2020-10-23

Rūpinkimės ne tik savo fizine, bet ir emocine sveikata

Žmonių reakcijos į pandemiją – sudėtingos ir labai skirtingos, o labiausiai tai lemia asmeninės problemos, su kuriomis teko susidurti. Tačiau juk visi mes patyrėme daug iššūkių – reikėjo pertvarkyti savo darbo dieną, atšaukti keliones, svarbias šventes ir keisti savo planus, pereiti prie nuotolinio mokymo ar mokymosi, išmokti laikytis naujų taisyklių ir begalę kitų dalykų, todėl nenuostabu, kad pamiršome rūpintis savo emocine sveikata.

Kaip teigia socialinių mokslų daktarė, psichologė Ksenija Čunichina, šiuo neeiliniu laikotarpiu svarbiausia mokytis ugdyti savo psichologinį atsparumą, bet kartu išlikti ir sąmoningu piliečiu – suprasti galimas savojo elgesio pasekmes ne tik sau, bet ir visai aplinkai.

Skaityti daugiau...
2020-10-23

Radus nišą iš LATGA galima uždirbti („Aukštaitiškas formatas“)


Lietuvos autorių teisių gynėjų asociacija (LATGA) kasmet meno kūrėjams paskirsto milijonus eurų. Iš LATGA pajamų gauna ir nemažai Utenos regiono kūrėjų, tiesa, tik nedaugeliui mūsiškių kūrėjų įkrinta solidesni pinigai. Panašu, kad iš LATGA dideles sumas užsidirbti gali tik pasaulinio lygio žvaigždės, ir tai ne visos.

Skaityti daugiau...
2020-10-23

Anykščių rajone koronavirusu serga keturi asmenys (1)

Šiuo metu Anykščių rajone koronavirusu serga keturi asmenys. Tačiau, pasak Anykščių ekstremalių situacijų valdymo komisijos Operacijų vadovo, rajono vicemero Dainiaus Žiogelio visi sergantys kontaktų su kitais anyktėnais turėjo nedaug.

Skaityti daugiau...
2020-10-23

COVID-19 paveiktiems ūkiams ir nedidelėms įmonėms – išimtinė laikina parama

Nuo Lietuvą užklupusios koronaviruso pandemijos nukentėjo ir ūkininkai, ir labai mažos bei mažos įmonės. Būtent jiems skirta išimtinė laikina parama pagal naują Lietuvos kaimo plėtros 2014–2020 m. programos (KPP) priemonę. Iš viso planuojama paremti apie 1,9 tūkst. paraiškų.
Paraiškas paramai gauti bus galima teikti vieną mėnesį nuo spalio
19 iki lapkričio 20 d.

Skaityti daugiau...
2020-10-23

Tomas Tomilinas kviečia rinktis tarp praeities ir ateities (naujas kandidato video) (142)

Nuoširdžiai nesupratau, ką norėjo pasakyti mano gerbiamas oponentas, kalbėdamas apie tariamą dergimą iš mano pusės. Ponas Jovaiša turbūt pamiršo, kas yra dergimas, kai bandoma traukti į dienos šviesą skeletus spintoje ar šmeižti varžovą. Viskas, ką akcentuoju Jums, mieli rinkėjai, prieš antrą rinkimų turą yra tai, kad Seimas – ne užtarnauto poilsio vieta. Nedalyvavimas debatuose - labai blogas politiko elgesys, galutinai įtvirtinantis stereotipus, kad politikai nieko nedaro ir dirba tik sau. Tai blogas pavyzdys, ypač Anykščių jaunimui, kurio balsus bando pritraukti Sergejus.

Skaityti daugiau...
2020-10-23

Girti ir agresyvūs... (1)

Vakar, spalio 22-ąją Anykščių rajono policijos komisariato pareigūnai registravo du smurto atvejus.

Skaityti daugiau...
2020-10-23

Piliečiai raginami pasinaudoti galimybe nemokamai pagerinti psichikos sveikatą

Siekiant mažinti ilgalaikes neigiamas koronaviruso pandemijos pasekmes, LR Sveikatos apsaugos ministerija atkreipia piliečių dėmesį į psichikos sveikatos gerinimą, vykdomas iniciatyvas ir teikiamą nemokamą emocinę ir psichologinę pagalbą visoje Lietuvoje.

Skaityti daugiau...
2020-10-23

Vairavo girtas ir be teisių

Vakarm spalio 22-ąją apie 12.00 val. Anykščių r., Nausodės k., vyras (g. 1968 m.) gyv. Anykščių r. Kirmėlių k., Naujasodės g. vairavo automobilį VW Passat be valstybinių numerių, neturėdamas teisės vairuoti, būdamas neblaivus (nustatytas 2,23 prom. girtumas).

Skaityti daugiau...
2020-10-23

Degė gamykla

Vakar, spalio 22-ąją, apie 23 val. kilo gaisras gamykloje, esančioje Viešintų sen., Nemeirių kaime. 

Skaityti daugiau...
2020-10-23

Politinę paramą teikia atsargiai (42)

Į antrąjį turą Deltuvos šiaurinėje apygardoje nepatekę politikai „finalininkams“ - Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos atstovui Tomui Tomilinui bei Tėvynės sąjungos Lietuvos krikščionių demokratų kandidatui Sergejui Jovaišai - paramą teikia atsargiai.

Skaityti daugiau...

Pokategorės