Nedas (Erikas Druskinas) ir Beta (Adelė Aglinskaitė) į gyvenimą žvelgia nuo stogo.
Ketvirtadienio vakarą buvusios Anykščių sinagogos patalpose vyko režisieriaus Eriko Druskino naujo spektaklio premjera.

Apie valandą trukusiame spektaklyje “Saulėlydis ant mano stogo” vaidino trys aktoriai – pats režisierius, moksleivė Adelė Aglinskaitė ir režisierė Rasa Poškuvienė.

Amžinas meilės, vienatvės, gyvenimo žiaurumo temas nagrinėjantis pastatymas atrodė gana niūriai, o senojoje sinagogoje įspūdis dar niūresnis – apsilupusios sienos, retkarčiais brakštelinti kokia sija, svylanti elektros instaliacija  vertė susigūžti žiūrovus, kai scenoje buvo pasakojama mamos paliktos mergaitės istorija, jos pastangas turėti kažką, kas ją myli ir kam jinai reikalinga. Žodžiu, spektaklis dvelkė mistika.

Režisierių galima pagirti už tai, kad minimaliomis priemonėmis sugebėjo sukurti spektaklį, kuriame naudojamos įvairios išraiškos priemonės – lėlių teatro elementai, filmuota medžiaga, o jaunąją aktorę A.Aglinskaitę už natūralumą ir įtaigumą.  

Spektaklio premjerą stebėjo sukviestas  Anykščių kultūrinis elitas – muziejininkai, bibliotekininkai, mokytojai, režisieriai.Aktoriai po premjeros buvo apipilti gėlėmis ir sveikinimais.

Beje, E.Druskinas jau šios savaitės pradžioje ėmėsi ruošti sceną, o išdužus vienam iš sinagogos langų, pats rinko šukes ir rūpinosi lango uždengimu.

 

Palikite komentarą

Sąlygos ir terminai.