Per audrą klojimo griuvėsiai palaidojo Kirmėlių kaimo gyventojų Sandros ir Deivido Jurgaičių automobilį.
Sekmadienio pavakare per Kirmėlių ir Levaniškio kaimus prasiautė viesulas su beveik teniso kamuoliuko ledais. Smarkus vėjas vertė medžius, plėšė stogus, o ledai suplūkė pasėlius ir išdygti spėjusias daržoves. Nukentėję gyventojai teigia tokį gamtos šėlsmą matę pirmą kartą savo gyvenime.

Sekmadienio pavakare per Kirmėlių ir Levaniškio kaimus prasiautė viesulas su beveik teniso kamuoliuko ledais. Smarkus vėjas vertė medžius, plėšė stogus, o ledai suplūkė  pasėlius ir išdygti spėjusias daržoves. Nukentėję gyventojai teigia tokį gamtos šėlsmą matę pirmą kartą savo gyvenime.

 Audra su ledais į Traupio seniūnijos kaimus atūžė po nepaprastai karštos, tačiau ramios dienos. Pasak Nausodės žemės ūkio bendrovės mechaniko Sigito Tamošiūno, dieną buvę per 30 laipsnių karščio. „Apie 17 val 30 min. pamačiau link mūsų atslenkančią, sūkuriuojančią baltą sieną, - vakar apie sekmadienio pavakarės audrą pasakojo S. Tamošiūnas. – Už akimirkos pakilo stiprus vėjas ir pasipylė pusės nykščio didumo ledai. Žaibavo ir griaudė, tačiau griaustinį nustelbė vėjo laužomų medžių, dūžtančio šiferio lapų garsai. Ledais pylė beveik 15 minučių, o po to pusantros valandos smarkiai lijo. Laukai pabalo, o nuo stogų šliuožė ledai. Nausodės ŽŪB pastatų viesulas nesugriovė, tik nuplėšė keliasdešimt lapų šiferio nuo karvidės ir prie mechaninių dirbtuvių esančių pastatų, sulaužė ir išvertė kombainų garažo bei dar vieno pastato duris, o lentinę sieną nuplėšė ir prilipdė prie kitos sienos“. Paklaustas apie nuostolius, mechanikas teigė, kad jie dar skaičiuojami, o nuostolius turėtų atlyginti draudimo bendrovė, nes turtas apdraustas.

 Bene skaudžiausiai audra nuskriaudė Kirmėlių kaimo vienkiemio gyventojus Sandrą ir Deividą Jurgaičius. Viesulas sugriovė klojimą ir tik po audros išėję į kiemą šeimininkai pamatė, kad klojimo vietoje tik styrantys griuvėsiai. Jaunai šeimai gaila klojime stovėjusio automobilio „Ford ekskort“, kuris suniokotas nepataisomai. 

Kirmėlių kaimo gyventojai Kostas ir Milda Baranauskai dar sekmadienio vakarą uždengė polietileno plėvele nuplėštą namo stogą, viesulas apdraskė stogus ir kitiems šio kaimo gyventojams, išlaužė ir išvertė su šaknimis nemažai medžių.

Audra su ledais nusiaubė ir Levaniškio bei dar kelių mažesnių Traupio seniūnijos kaimų gyventojų sodybas. „Kaip gyvas tokios baisios audros ir tokio dydžio ledų nesu matęs, - tvirtino 73 – ejų levaniškietis Antanas Keževičius, pjaustydamas ant ganyklos nuvirtusį topolį ir teigdamas, kad jo nuostoliai, palyginti, vieni niekai su ūkininko Jono Mincės bei kaimynų Vytauto Narvydo, Petro Kairio. Ūkininkui audra nuplėšė buvusių mechaninių dirbtuvių stogą, o minėtiems kaimiečiams tvartų stogus.

Kamisaravos kaime gyvenančiai Traupio seniūnei Daivai Tolušytei nuo stogo nuplėštas šiferio lapas apgadino automobilį, o seniūnijos specialistė Dangira Maskoliūnienė pasakojo, kad keliems gyventojams neregėto dydžio ledai išdaužė langus ir kiaurai suvarpė plastikines dailylentes, kuriomis buvo apkalti namai.

Kai Kirmėlius ir Levaniškį siautė audra su ledais, kitose rajono vietose tik smarkiai lijo.

 

 

   

Jonas Junevičius
jonas.j@anyksta.lt

Palikite komentarą

Sąlygos ir terminai.