Kovo 25 dieną Anykščių rajono tarybos posėdyje patvirtintas Anykščių rajono savivaldybės ligoninės 2021–2023 metų strateginis veiklos planas.

 

Prieš priimant sprendimą kilusiose diskusijose Anykščių rajono tarybos narys Audronius Gališanka pastebėjo, kad viena iš Anykščių ligoninės silpnybių ta, kad jai vadovauja laikinas vadovas. „Kad ir koks būtų tas vadovas, tai įstaigai, kaip ir ligoninės steigėjui, neprideda solidumo“, - pastebėjo jis.
Reaguodamas į Anykščių rajono tarybos nario A.Gališankos repliką, Anykščių ligoninės direktorius D.Vaiginas kalbėjo: „Jūs žinote, kad vadovai priimami kadencijai. Tai yra taip pat laikinumas.“
Laikinasis Anykščių ligoninės direktorius iki šiol neturi pavaduotojo. D.Vaiginas sakė, kad tokia pareigybė atsiras, kai ligoninė turės nuolatinį vadovą.
„Pacientų srautai yra sumažėję, ligoninės pajamos sumažėjusios, buvusiam ligoninės direktoriui išmokėtos solidžios išeitinės kompensacijos.„Ekonominti“ reikia. Iš kur tas lėšas paimti, jei ne tokiu būdu. Praėjo nemažai laiko ir neįvyko nieko tokio, kad be pavaduotojo ligoninė būtų sugriuvusi“, - dėstė laikinasis Anykščių ligoninės direktorius D.Vaiginas. Jis taip pat pabrėžė, kad Anykščių ligoninė „nesugriuvo“ teikdama tiek „nekovidines“, tiek ir „kovidines“ paslaugas.
„Mūsų kaimynai pradėjo „buksuoti“. Tad matom - nei laikinas vadovas, nei pavaduotojo nebuvimas įstaigos veiklos nesutrikdė ir ją išlaikė“, - tęsė D.Vaiginas.
Laikinasis Anykščių ligoninės direktorius D.Vaiginas žadėjo, kad bus siekiama išlaikyti tokią Anykščių ligoninės struktūrą, kokia ji yra šią dieną.Tiesa, kalbėdamas apie Vaikų ligų skyriaus ateitį, jis pastebėjo, kad sprendimai priklausys nuo centrinės valdžios sprendimų.
Anykščių rajono meras Sigutis Obelevičius posėdyje kalbėjo, kada Anykščių ligoninė galėtų turėti nuolatinį direktorių.
„Kai tik aprims ši „kovidinė“ situacija, iš karto bus skelbiamas konkursas. Dabar ne tas galvoje. Reikia gelbėti žmonių gyvybes, o ne žaisti kažkokius žaidimus“, - sakė jis.
Anykščių rajono tarybos narys Gediminas Kutka domėjosi, kokia situacija yra Troškūnų palaikomojo gydymo ir slaugos poskyryje, klausė, ar ten gali patekti visi norintys pacientai.
Laikinasis Anykščių ligoninės direktorius D.Vaiginas sakė, kad šio poskyrio užimtumas pandemijos metu yra „pusinis“. „Ten pakliūna visi, kas pagal indikacijas gali gauti slaugos ir palaikomojo gydymo paslaugas. Nereikia, kad dirbtinai seniūnai ieškotų pacientų“, - sakė jis.
D.Vaiginas kalbėjo, kad jei Troškūnų palaikomojo gydymo ir slaugos poskyryje nebus pacientų, laikyti patalpas nebus racionalu. Jam antrino Anykščių rajono meras S.Obelevičius.
„Jei visi norintieji tokių paslaugų sutilps Anykščių ligoninėje, mes tokį sprendimą turėsime svarstyti kada nors“, - sakė meras, pridurdamas, kad tokiu atveju Troškūnuose pastatas nebūtų paliktas tuščias ir jame būtų įkurti senelių namai ar reabilitacijos centras.
Anykščių rajono tarybos narys Lukas Pakeltis įžvelgė, kad, užduodama klausimus apie Troškūnų palaikomojo gydymo ir slaugos poskyrio ateitį, opozicija siekia „skambių antraščių“.

Robertas ALEKSIEJŪNAS
robertas.a@anyksta.lt

Palikite komentarą

Sąlygos ir terminai.
 • Barbora

  Nuoroda

  Aplamai gėda ir kalbėti apie Anykščių ligoninė ir jos gydytojus visi beveik pensijinio amžiaus, kaip ir laikinasis vadovas D.Vaiginas.Labai patogu vadovauti.tokiam kolektyvui jie nieko nereikalauja iš valdžios nes kaip yra taip ir gerai.

  Prieš savaitę
 • Uosis

  atsakymas į: Barbora Nuoroda

  O kas gali keistis? Pasižiūrėkite kas iš mūsų rajono tarybos narių ir rajono vadovų diktuoja sveikatos reikalų politikai. Atsiverskit savivaldybės puslapį ir paskaitykit tarybos komiteto atsakingo už socialinių, sveikatos ir aplinkos apsaugos reikalus narių pavardes. Pasidomėkit ir prisiminkit kas iš mero patarėjų kuravo ir kas dabar diktuoja sveikatos paslaugų teikimo sritį rajone. Taigi visur tie patys pasitaria ir nuspręndžia.
  Taigi saugokite save ir būkite sveiki be ligoninės įsikišimo.

