Šiandien, balandžio 17 d., Seimas po svarstymo pagaliau pritarė Seimo nario Saulius Girdausko pasiūlymui dėl Pridėtinės vertės mokesčio įstatymo 62 straipsnio pakeitimo įstatymo. Dėl šios nuostatos daugelis lietuvių verslininkų naujų automobilių įsigyti vykdavo į gretimas šalis, ypač Latviją.

Šiandien, balandžio 17 d., Seimas po svarstymo pagaliau pritarė Seimo nario Saulius Girdausko pasiūlymui dėl Pridėtinės vertės mokesčio įstatymo 62 straipsnio pakeitimo įstatymo. Šia pataisa siekiama grąžinti PVM įmonėms, įsigijusioms naujus automobilius, kurių vertė (įskaitant PVM) ne didesnė kaip 130 000 Lt. Brangesniems automobiliams apribojimai taikomi nuo tos pačios (130 000 Lt) ribos.

 Iki šiol galiojęs Pridėtinės vertės mokesčio (PVM) įstatymo 62 str. draudė juridiniams ir fiziniams asmenims atskaityti PVM už įsigyjamus ir nuomojamus lengvuosius automobilius. Veikiant šiam įstatymui, buvo sukeltos neigiamos pasekmės rinkoje – padidėjo naujų automobilių kainos, sulėtėjo jų pardavimo tempai. Nauja pataisa siekiama palankesnių veiklos sąlygų smulkiam ir vidutiniam verslui. “Pažymėtina, jog galiojant ankstesnėms įstatymo nuostatoms buvo dažni atvejai, kai nauji automobiliai registruojami kaimyninėse šalyse, kuriose PVM leidžiama susigrąžinti”, – sako Seimo narys S. Girdauskas.

 Vidutinis Lietuvoje eksploatuojamų lengvųjų automobilių amžius yra 13,82 m. – tai vienas seniausių automobilių parkų Europoje. Tokia situacija kelia labai rimtą aplinkos taršos problemą, be to, senos transporto priemonės yra ir avaringumo šaltinis.

  

 

ANYKŠTA

Palikite komentarą

Sąlygos ir terminai.