  Taifi Smigelskas iskarto postus paskyrste

  Prieš metus
 • BGK

  atsakymas į: Julija Nuoroda

  Būsimas vicemeras kaip ir aiškus, dėl kitų postų kakaduškiniai negali apsispręst, bandys gražiuoju snukius išsidaužyt

  Prieš metus
 • ar tik nebūsi

  atsakymas į: BGK Nuoroda

  Janickiokas iš Šlavėnų ? Labai jau panašus ?

  Prieš metus
 • BGK

  atsakymas į: ar tik nebūsi Nuoroda

  Jei tau palegvės, galiu ir Napoleonu pabūt

  Prieš metus
 • Atjauta

  Nuoroda

  Kam gi lipti ant ,,mazuolio", juk skauda.

  Prieš metus
 • Rinkejas

  Nuoroda

  Kada vidma baigs savo pezalus,juk rinkimai baigesi ,Pradek sažiningai dirbt .,jei sugebi .

  Prieš metus
 • Nu BLIAM...

  atsakymas į: Rinkejas Nuoroda

  Klausk Gusto. :)

  Prieš metus
 • Šmigelskui

  Nuoroda

  Iš kur pas patį tiek pagiežos ? Ar diploma nusipirkai ( iki redaktoriaus tolimas kelias ),kad sugebi tik pletkais žavetis?

  Prieš metus
 • P.P.S.

  Nuoroda

  Na taip jūs ir padarėte: ambicingam "Durniui" kelią į merus davėte. Ėjo. Bet nepraėjo. Antras nuo galo...

  Prieš metus
 • pasirodo buvo teisūs mūsų senoliai sakydami, kad durna galva nei plinka, nei žila darosi... :)

  Prieš metus
 • Ei, tavo kodas matomas!

  atsakymas į: . Nuoroda

  V.Šmigelskas rašo: " ...šiaip jau galva mano nėra žila..."! O tu ką čia apie senolius varai,a?! Kam taikai?

  Prieš metus
 • ***

  atsakymas į: . Nuoroda

  ...koks tu savikritiškas... vaje vaje!

  Prieš metus
 • Nerys

  Nuoroda

  Tu Šmigelskai neteisus
  Levas geras ir narsus
  Meras jisai buvo tvirtas
  Dabar rajonas kaip girtas

  Prieš metus
 • šmerys

  atsakymas į: Nerys Nuoroda

  O Šmigelskas tai teisus.
  Aselionka tik narcizas,
  jis kaip meras susimovė
  stūmė Anykščius į griovį.
  Visa laimė, jį pravijo,
  O Anykščiai sužydėjo

  Prieš metus
 • Leonas Al.

  Nuoroda

  Oi ačiū ačiū! Net pats sau pradėjau patikti. :) Ar iš balos tas gražumas mano prigimimo? :) Tai suteikia man jėgų. Tiesiog sparnus padovanojo. :) :) :)

  Prieš metus
 • Juozas

  Nuoroda

  Nekritikuokit Leono Alesionkos, jis man brangus žmogutis. Jo lyriškoji poezija visų pirma buvo skirta man. Iki išleidžiamo rinkinio gal ir trūko, bet neplonas blonknotas prirašytas. Ir tik vėliau, prieš rinkimus eilė atėjo Vaiginui, Tubiui. Prieš pastarąjį gulė kryžiumi, kad šis vėl taptų meru. Juokas juokais, tik labai nesinori, kad ponas Leonas pradingtų iš komentatorių sąrašo- liūdna bus visiems. Tad stiprybės, Leonai ir neprarask budrumo, parazitų čia per akis...

  Prieš metus
 • Nijolė

  atsakymas į: Juozas Nuoroda

  Baisesnio narcizo ir parazito, kaip Aseliona nebuvau sutikusi

  Prieš metus
 • Leono malda

  atsakymas į: Juozas Nuoroda

  Apsaugok Viešpatie mane nuo tokių draugų! Nuo priešų aš pats apsisaugosiu. :) Amen.

  Prieš metus
 • LADY GAGA

  atsakymas į: Juozas Nuoroda

  Atvirkščiai, kritikuokit. Jam tai patinka.:)

  Prieš metus
 • pastebėjimas

  Nuoroda

  ne "IP kodus" o "IP adresus"
  Kadangi IP adresas patenka po ADA, viešai susieti IP adresą su konkrečiu asmeniu, be jo sutikimo "truputi kvepia" pažeidimu.

  Prieš metus
 • Na taip.

  atsakymas į: pastebėjimas Nuoroda

  Ne tik kvepia - tai ir yra pažeidimas.

