2019-08-19

Antradienio "Anykštoje" 2019 08 20

2019-08-19

Į naują ekspoziciją atveštos pirmosios mašinos (1)

Pirmadienį, rugpjūčio 19-ąją, į Siauruko muziejų Anykščiuose atvažiavo ir čia įsikūrė pirmieji du automobiliai, kuriems jau daugiau nei po 50 metų. Tiesa, ne savo ratais iki Anykščių atriedėjo, o buvo atvežti ir tik po to atsargiai įvairuoti bei pastatyti čia kuriamoje naujoje istorinių transporto priemonių ekspozicijoje.

Skaityti daugiau...
2019-08-19

Virtuali Baltijos kelio 30-mečio paroda

Minint Baltijos kelio 30-metį parengta virtuali paroda „Baltijos keliu – į Laisvę!“. Šioje parodoje galima rasti ir  Nepriklausomybės Akto signatarės, gerai žinomos Anykščių visuomenei politikės Irenos Andrukaitienės parengtą straipsnį ir vaizdinę medžiagą.

Skaityti daugiau...
2019-08-19

Akcija Baltijos kelio 30-mečiui

2019-08-19

Kur pavalgyti Vilniuje?

Tikriausiai kiekvienam yra tekę ieškoti geros vietos, kur pavalgyti Vilniuje. Kad būtų pasirinkta kokybiška ir jauki vieta, reikia peržvelgti daugybę jos vertinimo kriterijų: ar paslaugus personalas, ar profesionalus virtuvės šefas, ar kokybiškas maistas, ar originalios maisto idėjos, ar gausus patiekalų pasirinkimas, ar maloni aplinka ir pan. Trumpai tariant, pavalgius gerame restorane, iš jo reikia išeiti ne tik sočiam, bet ir laimingam. Skaityti daugiau...
2019-08-19

Rajone planuojama atidaryti dar vienus privačius senelių namus (6)

Trečiadienį Anykščių rajono savivaldybės vadovai dalyvaus pasitarime dėl privačių senelių globos namų steigimo Anykščių rajone, praneša Anykščių rajono savivaldybė.

Skaityti daugiau...
2019-08-19

Nemoka pritaikyti nusižengimų kodekso (6)

Anykštėnė Marijona Fergizienė šįryt redakcijai atsiuntė pranešimą, kuriame cituoja Lietuvos Respublikos administracinių nusižengimų kodeksą.

Skaityti daugiau...
2019-08-19

Jos širdyje, gyvenime ir kūryboje pats brangiausias žodis - Tėvynė Lietuva (1)

Vienos produktyviausių ir talentingiausių išeivijos rašytojų Alės Rūtos (Elenos Viktorijos Nakaitės-Arbienės-Arbačiauskienės) kūrybiniame aruode arti trisdešimties romanų, novelių, eilėraščių rinkinių, dramos veikalų, šimtai publicistikos straipsnių. Garsios kūrėjos, lietuvybės puoselėtojos, visuomenės veikėjos išleistos knygos svetur ne kartą buvo premijuotos, Amerikoje ir kitose užsienio šalyse sulaukdavo palankaus įvertinimo.
Gimtajame krašte ilgą laiką Alė Rūta buvo ignoruojama, žeminama, užgauliojama, jos knygos sovietinėje Lietuvoje nebuvo leidžiamos, o užsienyje išleistos lietuvių skaitytojų net nepasiekdavo. Tiktai atkūrus Lietuvos nepriklausomybę, šimtu procentu pasikeitė požiūris į šią rašytoją, pradėtos leisti jos knygos, spaudoje pasirodė teigiami, objektyvūs, nebe juodinantys kūrėją rašiniai. 1992 metais Alė Rūta buvo priimta į Lietuvos rašytojų sąjungą. 2006 metais rašytoja buvo apdovanota Lietuvos Didžiojo Kunigaikščio Gedimino ordino Riterio kryžiumi.
Savo kūriniuose garbinusi, idealizavusi vaikystės ir jaunystės metų Tėvynę Lietuvą, išgyvenusi dėl jos okupacijos, niekuomet nepamiršusi brangių jos širdžiai vietų ir artimų žmonių, Alė Rūta ne kartą savo knygose minėjo ir Svėdasų krašto vietas...

Skaityti daugiau...
2019-08-19

Vairavo neblaivus (3)

Rugpjūčio 18 dieną apie 22.50 val. Kavarsko seniūnijos Pumpučių girininkijoje sustabdytas automobilis MITSUBICHI COLT, kurį vairavo neblaivus (nustatytas 1,72 prom. girtumas) vyras (g. 1988 m.).

Skaityti daugiau...
2019-08-19

“Muzikiniai dialogai”

Vargonininko Virginijaus Barkausko ir obojininko Roberto Bainario  duetas skambėjo 2018 metais Jungtinėse Amerikos Valstijose Lietuvos šimtmečiui skirtuose koncertuose. Šį kartą, rugpjūčio 24 dieną, 20.00 val. šis duetas atliks įdomią ir spalvingą programą “ Muzikiniai dialogai” Šv Mato tarptautiniame vargonų muzikos festivalyje Anykščiuose. Skambės tiek klasikos opusai, tiek šiuolaikiniai Lietuvių kompozitorių kūriniai.

Skaityti daugiau...