Vicemeras Donatas Krikštaponis pažadėjo neleisti baidyti investuotojų iš UAB „Jara“ sklindančiais nemaloniais kvapais.
Pirmadienio popietę savivaldybėje įvyko rajono vadovų ir suinteresuotų žinybų atstovų pasitarimas, kuriame nagrinėtos priemonės kaip išvengti kiaulių mėšlo dvoko iš UAB „Jara“ kiaulidžių Piktagalio kaime.

Anykščių aplinkos apsaugos inspektorius Stasys Bradauskas pateikė reikalavimą, jog prieš vežant į laukus laistyti srutas, būtų garantuotas greitas jų užarimas. „Mes neleisime nė vieno litro srutų išpilti, kol laukuose nestovės du traktoriai, pasiruošę dirvas aparti. Prieš srutų laistymą UAB „Jara“ vadovai privalės mums pranešti, kada ir kur bus laistoma, o mūsų atstovas tą procesą kontroliuos“.

Savivaldybės ekologė Ilona Jurevičienė atkreipė dėmesį į tai, jog savivaldybės išduotame integruotos taršos leidime yra numatyta sąlyga, kad laistant srutas nesklistų smarvė į aplinkines sodybas bei Anykščių miestą. „Jeigu UAB „Jara“ nesilaikys minėtų reikalavimų, mes galime kreiptis į Utenos regiono aplinkos apsaugos departamentą, kuris gali apskritai uždrausti srutų laistymą, nes nesilaikoma sutarties reikalavimų“, - pasitarimo dalyviams sakė I. Jurevičienė.

Vicemeras Donatas Krikštaponis pažadėjo užsakyti miesto oro tyrimus. „Kažin, kas bus jeigu tie tyrimai sutaps su srutų laistymu?“, - klausė D. Krikšaponis pridurdamas, kad miesto vadovai neleis „Jarai“ atstumti milijonus Anykščiuose žadančių investuoti verslininkų...

UAB „Jara“ direktoriaus pavaduotojas komercijai Vladas Gindrėnas dėstė, kad iki 2012 metų „Jara“ taikys pažangias technologijas...

Meras Sigutis Obelevičius nuogastavo, kad 2012 metai – per toli, o sprendimų reikia dabar. „Jeigu 2009 ar 2010 metais Anykščių šilelyje atsidarys SPA kompleksas, o koks nors milijonierius iš Skandinavijos bus verčiamas uostyti kiaulių mėšlu pasmirdusį Anykščių šilelio orą, tai nei jo giminės , nei kaimynai ar draugai daugiau niekada į Anykščius neatvažiuos“, - svarstė S. Obelevičius.

„Ar šią vasarą Anykščiai dar smirdės kiaulių mėšlu?“, - klausė vicemeras D. Krikštaponis. „Aš darysiu viską, kad tai daugiau nepasikartotų“, - ne pirmą kartą žadėjo V. Gindrėnas.

Arvydas LINGAITIS
arvydas.l@anyksta.lt

Palikite komentarą

Sąlygos ir terminai.