  Prieš savaitę
 • Vladas

  Nuoroda

  Nesuprantu vėl vaiginas ,komunistas,aktyvistas už sovietus,leiskite paklausti kada tas bardakas baigsis,koks jis gydytojas,komunistas taip!.

  Prieš savaitę
 • L.Al.

  atsakymas į: Vladas Nuoroda

  D.Vaiginas komunistu nebuvo. Nebent slaptai... Įrodymų turi? Ne? Tai nešmeižk ir nepainiok su meru S.Obelevičiumi.

  Prieš savaitę
 • Blogas rezultatas

  Nuoroda

  Negi rajono vadovai negali išspręsti ligoninės ir jos vadovo laikinumo problemos... O gal nesugeba?

  Prieš savaitę
 • Taigi aha !

  atsakymas į: Blogas rezultatas Nuoroda

  Antras variantas tikresnis... :)

  Prieš savaitę
 • Matyt

  Nuoroda

  nupizdint nori, viskas irengta, nieko daryt nereikia. Tik saibas is senoliu imti reikia

  Prieš savaitę
 • Gaila, kad kol ši laikinasis vadovas vadovaus, tai visi gydytojai išbėgios...
  turint gerus gydytojus ir veiklos strategija galėtų būti daug efektyvesnė.

  Prieš savaitę
 • Jo, jo

  atsakymas į: . Nuoroda

  ne toks ir laikinas, tik pareigų pavaidinimas dabar toks prisiūtas. Viskas čia kontroliuojama ir visiems saviems komandos nariams tinka. Patirties neatimsi su pareigų pavadinimu.

  Prieš savaitę
 • ?

  atsakymas į: Jo, jo Nuoroda

  "Viskas čia kontroliuojama ir visiems saviems komandos nariams tinka."
  Kas tie visi SAVI komandos nariai?

  Prieš savaitę
 • Aš uždirbu daugiau nei 49 000 USD per mėnesį, dirbdamas ne visą darbo dieną. Aš nuolat girdėjau, kaip kiti žmonės man pasakė, kiek pinigų jie gali uždirbti internete, todėl nusprendžiau tai išnagrinėti. Na, visa tai buvo tiesa ir visiškai pakeitė mano gyvenimą .... https://cutt.ly/rcnX1RC

  Prieš savaitę
 • Leonas Al.

  Nuoroda

  Štai jums dar vieni priverstinio rajono kurortinimo vaisiai. Nelieka jaunų, darbingų, šeimas galinčių kurti ir vaikus auginti gyventojų - nelieka mokyklų, įmonių, įstaigų, nebereikės ir ligoninių. Kavarske ligoninės senai nebėra, Troškūnuose pakibo ant plauko, Anykščiuose traukiasi ir taip pat gali nunykti.
  Kai Dievas nori nubausti žmogų, pirmiausia jis atima jam protą. O žmogus be proto renkasi tokią valdžią, kuri jį ir sunaikins...

  Prieš savaitę
 • Senjorė

  atsakymas į: Leonas Al. Nuoroda

  Nereikia Tamstai ieškoti kažkokių istorijos žaidimų. Dabar jau XXI a, kai visi nautojasi techninėmis transporto priemonėmis ir ne su arkliuko tempemu vežimu ar su kolūkio GAZ-elkos autotransportu susisiekia su miestais. Anykščių rajone gyvenantiems darbingiems žmonėms nėra priblema pasiekti apskričių centrų miestus, o reikalui esant ir Vilnių ar Kauną, kuriuose koncentruojasi gydymo paslaugų centrai ir ligonių gydimu besirūpinančios ligoninės. Politikai, esantys valdžioje rūpinasi savo laikina egzistencija ir renkasi veiklas, mažiausiai reikalaujančias finansinių sąnaudų, kad išlaikyti savo laikinumą ir gerovės lygį su didžiausiomis galimomis pajamomis. Taigi ir medicinos paslaugos rajone prie to strategiškai nukreipiamos su laikinų vadovų laikinais sprendimais, orentuotais į paslaugų gavėjus, neturinčius alternatyvių pasirinkimų.

  Prieš savaitę
 • Juozapota

  atsakymas į: Senjorė Nuoroda

  Babunia, kolūkių laikais žmonės važinėjo Moskvičiais, Zaporožiečiais ir Žiguliais. GAZ-ų nusipirkti negalėjo.

  Prieš savaitę
 • Taigis Kaipgis

  atsakymas į: Senjorė Nuoroda

  Ar ponia bent pati supratai ką čia parašei, ar už tave rašė Marazmus Senilis?

  Prieš savaitę
 • Vanda

  Nuoroda

  katrie gyvena netoli traskunu tiem patageu gultis traskunu ligoninen negu gultis anyksciuos .

  Prieš savaitę