Leono Alesionkos vadovaujamai Vyriausybės atstovo Panevėžio apskrityje tarnybai patalpos buvo siūlomos miesto pakraštyje prie morgo ir šarvojimo salės.
Vyriausybės atstovas Panevėžyje, buvęs Anykščių meras Leonas Alesionka apkaltino melu Panevėžio apskrities viršininkę Gemą Imbrasienę. Ši savo ruožtu suabejojo, ar L. Alesionkos elgesys atitinka tarnautojo veiklos etikos principus ir kreipėsi į Vyriausybę, prašydama atlikti tarnybinį patikrinimą dėl Vyriausybės atstovo elgesio. Dviejų pareigūnų konfliktas kilo dėl patalpų Panevėžio miesto centre, kuriose anksčiau buvo G. Petkevičaitės – Bitės viešosios bibliotekos filialas. L. Alesionka ten nori įkurdinti Vyriausybės atstovo tarnybą, o G. Imbrasienė – įrengti Knygos muziejų. Apie tai pranešė dienraštis „Lietuvos rytas“.

 

 

„Mes jau kurį laiką ieškojome didesnių patalpų tarnybai. Dabar keturi žmonės glaudžiamės trijuose kabinetuose. Jei anksčiau iš motinystės atostogų grįš dar viena darbuotoja, jai nebus kur dėtis“, - dienraščio žurnalistei Virginijai Petrauskienei teigė Vyriausybės atstovas Panevėžio apskrityje L. Alesionka. Jis pasakojo iš Panevėžio savivaldybės gavęs įvairių pasiūlymų. Vyriausybės atstovo tarnybai net buvo brukamos patalpos miesto pakraštyje šalia morgo ir šarvojimo salės.

G. Imbrasienė, išgirdusi L. Alesionkos kalbas apie ištuštėjusias patalpas, jį patikino, kad ten bus steigiamas Knygos muziejus.

Tuomet Vyriausybės atstovas išsiaiškino, kad kol kas nepateiktas net muziejaus steigimo projektas.

Nacionalinė muziejų taryba apie tokį sumanymą irgi nebuvo nieko girdėjusi. „Tai kodėl reikia meluoti? Jei tos patalpos tokios auksinės, tegul pasako: ne, Alesionka, mes tau jų neduosim“, - piktinosi valdininkas.

G. Umbrasienė patikino, kad Knygos muziejaus steigimas buvo numatytas prieš kelerius metus. Tačiau konkrečių darbų imtasi tuomet, kai atsirado tam tinkamos patalpos. „Viešai buvau apšaukta sakanti netiesą Vyriausybės atstovui. Ką pagalvos žmonės? Gal aš paprastus gyventojus tiesiog valgau gyvus?“, - nuoskaudą „Lietuvos rytui“ liejo Panevėžio apskrities viršininkė.

 

 

 

Arvydas Lingaitis
arvydas.l@anyksta.lt

Palikite komentarą

Sąlygos ir terminai.