  Prieš metus
 • Manau

  atsakymas į: Na taip. Nuoroda

  Čia jau kaip pažiūrėsi. Adresas neviešinamas - pažeidimo kaip ir nėra. Tačiau duodama suprasti, jog redakcija naudoja duomenis savo nuožiūra tuo pačiu formuodama tam tikras nuotaikas.

  Prieš metus
 • Patvirtinimas

  atsakymas į: pastebėjimas Nuoroda

  Įstatymo pažeidimu.

  Prieš metus
 • Nu pasijuokiau

  atsakymas į: pastebėjimas Nuoroda

  Įsidilgino Levonas užpakalį. Tik durnius galėjo nesuprasti, kad redakcija nesidomės kas ant jų varo. Duokit tą blevyzgų apie anū galū teisman.

  Prieš metus
 • Ir man linksma

  atsakymas į: Nu pasijuokiau Nuoroda

  Nu kad ne. Viską supranta. Ypač tai , kas yra nuomonių pliuralizmas, kas yra spaudos ir žodžio laisvė. Ir niekada nesileido ir nesileis, kad jam kas nors varžytų tai, kas vadinama Žmogaus teisėmis. :)

  Prieš metus
 • bet interesna

  Nuoroda

  kad nusenes odu daktaras eilėrauščius rašo ?

  Prieš metus
 • Taigi aha !

  atsakymas į: bet interesna Nuoroda

  Vat davė Dievas jam tokią dovaną, o tau ne ! :)

  Prieš metus
 • Klausimas

  Nuoroda

  Jeigu Tubis pasirodys nekaltas , tai kokios pareigos jam bus pasiulytos ?

  Prieš metus
 • vitalijus

  atsakymas į: Klausimas Nuoroda

  bus pareigos toliau policinkus i pencija isejusius sodinti minkstas vietas

  Prieš metus
 • Kiek žinau

  atsakymas į: Klausimas Nuoroda

  Opozicijai priklauso antikorupcijos komisijos pirmininko pozicija. Patirties turi

  Prieš metus
 • Jo

  Nuoroda

  Internetine Anykšta.

  Prieš metus
 • Super straipsnis

  Nuoroda

  Kaip visada, Vidmantui nėra lygių!

  Prieš metus
 • Anykštai

  Nuoroda

  Kadaise Anykšta buvo puikus laikraštis.visad prenumeravau.o dabar jau gaila pinigu laikrasčiuoi,kuris tapo nesantaikos kurstytoju tarp pažistamų,kaimynų,bendradarbių.Parašot kokius straipsnius,skatinančius komentuoti.Ir tada pradeda visi vieni kitus žemint,purvint.Gal Jums tai įdomu,linksma.komentarus skaito ir paaugliai.skaito,kvatoja.Jie mokosi iš suaugusiujų.Gal Jums smagu,kai vaikai eina žudytis,nebegalintis atlaikyti patyčių.Ar komentarai butini,kad spauda butu įdomi?

  Prieš metus
 • Jo

  atsakymas į: Anykštai Nuoroda

  Kur jūs laikraštyje radot komentarus?

  Prieš metus
 • R.Gižinskas

  Nuoroda

  Man irgi L.Alesionka gražus.Gražūs jie abu ir Tubis ir gerb.Leonas,tačiau juos vienija sąžinės supratimas.

  Prieš metus
 • Tai kad...

  atsakymas į: R.Gižinskas Nuoroda

  Ne Leoną vadina "Pagiežinsku" !

  Prieš metus
 • R.Gižinskas

  atsakymas į: Tai kad... Nuoroda

  Tegul vadina ,kaip nori.Rajono žmonės suprato kas yra sąžinė.Taigi,mentas-Meras išlėkė,Alesionka -išlėkė,nors įstatymai ,pagal laikmetį skirtingi.Kas juos vienija? Bendras supratimas- Sąžinė......

  Prieš metus
 • Bliam

  atsakymas į: R.Gižinskas Nuoroda

  Gižinskas išlėkė! Iš LSDP sąrašo ir iš Anykščių. Į Balninkus ar Trumbatiškį?

  Prieš metus
 • Kazys

  Nuoroda

  Dėl Alesionkos, tai čia kaip tiksliai aprašyta. Įdomu, ką tas "durnius" dabar atrašys ar sueiliuos:-)

  Prieš metus
 • Du dvieiliai po 2 k.

  atsakymas į: Kazys Nuoroda

  Įšoko Kazelis
  Terbauskio darželin (2k.)

  Gavo nuo Antano
  Lazda per ragelius! (2k.)

  Prieš metus